orgoliul sau dragostea???

am fost impreuna cu o persoana timp de 2ani,totul fiind frumos,cu mici certuri ca in orice relatie...dar intr-o zi totul s-a dus de rapa,el a vrut sa ne despartim,fara un motiv anume,spunea ca vrea si altceva.si acum are acel ceva...adica mai multe relatii,nimic stabil,dar continua sa ma caute,dar totusi nu doreste sa ne impacam...poate fi orgoliul mai mare decat dragostea???eram o pereche pe care toata lumea o invidia,mai are rost sa lupt pt acea relatie??
garbo019058
Postat pe 15 August 2009 14:38
058, n-ai ce face - el a prins gustul ideii "de ce sa cumperi vaca daca primesti lapte pe gratis"
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 14:42
bingo!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 15 August 2009 14:47
acea relatie perfecta din care el a vrut sa skpe pt k vroia altceva????? nu cred k el a vazut in u perechea perfecta
nelly05
Postat pe 15 August 2009 14:48
058, fara gluma, daca tu-l mai primesti cand el umbla creanga, din floare in floare, n-ai ce sa faci...
ca sa stii daca si tu insemni pentru el aceleasi lucru ca si el pentru tine, ar trebui sa impui distanta sa vezi daca-i pasa sau nu
daca ii pasa ai sa simti!
si atunci, da, merita sa lupti
daca nu...
lady_corina
Postat pe 15 August 2009 14:51
stai putin fetita ...erati casatoriti sau...??ca nu pricep.
blanca
Postat pe 15 August 2009 15:13
erau in probe
nelly05
Postat pe 15 August 2009 15:20
mielutzo..las ca te lamureste io "u cr k nsphte" noh iolvon te?
LILO
Postat pe 15 August 2009 15:47
Omul a vrut o relatie "lejera" - poti sa accepti (daca iti doresti acelasi lucru) sau nu. Unde e "orgoliul" in povestea asta?!
Bine, nici "dragostea" nu prea stiu unde e... poate la tine, ca la el sigur nu.

Poti sa "lupti" pentru o relatie, dar sensul in a fi cu cineva nu e guerilla - si ar fi de preferat sa nu "lupti" chiar cu ala cu care ar trebui sa ai relatia.
quasaria
Postat pe 22 August 2009 09:08
stai c-am mai citit odata! ... daca omul si-a dat seama ca ceea ce vrea el e altceva ??? exista oare un motiv mai bun ??
blanca
Postat pe 22 August 2009 09:11
Conteaza ceea ce iti doresti tu.Nu cred ca in momentul acesta ai pentru ce sa lupti.Omul inca mai cauta alternative,nu te-ai prins?
any_chiriac74
Postat pe 22 August 2009 14:34
Foarte la obiect faza cu vaca....de ce s-o cumreri?Ia degeaba
any_chiriac74
Postat pe 22 August 2009 14:36
De la: any_chiriac74, la data 2009-08-22 14:34:09Conteaza ceea ce iti doresti tu.Nu cred ca in momentul acesta ai pentru ce sa lupti.Omul inca mai cauta alternative,nu te-ai prins?
corect..
AGAPI_MOU
Postat pe 22 August 2009 14:37
vaca ...alternative... eu nu inteleg, cumpara cineva ceva aici, e vreun troc?
Un barbat poate sa nu aiba chef de o relatie serioasa. Asa cum si o femeie poate sa nu vrea o relatie consacrata. Iti convine, bine, nu-ti convine - asta e, cauta pe cineva care are aceleasi asteptari ca si tine.
Ideea asta, ca trebuie sa prinzi un barbat cu arcanul intr-o relatie ca "tb. sa cumpere vaca, ca doar nu ia lapte gratis" mi se pare penibila...pentru saracul animal...si corespondentul figurativ al acestuia... si nu la barbat ma refer.
quasaria
Postat pe 22 August 2009 16:16
De la: quasaria, la data 2009-08-22 16:16:39vaca ...alternative... eu nu inteleg,(ti-ai tras masca si pe urechi, d-aia) cumpara cineva ceva aici, e vreun troc?(nu, e doar tirg, chiar daca barbatii e porci si minca la troc)
Un barbat poate sa nu aiba chef de o relatie serioasa Dar si daca are???). Asa cum si o femeie poate sa nu vrea o relatie consacrata(cui?). Iti convine, bine, nu-ti convine - asta e, cauta pe cineva care are aceleasi asteptari ca si tine(in aeroport sau in gara, mai precis sa-l cauti in buzunare).
Ideea asta, ca trebuie sa prinzi un barbat cu arcanul intr-o relatie ca "tb. sa cumpere vaca, ca doar nu ia lapte gratis" mi se pare penibila...pentru saracul animal(cu 2 picioare)...si corespondentul figurativ al acestuia... si nu la barbat ma refer,desgur, la mine...

Da tu nu esti normala
iar_eu
Postat pe 22 August 2009 16:27
gibsonele...watch you're language!
...in cazul in care aia era o afirmatie,tin sa te anuntz ca nici matale nu esti aproape de normalitate...ma-ntelegi ce vreau sa zic,nu?
preciouss
Postat pe 22 August 2009 16:33
De la: preciouss, la data 2009-08-22 16:33:58gibsonele...watch you're language!
...in cazul in care aia era o afirmatie,tin sa te anuntz ca nici matale nu esti aproape de normalitate...ma-ntelegi ce vreau sa zic,nu?

Inainte sa intu in clasa 1, mi-au facut astia un test...cind m-au intrebat cu ce merge trenul, io le spusei: ori imins, ori tras, ori cu visle, fiecare cum ii place...-mi-au zis :

nu esti aproape de normalitate... .
Vezi de cind stiam ca sint asa???.Dar tu
iar_eu
Postat pe 22 August 2009 16:42
nu cred ca ai inteles ce am spus ... np, nici nu te obosi.
quasaria
Postat pe 22 August 2009 16:44
Linistita, o sa ne treaca pe,pardon, la, amindoi...cu timpu'...
iar_eu
Postat pe 22 August 2009 16:47
gibsoane...te intrebi de cand stiu io?
sa-ti raspund atunci,ca sa nu se zvarcoleste sufletu-n matale la noapte,de grija mare: de cand zicea mama,in noptile cu luna plina,stand ascunsa sub pat de spaima "copilu' asta are ceva!"...
eh,lamurit?
preciouss
Postat pe 22 August 2009 19:43
gibsoae......te stiam baiat cuminte....de cand ai luat-o razna mami prin papuris???
tutankhamon
Postat pe 22 August 2009 19:56
De la: garbo019058, la data 2009-08-15 14:38:31am fost impreuna cu o persoana timp de 2ani,totul fiind frumos,cu mici certuri ca in orice relatie...dar intr-o zi totul s-a dus de rapa,el a vrut sa ne despartim,fara un motiv anume,spunea ca vrea si altceva.si acum are acel ceva...adica mai multe relatii,nimic stabil,dar continua sa ma caute,dar totusi nu doreste sa ne impacam...poate fi orgoliul mai mare decat dragostea???eram o pereche pe care toata lumea o invidia,mai are rost sa lupt pt acea relatie??



De dragoste nici vorba...
Orgoliu??? L-ai jignit?...L-ai ranit???
E doar in cautari de experiente.
Uita-l....
anca_53
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:18
cea mai desteapta remarca din cate poate sa existe,ei nu vor sa se simta legati,de ce-ar vrea?si cand sunt implicati in relatii serioase vor sa scape.
pusy_aol
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:33
De la: pusy, la data 2009-10-07 15:33:02 cea mai desteapta remarca din cate poate sa existe,ei nu vor sa se simta legati,de ce-ar vrea?si cand sunt implicati in relatii serioase vor sa scape.



da ei nu stie ca e numa viseeeeee
nazirra
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:37
De la: garbo019058, la data 2009-08-15 14:38:31am fost impreuna cu o persoana timp de 2ani,totul fiind frumos,cu mici certuri ca in orice relatie...dar intr-o zi totul s-a dus de rapa,el a vrut sa ne despartim,fara un motiv anume,spunea ca vrea si altceva.si acum are acel ceva...adica mai multe relatii,nimic stabil,dar continua sa ma caute,dar totusi nu doreste sa ne impacam...poate fi orgoliul mai mare decat dragostea???eram o pereche pe care toata lumea o invidia,mai are rost sa lupt pt acea relatie??
garbo025522
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:52
De la: garbo019058, la data 2009-08-15 14:38:31am fost impreuna cu o persoana timp de 2ani,totul fiind frumos,cu mici certuri ca in orice relatie...dar intr-o zi totul s-a dus de rapa,el a vrut sa ne despartim,fara un motiv anume,spunea ca vrea si altceva.si acum are acel ceva...adica mai multe relatii,nimic stabil,dar continua sa ma caute,dar totusi nu doreste sa ne impacam...poate fi orgoliul mai mare decat dragostea???eram o pereche pe care toata lumea o invidia,mai are rost sa lupt pt acea relatie??
garbo025522
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:52
Nu te mai gandi la el . Daca acum nu poti sa faci asta ,vei putea mai tarziu.Din poza ta reiese ca arati f. bine si incearca sa nu mai gandesti numai cu inima.Mai intervine si obisnuinta la unele cupluri si nu trebuie confundata cu sentimentele...Probabil el a fugit de obisnuinta {monotonie),si nu s-a gandit la sentimentele tale sau ale lui.Analizeaza-te bine si vezi daca merita sa lupti.Daca da, sa n-o faci numai din orgoliu.Stii vorba aceea populara:foaie verde de mohor, nu sta lumea-ntru-n ficior.Mult succes in urmatoarea relatie.
garbo025522
Postat pe 9 Octombrie 2009 17:09
Nu te mai gandi la el . Daca acum nu poti sa faci asta ,vei putea mai tarziu.Din poza ta reiese ca arati f. bine si incearca sa nu mai gandesti numai cu inima.Mai intervine si obisnuinta la unele cupluri si nu trebuie confundata cu sentimentele...Probabil el a fugit de obisnuinta {monotonie),si nu s-a gandit la sentimentele tale sau ale lui.Analizeaza-te bine si vezi daca merita sa lupti.Daca da, sa n-o faci numai din orgoliu.Stii vorba aceea populara:foaie verde de mohor, nu sta lumea-ntru-n ficior.Mult succes in urmatoarea relatie.
garbo025522
Postat pe 9 Octombrie 2009 17:09
Uita-l...

Cauta ceea ce te intereseaza cu adevarat... Mai cauta.
anca_53
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Singuratatea in....DOI !!!! 126 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
As avea nevoie de un sfat! 6 De la: garbo028298 14 Iulie 2012 10:59
SI TU POTI AJUTA!!!!! 22 De la: yanyacharberet 10 Noiembrie 2009 21:06
Lucrul cu tine insuti 100 De la: alfheim 16 Iunie 2011 09:24
si politia pe internet 12 De la: tutankhamon 25 August 2010 21:41
Setari Cookie-uri