Credeti ca am putea-o ajuta pe Cristina?

http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4






CRED CA AR FI BINE SA VIZUALIZEZE TOT POPORUL CE SE INTAMPLA.SI.....ATENTIE LA CODEX ALIMENTARIUS.
giorgiagoccia
Postat pe 13 Februarie 2010 16:12
De la: chrystal_10, la data 2010-02-13 14:01:40
De la: LILO, la data 2010-02-13 13:25:42gheorghita..e bine ca ai facut public linkul cu lucratorul in lumina
sper sa ajunga la cine trebuie(la cei care vibreaza cu acestea)


LILO iubita putini sint care o fac...ca sa ajungi la vibratii inalte , iti trebuie multa munca cu tine insuti si cu perceptiile si convingerile tale ( vb din propria experienta)...din nefericire multa lume are inca un voal des pe fata si nu numai.Te pupic
Da sa trimiti bani la fiecare roman care isi face o descriere pe internet,sa trimiti bani.Pai asa poate face oricine,,sa ii fraiereasca pe oamenii fraieri si creduli.Care cred ca ar face o fapta buna si ei fac o fapta rea.Pt ca da apa la moara la paraziti si mincinosi...
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 16:22
Esti obsedata? Crezi ca daca tu nu intelegi, nici restul nu o fac?

S C U T E S T - M A CU INEPTILLE TALE!!!!!!

Repeti acelasi lucru ca un papagal ...daca tot postezi mamica, fii atenta si la ortografie ;)

Si in plus te-ai bagat ca musca in lapte , eu cu LILO stim despre ce e vorba, tu fatuca mai pune mana si citeste , oricum acele lucruri despre care facea referire Lilo te depasec ....
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 17:22
De la: chrystal_10, la data 2010-02-13 17:22:16Esti obsedata? Crezi ca daca tu nu intelegi, nici restul nu o fac?

S C U T E S T - M A CU INEPTILLE TALE!!!!!!

Repeti acelasi lucru ca un papagal ...daca tot postezi mamica, fii atenta si la ortografie ;)
Eu sunt de parere ca doar tu ai ineptii in cap,lucruri slabe
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 17:24
Eu am ce ?
Invata sa scrii darga mea ...dar asa e limba romana ''e multe si e grea'' ptr cei ca tine....
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 17:26
Si mai mult draguta din clipa asta poti sa scrii ceea ce iti doreste inimioara ta ....este un proverb la noi la romani ''Daca te pui cu prostul , esti mai prost ca el'' asa ca enjoy ...posteaza mama , pana tocesti tastaura...
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 17:28
De la: chrystal_10, la data 2010-02-13 17:28:13Si mai mult draguta din clipa asta poti sa scrii ceea ce iti doreste inimioara ta ....este un proverb la noi la romani ''Daca te pui cu prostul , esti mai prost ca el'' asa ca enjoy ...posteaza mama , pana tocesti tastaura...
Nu toate proverbele sunt reale...Ca doar un om egoist lasa un om prost,ca sa ramana prost
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 17:31
eu zic ca ar fi bine sa o ajutam cu totii pe Cristina.:) oricat de putin e ptr ea conteaza mult...zic eu:D
garbo078604
Postat pe 13 Februarie 2010 18:07
De la: chrystal_10, la data 2010-02-13 17:26:10Eu am ce ?
Invata sa scrii darga mea ...dar asa e limba romana ''e multe si e grea'' ptr cei ca tine....
tu faci parte din haita de oameni rai.Care incerci sa duci oamenii in eroare...rautate ce esti si aia ca tine....Care invatati ca a fii bun,inseamna sa le dai apa la moara la paraziti..Sunteti rai ca niste ciume
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 18:10
Asta este o forum aparte pt ca are oameni cu adevarat diabolici in el
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 18:13
adeca io-s diabolica?!
in sfarsit! - cineva imi recunoaste calitatile!
preciouss
Postat pe 13 Februarie 2010 18:14
LILO
Postat pe 13 Februarie 2010 18:15
De la: preciouss, la data 2010-02-13 18:14:44adeca io-s diabolica?!
in sfarsit! - cineva imi recunoaste calitatile!
Calitati deosebite mai ai
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 18:17
De la: garbo078604, la data 2010-02-13 18:07:52eu zic ca ar fi bine sa o ajutam cu totii pe Cristina.:) oricat de putin e ptr ea conteaza mult...zic eu:D


Asa am spus si eu , insa pe acest forum exista un ipochimen care nu stie decat sa jigneasca. Am considerat ca 8 lei din bugetul meu nu ma saracesc ...dar conform sintagmei :''Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita'', eu m-am ales cu jigniri si cuvinte grele de la un specimen care daca nu jigneste ( cu orice ocazie- nu este acesta singurul post unde da cu batul in balta), si mai mult redundanta postarilor ei devine agasanta...Nu i-a cerut nimeni nimic , si nimeni nu poate sa treaca peste liberul arbitru si nimeni nu poate sa vare mana in buzunarul nimanui .
Repet si eu inca o data: de aceea ne merge noua romanilor asa de bine pentru ca nu stim sa vedem dincolo de aparente si nu ne intereseza de nimic, stim doar sa jignimn si sa fim rai , nu vedem decat sarlatani in jur ...minunta de BUNA_01 , daca ii citea blogul si vedea si analizele si restul isi dadea seama ca aceasta fiinta nu minte ...dar ce sa astepti de la un om la care acordul subiectului cu predicatul e o mare nebuloasa...
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 18:28
buna seara,eu personal iti multumesc ca mi-ai atras atentia asupra acestui articol, care mi-a scapat,dar am avut in unele zile probleme cu net-ul,sau poate din cauza vitezei cu care am navigat in aceasta sapatamana foarte infernala pentru mine,si bine-nteles voi trimite sms,nu pot dona mai mult,dar aceasta minima suma o poate dona oricine,iar cei care nu doresc s-o faca ,macar sa se abtina de la comentarii deplasate! Cristinei ii doresc multa sanatate si putere,sa treaca cu bine peste aceasta incercare cumplita a vietii,iar tu sa fii binecuvantata ca vrei s-o ajuti. mentionez [pentru carcotasi] ca nu le cunosc pe nici una dintre aceste doamne/domnisoare.
garbo065561
Postat pe 13 Februarie 2010 18:34
Ma bucur ca mai exista aici si oameni cerebrali si nu doar ...sa nu jignesc....Sint mama si am si eu un copil ...am trecut printr-o situtatie grea acum caitva ani....Dar ce stiu cei care carcotesc ce inseamna sa stai cu sufletul strans sa vezi cum ies markeri in urma analizelor?
Asa am spus si eu nu sint mai bogata cu 2 E , dar macar poate ca am reusit sa ii dau Cristinei o secunda de viata si tot e ceva...
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 18:39
De la: chrystal_10, la data 2010-02-11 21:01:55Buna dragelor,
am citit un articol interesant aici pe Garbo, articol care m-a impresionat .
Va dau si voua linkul sa il cititi, daca nu ati facut-o deja.
Cristina e o necunoscuta pentru mine , dar optimismul ei dorinta ei de viata m-a impresionat .
Credeti ca 2 E ptr un SMS e mult ? Eu spun ca nu . Insa pentru ea cred ca ar conta .
Sper ca mesajul meu sa nu ramana fara ecoul

http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/3009/Am-nevoie-de-sansa-Am-nevoie-de-viata.html
MARIUS_27
Postat pe 13 Februarie 2010 18:41
da, o putem ajuta pe Cristina! nu mi-as dori sa fiu in locul ei acum, sanatatea nu se poate cumpara!
clippy
Postat pe 13 Februarie 2010 18:49
Cei care doresc sa ajute, vor ajuta fara a se indoi vreodata ca gestul sau este in van. Daca continuam doar abordari de genul negarea negatiei, individualism si egocentrism, cu siguranta vom ramane aceeasi si este pacat fiindca doar credinta, incurajarea si gandirea pozitiva este cea care ne salveaza din ignoranta si mizeria umana.
Solidaritatea umana si simtul civic, credinta si dorinta de a ajuta neconditionat este calea spre evolutie.
garbo094148
Postat pe 13 Februarie 2010 18:51
Asa e ...dar doar cei incercati stiu asta si inteleg .
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 18:51
De la: garbo094148, la data 2010-02-13 18:51:27Cei care doresc sa ajute, vor ajuta fara a se indoi vreodata ca gestul sau este in van. Daca continuam doar abordari de genul negarea negatiei, individualism si egocentrism, cu siguranta vom ramane aceeasi si este pacat fiindca doar credinta, incurajarea si gandirea pozitiva este cea care ne salveaza din ignoranta si mizeria umana.
Solidaritatea umana si simtul civic, credinta si dorinta de a ajuta neconditionat este calea spre evolutie.


Ai perfecta dreptate
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 18:53
bre...
da' voi de cioace n-auzirati?!?
facaturi d'alea adica...

ma numesc toma necredinciosu' si n-am nevoie de terapie,multumesc...
preciouss
Postat pe 13 Februarie 2010 18:54
Si ca o completare am donat pentru Cristina Dinu si la Teledonul din august si acum. Am donat si pentru alte cazuri grave. Si spun toate acestea pentru ca exista o lege a compesarii, a ajuta macar cu un gand bun si o rugaciune nu este nimic prea mult. Si credeti-ma lupta cu aceasta boala cumplita este atat de grea, incat daca ajungi vreodata sa cunosti asemenea oameni vei ajunge la concluzia ca doar faptul ca Traiesti si esti sanatos este o mare fericre.
garbo094148
Postat pe 13 Februarie 2010 18:56
De la: preciouss, la data 2010-02-13 18:54:13bre...
da' voi de cioace n-auzirati?!?
facaturi d'alea adica...

ma numesc toma necredinciosu' si n-am nevoie de terapie,multumesc...


Pune mana si citeste si nu mai lua in ras tot , nu cred ca e un topic care sa fie luat in bataie de joc. Nu crezi e pacatul tau ....?
Incearca sa te edifici si apoi sa iei in deradere tot ...
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 18:59
sunt colega cu cristina si pot spune ca este un caz 100% real,din nefericire...

cu riscul de a isca un scandal cu domnisoara "precautie",buna01,nu pot sa spun decat ca,pe langa faptul ca dai dovada ca esti analfabeta,emani rautate,prostie si egoism...sa nu dea Domnul sa treci printr-o situatie similara Cristinei sau altora ca ea.Ma dezgusti la fiecare postare pe acest forum pentru ca dupa ce ca esti cu gura mare ,esti si stupida si-ti strigi prostia in gura mare,spunand ca esti "directa" .Mai bine te-ai abtine ca nu degeaba te blameaza forumistii si te iau in suturi la fiecare topic.Nu ti-ar strica sa inveti macar sa scrii corect romaneste macar,daca tot iti place sa-ti dai in petec pe aici...sa-ti fie rusine pentru ca te cobori intr-atat incat sa-ti bati joc de un om care cere ajutor pentru a trai si a suporta persoane scarboase ca tine...

iertare celorlalti forumisti,insa specimenul asta nu se poate numi om si nu pot inghite asemenea reactii cand un om disperat cere ajutor...
Roxxynela
Postat pe 13 Februarie 2010 19:02
la cate pacate am crezi ca unul in plus mai conteaza?!

am pus okiu' la cetit,nu te isteriza...
si tot nu cred,na!
preciouss
Postat pe 13 Februarie 2010 19:02
De la: preciouss, la data 2010-02-13 19:02:52la cate pacate am crezi ca unul in plus mai conteaza?!

am pus okiu' la cetit,nu te isteriza...
si tot nu cred,na!


E treaba ta ...si optiunea ta ....si nu ma isterizez ...crezi ca meriti efortul sa imi consum energia cu tine ? No way ....
Cat despre comportamentul tau infantil ( si nu e vb doar de acest topic) no comment....grow up si maturizeaza-te ar cam fi cazul...
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 19:06
sa ma maturizez?
io?
never!
refuz cu desavarsire!
preciouss
Postat pe 13 Februarie 2010 19:08
De la: Roxxynela, la data 2010-02-13 19:02:42sunt colega cu cristina si pot spune ca este un caz 100% real,din nefericire...

cu riscul de a isca un scandal cu domnisoara "precautie",buna01,nu pot sa spun decat ca,pe langa faptul ca dai dovada ca esti analfabeta,emani rautate,prostie si egoism...sa nu dea Domnul sa treci printr-o situatie similara Cristinei sau altora ca ea.Ma dezgusti la fiecare postare pe acest forum pentru ca dupa ce ca esti cu gura mare ,esti si stupida si-ti strigi prostia in gura mare,spunand ca esti "directa" .Mai bine te-ai abtine ca nu degeaba te blameaza forumistii si te iau in suturi la fiecare topic.Nu ti-ar strica sa inveti macar sa scrii corect romaneste macar,daca tot iti place sa-ti dai in petec pe aici...sa-ti fie rusine pentru ca te cobori intr-atat incat sa-ti bati joc de un om care cere ajutor pentru a trai si a suporta persoane scarboase ca tine...

iertare celorlalti forumisti,insa specimenul asta nu se poate numi om si nu pot inghite asemenea reactii cand un om disperat cere ajutor...



nu pot decat sa te aplaud , nu o cunosc pe Cristina insa acel articol de atat bun mult simt m-a facut sa deschid acest topic.
Ma bucur ca ai pus si tu punctul pe ''i''..si mai ales ca nu ea a lansat aici acest lucru , ci eu un necunoscut care nici macar nu o cunoaste pe aceasta fiinta de lumina.
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 19:13
apropos de buna&comp...
nu e ea de vina,sunt de vina cei cara ii intretin "arderile"...nu o sa inteleg niciodata cum niste oameni inteligenti nu au puterea sa ignore total un dement.

poate pt ca cine se aseamana, se aduna?


cat despre cistina,ce faci bun nu prea se spune...


iasomia
Postat pe 13 Februarie 2010 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sani mari 52 De la: ovidiu42 10 Iulie 2009 21:34
PENTRU D-VOASTRA SI FAMILIE 1 De la: garbo178963 9 Decembrie 2010 14:01
va rog cine poate sa ma ajute cu un sfat sau sa-mi dea cineva un raspuns la intrebarea ce no pot rezolva ..e urgent 1 De la: garbo204399 6 Mai 2011 01:38
extensii de par clip on 1 De la: cora 22 Mai 2009 12:43
filme 4 De la: garbo057755 28 Decembrie 2010 19:27
Setari Cookie-uri