Credeti ca am putea-o ajuta pe Cristina?

Buna dragelor,
am citit un articol interesant aici pe Garbo, articol care m-a impresionat .
Va dau si voua linkul sa il cititi, daca nu ati facut-o deja.
Cristina e o necunoscuta pentru mine , dar optimismul ei dorinta ei de viata m-a impresionat .
Credeti ca 2 E ptr un SMS e mult ? Eu spun ca nu . Insa pentru ea cred ca ar conta .
Sper ca mesajul meu sa nu ramana fara ecoul

http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/3009/Am-nevoie-de-sansa-Am-nevoie-de-viata.html
chrystal_10
Postat pe 11 Februarie 2010 21:01
off nu ma sensibiliza si tu astaazi....
fleurdelis
Postat pe 11 Februarie 2010 21:03
De la: chrystal_10, la data 2010-02-11 21:01:55Buna dragelor,
am citit un articol interesant aici pe Garbo, articol care m-a impresionat .
Va dau si voua linkul sa il cititi, daca nu ati facut-o deja.
Cristina e o necunoscuta pentru mine , dar optimismul ei dorinta ei de viata m-a impresionat .
Credeti ca 2 E ptr un SMS e mult ? Eu spun ca nu . Insa pentru ea cred ca ar conta .
Sper ca mesajul meu sa nu ramana fara ecoul

http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/3009/Am-nevoie-de-sansa-Am-nevoie-de-viata.html
Nu stiu eu cred doar ce vad..La cate minciuni exista in ziua de azi,,si cati hoti
omulsincer
Postat pe 11 Februarie 2010 21:36
si mai ales in ro...
uite k buna e interesata sa te-ajuteee
fleurdelis
Postat pe 11 Februarie 2010 21:38
De la: fleurdelis, la data 2010-02-11 21:38:25si mai ales in ro...
uite k buna e interesata sa te-ajuteee
Da asa mai ales in ro...Pai sa se duca la povesti adevarate..Acolo poate fii controlalt cazul si verificat
omulsincer
Postat pe 11 Februarie 2010 21:40
De la: buna01, la data 2010-02-11 21:40:28
De la: fleurdelis, la data 2010-02-11 21:38:25si mai ales in ro...
uite k buna e interesata sa te-ajuteee
Da asa mai ales in ro...Pai sa se duca la povesti adevarate..Acolo poate fii controlalt cazul si verificat


Cititi articolul , aveti blogul ei si marturiile medicale, dar asta e ....probabil ca ptr voi un SMS care costa 2E e mult ....nu pot sa cer nimanui nimic si mai mult asa cum am spus ARICOLUL LEGAT DE EA L-AM CITIT AICI .Nu am nici un interes ....dar de aceea ne merge asa de bine noua romanilor ptr ca sintem buni doar sa carcotim .....

PS Sa stiti ca eu nu am saracit cu donatia de 2 E - costa mai putin decat un pachet de tigari - si am dubii ca cineva ar glumi cu asa ceva.....
chrystal_10
Postat pe 12 Februarie 2010 15:37
De la: fleurdelis, la data 2010-02-11 21:38:25si mai ales in ro...
uite k buna e interesata sa te-ajuteee


Draga mea ...EU nu am nevoie de ajutor ....sint sanatoasa multumesc lui Dumnezeu ...si sincer decat sa fii ironica in asemenea cazuri , mai bine ramaii neutra....iti repet si tie citeste articolul despre aceasta fiinta, publicat ieri pe siteul Garbo, uiatate pe blogul ei unde are si datele medicale si apoi fii tendentioasa si ironica.
Scopul postului nu era sa culeg ironii, era un simplu gest omenesc si altruist ......poate am gandit din prisma unei mame.
chrystal_10
Postat pe 12 Februarie 2010 15:41


Daca subiectul este real, daca nu ascunde vreo excrocherie ,din roara modstia in care traim am pute dona 2 euro pentru Cristina .Tara noastra misuna de excroci. Vrem mai multe amanunte .Katy
garbo090872_T_zuca
Postat pe 13 Februarie 2010 07:17
De la: chrystal_10, la data 2010-02-12 15:41:36
De la: fleurdelis, la data 2010-02-11 21:38:25si mai ales in ro...
uite k buna e interesata sa te-ajuteee


Draga mea ...EU nu am nevoie de ajutor ....sint sanatoasa multumesc lui Dumnezeu ...si sincer decat sa fii ironica in asemenea cazuri , mai bine ramaii neutra....iti repet si tie citeste articolul despre aceasta fiinta, publicat ieri pe siteul Garbo, uiatate pe blogul ei unde are si datele medicale si apoi fii tendentioasa si ironica.
Scopul postului nu era sa culeg ironii, era un simplu gest omenesc si altruist ......poate am gandit din prisma unei mame.


Am incercat si eu candva sa sensibilizez pe componentii acestui forum pentru un baietel cu o poveste incredibila. Un luptator, la cei 5 anisori ai sai.Ei nu au avut noroc cu retelele de telefonie mobila. Puteai dona doar prin Romtelecom. Nu au avut ecou vorbele mele. In schimba, bogl parintilor lui a fost citit de Mihaela Radulescu. De atunci soarta lui s-a schimbat. Lucrurile au evoluat repede, a obtinut banii necesari si a reusit sa faca operatia care i-a salvat viata. Exista si oameni cu suflet, numai ca, din pacate, prea multi excroci se folosesc de astfel de cazuri si oamenii si-au pierdut increderea. Nu te supara. Cine vrea sa doneze, va dona. Ma bucur insa ca mai exista oameni ca tine.
Lidiaolteanu
Postat pe 13 Februarie 2010 08:24
asa-i.
bluelight
Postat pe 13 Februarie 2010 09:08
buna dimineata tuturor!
fetelor, intamplator o cunosc pe aceasta fata care are nevoie de ajutor!
nu va suparati pe mine, dar cred ca a sta si a filosofa cand un om trece prin ce trece cristina nu e atitudinea corecta. pe de o parte va mahniti si voi, iar pe de alta parte nu o ajutati deloc.
si nici nu prea e buna filosofia cu privire la astfel de probleme. cand auzi de asa ceva te inchini si multumesti ca nu treci tu prin asta, apoi .... faci ceva, daca vre, daca nu ....asta e.
eu am dat niste sms-uri a cate 2 euro fiecare la 879.
zic ca nu e mult cand acesti 2 euro pot insemna viata unui om.

o zi buna tuturor si multa sanatate!
wylette
Postat pe 13 Februarie 2010 09:25
pacat ca numele tau este "buna"!cu astfel de ironii ...
wylette
Postat pe 13 Februarie 2010 09:27
p.s.: cazul chiar a fost anul trecut si la povestiri adevarate...
anutza3000
Postat pe 13 Februarie 2010 10:24
ar putea sa faca si o cura cu TRANSFER FACTOR PLUS, in lume sunt foarte multe cazuri rezolvate astfel !!!!
TF_
Postat pe 13 Februarie 2010 10:35
eu prefer sa transfer direct in contul persoanei respective, deschis la o banca, suma de sa zicem 10 euro, decat sa-i dau unei companii de telefonie de kkt, care isi trage dobanda din ei....asta era ideea...nu tragedia ca se dau 2 euro/sms pentru viata uui copil bolnav....
tutankhamon
Postat pe 13 Februarie 2010 12:04
incercati sa fiti mai buni ; si un gand bun ajuta mult ; se pare ca ne-am inrait foarte mult suntem din ce in ce mai suspiciosi si nu vream sa credem vrem sa cercetam sa analizam dar sa nu fie prea tarziu
garbo029980
Postat pe 13 Februarie 2010 12:05
De la: garbo029980, la data 2010-02-13 12:05:42incercati sa fiti mai buni ; si un gand bun ajuta mult ; se pare ca ne-am inrait foarte mult suntem din ce in ce mai suspiciosi si nu vream sa credem vrem sa cercetam sa analizam dar sa nu fie prea tarziu
Pai trebuie sa fim realisti...Trebuie a credem doar ceea ce vedem eu una sunt realista..Eu una nu arunc banii asa,,daca nu cunosc personal cazul ca nu vreau sa fiu tepuita
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 12:21
De la: garbo029980, la data 2010-02-13 12:05:42incercati sa fiti mai buni ; si un gand bun ajuta mult ; se pare ca ne-am inrait foarte mult suntem din ce in ce mai suspiciosi si nu vream sa credem vrem sa cercetam sa analizam dar sa nu fie prea tarziu
Pai trebuie sa fim realisti...Trebuie a credem doar ceea ce vedem eu una sunt realista..Eu una nu arunc banii asa,,daca nu cunosc personal cazul ca nu vreau sa fiu tepuita
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 12:21
aici..irino, iti dau dreptate....
tutankhamon
Postat pe 13 Februarie 2010 12:22
De la: buna01, la data 2010-02-13 12:21:16
De la: garbo029980, la data 2010-02-13 12:05:42incercati sa fiti mai buni ; si un gand bun ajuta mult ; se pare ca ne-am inrait foarte mult suntem din ce in ce mai suspiciosi si nu vream sa credem vrem sa cercetam sa analizam dar sa nu fie prea tarziu
Pai trebuie sa fim realisti...Trebuie a credem doar ceea ce vedem eu una sunt realista..Eu una nu arunc banii asa,,daca nu cunosc personal cazul ca nu vreau sa fiu tepuita
Pai daca nu cercetezi si te arunci asa ca berbecul cu capul inainte...Pai asa ajungi sa fii tepuit...Si chiar de asta omul se inraieste pt ca unii oameni sunt naivi....Si cred doar ce zic altii si nu se informeaza..Eu cred ca doar naivii cred tot ce altii zic.Eu zic ca este mai realist sa te ghidezi pe fapte reale.Nu dupa ce zic altii.Si tu sa nu controlezi..Apoi uite asa esti tepuit...Asta nu este bunatate..este prostie,naivitate
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 12:24
o zi buna pa
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 12:25
Dumnezeul nostru Creator, dupa voia lui si vointa fiecaruia sa-i daruiasca OMULUI o infinita sanatate divina si dragoste de viata alaturi de cei dragi.
CANCER = Sufletul mai o ofera sansa acelui OM pentru schimbare, adevarata schimbare a gandirii, mai multa iubire fata de trupul fizic, mai multa iubire fata de TOT.
Va aduc aminte cu toata dragostea, TRUPUL fizic SE AUTOVINDECA SINGUR, nu are nevoie de intermediari, DOAR sa vrea acel OM ( SUFLET ) care poseda acel trup fizic, pe care la purtat cu toata dragostea sute de vieti.
Acum are posibilitatea si sansa cea mai inaltatoare pentru eliberarea tuturor problemelor KARMICE, creeate de acel OM si nerezolvate in decursul Vietilor.
Asa ca Celula si Molecula din trupul fizic se AUTOREGENEREAZA, fara Operatii si alte interventii creeate de chipurile anumiti oameni de stiinta.
RECOMAND : Multe Rugaciuni de MULTUMIRE, pentru orice, adresate Creatorului nostru Divin si Ingerasilor nostrii protectori.
APA e foarte importanta pentru Autoregenararea celulei din trupul fizic, Sa se consume si sa faca mancare cu Apa Plata, fara CALCAR din locul in care sa nascut. Consumul de apa sa fie cat mai mult, cel putin 5 litri pe zi.
Alimentatia sa fie doar vie, fara produse animale ( unt,lapte,branza,carne etc) DUPA Grupa SANGUINA.
Respiratia e foarte importanta, aerul e foarte necesar pentru Autoregenerarea Celulei din trup, e foarte bine daca se face miscare intre brazi, parcuri,cat mai mult timp petrecut in natura. Inscrierea la un CLUB de SPORT in Natura ar fi indicat ca sa aibe un program la miscare.
De exemplu - Inspiratia sa fie pe nas 7 sec, retentie 7 sec, expiratie 7 secunde, combinata cu apa si cu RUGACIUNI de Multumire se vor creea acele minuni, de care ne bucuram toti.
Mediul in care traeste acel OM sa fie plin de viata, discutii pozitive doar pozitive, sa se uite de boala, sa nu-i mai ofere putere, filmele sa fie amuzante, muzica sa fie non stop pentru suflet. Recomand GHEORGHE IOVU, sa se asculte aceste CD-ri 9 in toatal NON-STOP, e daruita special de Creatorul nostru Divin pentru Vindecarea Sufletului si a Trupului FIZIC.
ADIO Stiri TV, adio stiri negative , adio Radio cu stiri si barfe , adio PROCESE, nimeni nu are dreptul sa judece omul, indiferent ce face, e alegerea lui, dumnezeul nostru creeator are el grija de fiecare. SIMPLU
Aici aveti un link, daca puneti in aplicare Meditatiile , Afirmatiile care sunt oferite cu toata dragostea de protectorii nostrii divini, DISPARE si MAMA CANCERULUI care e o entitate foarte dura
Daca alegeti cate o Afirmatie (rugaciune) care vi se potriveste, ar fi indicat sa se exprime in gand sau cu voce tare cel putin de TREI Ori. Daca se mai foloseste si o Candela sau o lumanrea aprinsa e perfect.
http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/afirmatiiprint.htm
http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/afirmatii.htm
Ingerii pacii, ingerii fericiri si sanatatii, dupa voia lor si vointa voastra sa fie cu voi si cu intraga umanitate.

GHEORGHITA
Postat pe 13 Februarie 2010 12:45
m/am speriat rau de tot
gigele,ceva de sperietura nu stii?
elodia
Postat pe 13 Februarie 2010 12:48
De la: garbo090872_T_zuca, la data 2010-02-13 07:17:39

Daca subiectul este real, daca nu ascunde vreo excrocherie ,din roara modstia in care traim am pute dona 2 euro pentru Cristina .Tara noastra misuna de excroci. Vrem mai multe amanunte .Katy


http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/3009/Am-nevoie-de-sansa-Am-nevoie-de-viata.html Acesta e articolul....la final ai si blogul ei
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 13:10
De la: buna01, la data 2010-02-13 12:21:16
De la: garbo029980, la data 2010-02-13 12:05:42incercati sa fiti mai buni ; si un gand bun ajuta mult ; se pare ca ne-am inrait foarte mult suntem din ce in ce mai suspiciosi si nu vream sa credem vrem sa cercetam sa analizam dar sa nu fie prea tarziu
Pai trebuie sa fim realisti...Trebuie a credem doar ceea ce vedem eu una sunt realista..Eu una nu arunc banii asa,,daca nu cunosc personal cazul ca nu vreau sa fiu tepuita


Nu te-a pus nimeni sa arunci banii, de aceea avem liberul arbitru fiecare , insa tu la fiecare post care e pe acest forum nu faci decat sa fii tendentioasa si sa intepi, e mai sanatos sa te abtii , daca nu poti face un minim de bine stai in banca ta .Iar de vazut ( pt ca tot pe asta bati moneda)- deschide linkurile citeste, edificate si nu mai plorifera rautatea, pastreaza ideiile rautacioase ptr tine.
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 13:16
De la: tutankhamon, la data 2010-02-13 12:22:16aici..irino, iti dau dreptate....


PS Ca ultim raspuns ce iti postez tie ...daca 2E pt tine e tzeapa.....sorry 4 u ....eu am facut gestul si sa stii ca merg la fundatia MAME ...si directionati spre Cristina....dar mai mult de atat nu poti ....cat despre cercetari ia mama lopata si sapa poate reusesti ca inveti sa citesti si sa deschizi un link , sa descifrezi niste analize si poate ca devii si medic cititindu-le....
Ocupatia ta de baza e sa postezi intr-o veselie pe acest forum tot felul de replici acide...ironia in doza mica e semn de inteligenta, in doze mai mari denota altceva....
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 13:21
Scuze TUTANKAMON ....postul era ptr BUNA01
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 13:22
gheorghita..e bine ca ai facut public linkul cu lucratorul in lumina
sper sa ajunga la cine trebuie(la cei care vibreaza cu acestea)
LILO
Postat pe 13 Februarie 2010 13:25
De la: chrystal_10, la data 2010-02-13 13:16:19
De la: buna01, la data 2010-02-13 12:21:16
De la: garbo029980, la data 2010-02-13 12:05:42incercati sa fiti mai buni ; si un gand bun ajuta mult ; se pare ca ne-am inrait foarte mult suntem din ce in ce mai suspiciosi si nu vream sa credem vrem sa cercetam sa analizam dar sa nu fie prea tarziu
Pai trebuie sa fim realisti...Trebuie a credem doar ceea ce vedem eu una sunt realista..Eu una nu arunc banii asa,,daca nu cunosc personal cazul ca nu vreau sa fiu tepuita


Nu te-a pus nimeni sa arunci banii, de aceea avem liberul arbitru fiecare , insa tu la fiecare post care e pe acest forum nu faci decat sa fii tendentioasa si sa intepi, e mai sanatos sa te abtii , daca nu poti face un minim de bine stai in banca ta .Iar de vazut ( pt ca tot pe asta bati moneda)- deschide linkurile citeste, edificate si nu mai plorifera rautatea, pastreaza ideiile rautacioase ptr tine.
Pai sunt realista..Eu ma ghidez doar spre lucruri reale...Si nu iau dupa asememea lucruri..Sunt unii care fac acte de caritate si invata oamenii de rau..A fii bun inseamna sa dai un sfat bun,,sa il inveti lucruri pozitive optimiste....Si sa ajuti oameni care sunt bolnavi,,dar ca sa vezi cu ochii tai....Pt ca sa un om poate zice multe....De asta este bine sa fim precauti sa nu fim tepuiti..
omulsincer
Postat pe 13 Februarie 2010 13:37
De la: LILO, la data 2010-02-13 13:25:42gheorghita..e bine ca ai facut public linkul cu lucratorul in lumina
sper sa ajunga la cine trebuie(la cei care vibreaza cu acestea)


LILO iubita putini sint care o fac...ca sa ajungi la vibratii inalte , iti trebuie multa munca cu tine insuti si cu perceptiile si convingerile tale ( vb din propria experienta)...din nefericire multa lume are inca un voal des pe fata si nu numai.Te pupic
chrystal_10
Postat pe 13 Februarie 2010 14:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri in interiorul vaginului in timpul contactului sexual 21 De la: denalia 3 Februarie 2017 09:22
O intrebare cam stupida?????????? 82 De la: liaiedera 7 Aprilie 2010 12:12
sani mari 52 De la: ovidiu42 10 Iulie 2009 21:34
rino 4 De la: evelyn30 18 Ianuarie 2010 23:13
Credeti ca am putea-o ajuta pe Cristina? 93 De la: chrystal_10 21 Februarie 2010 22:28
Setari Cookie-uri