O intrebare cam stupida??????????

Stiiu ca pare cam aiurea dar as dori sa stiiu daca pot reduce masa tesutului muscular.Am facut sport de mica iar corpul meu e tare ca piatra as dori o dieta sa poata devni mai MOALE stiiu suna ciudat dar vorbesc serios sincer sunt un pic invidioasa pe unele femei care au un posterior moale exemplu negresele.va rog sa nu radeti
yavrum
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:33
Chiar nu stiie nimeni sau trebuie sa postez intrebarea la cap SEX
yavrum
Postat pe 21 Septembrie 2008 17:52
corpul tau sa zicem ca arde 1500kcal/zi in stare de repaos. Consuma alimente cu aport caloric total de numai 1100 kcal/zi si ai un deficit de 400 kcal pe care corpul tau il va compensa prin arderea de tesut (muscular si adipos). la 10kg pierzi 6 grasime si 4 muschi

Postat pe 3 Octombrie 2008 23:45
aha dar asta inseamna ca trebuie sa slabesc nu
mersi ai fost singura car si-a aruncat o parere pe aici
yavrum
Postat pe 4 Octombrie 2008 11:13
Daca varianta cu slabitul pica, atunci ramane aceea cu 'corp moale'.In acest caz, tot ce vrei tu e sa dai jos muschi, sa depozitezi tesut adipos si sa acumulezi grasimi in muschi. esti sigura ca iti doresti asta?

Postat pe 4 Octombrie 2008 15:50
eu vreau moale ,moale dar nu grasimi cat despre slabit as vrea sa dau un pic jos dar stii tu treaba cu lenea in plus eu slabesc prin sport si daca fac sport obtin muschi deci ?
yavrum
Postat pe 5 Octombrie 2008 09:34
eu cred ca arati super si te judeci prea mult. mi-am aruncat un ochi prin pozele postate si arati foarte bine. asa ca...stay calm

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:21
mersi hai ca ma rusinez si ncep sa ma balbai
yavrum
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:23
Draga mea,

intrebarea nu e stupida, e ridicola.
Ne-am abtinut pentru ca am fost invatati ca daca nu avem nimic bun de spus, sa tacem. Dar daca insisti, uite: ai 21 de ani, TOATE femeile intre 18 si ... depinzand de cantitatea de gimnastica pe care o fac... 40 de ani au carnea tare. Pesemne tu ti-ai luat ca grad de comparatie vreo tzatzica din vecini
Pe de alta parte, hai sa nu batem campii, ca la varsta de 21 de ani, nu esti vreo silfida si nici muschii nu-i vad asa conturati cum vrei tu sa credem. M-am uitat la bratul tau - care e adevarat, e gros - intr-o fotografie (ca prea bati toba, frate!) si nu prea am vazut muschii aia de care vorbesti tu...

Dar stiu... Pana la urma, ne-ai convins sa ne uitam la pozele tale, ca asta era toata faza, nu? Sa atragi un pic atentia... Sa pui un pic reflectorul pe tine... Pana la urma, sunt unii care fac lucruri chiar mai tampite sa atraga atentia... Imi pare rau pentru tine ca n-ai atras luarea aminte asa cum sperai... Tre' sa recunosc, ca de-ai fi inchis naibii topicul in timp util, m-as fi abtinut si eu... Dar de! Tu ai insistat

Pe cand postul cu "Cum fac sa imi adaug cateva riduri la colturile ochiului stang?" ...
Opal
Postat pe 16 Noiembrie 2008 13:20
sunt sigura ca daca ziceam ceva la misto ma lua toata lumea in serios
yavrum
Postat pe 17 Noiembrie 2008 01:42
da de ce vb la plural ? ca eu asta nu am inteles
yavrum
Postat pe 17 Noiembrie 2008 01:44
yavrum nu e chiar stupida intrebarea ta, cu atat mai putin ridicola. si eu ma confrunt cu ceva asemanator, am vrut sa dau cateva kg jos alergand zilnic .le-am dat, dar m-am ales cu picioare de fotbalista,zic eu, cu muschi bine conturati care ies in evidenta mai ales cand port tocuri si sincer mai plinute erau mai feminine decat acum. in privinta fermitatii de care te plangi... "alta moare si-asa n-are", deci e de bine
ella_e
Postat pe 24 Noiembrie 2008 09:09
Eu am facut sport de la 6 ani, am intrerupt dupa ce am terminat liceul si m-am apucat din nou la 24 de ani. Acum am 28 si inca fac sport. Ma simt foarte bine si chiar pot spune ca muschii mei sunt usor conturati. Sincer ma mandresc cu asta. Ridicola intrebarea......
Beye
Postat pe 21 Ianuarie 2009 23:24
Doamne ,ce rele puteti fi fetelor..."ridicola","stupida".daca facut fata sport mult si e prea musculoasa,poate ca are o aliura usor masculina....
apropo va place cum arata culturistele??mie mi se pare groaznic pentru o femeie...isi pierd feminitatea cu atata masa musculara...
Roxxynela
Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:21
ca in orice domeniu, problema e de masura, sa nu ajungi in extreme. "Monstruozitatile" pe care le vedeti la Miss Olympia au in spate foarte multi ani de antrenament greu, diete drastice pe care putini le pot tine si tone de suplimente (naturale si mai putin naturale), specifice pentru cresterea masei musculare. Nici o sansa sa ajungi asa ducand o viata normala si facand sport amator.
Intrebarea din topic e, intr-adevar, stupida. Extrem de stupida. Buna analogia cu ridurile, a lui Dor_a. Te enerveaza ca e prea curat in casa? Nu mai fa curatenie, mizeria se va aduna garantat. Ai muschii prea tari? Stai cu fundul pe scaun cat poti de mult la servici sau scoala, acaza stai si zaci pe canapea la TV - si se rezolva! Musculatura se atrofiaza daca nu e folosita. Dar asteapta-te sa plangi amarnic peste cativa ani pentru aceasta stupiditate.
catcos
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:55
De la: yavrum, la data 2008-09-19 11:33:57Stiiu ca pare cam aiurea dar as dori sa stiiu daca pot reduce masa tesutului muscular.Am facut sport de mica iar corpul meu e tare ca piatra as dori o dieta sa poata devni mai MOALE stiiu suna ciudat dar vorbesc serios sincer sunt un pic invidioasa pe unele femei care au un posterior moale exemplu negresele.va rog sa nu radeti
liviu_k
Postat pe 3 Februarie 2009 10:02
Poate vei avea impresia ca rautatile nu mai iau sfarsit.Parerea mea e ca prin falsa modestie ai incercat sa atragi atentia si ai reusit...Pe mine,insa m-ai facut curios.Ai avut reclamatii din partea jumatatii tale ca-si rupe degetele in fesele tale musculoase?Ai devenit atat de tare,incat ti-e teama ca ai putea deveni casanta?Da,sunt putin ironic,insa n-am inteles mai nimic din postarile tale.Cine te-a suparat???
liviu_k
Postat pe 3 Februarie 2009 10:11
PLIMBA-TE!
anylu
Postat pe 5 Februarie 2009 08:07
De la: anylu, la data 2009-02-05 08:07:37PLIMBA-TE!
liviu_k
Postat pe 5 Februarie 2009 18:26
Cine?
liviu_k
Postat pe 5 Februarie 2009 18:27
Cred ca ar trebui sa incepi sa accepti ca esti asa cum esti, sa te iubesti asa cum esti si sa nu-ti mai creezi probleme care de fapt nu exista...Daca ai impresia ca exista un pahar care este pe jumatate gol (din cauza problemei pe care ai pus-o in discutie), ignora jumatatea goala si bucura-te din plin de jumatatea plina a paharului...Poti incepe de exemplu prin a descoperi daca motivatia pentru ceea ce-ti doresti este reala sau este una "imaginara"; sau daca este o "problema" a ta sau a "altora"...Succes!
avgruianu
Postat pe 10 Martie 2009 12:52
De la: yavrum, la data 2008-09-19 11:33:57Stiiu ca pare cam aiurea dar as dori sa stiiu daca pot reduce masa tesutului muscular.Am facut sport de mica iar corpul meu e tare ca piatra as dori o dieta sa poata devni mai MOALE stiiu suna ciudat dar vorbesc serios sincer sunt un pic invidioasa pe unele femei care au un posterior moale exemplu negresele.va rog sa nu radeti


da' cine ti-a pus nick-ul ala, sotia!!?
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 13:02
eu tot nu va inteleg ce pote fi asa de rau ca o femeie sa isi doresca un corp feminin si nu un picior de fotbalist in fine
yavrum
Postat pe 11 Martie 2009 08:41
De la: yavrum, la data 2009-03-11 08:41:33 eu tot nu va inteleg ce pote fi asa de rau ca o femeie sa isi doresca un corp feminin si nu un picior de fotbalist in fine



aaah, scuza-ma , acu' vad ca esti femeie!
in poza sunteti doi asa ca am ales la intamplare .
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 09:46
yavrum
Postat pe 12 Martie 2009 09:20
De la: yavrum, la data 2009-03-12 09:20:42



tu vrei sa arati ca fotomodelele alea de-si etaleaza scheletele prin reclame!?
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 09:22
nuuuuuuuuuuuuuuuuuu
yavrum
Postat pe 13 Martie 2009 07:44
De la: yavrum, la data 2009-03-13 07:44:14nuuuuuuuuuuuuuuuuuu



odata ce partenerului tau ii place cum arati si te adora pentruu asta, la ce te consumi atat!??
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 07:59
Am vazut ca ti s-a raspuns foarte rautacios...si nu inteleg de ce...
Eu stiu ce vrei tu, muschii fac o femeie sa nu fie prea feminina..in schimb pielea aceea moale pe care o vrei tu inseamna grasime, celulita si o gramada de probleme...de ce sa te legi la cap daca nu te doare...
Daca vrei sa mai slabesti, incearca sa faci asta printr-o alimentatie sanatoasa si nu prin sport, care iti intareste muschii...incearca eventual impachetari sau masaj...s-ar putea sa aibe efect atat pentru a slabi cat si pentru acea textura fina despre care vorbeai..
ramo_ptk_2008
Postat pe 13 Martie 2009 14:57
De la: ramo_ptk_2008, la data 2009-03-13 14:57:22Am vazut ca ti s-a raspuns foarte rautacios...si nu inteleg de ce...
Eu stiu ce vrei tu, muschii fac o femeie sa nu fie prea feminina..in schimb pielea aceea moale pe care o vrei tu inseamna grasime, celulita si o gramada de probleme...de ce sa te legi la cap daca nu te doare...
Daca vrei sa mai slabesti, incearca sa faci asta printr-o alimentatie sanatoasa si nu prin sport, care iti intareste muschii...incearca eventual impachetari sau masaj...s-ar putea sa aibe efect atat pentru a slabi cat si pentru acea textura fina despre care vorbeai..



hai sa-ti spun de ce.
din avatarului ei se intelege ca ar fii turcoaica sau maritata cu un musulman.
de cand ma stiu, si sunt destui, musulmani au o slabiciune pentru femeile cu ceva carnita in plus plasata in locuri strategice!
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O intrebare cam stupida?????????? 82 De la: liaiedera 7 Aprilie 2010 12:12
sani mari 52 De la: ovidiu42 10 Iulie 2009 21:34
sufletul ,mereu ramane tanar ,ce spuneti ? 8 De la: ladyDY 23 Martie 2010 13:24
epilare definitiva 6 De la: garbo_11140 26 Februarie 2013 16:06
Despre Geluri UV 1 De la: ilian 23 Octombrie 2014 15:49
Setari Cookie-uri