trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat.........

glumeam si eu

e o poveste foarte distractiva. am descoperit din intamplare da, cand am aparut, si-a sters contul

era din tagma celor" l-am cunoscut pe net. oare,relatia va dura?" am ajutat-o , sa nu-si mai puna intrebari.
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 11:42
ioi
si o durat?
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 11:46
pe cini bre????
nazirra
Postat pe 4 Februarie 2010 11:46
De la: violeta1981, la data 2010-02-04 11:04:30 Daca barbatul face greseala sa prezinte sotiei amanta, sotia, ca o femeie cu drepturi ce e, spune asa:
Draga amanta, conform contractului nr. xxxx inregistrat la Starea Civila in data de yyyyy, am toate drepturile asupra bunului si tu nu poti decat sa ma actionezi in judecata pt recuperarea lui. Ne vedem la tribunal!

Citindu-ti comentariul mi-am adus aminte de o intamplare si pe care culmea, i-am povestit-o nepoatei in urma cu 2 zile la o discutie amicala ca intre fete...nu ma pot abtine sa nu va spun si voua, tot suntem intre noi ,,fetele"...Pe la vre'o 21 de ani am cunoscut un barbat...super-barbat, le avea pe toate...si ani mai multi, normal, cam inca o data cat aveam eu :) deci eu 21 el...43!
Rasfatata?!Prea putin spus...imi ghicea gandurile, nici nu apucam sa solicit ceva ca dorinta imi era indeplinita...parca era Lampa lui Aladin!Si intr-o buna dimineata, m-a prezentat...sotiei!Sotie care ne-a facut cate-o cafea si nu voi uita niciodata, la micul dejun, ne-a servit cu ochiuri si cascval pane...dragele mele, de atunci iubesc acest meniu pentru micul dejun :)Nu s-au intamplat scene de gelozie, nu au fost priviri amenintatoare, nu au fost crize de isterie din partea ei...nimic, doar rasete, glume bune si amabilitate!Nu eram o surpriza pentru EA, stia de ceva timp de mine si din cate am inteles ulterior, EA a fost cea care i-a cerut LUI sa ma prezine EI !Nu m-a deranjat cat am fost impreuna ca este insurat si nici pe ,,sotie" nu o deranja prezenta mea in viata lui...stia ca va fi pentru o scurta perioada si ca nu aveam de gand sa-l capturez definitiv!A fost atat de desteapta incat si-a dat seama de acest lucru chiar inaintea mea...Dupa aceasta intamplare am mai fost impreuna aproximativ un an, si mi-a venit si mie mintea la cap...de unde plecase :) Am ramas cu o amintire frumoasa despre ei, si daca timpul va face sa ni se intersecteze drumurile, cred ca ne vom comporta la fel ca in trecut:friends for ever!
Concluzia este simpla: o femeie chiar si sotie, daca este desteapta va sti sa treaca peste orice obstacol si va ramane cu ceea ce ii apartine de fapt!
Toate cele bune pentru fiecare zi!
Castelana
Castelana
Postat pe 4 Februarie 2010 11:46
castelica, unde se intampla nene chestia asta, la paris?...
zambil
Postat pe 4 Februarie 2010 11:52
ei da!!!!era telenovela pe ACASA.....
nazirra
Postat pe 4 Februarie 2010 11:54
amour a la francaise

o canta unii, les fatales picards, parca..
anakin
Postat pe 4 Februarie 2010 11:55
castelana, poate femeia a fost desteapta. eu nu as spune asta

cu tine, ce-i drept, nu avea nimic. insa, dupa ce va serveam ochiurile , ii dadeam si valiza lui nenea in mana

ca ' x " are amante, ca legatura cu ele dureaza un an, doi, nu importa. eu, ca femeie, nu as accepta ca sotul meu sa aiba o viata dubla pe considerentul ca "tot acasa vine" sau " " tot cu mine e "

ok. vine acasa. si daca vine, ce multumire am eu, ca femeie, cand stiu ca apare din patul alteia, ca o iubeste pe alta, ca sunt doar pe post de administrator de hotel?

tot al meu? aici e o problema. cu tine un an, cu alta 2 si tot asa. despre ce " cu mine" mai vorbim?

ma gandesc ca, o femeie care are respect de sine, nu o face pe bucatareasa amantelor

daca ea ii facea cunostinta cu amantul, ce crezi? sotul ii dadea pantofii cu crema aluia, considerand ca iubi nu i-o "captureaza" pe nevasta?
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 11:56

ce-mi place!!
si n-o pus si putin arsenic in mancarea aia??
anouk, unde esti sa vezi cum trebuia sa procedezi? sa fi vazut atunci respect pe capul ei

ma, io nu cred ca as putea reactiona asa
da tu sti cum a decurs apoi discutia intre ei doi??
as putea sa-mi imaginez:

iubitule, sunt asa obosita, cred ca as avea nevoie de un concediu pe coasta de azur...ah, si de un shopping in mall
uitasem, atunci nu erau mall-uri
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 11:57
sunt ca oricare femeie care a fost inselata pe fata de sot
cea din povestea ta probabil ti-a urat sa ai parte doar de rasul pe care l-a arborat ea special pentru tine dar si lacrimile in singurate ulterioare plecarii tale de la micul dejun
flori45
Postat pe 4 Februarie 2010 12:03
fetele, nu va mai ambalati asa, ca toata povestea aia-i sceneta radiofonica...
zambil
Postat pe 4 Februarie 2010 12:07
asta am inteles, zambilu. da asa, de amorul artei. ca prea e sf.

o mai spune si la altii si, se face de rusine. macar asa, o leaca sa mai taie coada vulpii.
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 12:10
Mai...dar poate era un mariaj...deschis... Poate si el bause cafeaua cu un al treilea
rodyk
Postat pe 4 Februarie 2010 12:12
Trecerea anilor si micile aventuri ( nu le pot numi mari deoarece ar fi dsu probabil la oruptura definitiva ) i-a gasit tot impreuna!
De multe ori m-am gandit la ce s-a intamplat si am inmcercat si eu sa le gasesc o explicatie ( NU TREBUIE SA FI AL PARIS SA TRAIESTI ASA CEVA SI NICI IN TELENOVELA, mi-am deschis cutia amintiriloe crezand ca se merita...nu-mi sta in caracter sa MINT...niciodata si nu am de ce...)
Probabil, daca nu sigur, avea si EA pe cineva si care era ca si mine, mult mai tanar...si cred ca NOI, cei tineri, eram de fapt sursa de energie de care aveau nevoie in perioade de criza, sau ,,gerovitalul" pentru mentinerea tineretii deoarece credeti-ma, amandoi nu-si aratau anii!!!Sincer, de unde poti face rost de energizant mai bun si mai sanatos...decat sugand seva tineretii din cineva mai tanar! Imi sunt recunoscatoare nu am facut o pasiune pana la maxim si ca am revenit cu picioarele pe pamant la momentul potrivit!
Iar cat priveste ,,TELENOVELELE" va spun tuturor, nu mi-au placut niciodata si nici la aceasta ora nu-mi plac! Mai bine fac un game online decat sa ma uit la asa ceva...scuze celor carora le plac si vizionare placuta, dar nu sunt pentru mine!!!!
All the best!
Castelana
Postat pe 4 Februarie 2010 12:13
Bravo pentru Zambila...Inuitia ta feminina a functionat excelent!!!Si apropo, nu fac parte din tagma scandalagiilor si nici prietenii mei...ne rezolvam problemele prin dialog, comunicare si eventual intelegerea celui cu problema pe cap :)
Castelana
Postat pe 4 Februarie 2010 12:18
E foarte posibil sa fie exact asa. Tocmai am citit pe alt forum o poveste cu sotia care si-a trimis barbatul la amanta(in speranta ca nu se va duce de rusine), el s-a dus, iar ea cauta cu disperare sfaturi. Mare e gradina Ta,Doamne!
violeta1981
Postat pe 4 Februarie 2010 12:20
castel, nu te-am acuzat de nimic
toti facem greseli, iar daca este sau nu adevarat ce spui, nu-i treaba mea sa verific sau sa ma indoiesc
sunt aici sa ma distrez
o zi faina!
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 12:22
mai castelana. hai sa gandim logic.

la orice varsta, povestea cu amantele/ amantii nu tine. fie barbat fie femeie, cel person care se trezeste in casa cu "iubi" , nu vede flaconul de gerovital ci, cauta cutitul, toporul sau furca

hai sa o luam si invers. arata-mi mie un barbat normal , care accepta sa vina sotia cu dragutul si el sa le serveasca likior

ii fac mancare un an, daca pierd ramasagul

ca avem o relatie paralela si vrem totusi, sa ne mentinem casnicia, e una. da, atunci te feresti ca de popa tuns si ai grija sa nu te stie nici pamantul




si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 12:25
De la: si_totusi, la data 2010-02-04 12:25:35mai castelana. hai sa gandim logic.

la orice varsta, povestea cu amantele/ amantii nu tine. fie barbat fie femeie, cel person care se trezeste in casa cu "iubi" , nu vede flaconul de gerovital ci, cauta cutitul, toporul sau furca

hai sa o luam si invers. arata-mi mie un barbat normal , care accepta sa vina sotia cu dragutul si el sa le serveasca likior

ii fac mancare un an, daca pierd ramasagul

ca avem o relatie paralela si vrem totusi, sa ne mentinem casnicia, e una. da, atunci te feresti ca de popa tuns si ai grija sa nu te stie nici pamantul






SI TOTUSI... autrecut de atnci mai bine de 20 de ani..regret ce am spus, regret egoismul din noi si mai ales catalogarea standard de ,,telenovela"! sa nu uitam viata bate filmul si ca multe dintre cum ati numit voi ,,poveste" au devenit subiect si te tin cu ochii lipiti de ecaranul televizorului!Daca ar fi posibil te-as prezenta pentru a-ti confirma un fapt real si mai ales pentru anul propus de tine pe post de bucatar insa chiar nu stiu pe unde bantuie!Stim cu totii ca dupa renumitul an '89 toti ,,fostii" securisti si-au facut urmele pierdute...Mie sincer mi-ar face o mare placere sa-i reantalnesc...erau oameni care straluceau de inteligenta, de la care aveai ce invata, cu o cultura generala de invidiat...Chiar ar fi curios cum ne vom comporta face-to-face...sa nu uitam insa ca inevitabil anii au trecut si peste ei! Eu ma aflu la varsta lor de atunci, este ok, insa cred ca ei au acum undeva aproape de 60 si mai bine de ani...Viata e viata si merita traita!
Nu ma asteptam la atata scepticism...
Castelana
Postat pe 4 Februarie 2010 13:16
De la: zambila, la data 2010-02-04 12:22:16castel, nu te-am acuzat de nimic
toti facem greseli, iar daca este sau nu adevarat ce spui, nu-i treaba mea sa verific sau sa ma indoiesc
sunt aici sa ma distrez
o zi faina!

Nu am considerat-o niciodata o greseala...mi-a placut atat cat a fost si este bine ca nu m-am implicat mai mult!Nu ca nu mi-a placut, dar am gandit un pic in perspectiva, nu ma vedeam prea bine, eu 40 el 60...Crede-ma, era PERFECT!Este pentru a doua oara intr-un intervat atat de scurt, in care imi amintesc si discut despre aceasta, hai sa ma conformez atentiilor, si sa-i spun POVESTE...o poveste pe care nu voi regreta niciodata ca am citit-o!Nu stiu cum se comporta cei care duc o viata dubla, nu am idee si nici nu vreau sa stiu...ce spun este din ce-am trait!Cand pleca de la mine, si niciodata nu-l tineam noptile in patul meu, acasa ajungea mai tandru, mai atent si intotdeauna cu cate o atentie...deloc de aruncat la cosul de gunoi!La mine, idem...nu aveai ce sa-i reprosezi...era in permanenta plin de viata, o vitalitate pe care astazi nu o intanesti prea des!Suntem mai obositi, mai stresati, mai luati de realitatea dura a vietii incat sa avem timp si pentru noi...Ma bucur daca te-a distrat comentariul...si pe mine, dar mi-a lasat un gust amar, de regret...
Castelana
Postat pe 4 Februarie 2010 14:35
n-am zis ca m-a distrat comentariul tau, eu ma distrez in general pe aici
dar ce-ai povestit tu, mi s-a parut amuzant, desi atunci probabil ca nu fost distractiv
si frumoasa si "povestea" dar, cum nimic din ce-i perfect nu tine mult...ramanem cu amintirile, frumoase ce-i drept
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 14:50
Multumesc pentru.explicatie si...luminare!Nu degeaba se spune ca la tinerete tot ce zboara se mananca sau da-mi Doamne la batranete, anii tineretii...eeeeiii!Nu as mai fi avut ce sa va povestesc
Iar aminirile, da, sunt minunate...o experienta placuta, curata,interesanta pentru anii mei ( de atunci!)amintiri pe care nu vreau sa le incui si sa le dau uitarii...Sa fie vre-un semn ca am vorbit atat despre o intamplare ( si nu a fost/este radiofonica) atat de veche
Castelana
Postat pe 4 Februarie 2010 15:34
castelica, da' numa' cafele-ati baut la reuniunea aia tripartita d'antartz?... ca stii cum e cu amintirile astea, se deformeaza...
zambil
Postat pe 4 Februarie 2010 15:43
panty_C
Postat pe 4 Februarie 2010 15:46
pentru castelana :
Noaptea la Hbo romania inspre orele diminetii , eu prinde reluarea cred , este un serial ceva similar. numai ca tipul , se si casatoreste cu doamnele. vine cu ea acasa , sotia le face de mancare , lui ii place de ea, ei ii place de ea. si apoi o cer de nevasta amandoi . si tot asa..... in serialul asta el are 3 neveste si acu cate va zile cand am vazut serialul ultima data el si ele o cereau pe a patra
filmul asta se numeste Big Love . de ce se difuzeaza ? vor sa implementeze poligamia ca si asa numarul barbatilosr scade vertiginos
luiseadriana
Postat pe 4 Februarie 2010 16:38
crez ca castelica vede serialu' in prime time...
zambil
Postat pe 4 Februarie 2010 16:45
anka, iti raspund desi in mod categoric afirmatia ta ca sotul meu mi-ar prezenta amanta e mai mult decat penibila si fortata

eu nu am sa ajung niciodata in situatia ca G sa-mi prezinte amanta. intre noi sunt alt gen de relatii

cel mult ar venii si mi-ar spune cu sinceritate ca a cunoscut pe altcineva. moment in care i-as respecta decizia. in niciun caz nu m-as agata de el, nu l-as implora sa nu ma paraseasca. pentru ca nu este proprietatea MEA, isi apartine, si are dreptul la propriile decizii. si in niciun caz nu m-as agata de el ca o liana, incercand sa salvez ceva ce nu mai poate fii salvat

si te rog, ca pe viitor, sa nu ma te mai adresezi. in mod clar nu suntem pe aceeasi lungime de unda, avem varste diferite, iar eu la 46 de ani privesc casatoria si relatia cu sotul meu in mod diferit fata de tine. discutiile sunt constructive atata timp cat un partener de discutie accepta si alte puncte de vedere. tu te erijezi intr-o persoana care detine adevarul absolut. iar eu nu interactionez cu asemenea oameni. deci, pe viitor, te rog sa te abtii la a comenta ce postez eu, mai ales cand ma adresez altora

multumesc
Anouk_Aimee
Postat pe 4 Februarie 2010 17:46
castelana, eu inteleg destul de bine ce spui tu, dar depinde ce vrei. Motivul pentru care nu m-as potrivi niciodata intr-o "relatie libera" este tocmai asta: nu sint mama-sa, nu ii sint prietena, nu ii sint amicul cel mai bun. Vreau sa ii fiu iubita, adica rolul invitatei...

Bineinteles ca i-as trata civilizat daca s-ar gindi sa mi-o prezinte - alegerea omului, n-as avea nici un drept sa o iau de par. Si nici pe el, cit timp a ales si nu minte cu nimic. Dar m-as duce sa imi fac bagajele. Pentru ca pur si simplu ar fi ocupat rolul pe care mi-l doresc.

Ca m-as da dupa aceea cu capul de toti peretii.... asta e alta poveste. Dar macar as avea decenta sa ma dezintegrez fara martori. Ar fi problema mea asta, nu a lui, nu a ei.
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2010 23:14

mai usor cu pianu' pe scari?
ce demult n-am mai auzit-o p'asta,bro!

oalio...ce bine m-am dixtrat de voi!
preciouss
Postat pe 4 Februarie 2010 23:59
mey..eu incercam un trio cu tot cu sotia daca tot am rezistat mancand oua si cascaval pane.. Castelana, mai vrem
reyya
Postat pe 5 Februarie 2010 00:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
Este Complicat... 309 De la: just-nobody 13 August 2019 15:16
Clarviziune, cartomantie 1 De la: mateialina69 17 Ianuarie 2010 21:27
Chip de inger, dar realitatea este suferinta. 17 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 14:36
casnicie nefericita 83 De la: carloni_carla 16 August 2011 20:59
Setari Cookie-uri