trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat.........

De la: ankamaria18, la data 2010-02-04 10:58:57
De la: Anouk_Aimee, la data 2010-02-04 10:05:46totusel, cum am zis...nimeni nu apartine nimanui

oamenii nu sunt proprietati personale


tare as vrea sa te aud spunand asta cand te va prezenta sotul tau amantei lui


Ankamaria18..da tu ai o problema ....ai ,,curiozitati" ciudate, dar tu crezi ca toata lumea face ce-a facut vreun cocalar cu care ti-ai pus-o tu si care avea si pe altcineva acasa?? Ai auzit de efectul de bumerang..?studiaza-l indeaproape, e posibil sa-ti fie de ajutor informatia culeasa fie ea si pe cale ,,empirica":-), vezi ca de curiozitate a murit pisica...
reyya
Postat pe 5 Februarie 2010 00:44
De la: zambil, la data 2010-02-04 15:43:07castelica, da' numa' cafele-ati baut la reuniunea aia tripartita d'antartz?... ca stii cum e cu amintirile astea, se deformeaza...


Da!Numai cafea...iar amintirile sunt deformate DOAR de mintile bolnave!Oamneii lucizi nu au nevoie de ,,artificii" si deformari ale amintirilor...si nici a prezentului!Adevaratele caractere nu vad precum calu' si doar la cativa centimetri in fata lor...si ma bucur ca fac parte din aceasta categorie...ceea ce n-as spune si despre voi! Sorry...
Castelana
Postat pe 5 Februarie 2010 09:14
eu tot n-am inteleg cum e cu "adevaratul caracter". Adevarat, neadevarat, de ce sa ii mai faca nevasta ochiuri prajite?

Nu stiu de ce mi se pare ca statutul de iubita lui e nedivizabil. Nu e nici pie chart, ca sa vedem cine predomina, nici din ala de dai share si se imparte cu toata reteaua... O fi tocmai chestiuna aia de caracter de care spuneai....
quasaria
Postat pe 5 Februarie 2010 10:38
da, nene.. adevaratele caractere rontzaie fursecuri si sug cafele pe coltu' mesei din bucatarie, la o shueta cu amantu' si nevasta-sa...

bine, asta-n filme, desigur...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2010 11:52
Zambile ..esti de coma , multumesc...rad de cateva minute bune si nu cred sa ma opresc
reyya
Postat pe 5 Februarie 2010 11:55
bre reyyo, stii care-i treaba?... am mai stat si eu la masa cu amantele mele si barbatii lor, da' aia nu stiau de ce daravele aveam eu cu nevestele, nenica...

ce zice castelica-acilea e scifi d-ala, sau influentza lecturilor si filmelor frantuzesti de nisa... eu zic ca daca era caracter adevarat puneau cu totii d-un menage a trois d-ala, chiar atunci, pe masa din bucatarie... nu palmeala d-asta cu cafele si lugu-lugu...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2010 12:04
inseamna ca am scapat sa fac mancare . n-am pierdut ramasagul
si_totusi
Postat pe 5 Februarie 2010 12:10
asa totusoaico, pusesi d-o fasole cu costitza la cutie... sa ai pofta...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2010 12:13
pai, o sa am. imi inchipuiam eu ca , nici un sot nu prea e incantat sa faca pantofii amantului nevestei lor . mai mult, chiar sa se ofere pentru asta, in timp ce porumbeii se giugiulesc in sufragerie

da, castelana vad ca nu-i de aceeasi parere. mi-a dat ieri palpitatii . cica se poate si asta. ba, chiar e ceva normal. ca sa nu zic , o dovada de civilizatie
si_totusi
Postat pe 5 Februarie 2010 12:18
De la: zambil, la data 2010-02-05 12:04:08bre reyyo, stii care-i treaba?... am mai stat si eu la masa cu amantele mele si barbatii lor, da' aia nu stiau de ce daravele aveam eu cu nevestele, nenica...

ce zice castelica-acilea e scifi d-ala, sau influentza lecturilor si filmelor frantuzesti de nisa... eu zic ca daca era caracter adevarat puneau cu totii d-un menage a trois d-ala, chiar atunci, pe masa din bucatarie... nu palmeala d-asta cu cafele si lugu-lugu...


Ti-au murit laudatorii, Zambile?!Asteptam sa citesc ceva intr-adevar demn de citit, un comentariu inteligent...dar sunteti prea ieftini dragilor...Scuze,de-alde voi se dau la duzina, la bax...imi pare rau ca ma cobor la nivelul vostru, dar gandirea va este atat de limitata incat mi se face mila!!!Sunteti fericiti intr-o lume limitata, fara orizonturi de niciun fel...daca va iesiti din ,,patratel" sunteti pierduti...Sau cumva esti dna Zambil invidioasa ca nu a avut parte de asa ceva?Recunoaste ca nu o data ai visat chiar si cu ochii deschisi si ai salivat intens gandindu-te la un cum i-ai spus tu ? > !!!
Sa fi fericit!
Castelana
Postat pe 5 Februarie 2010 12:22
castelica, bon voyage, cum zice perversu' de frantzuz... si poate ne trimiti neshte impresii de calatorie din lumea buna pe unde-o sa te-nvarti tu, in loc sa stai inghesuita la bacs cu noi acilea... he,he,he...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2010 12:27

io nu mai pricep nimic
care cu cine se cearta? io cu cine tin? ha?
zambila
Postat pe 5 Februarie 2010 12:27
cu MINE
LILO
Postat pe 5 Februarie 2010 12:32
De la: zambil, la data 2010-02-05 12:27:36castelica, bon voyage, cum zice perversu' de frantzuz... si poate ne trimiti neshte impresii de calatorie din lumea buna pe unde-o sa te-nvarti tu, in loc sa stai inghesuita la bacs cu noi acilea... he,he,he...


Merci...chiar plec de astazi pntru 7 zile! Este singurul punct pe care l-ai nimerit de cand te invarti in jurul propriei cozi!Si pentru ca tot se vorbea de Eminescu zilele trecute, comentarii scoase din capete patrate si cu mintea in colturi,iti spun ca ,,in lumea mea" cum ai numit-o tu, ma simt cum spune EL ,,nemuritoare si rece"...prefer putin si de calitate, nu mult si prost!Fiecare cu alegerile lui...Sper ca la reantoarcerea mea sa nu mai dau de tine - in cazul in care voi mai intra pe aici!
Castelana
Postat pe 5 Februarie 2010 12:41
castelica, de ce-mi face mie impresie ca tu esti ruda c-o alta poetesa de dadea tacoale p-acilea?... s-aia tot asa, pleca ofuscata si ne lasa-n durerea noastra, si p-orma iar revenea langa noi, la cotetz...

crez ca mirosu' de la paie activeaza nostalgiile, deh...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2010 12:49
iar a aparut asta mica si agitata?
mai zambilu' da' tu chiar bantui fata asta,mami...iote ce de baga...

castel,

stai mami lin...are sens?sau mai bine zis,mai are sens?
stii ca esti emotiva...
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2010 12:59
De la: zambil, la data 2010-02-05 12:49:19castelica, de ce-mi face mie impresie ca tu esti ruda c-o alta poetesa de dadea tacoale p-acilea?... s-aia tot asa, pleca ofuscata si ne lasa-n durerea noastra, si p-orma iar revenea langa noi, la cotetz...

crez ca mirosu' de la paie activeaza nostalgiile, deh...


Iar ai dat cu bata'n balta si te-ai udat tot!Nu sunt ruda cu nimeni si plec pentru ca trebuie sa plec, nu este nicio placere la mijloc!!!Dar ma reantorc, sa vad cat ai mai crescut in ochii tai , nu mai spun in ochii altora !Oricum, in ochii mei esti catalogat, restul nu mai importa!Poate la reantoarcere imi voi sterge si contul, nu se merita sa stai la discutii de doi bani cu oameni la acelasi pret: doi bani!
Castelana
Postat pe 5 Februarie 2010 13:03
castelica, stii cum se zice-n armata: usureaza-te ca vine trenu...

hai, pe curand...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2010 13:06
hai sa va pun de-o melodea..

http://www.youtube.com/watch?v=OPdedWg9NKU&feature=related
LILO
Postat pe 5 Februarie 2010 13:09
iasomico, ce munca pe unii sa-si faca un cont d-asta beton, cu poze furate de la nevinovatii de pe facebook, si p-orma sa dea cu muncii-n fasole din doua-trei vorbe...

ehhh, cati n-or sta cu treburi pe la casele lor, fara sa stie ce conversatii ne fac noua pe garbo-acilea...
zambil
Postat pe 5 Februarie 2010 13:10
tati,

nu inteleg ,nu e persoana tampit(a),de ce alege modalitatea asta de a relationa? mda..este fix treaba ei..

iasomia
Postat pe 5 Februarie 2010 13:17
De la: zambil, la data 2010-02-05 12:04:08bre reyyo, stii care-i treaba?... am mai stat si eu la masa cu amantele mele si barbatii lor, da' aia nu stiau de ce daravele aveam eu cu nevestele, nenica...



ce sa zic... si eu. Adica si eu am stat asa la cafele cu amantii si barbatzii proprii.... da' contextul era oarecum altu'.
Ce stiam eu nu stiu ei si ce stiau ei nu stiam eu si asa mai departe. Da'cu cartile pe masa... no way. Eram din aia cu cartile...pe sub fuste.

Dia uite ca mie imi pare rau ca pleaca castelana - scuze de cacofonie, da'asa o cheama - ca poate mi-ar fi clarificat si mie niste nedumeriri existentiale. Ma duceam maine sa le spun ete na, fraierilor, habar n-aveti ce-i ala caracter....
quasaria
Postat pe 5 Februarie 2010 13:49
Q

hai ba mami! a si plecat?
lasa ca vorbeste ea din altu'...
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2010 15:16
ESTI PENIBILAAAAAAAA!
PT O CLIPA, ITI JUR, MA MULTUMESC CU CE AM! SI APP, DE UNDE STII TU CA NOI, AMANTELE, NU STIM SA FACEM NIMIK???AI RAMANE SURPRINSA..................
cocacola31
Postat pe 5 Februarie 2010 15:24

alta!
tu cu cine te certi?
zambila
Postat pe 5 Februarie 2010 15:46
are dreptate, gabi... eu stiu o amanta care-i facea treburile nevestei, ii facea si prajituri, ca-i spunea sotului femeia ca ea nu are timp, s-o puna pe amanta, ca e mai tanara si tot n-are ce face...
sora_ilsi
Postat pe 5 Februarie 2010 15:53
CASTELANA
Ma intreb daca te-ai casatorit....si daca TU ai accepta sa fii sotia care pregateste micul dejun,sotului si amantei...
onix01
Postat pe 5 Februarie 2010 16:13

eu n-s accepta nici din postura de amanta situatia asta.... pai ce mama ma-sii... eu's amanta secreta sau ce sint? Ce e magaria asta? Unde e showul?? Showul meu!

Eeeeeeee.... Ia sa isi manince ochiurile unul altuia in familie, ca imi iau jucariile si plec!!
quasaria
Postat pe 5 Februarie 2010 16:58
buey, nicicum n-o scoateti la capat.
bluelight
Postat pe 5 Februarie 2010 17:06
Castelana , postarea ta a starnit discutii aprinse :-) Uite eu as sugera sa te gandesti la o fiinta draga , mama ta , prietena ta ..poate fiica ta (desi am vazut din poze ca esti mama unui baiat , sa-ti traisca!)...situatia e extrem de aiurea cand esti de ,,cealalta parte a baricadei "( respectiv in rolul sotiei aluia) si nu in postura amantei...Crede-ma ca daca l-ai iubi pe acela nu ai suporta ,,sceneta" , ati putea incerca un trio dar din experienta iti spun ca nu ar merge ( atunci cand cel putin una din parti este extrem de implicata si IUBESTE CU ADEVARAT :-) Partea cu bautul cafelutei in trei la aceeasi masa functioneaza daca partile nu sunt implicate..daca te doare in palarie de el( ca sotie) si relatia e strict pe interes...daaaaa..de ce nu..putem juca teatru la nesfarsit pana la rezolavarea ,,prioritailor" dar ALTFEL situatia expusa de tine nu are sorti de izbanda..acceptand asa ceva din ,,IUBIRE" da in prostie , deci chiar nu e de acceptat daca exista sentimente in ecuatie. Cele bune!
reyya
Postat pe 5 Februarie 2010 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma impac cu fostul... 306 De la: sora_ilsi 12 Februarie 2010 01:18
cofuza 1 De la: garbo098668 19 Aprilie 2010 09:01
Fericirea mea sau fericirea copilului meu? 89 De la: garbo257784 1 Ianuarie 2012 19:00
ce sa fac? 21 De la: garbo104166 11 Martie 2010 20:20
avem sanse sa ne impacam? 249 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 16:30
Setari Cookie-uri