Ce sa fac?

Sunt impreuna cu un baiat de 6 luni,insa el nu mai e ca inainte,daca ii spun ca ma deranjeaza ceva se supara,nu imi mai da aceea atentie de care am nevoie.Acum cateva zile am cunoscut un baiat care ma intelege,si in care am vazut tot ceea ce n-am vazut in prietenul meu.Acel baiat mi-a demonstrat si imi demonstraza ca tine la mine,iar acum eu trebuie sa i-au o decizie pt ca nu vreau sa il ranesc pe niciunul dintre ei.Insa aceea decizie este grea pt mine,ajutati-ma si dati-mi sfaturi care sa ma faca sa i-au decizia corecta.Va multumesc anticipat!
Bianca033490
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:04
buna...gandeste te de 2 ori inainte de a lua o decizie...pune in balanta ..fa comparatie daca asa crezi k te ajuta sa te lamuresti...asculta vocea inimii dar ramai rationala...decizia cea buna in tine sta...!!multa bafta
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:20
buna...gandeste te de 2 ori inainte de a lua o decizie...pune in balanta ..fa comparatie daca asa crezi k te ajuta sa te lamuresti...asculta vocea inimii dar ramai rationala...decizia cea buna in tine sta...!!multa bafta
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:20
buna...gandeste te de 2 ori inainte de a lua o decizie...pune in balanta ..fa comparatie daca asa crezi k te ajuta sa te lamuresti...asculta vocea inimii dar ramai rationala...decizia cea buna in tine sta...!!multa bafta
Iryna_Iry
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:20
De la: Bianca033490, la data 2011-11-19 14:04:33Sunt impreuna cu un baiat de 6 luni,insa el nu mai e ca inainte,daca ii spun ca ma deranjeaza ceva se supara,nu imi mai da aceea atentie de care am nevoie.Acum cateva zile am cunoscut un baiat care ma intelege,si in care am vazut tot ceea ce n-am vazut in prietenul meu.Acel baiat mi-a demonstrat si imi demonstraza ca tine la mine,iar acum eu trebuie sa i-au o decizie pt ca nu vreau sa il ranesc pe niciunul dintre ei.Insa aceea decizie este grea pt mine,ajutati-ma si dati-mi sfaturi care sa ma faca sa i-au decizia corecta.Va multumesc anticipat!
pai ai grija ca acest baiat sa nu se comporte si el frumos la inceput pana ajunge intre coapsele tale si vede ca tii la el..apoi si el iti va face tot la fel.Ai grija sa nu fie tot un smecher...
uitate ce fel de baiat este....pt ca de obicei majoritatea sunt smecheri...
eu zic ca trebuie sa fii hotarata...
si sa iti impui punctul de vedere.
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:28
pai ai grija ca acest baiat sa nu se comporte si el frumos la inceput pana ajunge intre coapsele tale si vede ca tii la el..apoi si el iti va face tot la fel.Ai grija sa nu fie tot un smecher...
uitate ce fel de baiat este....pt ca de obicei majoritatea sunt smecheri...
eu zic ca trebuie sa fii hotarata...
si sa iti impui punctul de vedere
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:30
Draga mea.Decizia o poti lua doar tu!Care vezi si stii cum stai in privinta acestei relatii.Daca, nu mai sunteti*compatibili* discutati frumos problema si va despartiti in termeni *civilizati*!! Daca celalalt baiat este *mai compatibil cu tine*ramaneti impreuna pana cand??!!! Cine stie!Poate nu i nici asta ceea ce ti doresti tu!!Aici doar tu poti hotara, nu noi, ce doresti tu de fapt!! Bafta!
Jojolin
Postat pe 27 Noiembrie 2011 22:57
In cateva zile poti sa cunosti atat de bine un baiat?
Care este garantia ca daca-i spui ca te deranjeaza ceva nu se supara si nr.2 ca sentimentele cu timpul daca nu sunt hranite isi mai trec din elan asta e viata...
... faci o pauza de ambii sa vezi exact ce iti doresti, poate ca pentru ca ti-a placut de baiatul nr.2 au inceput sa observi neajunsurile celui cu nr.1.

Vorbesti de decizie, tu ai hotarat ca trebuie sa faci decizia... sau nr.2 ti-a spus ca vrea sa fie cu tine si ti-a cerut sa pleci de la nr.1?



elisavuri
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:10
dac nu vrei sa ii ranesti, omoara-i si ii scapi de "durere"
dor72_
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:14
Intotdeauna vei gasi in afara ceva ce iti lipseste inauntru.
Pentru asta nu e nevoie de explicatii.

Pe de alta parte, decizia corecta a unora nu e obligatoriu si a ta.
Te lamuresti tu pe parcurs ce ai de facut.

nathalie
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:29
eu am ales...hehehe....ma felicit ca am ales nr. 2, desi atunci, aveam mereu indoieli ca gresesc
nu am gresit, dimpotriva, viata mi-a demonstrat ca am avut o sclipire grozava la momentul respectiv....
dor72_
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:38
sunt doar 6 luni si....nu merge. nu mai sta pe ganduri, mergi mai departe. bafta
MARILENA_25
Postat pe 29 Noiembrie 2011 07:35
in cateva zile nu te poate intelege,poate vrea sa para ca te intelege,pana cand veti face dragoste apoi se poate intampla la fel ca in relatia pe care o ai de 6 luni...aparentele inseala de multe ori!!ai grija de tinesi multa bafta iti urez!!
COROANA_AMBASADOR
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:23
Si IO
DD_BB
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:55
cineva spunea... daca nu esti sigura ... alege-l pe ultimul, pentru ca daca primul te iubea cu adevarat nu permitea in viata ta sa apara cel de-al 2.
elisavuri
Postat pe 5 Decembrie 2011 12:34
de multe ori nr doi sau 3 apare de multe ori pt a rupe o relatie...
Poate sa problema oamenilor este,,ca toti asteapta intr-o relatie dar nimeni nu ofera nimic.Ca sa poti primi trebuie sa oferi.
Nu stiu poate si barbatii gresesc ca la inceput ofera prea multa atentie apoi cu timpul se cam racesc..poate dupa ce incep sa fie satuli.
ingerasulluptator
Postat pe 5 Decembrie 2011 23:04
Nu pot sa cred... Irino, ti-e bine, fetita?

"Poate sa problema oamenilor este,,ca toti asteapta intr-o relatie dar nimeni nu ofera nimic.Ca sa poti primi trebuie sa oferi."

Stii asta si totusi...
crilore
Postat pe 5 Decembrie 2011 23:52
crilo, dar tu nu ai observat ca irinuca are si replici spontane, atunci cand isi iese din rol?
pentru ca, sa fim seriosi, ce face ea aici e un rol, e un personaj inventat
ma rog, cand realizeaza ca ce a spus are o doza de bun simt, si ii strica imaginea de "tampitica", imediat se repune pe traiectorie...aia cu berbatii porci si vagabonti

cateodata, parca ii pot auzi rasul sardonic, hehehe
michelle_
Postat pe 5 Decembrie 2011 23:59
O fi, nu stiu... mie mi se pare ca amuteste brusc si dispare...
Oare care o fi celalalt cont, cel de om normal? O fi avand asa ceva?
crilore
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:13
mey, n-o mai supraestimati ataa pe irinooka...
riscati sa faceti din ea o legenda... ceea ce si doreste, de fapt.
ca proasta-proasta... da-insistenta, asta e clar, si ete cum isi atinge scopul...;)

adevaru-i ca e destul de nashpa sa o faci pe tampitul si sa ramai asa:D:D:D
sau o fi bine?:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:29
crilore
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:31
ooo da...sigur are
de cont, ziceam...la ce v-ati gandit?
sau sa zic "va-ti"?
michelle_
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:32
o fi K_O in travesti... ca prea se ancoreaza tot in idei putine..
dar fixe, me...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:34
eh...n-ar fi singura travestita de p-acilea...
mie mi-e simpatica, jur
intre ea si vuvu, o aleg de departe pe ea
michelle_
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:37
De la: elisavuri, la data 2011-12-05 12:34:58cineva spunea... daca nu esti sigura ... alege-l pe ultimul, pentru ca daca primul te iubea cu adevarat nu permitea in viata ta sa apara cel de-al 2.[/quot


iha !!! Nu ,,permitea "?? :-)) de cand nu am mai auzit cuvantul asta ...de cand eram mica si nu era PERMIS decat la olitza :-)
reyya
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:38
Nu cunosc, dar mie tare mi-a placut travestiul Totusicii, atunci cand cu "gardo...". Iti amintesti Me?
Cu Irina chiar nu stiu ce sa zic ca-i iese prea bine ca sa nu fie adevarata. poate are personalitati multiple sau scriu doua persoane din acelasi cont?
crilore
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:40
eu revin la ideea ca n-are rost sa o supraestimati pe irinooka...
atata poate.
e cel putin idioata,
fiindca idiotii nu se plictisesc never-ever sa faca mereu acelasi lucru...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:44
da, crilo, gardo ala...
ioi, ishtenem, ce hai a mai fost si atunci
eu m-am prins ca ceva nu-i cusher, si am aruncat pastila la totusel, sa inteleaga ca m-am prins ca-i undercover

ce vremuri, hehehe...
michelle_
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:45
De la: Jojolin, la data 2011-11-27 22:57:52Draga mea.Decizia o poti lua doar tu!Care vezi si stii cum stai in privinta acestei relatii.Daca, nu mai sunteti*compatibili* discutati frumos problema si va despartiti in termeni *civilizati*!! Daca celalalt baiat este *mai compatibil cu tine*ramaneti impreuna pana cand??!!! Cine stie!Poate nu i nici asta ceea ce ti doresti tu!!Aici doar tu poti hotara, nu noi, ce doresti tu de fapt!! Bafta!


Jojolina,
cum de esti asa de calma azi?...
ultima oara suduiai si insultai de mama focului, si bateai cu un baros in taste.
unde l-ai uitat, mamy?:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:46
De la: reyya, la data 2011-12-06 00:38:48 Nu ,,permitea "?? :-)) de cand nu am mai auzit cuvantul asta ...de cand eram mica si nu era PERMIS decat la olitza :-)

ei, pe atunci era vorba de lipsa mica si lipsa mare, deci tot un fel de nepermise...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: garbo_414110 8 Martie 2019 02:39
a fii sef bun,nu inseamna sa gandesti pt alti oamenii ci doar ca sa ii ajuti sa se descurce singuri. 26 De la: ingerasulcumintesiluptator 3 Mai 2014 23:03
Dilema vietii mele 58 De la: O_K 27 Noiembrie 2010 20:22
trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat......... 396 De la: gabi1981 7 Februarie 2010 13:06
Impreuna..dar despartiti 43 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:42
Setari Cookie-uri