trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat.........

De la: gabi1981, la data 2009-12-30 12:15:39tare sunt curioasa cum decurge o astfel de discutie, sincer
atat de curioasa incat m-as risca si eu


in fond, ce se poate intampla
ori ne batem , ori il lasa , ori ma lasa el pe mine si termin cu balamucul...macar asa am un motiv......


treaba e ca eu nu stiu decat ca ea e ``fata de la tara`` iar eu genul `` de oras``


cum o fii oare??

ne spui cum a fost?? unde ?
pls , da-mi ponturi, i-o fac, serios!

imi place cum te exprimi: iar eu genul `` de oras``
garbo071325
Postat pe 30 Decembrie 2009 20:18
De la: Dor_marunt, la data 2009-12-30 15:53:37Ce tot ii dai cu "fata de la tara". Sa n-ai o surpriza sa fie mai stilata decat tine "fata de la oras".

foarte corect!
garbo090662
Postat pe 30 Decembrie 2009 20:20
fata de la tara? sau fata de la oras?
care mama naturii ii diferentza?
ca eu nu prea vad asa ceva..poate pe vremea bunicii ere o diferenta intre aceste"categorii"..
asa ca ma-nverzesc si io de indignare
LILO
Postat pe 30 Decembrie 2009 20:22
buna tuturor... am promis ceva cand am vb ultimadata despre "relatia" mea cu acel barbat, am promis ca am sa va anunt cand am sa renunt la el pt totdeauna. si am renuntat! mi-a fost si imi este greu, dar mi-am dat seama de prostia mea si am decis sa-mi vad de viata mea fara el pt ca am totusi 18 ani si nu se merita sa ma complic
iulyana_91
Postat pe 26 Ianuarie 2010 20:07
Hmmmm....nu cred k ati fost inca indeajuns de umilite si mintite ... cele 2 "victime" ale acestui topic,incat sa renuntati deocamdata.Sper cu toata parerea de rau pt voi ca o sa ajungeti cat de curand la acest sentiment si sa va reorientati,pt k viata vostra k femei pe acest pamant are si o alta menire.Chiar atat va doriti de la voi?Sa va ascundeti iubirea de ochii lumii,sa fiti criticate si aratate cu degetul de altii poate inferiori voua din alte puncte de vedere,doar pt un barbat(in imaginatia voastra de neinlocuit)?Stiti cati barbati asteapta sa-i priviti,sa va ofere un loc in care...tu sa fii "titulara" cu drepturi depline,un pat cald in fiecare seara,cadouri,excursii etc?Nu..cu siguranta nu v-ati gandit ca se poate.Iar tu cea care ai 18 ani e si mai grav pt tn...adolescenta ta,frumusetea ta,statutul tau in societate acum si in urmatorii ani...etc.,crezi k o sa ti le dea cineva inapoi??niciodata...Poate am fost rautacioasa si-mi cer scuze,dar nu mai cereti atat sfaturile altora,pt k in definitiv voi stiti cel mai bine care e calea dreapta pe care trebuie s-o urmati!!!!
oana4me
Postat pe 1 Februarie 2010 12:17
PS- va pierdeti vremea mintindu-va in primul rand voi,cu buna stiinta,sperati k o sa renunte la o liniste a caminului si la cea care spala,gateste,ii suport sforaitul etc,pe deasupra mai e si mintita si umilita.De ce?Chiar va doriti sa-i luati locul saracii femei?ganditi-va mai bn dk asta chiar o sa va implineasca vreodata.Acesti barbati nu se schimba si tineti minte..dk nu erati voi..era o oarecare alta...pt ei nu aveti nimik special....aaa ba da...acceptati mult mai usor o minciuna si va incapatanati sa o transformati intr-un ideal cu efect de fericire.
oana4me
Postat pe 1 Februarie 2010 12:23
mare drepate ai oana...la asta incepusem sa ma gandesc si eu si de asta am si renuntat...
iulyana_91
Postat pe 1 Februarie 2010 19:42
este bine ce ai putut face julik, te felicit
dar cum este fara el?nu-i astepti telefonul, un semn, ceva, sarutarile, dragostea...................ff bine ca ai reusit]
eu inca nu pot.............lucrurile s-au mai skimbat, mi-am dat seama cat de mult ma iubeste...................si eu cred , in sufletul meu k odata o sa fim impreuna.am tras si suferit prea mult ca sa nu fie asa.....si el imi spune la fel...................ma rog la d-zeu decat, restul...........ce-o mai fii............
cocacola31
Postat pe 2 Februarie 2010 22:05
te rogi la Dumnezeu sa se desparta de sotia lui?!

Si maine, poate, o sa fie alta ca tine, care sa se roage ca acela sa te lase pe tine, nu?!

ce-oti fi avand, fetelor, de va plac barbatii altora?! si nu va mai ganditi deloc la consecinte, asa-i?!
sora_ilsi
Postat pe 2 Februarie 2010 22:14
panty_C
Postat pe 2 Februarie 2010 22:17
ba sa nu se desparte,fato....ca ramai cu ala pe cap,vai de mama ta!

bre...io cred ca nevestele alea de nu-si lasa barbatii dupa un asemenea episod,tre' sa le multumesti ca te-a scapat de belea!
n-are decat sa se spele cu ei pe cap si sa serveste ficatii omului la micu' dejun...
preciouss
Postat pe 2 Februarie 2010 22:21
preci
panty_C
Postat pe 2 Februarie 2010 22:23
asa cum am mai zis, este ff grea situatia, intr-adevar, nu facem ceva corect sau frumos, dar nici sa condamnam nu este un lucru bun.
spuneam k ma rog la d-zeu, in primul rand pt mine, pt dragostea mee.
intentia mea nu a fost niciodata sa fac rau cuiva, mai ales sotiei, pt ca nu vreau sa-mi cladesc fericirea pe nefericirea altcuiva, ideea e eu il inteleg si pe el, culmea!
eu nu ma pot rupe de el dupa 1 an, d-apai ea de el dupa atatia ani .......este ff greu dar daca ar fii sa fiu rea, despartirea lor tre sa intervina din interiorul lor, eu sunt doar un factor extern, insa problema e la ei in relatie, daca nu era una , si destul de mare, nu ajungeam aici, eu cu el........asa ca daca se despart.asta e, eu nu o sa ma simt vinovata, kiar delok. m-as fii simtit vinovata daca faceam kestii d-alea , gen scandal la el la usa, sunat pe tel noaptea, vb cu persoane din anturajul lor si multe alte rautati care sunt sigura ca ar fii garbit lucririle, intr-un sens sau altul........dar nu sunt genul.....mai ales ca el m-a dus de atatea ori la el akasa,as avea multe posibilitati sa le fac rau.dar nu am facut-o!prefer sa astept, pt ca stiu ca ma iubeste.
acum o sa spunetica-s proata, naiva, imbecila kiar.poate, dar inimii nu-i poti comanda, asa ca , dragele mele, cele in ipostaze de sotii, inselate sau nu, nu condamnati, ci ziceti DOAMNE FERESTE!

este ff greu si pt noi, ``amantele`` , pt ca si noi iubim la fel de mult ca voi, poate kiar mai mult, sigur mai mult pt ca d-aia existam.stiu ca suna urat, insa , din pakate asta e situatia.
cocacola31
Postat pe 3 Februarie 2010 17:13
Esti tu convinsa ca e asa cum spune el?...ca intre ei, lucrurile, nu merg?...daca ai vb cu sotia, ai fi uimita!
Ines
Postat pe 3 Februarie 2010 17:19
ba da gabi, imi este foarte greu, astept in fiecare zi un semn de la el si simt ca mor cand ma gandesc ca altadata vorbeam toata ziua la tel si nu era zi sa nu ne intalnim...dar la mine nu mai are rost pt ca si el a zis ca nu o sa fim niciodata impreuna, ca nu o sa se desp niciodata de ea, dar sa nu uit ca eu sunt iubirea vietii lui. Ma mai suna, dar foarte rar si imi spune ca simte ca moare fara mine, dar pt mine e egal cu zero ce zice el, pt ca de facut, nu face nimic in privinta asta. Nu e aceeasi poveste ca la gabi...
iulyana_91
Postat pe 4 Februarie 2010 08:36
De la: gabi1981, la data 2010-02-03 17:13:43
asa ca , dragele mele, cele in ipostaze de sotii, inselate sau nu, nu condamnati, ci ziceti DOAMNE FERESTE!
este ff greu si pt noi, ``amantele`` , pt ca si noi iubim la fel de mult ca voi, poate kiar mai mult, sigur mai mult pt ca d-aia existam.stiu ca suna urat, insa , din pakate asta e situatia.


bre, aproape ca mi-au dat lacrimile, auzi...
ma lasi?
as vrea sa-ti aud si parerea de sotie inselata, peste putin timp.
abia atunci, cand vei putea face o comparatie obiectiva a intensitatii suferintei, din ambele ipostaze, am sa te cred.
pana atunci, abtine-te sa faci afirmatii atat de penibile.
Tylly
Postat pe 4 Februarie 2010 08:48
Celleste, eu pot face o comparatie obiectiva, si cred ca fata asta are dreptate: e...cam la fel. O femeie care iubeste iubeste si cu acte si fara si sufera la fel fie ca e "titulara"(cum spunea cineva mai sus...ce urit suna!) fie ca nu.
Pina la urma, inainte de statutul social, sintem tot femei. Dincolo de drepturi si obligatii oficiale, tot simti nevoia sa te tina in brate cind nu e linga tine si stii ca e cu cealalta: fie ca ii esti nevasta, fie ca nu. Asa ca...
Sigur, poti sa alegi ce faci - dar nu prea poti sa alegi ce simti.

De aia mie mi se pare ca marele...alb in situatia asta e barbatul. El e singurul din trio care nu iubeste. Nu iubeste pe nimeni, pentru ca daca ar iubi ar alege.
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2010 08:55
De la: Celleste_, la data 2010-02-04 08:48:43
De la: gabi1981, la data 2010-02-03 17:13:43
asa ca , dragele mele, cele in ipostaze de sotii, inselate sau nu, nu condamnati, ci ziceti DOAMNE FERESTE!
este ff greu si pt noi, ``amantele`` , pt ca si noi iubim la fel de mult ca voi, poate kiar mai mult, sigur mai mult pt ca d-aia existam.stiu ca suna urat, insa , din pakate asta e situatia.


bre, aproape ca mi-au dat lacrimile, auzi...
ma lasi?
as vrea sa-ti aud si parerea de sotie inselata, peste putin timp.
abia atunci, cand vei putea face o comparatie obiectiva a intensitatii suferintei, din ambele ipostaze, am sa te cred.
pana atunci, abtine-te sa faci afirmatii atat de penibile.



pe mine una acest subiect ma lasa rece, si stiti de ce?...uite eu am un an de casnicie, nunta o fac anu asta dar...vezi tu fetele astea, cade exemplu amanta de mai sus, astea nu au inima nu au sentimente nu stiu cum e sa construiesti ceva si sa lupti pentru ceva ce e al tau, ele sunt un fel de paraziti..care in viata lor nu vor avea nimic al lor.

de unde sa le cerem lor sentimente? de unde sa le cerem lor gandire? ele au in cap doar bani, materialsm, etc

sa vina sa vada cum e sa te indatorezi la banca sa iti iei o casuta sa muncesti de dimineata pana seara pentru o cina decenta, sa vina sa vada cum e sa l calci pe sot sa l ingrijesti sa i pui masa sa i faci curat si apoi sa comenteze..si n plus ele nu stiu decat sa faca sex...ca daca le iei la bani marunti vai de mine...

eu una le as lua pe toate femeile de acest gen si le as inchide intr un loc cum erau inchisorile la romani si le as pune la munca in folosul comunitatii

ele vor totul de a gata, fara sa ridice un pai, zau fetelor..de ce tot timpul tanjiti dupa ceva ce nu va apartine? de ce nu sunteti in stare sa aveti ceva al vostru, ce e dragostea in mintea voastra? exista asa ceva in inima voastra?
si nu uitati amantelor ca exista un doamne doamne care indiferent daca ne convine sau nu el face intotdeauna dreptate, asa ca ganditi cu inima pe care nu cred ca o mai aveti si vedeti va de viata voastra, ca e mare pacat sa dezlegi ceea ce dumnezeu a legat: CEEA CE DUMNEZEU A LEGAT OMUL SA NU DEZLEGE
ankamaria18
Postat pe 4 Februarie 2010 08:57
ancamaria, nu da si tu cu bata in balta, despre cum constuiesti o casa si ratele la banca: o casnicie nu pe asta se bazeaza. Trebuia sa iti cauti un asociat in cazul asta, nu un sot.
Daca tu nu vrei "totul de-a gata", de ce nu ti-ai asigurat confortul singura? Ti-a trebuit un sot pt asta?
Asta e el pt tine? Provider si gura la masa - relatia dintre voi se bazeaza pe faptul ca "il ingrijesti" si el iti construieste o casa? Ca asa v-a legat dumnezeu? Penibil.
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2010 08:59
De la: quasaria, la data 2010-02-04 08:59:51ancamaria, scuteste-ma de predici despre cum constuiesti o casa si ratele la banca: o casnicie nu pe asta se bazeaza. Trebuia sa iti cauti un asociat in cazul asta, nu un sot.
Daca tu nu vrei "totul de-a gata", de ce nu ti-ai asigurat confortul singura? Ti-a trebuit un sot pt asta?


SA INTELEG CA TU ESTI AMANTA NU?

CA ALTFEL TI AI VEDEA DE TREABA SI NU AI COMENTA FARA ROST, SE PARE CA TU NU STII CE INSEAMNA O CASNICIE SI O FAMILIE, O CASNICIE NU INSEAMNA CA TREBUIE SA STAI IN STRADA , O CASNICIE INSEAMNA PE LANGA MULTE ALTELE SA CONSTRUIESTI CEVA IN CAZUL IN CARE TU AI AVUT TOTUL DE A GATA

BRAVO MIE CA AM AVUT LANGA CINE MUNCI SI AM OBTINUT TOT CE AM VRUT Da?
ankamaria18
Postat pe 4 Februarie 2010 09:02
Q, partea penibila a afirmatiei este aceea ca amanta sufera mai mult decat sotia.
asta ar fi valabila doar in situatia in care, intre cei doi soti n-ar mai exista sentimente, dar atata timp cat el nu se desprinde de sotie, e clar ca acolo exista inca iubire.
Tylly
Postat pe 4 Februarie 2010 09:07
ankamaria
serios? Parca spuneai ca ai un an de casnicie, nici nunta n-ai facut-o, si te lupti cu ratele - cum ai "realizat tot ce ti-ai dorit"?
Si ce legatura are asta cu iubirea?

La un an de casnicie ar fi trebuit sa fiti inca porumbei, daca aveati o relatie reala. Nu sa te lauzi ca ii calci si speli. Nu asta inseamna o relatie cu un om. Asta poate face femeia de serviciu. Nu e nici un motiv de mandrie si de asumare a unor drepturi.

Nu sint amanta, am fost nevasta, si chiar nevasta inselata. Si, spre deosebire de tine, n-am atirnat la un barbat caruia sa ii spal chilotii ca sa imi plateasca ratele la banca pt "casuta"ca asa ne-a unit dumnezeu, amin. Pentru mine e important sa il iubesc. SI sa ma iubeasca. Banii mi-i castig singura. Nu tranzactionez siguranta cu sentimentele.
Probabil au si barbatii astia dreptate sa mai caute cind vad ce au linga ei....
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2010 09:08
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 09:09
De la: quasaria, la data 2010-02-04 09:08:46ankamaria
serios? Parca spuneai ca ai un an de casnicie, nici nunta n-ai facut-o, si te lupti cu ratele - cum ai "realizat tot ce ti-ai dorit"?
Si ce legatura are asta cu iubirea?

La un an de casnicie ar fi trebuit sa fiti inca porumbei, daca aveati o relatie reala. Nu sa te lauzi ca ii calci si speli. Nu asta inseamna o relatie cu un om. Asta poate face femeia de serviciu. Nu e nici un motiv de mandrie si de asumare a unor drepturi.

Nu sint amanta, am fost nevasta, si chiar nevasta inselata. Si, spre deosebire de tine, n-am atirnat la un barbat caruia sa ii spal chilotii ca sa imi plateasca ratele la banca pt "casuta"ca asa ne-a unit dumnezeu, amin. Pentru mine e important sa il iubesc. SI sa ma iubeasca. Banii mi-i castig singura. Nu tranzactionez siguranta cu sentimentele.
Probabil au si barbatii astia dreptate sa mai caute cind vad ce au linga ei....


SI SA ITI MAI ZIC CEVA, UITE DE ASTA AI AJUNS INSELATA!

EU AM ZIS IN GENERAL NU AM ZIS CA AM RATE SAU CA NUJT CE , AM ZIS CA O AMANTA HABAR NU ARE CE E AIA CASNICIE SI VAD CA NICI TU NU ESTI DEPARTE.

EU NU MA CERT PENTRU CA VAD CA ITI CAM PLACE CEARTA, DAR EXISTA MAI MULTE TIPURI DE FAMILII, ASA CA MAI SCUTESTE MA CU FAZA CU SPALATUL CHILOTILOR DA?

NU MI VINE SA CRED CE AUD..PAI DACA ASA AI FACUT SI CU SOTUL TAU CARE TE-A INSELAT NU MI-E DE MIRARE CA S-A INTAMPLAT ASTA
ankamaria18
Postat pe 4 Februarie 2010 09:12
Celleste, nu stiu daca acolo inca mai exista iubire - sau pur si simplu nu exista nici acolo, nici in relatia cu amanta. Cred ca indivizii astia nu iubesc deloc. Daca iubesti n-ai cum sa fii duplicitar. N-ai ce sa mai cauti linga alta persoana in pat... nici macar nu vrei sa mai vezi la ochi pe altcineva. Cel putin, asta e parerea mea. Indivizii pur si simplu isi umplu timpul si se simt importanti. Nu se iubesc decit pe ei.
Iar specia cea mai trista e aia care si sustine ca sufera de nu mai poate intre doua femei, si cere compasiune de la amindoua. Ar merita...asa o compasiune...
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2010 09:12
DRAGA MEA CAND AI ZIS CA BARBATII AU DREPTATE CAND VAD CE AU LANGA EI TE REFEREAI LA TINE NU? CA TU ESTI AIA INSELATA NU EU..SINCER IMI PARE RAU DAR NU CRED CA UN OM INSEALA DE DRAGUL DE A INSELA
ankamaria18
Postat pe 4 Februarie 2010 09:13
daca tot e vorba de bagat in puscarie amantele, va dau o veste, neveste! se vinde doftana. cica, nu o dau prea scump

puneti mana de la mana si, iote privatizare profitabila
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 09:13
Felicitari ca ai obtinut ce ai vrut alaturi de sotul tau! Toate laudele! Si eu am o casnicie fericita, chiar daca nu am obtinut mai nimic, nu avem o casa a noastra(dar nici rate), in schimb avem un copil minunat.
Oricum , altceva vroiam sa zic. O amanta e intai de toate femeie, si iubeste la fel. Da, e vinovata, dar totusi iubeste. Porunceste-i tu inimii daca poti! Si nu, nu am fost amanta niciodata daca te intrebi. Pt ca atunci cand iubesti nu iti trebuie o motivatie anume, iubesti pt ca iubesti si atat. Iar faptul ca e casatorit nu impiedica amanta sa iubesca. Bine, sunt si alte situatii.
violeta1981
Postat pe 4 Februarie 2010 09:14
Da Q, e prea mult...pentru intelegerea unei persoane care are doar trebuinte primare (probabil ca de Maslow nici n-a auzit)...care stie doar cu cate turatii stoarce masina de spalat, fara sa stie ca rufele se storc datorita fortei centrifuge.
Nu-si va putea depasi niciodata conditia si ...in astfel de cazuri ii intelegi pe ei, purtatorii de pantaloni cu bilutze, dar...nu inteleg de ce raman totusi suspendati intr-o relatie care s-a terminat, sau nu functioneaza?...de frica divortului?
Ines
Postat pe 4 Februarie 2010 09:15
sunt si eu femeie ca voi toate si am sentimente, poate mai multe decant unele, poate mai putine decat altele, asta nu stiu, eu nu critic pe nimeni, dar ca sa spui ca ai nu e o casnicie sau aia e e o mare greseala, fiecare din noi vede casnicia dintr un alt unghi da?..si fiecare isi construieste casnicia dupa cum stie si dupa cum poate, si poate un sot e mai fericit sa aiba o gospodina, altul poate prefera altceva, dar daca o sotie spala un chilot asta nu inseamna ca e femeie de serviciu, aici s ar putea jigni o multime de femei, pentru ca in fond e ca si cum ti i ai spala pe ai tai, asta in cazul in care ii speli.parerea mea
ankamaria18
Postat pe 4 Februarie 2010 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mea fugit nevasta cu copii de acasa ce sa facnu maipot 51 De la: eladaela 22 Martie 2011 14:18
cofuza 1 De la: garbo098668 19 Aprilie 2010 09:01
heelp! 10 De la: ica2 4 Mai 2010 19:13
Rsul este molipsitor i previne cancerul 51 De la: simonik_scumpik 4 Aprilie 2011 18:29
Cosmarul din care multe aveti ce invata 66 De la: ioanasad 3 Iunie 2014 15:08
Setari Cookie-uri