trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat.........

Q

corect neneaca ..ca doar d-aia e dulce dracia,pt ca este interzisa....
iasomia
Postat pe 5 Februarie 2010 17:10
dragele mele, io ma ``certam`` cu tanti aia de avea casuta si cina decenta..........la ea ma refeream. eu nu sunt aici ca sa judec pe cineva si d-asta nici mie nu-mi place sa fiu judecata....dar daca cineva ca doamna care spala kiloti se ia de mine in halul asta, inseamna ca este f obtuza la minte si atunci ii poti si desena, ca tot de pomana......ok, ma asteptam la reactii diverse, asta e riscul , daka vreti, al acestor forumuri, e ok, nu ma sparg asa repede, am dus eu mai multe d-apai parereile unor femei de pe un forum, dar asta era si ideea...de parerea si sfatul celorlalti
cat despre doamna cu cina decenta, imi iertati rautatea, insa SI din cauza unor femei ca ea barbatii isi gasesc ``alinarea`` in bratele altora.............poate crestinul ala s-a saturat de mirosul ei de prajeala si tocanita pe care-l capata ea cd prepara cina decenta sau mai putin decenta, asta in ideea ca ratele la ``casuta`` curg.........mor pe ele!!!!!!!
una peste alta, ideea e ca nu stie nimeni ce e in sufletul unei femei in sit aceasta daca nu trece prin asa ceva, sunt atatea sentimente contradictorii....este f greu, d-aia o dau mereu cu DOAMNE FERESTE !pana te nimereste!



vad ca discutia deja a deraiat pe miriste, pe mine una m-ati pierdut, insa ideea e ca e neplacut atat pt sotie , cat si pt amanta, suntem femei in primul rand si avem aceleasi trairi si sentimente, diferenta este ca ne indragostim de pers nepotrivita si speram sa ne fie bine, adika sa fim cu EL.
ATAT!

PS: al meu cica vrea copil!e de ras, nu?? pana si eu rad..........

ce sa mai cred? cat de mult mi-as dori un copil cu el, nu cred ca as fii atat de egoista sa ma folosesc de bebe sa-l pastrez lg mine, imi place sa joc curat!sunt sigura ca , la un mom dat, imi va fii rasplatita corectitudinea jocului.

mai ne-auzim....
daca mai cunt pers caustice si cu basma pe cap, come 2 mama!
cocacola31
Postat pe 6 Februarie 2010 16:43
distractie mare pe aci!!!!!
amarezza
Postat pe 6 Februarie 2010 17:06
pai cred ca si asta e ideea, draga mea............las` ca e bine ,
NE MAI RADEM si noi!
cocacola31
Postat pe 6 Februarie 2010 17:20
copilul nu-l faci "ca sa il pastrezi pe el", ca nu functioneaza treaba asta de obicei... un copil mai rau desparte decit uneste un cuplu care nu e sudat prea bine.
Gindeste-te numai ce amanta sexy esti tu cu depresie postpartum si dureri atroce prin diverse parti, sterilizind, spalind si dezinfectind non stop - si ce relaxati veti fi amindoi in urmatoarele trei luni in care nu dormiti o ora legata pe noapte. Nici macar o ora si nici macar intr-o singura noapte. Butoi de pulbere e putin spus. Ala e momentul in care o mare parte dintre barbati isi iau talpasita in lumea larga, pentru ca incep sa inteleaga ca "familie" nu inseamna numai miere.
Asta e realitatea - bebe e o fiinta care isi cere drepturile cu multi decibeli de la inceput, nu un bibelou cu care sa il momesti pe domnul tatic. De multe ori cei doi sint chiar in competitie.

Asa ca fa un copil daca vrei tu si in cunostinta de cauza. Nu ca vrea el. El probabil nici nu vrea, da'stie ca femeile se topesc la asemenea texte, deci a bagat artileria grea. Sau daca vrea, nu cred ca stie cum se creste. Eu i-as sugera sa isi rezolve cu haremul mai intai... si dupa aia vedeti voi.
quasaria
Postat pe 6 Februarie 2010 19:38
oalio, Q...tu vrei sa deprimi fetele asteaa de tot ?
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Februarie 2010 19:40
da'nu e asa?

Trebuia, pardon, sa spun ca imaginea idilica e urmatoarea: dna mama tzopa-tzopa pe tocuri cu si umbreluta cu dantela plimba nou nascutu' pe strasse cu onor taticul plin de glorie la brat...
Dupa ce nasti te simti fix ca dupa o sedinta de masaj (mai intensiv, asa) iar sugarul bineinteles ca are bunul simt sa inteleaga relatia sensibila dintre voi si sa nu va deranjeze. Ca doar e bine educat.
O feerie, nu altceva...


quasaria
Postat pe 6 Februarie 2010 19:54
buhuhu...

imi aduc aminte cam ce concerte tragea fie-mea in faza colicilor
ea ca ea, da' io aratam ca un zombi, ma clatinam ca o barza chioara de somn
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Februarie 2010 19:58
wife, eu dupa ce ca eram cu capu'- jeleam de sarea camasa pe mine cine m-a pus sa fac eu asa un copil nevinovat intr-o lume asa de rea... - mi se intimpla sa bag laptele in sifonier si oala cu ciorbita in cuptor, in loc de frigider... de somn.
Plus ca abia m-am tarat de durere de burta si de spate si de toate oasele pe care nu stiam ca le am, vreo sase luni.

Daca indraznea cineva sa calce prin fata mea sau a lui fie-mea, il spintecam fara avertizare. Aveam instincte d'alea ancestrale, sa imi apar puiul. Romantica rau perioada aia....
quasaria
Postat pe 6 Februarie 2010 20:29
Faza cu" vreau sa facem un copil" este prafuita In traducere libera ar insemna: Iti mai dau o nada..sa vedem o prinzi? ...si apoi vine cu alte " fraze inteligente" din lectia invatata ...crezand ca fetele sunt toate slabe de minte si nu pricep jocul lor
amarezza
Postat pe 6 Februarie 2010 20:53
pik_nik
Postat pe 6 Februarie 2010 21:05
Q, cunosc sentimentul...mama leoaica, de-aia

nu-i vorba...mie nici acu' nu mi-a trecut...tot apriga am ramas cand e vorba de fie-mea

cat priveste perioada si cat de "romantica" este...dap, jur ca eu in primul an nici nu m-am simtit femeie, ce sa mai zic sa-mi arda de romantism...singura mea preocupare era fie-mea...restu', dumnezeu cu mila
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Februarie 2010 21:20
bine, si acum ma crispez.... da'atunci daca indraznea cineva sa ii atinga vreun degetel ii lua luciul....

Parca vad ca si-o gasi vreunu' peste nspe ani si trebe sa ma lege, ca dau cu el de toti peretii daca imi supara comoara. Ce sfaturi echilibrate... action, nene....
quasaria
Postat pe 6 Februarie 2010 22:07
De la: pik_nik, la data 2010-02-06 21:05:33

Ce" te razi" , bre?
Nu-i asa?Incearca si ei..si daca merge, merge, daca nu, mai incearca si la alta usa
amarezza
Postat pe 7 Februarie 2010 09:19
De la: gabi1981, la data 2009-12-19 16:24:16Buna, eu sunt relativ noua aici, insa am citit frecvent discutiile voastre................

ma bucur ca se vorbeste deschis despre orice probleme..........
iata pe a mea, poate cele care au trecut prin asa ceva sigur pot intelege, iar cele care nu, eventual pot condamna........

iubesc un barbat insurat, am stiut din a 3 sapt de relatie, e primul barbat din viata mea, il iubesc ca pe viata mea, insa .............nu prea primesc nimik in schimb. la inceput ne-am facut planuri, ajunsesem sa vb de culoarea rochiei de mireasa,imi spunea ca nu mai are nevoie decat de timp..i-am dar insa degeaba, timpul a fost dusmanul meu, situatia s-a schimbat brusc la 180 grade.
acum, desi il iubesc inca, ma macina o dorinta de razbunare.......insa nu stiu cum ca sa-l doara exact ca pe mine. sub scuza aceasta, si anume ca pana ma gandesc cum sa fac, staruiesc in aceasta mizerie de relatie care nu imi provoaca decat suferinta .

stiu, tot pe aici am citit, razbunarea e arma prostului, insa.............. e greu............ mi-ar prinde bine niste sfaturi sau orice altceva........va pup, si ...bina v-am gasit

te intreb ceva, la nevasta lui te-ai gandit??????? continui sa te intalnesti cu el doar sa te razbuni????????? ha ha ha ce scuza buna, ideea e ca decand ai auzit ca e insurat trebuia sa vb cu sotia lui! draga mea unii barbatzi,mint ,ca asa sunt ei, si unele femei ,ii cred ca asa sunt ele.... dar ....in clipa cand ai aflat ca e insurat si ca te-a mintzit trebuia sa o rupi cu el. si barbatul meu a facut asta,adik a mintit o pustoaica mai mica decat el cu vreo 12 ani,am aflat am vb cu ea dar...... continua sa se vada cu el,crezand ce spune el:ca nu mai suntem impreuna,ca eu ma razbun sa-i fac viata un iad pentru ca ne-am despartzit,si multe alte minciuni, si am mai vb o data cu ea,dar.... tot il crede,deci.. e constienta ca o minte si tot se vede cu el, i-am demonstrat ca suntem impreuna, am raspuns la tel intr-o noapte pe la 2 noaptea,si....tot se vede cu el.....spunetzi si voi cine e tampit eu, ea sau el?
Asa ca voi astea care va culcatzi cu barbatzi insuratzi ganditziva si la femeile de langa ei, si la copii lor.....lasatzi egoismul la o parte si....cica, dorintza de razbunare, ce razbunare mai fata cand tu inca te vezi cu el?????????
Nicool
Postat pe 7 Februarie 2010 10:27
auzi,dorinta de razbunare....

fata vrea scenarii de revenge!
de la noi!
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 10:32
Nicool, da'se pare ca te-a zdruncinat rau episodu'ala....
Tu chiar ai impresia ca tuturor femeilor le pasa de tine - sau de oricare nevasta anonima or avea aia pe acasa? De ce le-ar pasa?! Asa, ca au femeile suflet bun in general?
Pentru ele nici nu existi. N-au de ce sa tina cont de tine. Si pe buna dreptate.
Ar trebui sa ii pese de tine exact aluia cu care ti-ai facut planuri si ti-a promis ca va fi linga tine la bine si la rau. Nu tuturor femeilor din lumea larga.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 10:33
De la: amarezza, la data 2010-02-06 17:06:07distractie mare pe aci!!!!!

doamneeeeee ,nu pot sa cred ce naiva esti la 29 de ani ce copil mai fata ? tu stii de ce are nevoie un copil, in primul rand de mama si de tatal lui....dupa ceea de restu.daca u crezi ca tii langa tine o asemenea creatura cu un copil te inseli....faci cea mai mare tampenie sa mai faci si un copil..dar pana la urma tu hotarasti pt tine si pt amaratul ala care se va naste,dar gandestete cand va fi la gadinitza si cand vin tatzii sa-si ia copii te va intreba al meu unde e?? Te-ai gandit la asta? poate ti-am dat tema de gandire si te va ajuta sa te hotarasti in ce parte vrei sa o ei!
Nicool
Postat pe 7 Februarie 2010 10:37
Q...
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 10:39
De la: Nicool, la data 2010-02-07 10:37:48
De la: amarezza, la data 2010-02-06 17:06:07distractie mare pe aci!!!!!

doamneeeeee ,nu pot sa cred ce naiva esti la 29 de ani ce copil mai fata ? tu stii de ce are nevoie un copil, in primul rand de mama si de tatal lui....dupa ceea de restu.daca u crezi ca tii langa tine o asemenea creatura cu un copil te inseli....faci cea mai mare tampenie sa mai faci si un copil..dar pana la urma tu hotarasti pt tine si pt amaratul ala care se va naste,dar gandestete cand va fi la gadinitza si cand vin tatzii sa-si ia copii te va intreba al meu unde e?? Te-ai gandit la asta? poate ti-am dat tema de gandire si te va ajuta sa te hotarasti in ce parte vrei sa o ei!
Nicool
Postat pe 7 Februarie 2010 10:39
De la: quasaria, la data 2010-02-07 10:33:46Nicool, da'se pare ca te-a zdruncinat rau episodu'ala....
Tu chiar ai impresia ca tuturor femeilor le pasa de tine - sau de oricare nevasta anonima or avea aia pe acasa? De ce le-ar pasa?! Asa, ca au femeile suflet bun in general?
Pentru ele nici nu existi. N-au de ce sa tina cont de tine. Si pe buna dreptate.
Ar trebui sa ii pese de tine exact aluia cu care ti-ai facut planuri si ti-a promis ca va fi linga tine la bine si la rau. Nu tuturor femeilor din lumea larga.

episodul ala cum ii spui u, il traiesc acum, ideea e ca ai dreptate in ceea ce spui, dar... eu sunt mai toanta din firea mea si sunt o feminista convinsa,nu de mine trebuie sa-i pese,ar trebui sa-i pese de ea ca in univers exista un echilibru,si cat bate balantza in pozitiv tot atat se duce si in negativ..deci...sa se gandeasca ca are viatza inainte si.... tot ce face ea acum i se va intoarce inzecit>>>
Nicool
Postat pe 7 Februarie 2010 10:44
Nicol, fazele astea cu "blestemele" nu functioneaza asa. Uneori mai platesti si in avans.
Principalul vinovat e el, asta e ideea. El e jumatatea din cuplul tau, eu are obligatii fata de tine, el A ALES sa fie cu tine si nu l-a obligat nimeni: trebuia sa isi asume responsabilitatea unui suflet in plus atunci cind l-a vrut.
Femeia aia, oricare ar fi ea, e o straina. N-are nimic de-a face cu ce ti-a promis el tie.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 10:47
io nu pot nici in ruptu' capului sa inteleg sindromu' asta de "toate-n lume se plateshte"!!!

dac-ar fi asa,ar fi plin de lume la urgenta,reanimare si morga!

preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 10:49
i-mi cer scuze ca am trimes un mesaj de doua ori!!
Nicool
Postat pe 7 Februarie 2010 10:49
preci, se platesc de platit... inainte, dupa... sau preventiv. Citeodata platim asa, rate lunare...
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 10:50
mami,drept...
da' aici unica responsabila e legea atractiei universale...
ce gandesti - aia primesti!

alea de le platesti in avans e,dupa parerea mea,o lectie pe care tre' s-o inveti...
viata trece,indiferent c-ai invatat lectia ori ba...
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 10:53
quasaria, nu e vorba de blesteme, nici nu m-am gandit la asta,ideea era alta.ti-am spus ca ai dreptate,el e primul vinovat dar..... nu singurul,noi santem cele mai vinovate ca permitem sa ni se faca asta atat amantei cat si nevestei.si sa nu spui ca nu am dreptate!
Nicool
Postat pe 7 Februarie 2010 10:53
preci, da'daca primesc vreuna negandita asa, de ma pocneste drept in moalele capului, cum mai e cu legea aia a atractiei universale?
Devine a respingerii universale....

Nicol - ba da, sint de acord. Amanta si nevasta sint la fel de doua fraiere, in fond. Cred amindoua cuvinte in loc sa creada fapte, ceea ce e o dovada de prostie. Ca nu il doare pe individ sa scoata pe gura ca u la tine tin"si sa dea fugutza la ailalta cum nu esti atenta.
Pina la urma, ambele sint in aceeasi oala.... si oala la foc mic. Daca ar fi femei destepte ar cloci impreuna vreun plan pt maria sa barbatu'comun de nu i-ar mai trebui femei toata viata lui... Din pacate, majoritatea n-au curajul sa se alieze si spera sa fie ele vacutza premiata din trio.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 10:55
preciouss, nu era vb de o plata fizica, ma gandeam cand spuneam plata, la zilele, si lunile si uneori chiar anii cand nu legi doua intr-una si nimic nu merge si toate tzi se intampla numai tzie si te simtzi singur pe planeta! la asta ma refeream
Nicool
Postat pe 7 Februarie 2010 10:57
mami,io zic sa analizezi mai in profunzime-asa...
iote acilea...
http://www.youtube.com/watch?v=_b1GKGWJbE8
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 10:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiri 347 De la: garbo027924 13 Decembrie 2009 02:34
Este Complicat... 309 De la: just-nobody 13 August 2019 15:16
A fost frumos, s'a terminat...acum ce mai e de facut?! 66 De la: me_reloaded 10 Octombrie 2010 21:43
Am nevoie de un sfat 13 De la: AlexandruMarian 11 Decembrie 2014 12:03
Merita sau nu ? 8 De la: D_Emy 9 Februarie 2014 10:01
Setari Cookie-uri