despartiri

vreau sa inteleg de ce dupa 2 ani de relatie m-am despartit de iubita mea.locuim impreuna dupa 2 luni de cand ne-am cunoscut.ea pot spune k a facut multe sacrificiii pt mine.era la facultate in alt oras si s-a mutata cu mine in alt oras doar pt a fi cu mine.totul bine si frumos.o iubesc mult poate este doar obisnuinta sau nu stiu.eu din fire am un comportament mai "agresiv" sa zicem,cand ne mai certam aveam obiceul sa vorbesc urat f urat gen injuraturi etc dar fara a avea un scop din asta chiar dak o injuram nu faceam chestia asta k sa ii fac rau era gen un fel de obisnuinta cred un mod de manifestar.nu am lovito sau nu am avut intentia vreodata dar din gesturile mele si vorbele urate am aflat k incepuse sa ii fie frik de mine.nu imi dau seama cum s-a ajuns aici. eu sunt k in proverbul faimos "cainele care latra nu musca niciodata".este ciudat k tocmai acum mi-am dat seama cat rau am putut sa provoc fara sa vreau.plus k ea este si o persoana care are atacuri de panik si mai este si o persoana ff usor influientabila mai ales de maiksa care nu ma inghite deloc.in fine am lungit-o ff mult.as dori enorm sa fim din nou imbreua sar schimba multe dar nu stiu cum sa fac sa ii explic si sa fim iar impreuna.scuze dak v-am plictisit dar as avea ceva sfaturi merci

Postat pe 30 Iunie 2009 23:23
Pai agresivitatea e problema.Injuraturile nu sunt argumente.
blanca
Postat pe 30 Iunie 2009 23:26
era o melodie a lui ducu bertzi, ceva cu "abia cand a plecat plangand si n-a mai fost a mea/ m-am indragostit numai de ea..."
tu esti vinovat, si ai si explicat de ce. cauta melodia, dedica-i-o in asa fel incat s-o auda, apoi incearca sa repari. dupa cum ai povestit, ii esti indatorat...

pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 23:29

Daca intr-adevar ii e teama de tine, nu se mai intoarce nici daca i-ai compune tu 10 slagare. Tempereaza-te si renunta la manifestarile astea primitive daca vrei sa ai vreodata o femeie alaturi.
Ella_34
Postat pe 30 Iunie 2009 23:39
iti dai seama aici combinatie...atac de panica...cu unu' cu comportament agresiv...fianlu' se cerea...si-i mai bine ca s-a terminat, i guess...pentru ea, in primul rand...cat despre domolirea ta...hm, nu stiu cat si cum iti va iesi...daca esti tu asa mai temperamental, din fire-ti...
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 11:35
goro....femeia vede in barbatul ei - fie sot, iubit sau doar prieten - un sprijin, nicidecum un om care este agresiv, si care chiar, poate, la un moment dat, isi iese atat de tare din pepeni incat o loveste....unde mai pui ca ea are si atacuri de
panica...intrebare: stiai de aceste atacuri?...stiai ca are oarece probleme la acest capitol?...daca da, de ce nu ai incercat sa te temperezi????...cam greu acuma sa revii in viata ei, mai ales ca va avea si influenta mamei.....
tutankhamon
Postat pe 1 Iulie 2009 11:48
buna, desi eu sunt de parere ca faptele conteaza..intr-o relatie un comportament verbal agresiv poate distruge relatia. Faptul ca vorbesti frumos cu persoana iubita implica respect fata de ea si cel mai important respect fata de propria persoana. Iti spun din experienta proprie ca vorbele urate dor enorm si nu vorbesc de injurii ci de mici intepaturi sau critici neconstructive, si duc in final la ruperea relatiei...recunoaste-ti vina, incearca sa te schimbi si spera ca nu ai reusit sa o indepartezi de tot.
sper sa reusesti:)
misslotus
Postat pe 1 Iulie 2009 12:10
"de ziua mea m-a mangaiat
si-a fost asa placut
ca doctorul Hortolomei
trei zile m-a cusut "

asa, nene. da-i bataie, injur-o si te intreaba de ce a fugit fata mancand pamantul
si_totusi
Postat pe 1 Iulie 2009 13:00
De cele mai multe ori,intr-o casnicie/relatie este suficient si-o privire urata asupra partenerei,mai ales daca aceasta este destul de sensibila,s-o faca sa-i fie teama
Elly1
Postat pe 1 Iulie 2009 13:54
Hai ca asta e f tare !!!
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 13:56

stai sa vezi cand ma uit eu urat la partener...ca m-a facut mama expresiva rau
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 22:21
DACA DEACUM FACI ASA MAI TARZIU SEASTAPTA LA MAI bine?
aldama
Postat pe 2 Iulie 2009 00:45
ei, aldama, omul e un animal educabil si reeducabil. toti meritam o a doua sansa. nu-i bine sa incepi cu masura extrema, alternativa poate fi si mai urata.
pik_nik
Postat pe 2 Iulie 2009 00:48
De la: aldama, la data 2009-07-02 00:45:16DACA DEACUM FACI ASA MAI TARZIU SEASTAPTA LA MAI bine?

nu...mai tarziu se mira...ca l-a parasit
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 01:02
Iar un dobi care da vina pe altii pentru esecul relatiei. Faptul ca ajunsese sa ii fie frica de tine probabil n-are nici o impoartanta. Putea sta asa mult si bine, dar maica-sa... Aia frate e de vina. Ingerashule! O meriti. Si daca vreodata mai faci asa cu o femeie sper din tot sufletul sa o patesti mai rau. Ma bucur ca fata s-a desteptat si a plecat. Bravo ei.
Micass
Postat pe 3 Iulie 2009 06:26
deh, mey berbantilor, fara referire la subiectul in discutie, ar trebui sa invatam toti din solidaritatea feminina...
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 08:10
De la: Elly1, la data 2009-07-01 13:54:20De cele mai multe ori,intr-o casnicie/relatie este suficient si-o privire urata asupra partenerei,mai ales daca aceasta este destul de sensibila,s-o faca sa-i fie teama




d-aia sau inventat ochelarii cu lentile negre. au efect pacificator
tulipe
Postat pe 3 Iulie 2009 10:30
sau fondul de ten....mai ascunde....
tutankhamon
Postat pe 3 Iulie 2009 11:58
Raspunsul ti l-ai dat singur. Agresiv verbal, un pas pana la agresiv fizic. Necasatoriti???...Dar casatoriti???
Schimba-ti comportamentul si intra intro noua relatie. Dar alt om, bland, calm, tandru, respectos...si de ce nu indragostit. De la ea poti sa-ti iei 'adio'.
anca_53
Postat pe 4 Iulie 2009 13:10
crezi ca si-l va schimba?nu stiu de ce am ceva retineri...in sensu' asta
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:53
Daca nu o sa-si schimbe comportamentul???....O sa mai pacaleasca una,..doua...dar nu la infinit...Si timpul trece cand nici nu te astepti... Singuratatea barbatilor este mai dureroasa decat a femeilor...
anca_53
Postat pe 5 Iulie 2009 16:47
Ai dreptate...chiar daca nu pari intr-o...ANTA...
valentino
Postat pe 5 Iulie 2009 16:51
De ce?A lor este fara clopotei?In schimb, femeia este inlocuita cu postul local de radio.Daca nu vrei sa il mai auzi, il opresti de la buton.
Ioana007
Postat pe 5 Iulie 2009 16:51
Ce n-ai inteles?Ca te-a iubit mult,cred,pentru ca a suportat limbajul tau mai "agresiv".Care erau motivele de cearta?Stiai ca are atacuri de panica si ai continuat sa te porti la fel?Cat de des va certati?Desteapta fata,ca nu s-a casatorit cu tine.Suntem intre prieteni aici,nu te supara,nimeni nu-ti poate da un raspuns concret.Stai de vorba cu tine,fi sincer cu tine,nu te poti schimba peste noapte,da-ti o "amenda "ori de cate ori scoti "perle".Monitorizeaza-ti limbajul si va veni si schimbarea de la sine.Sper si iti doresc succes in relatia urmatoare!
garbo020185
Postat pe 12 Iulie 2009 23:43
De la: valentino, la data 2009-07-05 16:51:06Ai dreptate...chiar daca nu pari intr-o...ANTA...






"chiar daca nu pari intr-o...ANTA????
anca_53
Postat pe 14 Iulie 2009 16:00

AGRESIVITATEA ESTE DE VINA...NU MAMA FETEI...DACA CA NU ITI DAI SEAMA DE FELUL TAU DE A FII ESTE SI MAI GRAV...MERGI LA UN PSIHOLOG...CAT PRIVESTE ...IMPACAREA...DACA EXISTA IUBIRE ...TOTUL ESTE POSIBIL...DAR VA TREBUI...SA TE SCHIMBI...
SPUNE CUM VORBESTI CA SA ITI SPUN CINE ESTI !?

biatrice30
Postat pe 21 Iulie 2009 23:55
cu o femeie nu trebuie sa fi agresiv trebuie sa o faci din vorbe dulci ca sa vina ca un magnet spre tine daca ea sare calul spunei frana ca intelege ;))))
stef28
Postat pe 29 Iulie 2009 05:11
n-am inteles nimic, desi am toata deschiderea pentru dialog
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 05:14
Asta era monolog de fapt.
Aemulus
Postat pe 29 Iulie 2009 05:16
..."sa o faci din vorbe dulci..."...hmmm ...
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 05:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste de dragoste suferinta despartire 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:17
Muzica,filme,piese de teatru,locuri preferate...ce mai ,hobby uri!!! 1 De la: l_erika 13 August 2009 23:38
Cum sa ma despart de el...numai pot... 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
buna....poveste de iubire pe net...adevar sau.....iluzie 2 De la: alfheim 5 Septembrie 2011 20:21
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
Setari Cookie-uri