trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat.........

Q, o zi frumoasa sa ai...
Anouk_Aimee
Postat pe 4 Februarie 2010 09:58
pana la urma ce v-a deranjat pe voi atat de tare din ce am zis?
ankamaria18
Postat pe 4 Februarie 2010 09:59
anakin, n-oi fi avand eu 70 de ani , cat am scris pe aici da, ceva primaveri am la activ.

am vazut multe si nu ma mai mira nimic

cam asta e conceptia femeilor noastre:

barbatul e un bun castigat. un fel de achititie. pentru unele e la oferta, pentru altele e noua colectie de sezon, pentru altele e un secound hand. indiferent de pretul achizitiei, trebuie pastrata. cum? de la extreme la extreme

de asta zic ca e bine, putintel echilibru si coloana vertebrala

si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 10:00
totusel, cum am zis...nimeni nu apartine nimanui

oamenii nu sunt proprietati personale
Anouk_Aimee
Postat pe 4 Februarie 2010 10:05
nu ne-a deranjat nimic, stai linistita, suntem obisnuite cu idei de genu...
si nu, nu-s amanta, nici macar sotie

deci, am de unde alege
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 10:12
adevarat, nimeni nu e proprietatea nimanui.

aici ideea era alta, aceea de a fidelitate, loialitate, fata de persoana cu care te-ai casatorit.
nu stiu cui ii surade ideea de a imparti afectiunea sotului cu o alta femeie...
omul e liber sa aleaga unde si cu cine vrea sa traiasca... dar sa aleaga.
asa, cu fundul in doua, trei luntri, e doar amor propriu si nimic altceva.
Tylly
Postat pe 4 Februarie 2010 10:14
De la: Anouk_Aimee, la data 2010-02-04 10:05:46totusel, cum am zis...nimeni nu apartine nimanui

oamenii nu sunt proprietati personale

Din pacate sunt multi cei care ii trateaza pe apropiatii lor asa. Si nu ma refer numai la relatia sot-sotie, amant(a), sau iubit(a). Mai devreme sau mai tarziu isi pierd "bunul" si raman singuri.
violeta1981
Postat pe 4 Februarie 2010 10:15
De la: Celleste_, la data 2010-02-04 09:42:12Anakin, dar expresia: "o femeie numai a ta" ti se pare mai aproape de logica?
intreb si eu...
.


asta e mentalitate de cocalar.. indiferent ca vine din partea unei femei sau a unui barbat.
anakin
Postat pe 4 Februarie 2010 10:21
violeta, asta este mentalitatea

zic si io cum zicea Q...care pricepe, bine...care nu, nu...

nu exista adevar absolut, fiecare poate sa vada alta fateta, si sa aiba alte convingeri

my friend...sunt prea multi de-astia
Anouk_Aimee
Postat pe 4 Februarie 2010 10:23
Absolut corect!
violeta1981
Postat pe 4 Februarie 2010 10:24
De la: anakin, la data 2010-02-04 10:21:08
De la: Celleste_, la data 2010-02-04 09:42:12Anakin, dar expresia: "o femeie numai a ta" ti se pare mai aproape de logica?
intreb si eu...
.

asta e mentalitate de cocalar.. indiferent ca vine din partea unei femei sau a unui barbat.


dap... ai dreptate.
culmea e ca si aia care isi tin nevasta de proasta acasa, dar mai au si vreo 2-3 amante in targ, cam tot pe acolo se incadreaza.
Tylly
Postat pe 4 Februarie 2010 10:26
o sterg si eu

sa va jucati frumos...
Anouk_Aimee
Postat pe 4 Februarie 2010 10:26
pai, da cell. de asta zic ca e vorba si de coloana vertebrala nu numai de echilibru

daca o femeie /barbat vede ca e luat /a de fraier/a cred ca poate spune un " la revedere" scurt, fara sa se tot preleveze de tot felul de motive

nimeni nu iarta, nimeni nu uita.

si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 10:34
Celleste, este retoric.. fiecare doarme cum isi asterne.
Nimeni nu apartine nimanui, asa incat si alea care stau de proaste acasa pot sa isi faca bagajul si sa plece daca nu le convine situatia.
anakin
Postat pe 4 Februarie 2010 10:35
ca-n dr. house, premisa: toata lumea minte
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 10:41
De la: anakin, la data 2010-02-04 10:35:34Celleste, este retoric.. fiecare doarme cum isi asterne.
Nimeni nu apartine nimanui, asa incat si alea care stau de proaste acasa pot sa isi faca bagajul si sa plece daca nu le convine situatia.


sau ar putea pleca ei, in momentul in care considera ca ceea ce au acasa nu le mai place.
pentru ce ar ramane un barbat alaturi de o femeie pentru care nu mai simte nimic? doar din comoditate? halal barbat!
Tylly
Postat pe 4 Februarie 2010 10:42
curat halal, celleste.. barbatii toti e niste porci! esti mai happy acum ?
anakin
Postat pe 4 Februarie 2010 10:45
anakine, eu n-am agreeat niciodata ideea asta.
am cunoscut si cunosc barbati extraordinari, so... nu toti e porci.

doar unii...
Tylly
Postat pe 4 Februarie 2010 10:49

toti?
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 10:49
bine, celleste,ai dreptate : doar unii e porci.. restul nu e decat extraordinari.

Asta pentru ca tot ai o obstinatie pentru subiect, ... desi nu vad legatura cu discutia de pana acum.
anakin
Postat pe 4 Februarie 2010 10:56
De la: Anouk_Aimee, la data 2010-02-04 10:05:46totusel, cum am zis...nimeni nu apartine nimanui

oamenii nu sunt proprietati personale


tare as vrea sa te aud spunand asta cand te va prezenta sotul tau amantei lui
ankamaria18
Postat pe 4 Februarie 2010 10:58
dap... ai dreptate.
pierd timpul p'aici...
Tylly
Postat pe 4 Februarie 2010 11:02

uite, ea e mara
da' acum curge pe siret
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 11:03
Daca barbatul face greseala sa prezinte sotiei amanta, sotia, ca o femeie cu drepturi ce e, spune asa:
Draga amanta, conform contractului nr. xxxx inregistrat la Starea Civila in data de yyyyy, am toate drepturile asupra bunului si tu nu poti decat sa ma actionezi in judecata pt recuperarea lui. Ne vedem la tribunal!
violeta1981
Postat pe 4 Februarie 2010 11:04
C, in general sunt de acord cu tine...

a.m.18, ai grija ce ii doresti altcuiva, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca. sau poate preferi varianta cu sapatul gropii...
anakin
Postat pe 4 Februarie 2010 11:12
18, o femeie desteapta nu va ajunge in aceasta postura, niciodata.

de ce? pentru ca poate vedea dincolo de aparente, pentru ca nu va accepta jumatatile de masura si pentru ca se respecta, ca om. iubirea nu exculde demnitatea

sunt niste semne clare cand un barbat sau femeie inseala. daca nu le vezi ori esti prost ori accepti .


admitand ca nu ai priceput, cand ti se face o astfel de "cunostinta", nu se sfarseste lumea. spui "incantata" si iti vezi de drumul tau, fara a face scandal, fara a te intreba unde ai gresit, fara a mai da sanse, fara a te prevala de casa, copii.

a ales sa fie cu altcineva, sa o stapaneasca sanatos!

daca faci urat, spume la gura, o calztui, rezolvi ceva?

trebuie inteles ca, fiecare om face niste alegeri, dupa cum il duce capul.
nu inseamna ca tu, cea inselata, esti mai putin femeie, ca nu te ingrijesti, ca esti proasta, ca n-ai luptat sa-l pastrezi

asta vreu sa intelegeti voi, acestea mai tinere. un barbat nu se pastreaza. trebuie sa fiti voi, cu defectele si calitatile voastre. nici ei nu-s fara defecte. nu mai jucati ca niste catzeluse in lant.

cum ii acceptati voi cu umbre si lumini, sa va accepte si ei. daca nu, fiecare pe drumul lui. ne-am nascut liberi, traim liberi. a luat decizia de a insela, pot lua hotararea de a nu mai fi cu el. e dreptul tau de a alege.
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 11:28
zambilici, inca nu a aparut o mara pe siret . o mai astept.
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 11:29
si eu
offf, si aveam ocazia sa fac cunostiinta cu ea

ca de obicei, ai dreptate, nimeni nu-i perfect, cui nu-i convine, sa ma lase
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 11:32
las, ca poate apare . pe kudika era. poate migreaza si pe garbo. mamaaaaaaaaa, ce o mai astept
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2010 11:35

cine mai? mara?
zambila
Postat pe 4 Februarie 2010 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 9 De la: Alina_Viorica 28 Septembrie 2015 21:52
Cosmarul din care multe aveti ce invata 66 De la: ioanasad 3 Iunie 2014 15:08
iubire intre veri 4 De la: garbo084302 8 Martie 2010 22:22
O frumoasa poveste de dragoste care s-a sfarsit cu semne de intrebare 18 De la: garbo_462578 1 Mai 2019 20:08
Ajotor! 16 De la: garbo_431210 19 Aprilie 2016 19:19
Setari Cookie-uri