egalitatea dintre barbati si femei

ai sesizat lipsa "N"-ului,nu?
roby_cado
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:52
Unde dai si unde crapa. Ce logica de bolovan poti sa ai sa ajungi la concluzia la care ai ajuns Roby.
Doara
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:53
am sesizat,dar fiind la primul nostru dialog,am luat/o in serios...ma imbracam sa ies...in oras...
faci rost de bai? adica bilet la bai? la sovata? merg,pe bune!
elodia
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:55
ce fel de bai?
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:57
la Sovata, elodio?
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:58
panteruto,cand eram eu mica,era o vorba "du/ma mama la sovata,vreau sa il cunosc pe tata"
elodia
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:01
da, stiu, elodio, dar mai stiam ca acolo se duceau cuplurile pentru tratamente de fertilitate...
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:03
da bre,dar se fertilizau separat...
roby_cado
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:05
panteruto,am comis/o,am comis/o!
nu stiu cum e roby,da pare frumusel in poza aia
elodia
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:06
ei, roby, iar generalizezi - ai mei nu s-au "fertilizat" separat!

elodio,
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:10
panteruto,sunt sub tratament
elodia
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:12
aha, pai atunci se explica

panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:14
De la: elodia, la data 2010-01-23 20:12:15panteruto,sunt sub tratament


de fertilizare?
roby_cado
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:34
de...vertebra...

ia pastile de calmare...pentru dureri adica...
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:36
Pai da,,ca femeile isi lasa copiii baieti sa faca sex de la 12 ani...Ce crezi ca un barbat care a avut o multime de femei in viata lui...Crezi ca dupa ce se casatoreste,o sa ii ajunga doar o femeie?
omulsincer
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:58
Bun tuturor,

Am citit toate mesajele, unele m-au amuzat, altele m-au intristat. Am vrut sa postez si eu un mesaj asemanator subiectuluI. As dori s scriu experiența mea. Un om specia din viata mea si cu care am avut o relatie minunata, nu m-a lsat sa fac cel mai mic gest de a plti, sau era mereu pe faz, s resping gestul meu de a plti. Am pltit de cteva ori si nu am ințeles de ce l-am jignit si era suprat. Nu m invțase nimeni cum s m comport, si eram si f tnr. Ne-am revzut si acum peste ani, cnd din pcate nu mai suntem impreun si a fost acelasi cavaler si gentleman.Mi-a pltit tot, chiar si "presupusele" cheltuieli pe care ar fi putut s mi le cauzeze.
Nu ințelegeam la vremea cnd eram impreun, c multe fete si-ar fi dorit s aib un brbat ca acesta lng ele. Nu nțelegeam de ce erau rele cu mine si m-au influențat s cred c nu m iubeste.
Timpul a trecut. Am reluat viața cu un alt om lng mine. Dar nu e lng mine, nici cnd asa s-ar prea.
M las s pltesc singur, m invit intr-un voiaj si trebuie s-mi pltesc singur cltoria, desi initial spune c se ocup el. Apoi la restaurant mi-a reprosat c mnnc mult, desi am servit doar un fel sau dou maxim.Acas im reproseaz c nu am reparat una sau alta, desi as avea nevoie si de ajutorul lui. Si nu i-am cerut nimic, m intretin singur. De doi ani jumtate ne vedem si spune c m iubeste. Dar nu colaboreaz cu mine. Mai spun c are un magazin de textile si imbrcminte, dar nu am primit niciodat nimic de la el, nici un fular mcar. Si are lucruri f frumoase. L-am intrebat de ce se comport asa, c doar nu vinde rulmenti sau roti. Dac am vzut c tot asa continu, i-am spus s m lase in pace si c am gresit c nu am gndit mai bine inainte de a incepe aceast relație. Tace atunci. Deci nu vrea s renunțe la egoism. Consider c este o relatie care m-a ajutat s vd si alte aspecte, c m-a ajutat s m maturizez. Gndesc pozitiv, dar asta nu indeamn c nu am suferit.
Salutri tuturor.
ADA999
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:18
De la: ADA999, la data 2010-01-24 13:18:25Bun tuturor,

Am citit toate mesajele, unele m-au amuzat, altele m-au intristat. Am vrut sa postez si eu un mesaj asemanator subiectuluI. As dori s scriu experiența mea. Un om specia din viata mea si cu care am avut o relatie minunata, nu m-a lsat sa fac cel mai mic gest de a plti, sau era mereu pe faz, s resping gestul meu de a plti. Am pltit de cteva ori si nu am ințeles de ce l-am jignit si era suprat. Nu m invțase nimeni cum s m comport, si eram si f tnr. Ne-am revzut si acum peste ani, cnd din pcate nu mai suntem impreun si a fost acelasi cavaler si gentleman.Mi-a pltit tot, chiar si "presupusele" cheltuieli pe care ar fi putut s mi le cauzeze.
Nu ințelegeam la vremea cnd eram impreun, c multe fete si-ar fi dorit s aib un brbat ca acesta lng ele. Nu nțelegeam de ce erau rele cu mine si m-au influențat s cred c nu m iubeste.
Timpul a trecut. Am reluat viața cu un alt om lng mine. Dar nu e lng mine, nici cnd asa s-ar prea.
M las s pltesc singur, m invit intr-un voiaj si trebuie s-mi pltesc singur cltoria, desi initial spune c se ocup el. Apoi la restaurant mi-a reprosat c mnnc mult, desi am servit doar un fel sau dou maxim.Acas im reproseaz c nu am reparat una sau alta, desi as avea nevoie si de ajutorul lui. Si nu i-am cerut nimic, m intretin singur. De doi ani jumtate ne vedem si spune c m iubeste. Dar nu colaboreaz cu mine. Mai spun c are un magazin de textile si imbrcminte, dar nu am primit niciodat nimic de la el, nici un fular mcar. Si are lucruri f frumoase. L-am intrebat de ce se comport asa, c doar nu vinde rulmenti sau roti. Dac am vzut c tot asa continu, i-am spus s m lase in pace si c am gresit c nu am gndit mai bine inainte de a incepe aceast relație. Tace atunci. Deci nu vrea s renunțe la egoism. Consider c este o relatie care m-a ajutat s vd si alte aspecte, c m-a ajutat s m maturizez. Gndesc pozitiv, dar asta nu indeamn c nu am suferit.
Salutri tuturor.
Pai nu mai povesti si tu la prietene atunci cand dai peste un baiat bun...Ca lumea este rea si iti pune gand rau....Fii mai retinuta si nu mai avea incredere in oameni..VoRBESTE doar ce este de vorbit si nu te mai destainui oricui....mai bine mergi la un strain care stii ca nu il mai intalnesti.....cum ar fii forum...dar sfaturi numai lua de la oricine,,decat de la oameni pozitivi
omulsincer
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:14
De la: buna01, la data 2010-01-24 14:14:17
De la: ADA999, la data 2010-01-24 13:18:25Bun tuturor,

Am citit toate mesajele, unele m-au amuzat, altele m-au intristat. Am vrut sa postez si eu un mesaj asemanator subiectuluI. As dori s scriu experiența mea. Un om specia din viata mea si cu care am avut o relatie minunata, nu m-a lsat sa fac cel mai mic gest de a plti, sau era mereu pe faz, s resping gestul meu de a plti. Am pltit de cteva ori si nu am ințeles de ce l-am jignit si era suprat. Nu m invțase nimeni cum s m comport, si eram si f tnr. Ne-am revzut si acum peste ani, cnd din pcate nu mai suntem impreun si a fost acelasi cavaler si gentleman.Mi-a pltit tot, chiar si "presupusele" cheltuieli pe care ar fi putut s mi le cauzeze.
Nu ințelegeam la vremea cnd eram impreun, c multe fete si-ar fi dorit s aib un brbat ca acesta lng ele. Nu nțelegeam de ce erau rele cu mine si m-au influențat s cred c nu m iubeste.
Timpul a trecut. Am reluat viața cu un alt om lng mine. Dar nu e lng mine, nici cnd asa s-ar prea.
M las s pltesc singur, m invit intr-un voiaj si trebuie s-mi pltesc singur cltoria, desi initial spune c se ocup el. Apoi la restaurant mi-a reprosat c mnnc mult, desi am servit doar un fel sau dou maxim.Acas im reproseaz c nu am reparat una sau alta, desi as avea nevoie si de ajutorul lui. Si nu i-am cerut nimic, m intretin singur. De doi ani jumtate ne vedem si spune c m iubeste. Dar nu colaboreaz cu mine. Mai spun c are un magazin de textile si imbrcminte, dar nu am primit niciodat nimic de la el, nici un fular mcar. Si are lucruri f frumoase. L-am intrebat de ce se comport asa, c doar nu vinde rulmenti sau roti. Dac am vzut c tot asa continu, i-am spus s m lase in pace si c am gresit c nu am gndit mai bine inainte de a incepe aceast relație. Tace atunci. Deci nu vrea s renunțe la egoism. Consider c este o relatie care m-a ajutat s vd si alte aspecte, c m-a ajutat s m maturizez. Gndesc pozitiv, dar asta nu indeamn c nu am suferit.
Salutri tuturor.
Pai nu mai povesti si tu la prietene atunci cand dai peste un baiat bun...Ca lumea este rea si iti pune gand rau....Fii mai retinuta si nu mai avea incredere in oameni..VoRBESTE doar ce este de vorbit si nu te mai destainui oricui....mai bine mergi la un strain care stii ca nu il mai intalnesti.....cum ar fii forum...dar sfaturi numai lua de la oricine,,decat de la oameni pozitivi
Am gresit,,am vrut sa spun,,ia sfaturi doar de la oameni ce gandesc pozitiv
omulsincer
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:15
Daca esti invitat undeva si cunosti persoana, nu platesti decat cu timpul tau liber... daca inviti tu, platesti, daca mergi cu prietenul platesti 50/50, nu e frumos asa? Daca nu platesti , se lasa loc la interpretari. Vrei sa platesti altfel? Fie cu timp, fie cu bani, fie cu trup... TOTUL SE PLATESTE si aici si dincolo, si n-o spun eu, cei care au scris " Foloseste-ti bine timpul" au spus-o.
cercelmarilena
Postat pe 25 Ianuarie 2010 11:48
voi traiti in trecut...cand ies cu un baiat categoric plateste el k ar fi urat sa plateasca o fata si baiatul se simte jignit din partea fetei...dar voi ce stiti:))=))erau alte vremuri dar nah fiecare cum gandeste
blondina_X
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:52
saracuta de tine - nici nu stii cum era "in trecut" - in orice caz barbatii erau mult mai galanti decat tinereii de azi - dar te grabesti sa dai cu pietre de genul "babelor - a trecut vremea voastra" - mai ia si tu o carte si mai citeste!
panty_C
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:55
Blondino..tu stii vorba aia,,una e doar sa dai senzatia ca esti prost ..si alta e sa vorbesti sa inlaturi orice indoiala" ...Depinde in ce calitate te afli cu acel baiat , daca ii esti iubita lui ..da , e ok, dar daca sunteti amici , colegi de servici, cunostinte ..cred ca lucrurile nu ar trebui sa stea la fel si fiecare isi plateste consumatia , e chestie de bun simt..mi se pare echitabil.
reyya
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:56
De la: blondina_X, la data 2010-01-25 16:52:51voi traiti in trecut...cand ies cu un baiat categoric plateste el k ar fi urat sa plateasca o fata si baiatul se simte jignit din partea fetei...dar voi ce stiti:))=))erau alte vremuri dar nah fiecare cum gandeste
si cand iti cumpri "droguri" tot baiatul plateste? of curiozitatea asta ma tzine in suspans
yanyacharberet
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:58
De la: reyya, la data 2010-01-25 16:56:34Blondino..tu stii vorba aia,,una e doar sa dai senzatia ca esti prost ..si alta e sa vorbesti sa inlaturi orice indoiala" ...Depinde in ce calitate te afli cu acel baiat , daca ii esti iubita lui ..da , e ok, dar daca sunteti amici , colegi de servici, cunostinte ..cred ca lucrurile nu ar trebui sa stea la fel si fiecare isi plateste consumatia , e chestie de bun simt..mi se pare echitabil.


da dar totusi ii baiat sh se simte jignit eu de cate ori am vrut sa scot bani sa platesc dar nu ma lasa insistam degeaba...iti zic eo ii altcumva acuma cand iesi in oras cu baieti sh fete baieti platesc intodeauna;)
blondina_X
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:59
Apuca-te si citeste ,,codul bunelor maniere" Autor: Marinescu Aurelia; Editura: Humanitas;
reyya
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:59
dar voi ce stiti:))=))erau alte vremuri dar nah fiecare cum gandeste


ignorantele de NOI...ce stim noi
bine ca vine in"forta" noua generatie sa ne invete
LILO
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:59
De la: reyya, la data 2010-01-25 16:59:20Apuca-te si citeste ,,codul bunelor maniere" Autor: Marinescu Aurelia; Editura: Humanitas;
ioi reyya , ce tare ai injurat-o cu "codul bunelor maniere"
yanyacharberet
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:01
De la: pantera_neagra, la data 2010-01-25 16:55:14saracuta de tine - nici nu stii cum era "in trecut" - in orice caz barbatii erau mult mai galanti decat tinereii de azi - dar te grabesti sa dai cu pietre de genul "babelor - a trecut vremea voastra" - mai ia si tu o carte si mai citeste!

stai linistita k stiu cum a fost in trecut ca de aia am parinti...erau mai cu bun simt dar acuma daca nu esti smecher nu se uita nimeni la tine...sh la scoala la fel daca ai bun simt ramai cu nota aia daca esti cata mai smecher iti mareste nota ...
blondina_X
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:01
de aia ne merge asa de bine acum - ei stiu totul fara sa invete nimic - noi suntem incuiati, fraieri, prosti, depasiti
panty_C
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:02
in ce fel de societate se lasa dascalii intimidati de "shmecherie"
panty_C
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Riduri 2 De la: Dianna01 16 Mai 2012 18:39
Varsta in dragoste 1 De la: byanka_rcv 29 Martie 2010 09:56
Cearcanele 95 De la: garbo_483116 12 Martie 2018 09:23
cicinel 1 De la: cicinel 1 Februarie 2010 21:09
Aplic unghii false profesionale cu gel cu experienta in domeniu 1 De la: lumy92 6 Martie 2011 23:32
Setari Cookie-uri