egalitatea dintre barbati si femei

De cand e lumea si pamantul si fara nicio legatura cu abilitatea femeii de a plati un capuccino sau consumatia la restaurant, pe TARAM SENTIMENTAL, barbatul plateste. Orice altceva se inscrie la capitolul "amici, prieteni, vecini, colegi, cumetri etc" ... si acolo, da, iti platesti partea.

N-am prea inteles legatura cu asa-zisa "obligatie" de a ajunge in patul aluia, sau macar de a te ocupa vreun weekend doua ... de maintenance-ul sosetelor individului ...


cat_13
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:13
Stati ca am uitat ceva:
- ce e aia egalitate intre barbati si femei? Din ce perspectiva?

Isi doreste vreo femeie sa ... repare prize, de exemplu, cu indemanarea unui barbat?? Ca si asta inseamna egalitate ...:)
cat_13
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:17
De la: sora_ilsi, la data 2010-01-17 21:59:06si tu cum esti?
Eu sunt rationala si gandesc lucrurile la rece exact ca un barbat...Imi folosesc creierul si inima doar daca se merita.....Dar barbati chiar daca se merita ei nu folosesc inima....Ei folosesc creierul pt a spala creierul si a conduce femeia in favoarea sa...Barbatul nu este corect si constit....De asta femeile au devenit feministe...Si fac doar ce vor ele....Pt ca barbatul nu poate pretinde corectitudine de la o femeia.din moment ce el nu este constit..Normal ca femeia,nu il asculta..Nu il iubeste...Poate unele stau cu barbatii ca au copiii...Ca asa fac barbatii...Iti fac copiii si daca femeile nu fac ce zic ei....Barbatul isi ia jucariile si pleaca la alta femeie...Femeia nu trebuie sa mai aiba parinti....Trebuie doar sa curete dupa barbat...sa aiba grija de copii..Sa munceasca...Sa faca dragoste...Ca daca nu,,barbatul pleaca....Da,,,barbatii exploateaza femeile,,,apoi vor iubire....Sa fie iubiti...Eu cred ca sunt tampiti la cap...Daca vrei iubire,,,trebuie sa oferi iubire...
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:22
De la: sora_ilsi, la data 2010-01-17 21:59:06si tu cum esti?
Eu sunt rationala si gandesc lucrurile la rece exact ca un barbat...Imi folosesc creierul si inima doar daca se merita.....Dar barbati chiar daca se merita ei nu folosesc inima....Ei folosesc creierul pt a spala creierul si a conduce femeia in favoarea sa...Barbatul nu este corect si constit....De asta femeile au devenit feministe...Si fac doar ce vor ele....Pt ca barbatul nu poate pretinde corectitudine de la o femeia.din moment ce el nu este constit..Normal ca femeia,nu il asculta..Nu il iubeste...Poate unele stau cu barbatii ca au copiii...Ca asa fac barbatii...Iti fac copiii si daca femeile nu fac ce zic ei....Barbatul isi ia jucariile si pleaca la alta femeie...Femeia nu trebuie sa mai aiba parinti....Trebuie doar sa curete dupa barbat...sa aiba grija de copii..Sa munceasca...Sa faca dragoste...Ca daca nu,,barbatul pleaca....Da,,,barbatii exploateaza femeile,,,apoi vor iubire....Sa fie iubiti...Eu cred ca sunt tampiti la cap...Daca vrei iubire,,,trebuie sa oferi iubire...
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:22
sa iasa la pensie la aceeasi varsta...
sora_ilsi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:22
De la: buna01, la data 2010-01-17 22:22:17
De la: sora_ilsi, la data 2010-01-17 21:59:06si tu cum esti?
Eu sunt rationala si gandesc lucrurile la rece exact ca un barbat...Imi folosesc creierul si inima doar daca se merita.....Dar barbati chiar daca se merita ei nu folosesc inima....Ei folosesc creierul pt a spala creierul si a conduce femeia in favoarea sa...Barbatul nu este corect si cinstit....De asta femeile au devenit feministe...Si fac doar ce vor ele....Pt ca barbatul nu poate pretinde corectitudine de la o femeia.din moment ce el nu este cinstit..Normal ca femeia,nu il asculta..Nu il iubeste...Poate unele stau cu barbatii ca au copiii...Ca asa fac barbatii...Iti fac copiii si daca femeile nu fac ce zic ei....Barbatul isi ia jucariile si pleaca la alta femeie...Femeia nu trebuie sa mai aiba parinti....Trebuie doar sa curete dupa barbat...sa aiba grija de copii..Sa munceasca...Sa faca dragoste...Ca daca nu,,barbatul pleaca....Da,,,barbatii exploateaza femeile,,,apoi vor iubire....Sa fie iubiti...Eu cred ca sunt tampiti la cap...Daca vrei iubire,,,trebuie sa oferi iubire...
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:25
Ca sa poti pretinde iubire de la o femeie...Trebuie sa fii bun...Da sa fii bun,,dar sa nu fii prost...Sa fii bun dar sa fii sever...Pt ca datorita greselilor oamenilor ca confunda bunatatea cu prostia...Si sunt prea buni decat trebuie,,sufera...Pt ca sunt luati de prosti..Apoi devin egoisti si nu le mai pasa de nimeni...Dar asta din cauza prostiilor si slabiciunile lor....Si bunatatea asta are o limita...
omulsincer
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:27
De la: sora_ilsi, la data 2010-01-17 22:22:17sa iasa la pensie la aceeasi varsta...


Ilsi, fara legatura cu egalitatea, cu cine "mananca" primul pensia .... vroiam sa-ti spun ca ti-am citit nuvela si ca mi-a placut! Am citit cu placere!
cat_13
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:33
care nuvela?
sora_ilsi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:36
chiar,care?!

ai indraznit sa scrii o nuvea fara sa ma anunti?!?
preciouss
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:39
pai, nuveaua de mi-o comandasi preci, uitasi?!
sora_ilsi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:41
unde-i?!
preciouss
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:42
De la: sora_ilsi, la data 2010-01-17 22:36:59care nuvela?



Castele in Spania (??) ... sa nu-mi spui ca am incurcat borcanele, chiar nu mai gasesc topicul ....
cat_13
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:47
mami,nici io nu-l gasesc....

ca ma tot impiedec la "relatia cu godgizascrais"...
preciouss
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:49
aha...acolo mai e una cu extensii" Soldatul Nae..." si nu stiam la care faci referire...topicul se numeste "E ilegal sa scrii fictiune daca seamana cu realitatea?"

preci, intamplarea aceea cu amanta e la sfarsit...
sora_ilsi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 22:51
draga mea niciodata nu a existat egalitate intre o femaie si un barbat si nici nu o sa existe in privinta faptului ca mai trebuie sa platesti si tu consumatia e ceva normal siau cam dat seama multi barbati prosti cum sta treaba cu prosteala femeilor sai faca de bani si daca crezi ca acolo in belgia exista prosti de astia care sa duca numai ei mina la portofel te cam inseli mai trebuie sa bagi si tu mina daca mu stai acasa pe internet si poti sa iesi la restaurant virtual si acolo poti plati si tu cu vrajeala
klaus77
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:35
Lasa draga, nu fi suparat. Nu e nici o rusine sa nu poti scoate o femeie in oras.
Doara
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:42
klaus77 tu esti exemplul clar ca Woody Allen s-a inselat amarnic cand considera creierul ca fiind un organ perfect :-)
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:46
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-20 19:42:25Lasa draga, nu fi suparat. Nu e nici o rusine sa nu poti scoate o femeie in oras.


tel est le sens
sora_ilsi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:49
reyya....sigur-sigur...allen se referea la creier ca find perfect????io nu cred.....cred ca a zis "cap".... dar cred ca a uitat sa specifice de unde.......
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:52
Tuth , pei uita-te pe topicul cu Violenta ce a putut sa posteze specimenul asta care se afla pe Garbo de doar 3 zile..mitocanie mai mare nu am intalnit...
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:55
ia sa bagam zemosii si pe acolo....
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:56
Ceva nu este in regula

Intrebarea era cine plateste..

Cand accepti o invitatie...o accepti daca si cunosti persoana...


Accepti pe oricine oricand,..cunosti ,..nu ccunosti...

Din ce categorie

Atunci...unde nu e cap, vai de picioare...
anca_53
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:54
cat de corect vorbesti,asa este normal,din pacate nu toata lumea gandeste asa
garbo095573
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:38
panty_C
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:40
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-20 19:42:25Lasa draga, nu fi suparat. Nu e nici o rusine sa nu poti scoate o femeie in oras.

materialisto...
roby_cado
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:42
nici tu, roby, nu poti scoate o femeie in oras pentru ca o consideri materialista? sau pentru ca nu ai bani nici macar pentru consumatia ta?
sora_ilsi
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:46
iesiti in oras?
elodia
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:49
probabil si una,si alta...
roby_cado
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:51
De la: elodia, la data 2010-01-23 19:49:23iesiti in oras?

vi si tu..?

ca fac rost de bai...
roby_cado
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un zambet frumos pentru viitoare mirese. 1 De la: ileana_damian 19 Octombrie 2011 13:11
acnee 39 De la: oana_sorin 21 Iulie 2017 14:24
VA MULTUMESC FETELOR 3 De la: tutankhamon 8 Ianuarie 2010 00:15
Picioare strambe 13 De la: ActionMen 25 Iunie 2011 17:55
epilare definitiva 6 De la: garbo_11140 26 Februarie 2013 16:06
Setari Cookie-uri