unghii exfoliate si moi...

am unghiile foarte moi..se exfoliaza foarte tare si nu mai stiu ce sa le fac...am incercat tot felul de produse dar degeaba..vreau si eu un sfat

:*
garbo072306
Postat pe 8 Decembrie 2009 09:59
306....poti incerca sa le tzii in ulei cald (cat potzi suporta de cald)o data /de doua ori pe saptamana...
sau exista pastile pt par si unghii;viaderm, revalid....
l_flory
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:03
Flory unde ai auzit tu de pastile pentru unghii?! ca yo una n-am auzit ... cat despre unghiile moi si exfoliate sunt cam in aceeasi situatie si ma dau o saptamana cu ulei de ricin seara inainte de culcare si o saptamana ma dau cu lac care contine calciu am auzit ca merge si cu zeama de lamaie eu am incercat o data sincer nu stiu dak si-a facut efectu' pentru ca la cate aveam p unghii atunci chiar nu stiu care dintre ele oricum incearca ! eu oricum le am mai tari...fata de acum 5 luni ... ulei de ricin se gaseste la plafar si nu este scump efectul isi va face in minim 2 luni si nu te sfatuiesk sa-ti pui unghii false , pot distruge unghia naturala... si nu te mai da cu oje daca vrei poti cumpara oja cu tratament dar cred ca iti imaginezi cat costa. Mult succes ! si tine-ne la curent cu evolutia unghiilor tale ! pupici
anndrreead_sexygirl
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:08
sexylicooo....mai cauta mama in farmacii...ca revalidul este un produs sub forma de pastile....flory o zis bine ce-o zis....

oiiiii doamneee.....zeama de lamaia??? fata unde ai auzit prostia asta??ca sa vezi ce prostie ai zis, pune peste o coaja de ou niste zeama de lamaie...si ai sa vezi se ce intampla......zeama de lamaie e un acid care roade.....

cel mai bun ulei pentru unghii este cel de masline presat la rece....il pui la incalzit intr-un recipient, pe care il scufunzi in apa calda, clocotita....apoi tii degetelele in el, cu unghia in contact cu uleiul....
tutankhamon
Postat pe 16 Decembrie 2009 23:17
De la: tutankhamon, la data 2009-12-16 23:17:53
cel mai bun ulei pentru unghii este cel de masline presat la rece....il pui la incalzit intr-un recipient, pe care il scufunzi in apa calda, clocotita....apoi tii degetelele in el, cu unghia in contact cu uleiul....


subscriu!
si buna seara tuturor!si flori pentru prieteni..
cu un mic adaus...le tii (unghiile !)cel putin 20 de minute, o data pe saptamana macar!
eu asa mi-am rezolvat problema unghiilor intr-o luna.
girnasemena
Postat pe 16 Decembrie 2009 23:25
sorry tut nu stau in farmacii ! si zeama de lamaie cica face bine si la unghii si la piele ... !
anndrreead_sexygirl
Postat pe 23 Decembrie 2009 22:49
andruska....te rog eu din suflet...nu te incapatana.....te rog......pune zeama de lamaie pe o coaja de ou si las-o 15 minute si ai sa vezi ce se intampla....o toteste - daca usuci coaja, vei vedea ca e poroasa...mata....
tutankhamon
Postat pe 23 Decembrie 2009 22:52
ok... !
anndrreead_sexygirl
Postat pe 30 Decembrie 2009 00:15
si eu aveam aceeasi problema, unghii moi,se rupeau usor, pana cand o doamna mi-a recomandat un calciu mai special decat cel pe piata. Tin minte ca am dat pe el 45 de roni, 180 de capsule... deci m-a tinut intre 2-3 luni. Pot sa zic ca si acum tocesc pilele cand imi fac unghiile, si sunt foarte frumoase,sunt f multumita... cu calciul de care va zic mi-a rezolvat si problema cu carceii de la picior,plus ca nu imi mai cade parul... pentru cele cu probleme,este solutia perfecta... ca pot face eu rost... 0757 986 986 0765 560 360 magdalena_filip@yahoo.com
FMeg
Postat pe 30 Decembrie 2009 09:19
eu am folosit foarte mult timp zeama de lamaie si a facut minuni in cazul meu. nu am folosit deloc pasyile, doar lamaie si foarte rar uleiul de masline. dar sa stii ca este foarte bun.
va pup
irina_
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:16
exista un gel special cu care se poate face protectie pe unghia naturala ,sa nu se mai exfoliaze si sa nu se rupa unghia.problema este ca nu poti sa ti-l aplici singura,trebuie sa ti-l aplice un tehnician.daca esti interesata ,spune-mi si iti recomand pe cineva.
CRIMEDE
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:42
SENZATIONAL !!!!la bodyslim.ro

PENTRU NUMAI 1000 EURO AVETI TIMP DE SASE LUNI SEDINTE DE STARVAC SI ELECTROSTIMULARE NELIMITATE, CU ECONOMII LA FEL DE INSEMNATE IN POSETELE VOASTRE IN BENEFICIUL CORPULUI DUMNEAVOASTRA.

GANDITI-VA, STARVAC NELIMITAT, IN TIMP CE O SEDINTA LA LIBER COSTA 80 ron.

Incepand cu 29.06.2009 BODYSLIM
alina41
Postat pe 3 Ianuarie 2010 15:50
Clotrimazol unguent si o solutie cu vitamina E - ambele de la farmacie. Unguentul se aplica sub unghii , iar solutia pe ele. Efectul este vizibil da la a doua aplicare.Timp de un an de zile m-am necajit cu aceeasi problema, am aplicat uleiuri, am inghitit multivitamine - degeaba! Pana cand o farmacista anonima mi-a sugerat leacul. Si sunt bucuroasa sa ti-l impartasesc si eu tie.
ascunsa
Postat pe 4 Ianuarie 2010 20:07
Nu folositi Viaderm pt par si unghii, eu am luat pastilele alea o luna si intr-adevar am unghiile mai tari si nu mi-a mai picat parul ca inainte, dar incep sa observ ca imi creste mult mai repede parul de pe corp + ca a inceput sa-mi creasca mult par pe maini, ceea ce eu n-am avut niciodata
elle
Postat pe 22 Ianuarie 2010 11:02
buna! ma intereseaza medicamentul si as vrea sa-l cumpar....
garbo096693
Postat pe 5 Februarie 2010 09:08
Porta manusi cand speli vasele,sau rufele.Sunt substante care mi-au facut si mie unghiile moi si exfoliate.Dar de cand port manusi,nu mai am probleme.
si apoi,mananca branza,lapte iaurt,mai mult,zilnic.
daniilia
Postat pe 9 Februarie 2010 22:34
topicul asta mi-o evoca pe rodicuta...
ehei...ce unghii mai exfolia in spasmele dramelor existentiale...
michelle_
Postat pe 7 Iulie 2011 17:52
aicea nu-i de mine
ufishor
Postat pe 7 Iulie 2011 18:11
Exista tratament de unghii pastile în ziua de azi
Georgeana_Gabriela_1
Postat pe 19 Februarie 2017 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aplic unghii false profesionale cu gel cu experienta in domeniu 1 De la: lumy92 6 Martie 2011 23:32
salon de tatuaje si pircinguri deschis nou in timisoara 1 De la: garbo262602 5 Februarie 2012 16:46
Eu sunt de parere ca un om cumsecade care nu il are ca indrumator pe Dumnezeu este carpa de sters pe jos a oamenilor rai 2 De la: dor72 27 Iunie 2011 23:32
VA MULTUMESC FETELOR 3 De la: tutankhamon 8 Ianuarie 2010 00:15
Produse cosmetice pentru SPA 2 De la: Dianna01 16 Mai 2012 18:40
Setari Cookie-uri