E ilegal sa scrii fictiune daca seamana cu realitatea?

mami iaso...io mai stau...imi dai voie??? mi-am facut lectiile pentru luni si mi-am pregatit ghiozdanelul....mai pot sta??? te roooooooog.....
tutankhamon
Postat pe 26 Septembrie 2009 23:39
tutanko.. meserie, nene... pacat ca nu stiu exact pe care din voi doi sa-l felicit... sau scrieti la patru maini, ca ilf si petrov?...

sorela... deschisesi cutia pandorei, mami... iote cate talente se risipeau pe la amaratele alea de cafele cu piscoate... sau stateau de fazani...
zambil
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:26
tutanko.. meserie, nene... pacat ca nu stiu exact pe care din voi doi sa-l felicit...

zambilutzu...zi mami...care sunt aia doi pe care trebuie sa-i feliciti....ca eu si cu eu face numa un eu....si eu e fata, nu baiat...si daca e sa mai feliciti pe cineva, trebuie ca ai felicita pe toate fetele care mai scrisesera pe acilea....si nu e doar doo...
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:32
bre, mi s-a parut mie, sau tu marturisisi pe alt topic ca mai are cineva acces la contu' tau?... ia sa caut eu topicu' ala...
zambil
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:35
ba da zambile....asa este...memoria nu te insala.....este vorba de sora-mea care mai intra din cand in cand pe profilul meu....i-am zis sa-si faca profilul ei, dar avand prea multa alergatura cu munca - e distribuitor de materiale de constructie si finisaje - a zis ca nu vrea sa piarda timpul....asa mai intra uneori pe aici....si nu...ea nu scrie asa....ea nici nu scrie poezie....e mai barbatoasa....numai eu is cu muzele artelor.....ea ii cu comertul si afacerile...
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:39
gata tutanko, ne lamuriram... deci... meserie, ce scrisesi acolo...

in alta ordine de idei, si celelalte fete se straduira binisor... pe iasomica o stiam, deci nu mai adaug nimic la ea...

totusoaica dadu iarasi bine de tot, da' crez ca si ea mai are o ruda, ceva...

asteptam mai mult de la preci, ea da bine la proza scurta, gen bancuri... da' crez ca-i calculatoru' de vina...

sorela, baga-n continuare, ca-i lumea-n draci p-acilea dupa subiecte de dezvoltat...
zambil
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:48
zambil,m/ai facut sa ma simt o ruda saraca din provincie...
elodia
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:56
multzam zambile.....dar nu am scris pentru a primi laude....pur si simplu imi place..
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:58
bre maimutza, da' tu cine esti, nene?..
zambil
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:59
crezi ca stiu,zambile,cine sunt?incerc sa mai aflu si eu cate ceva despre mine de la voi.
elodia
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:04
ok... atunci stai p-aproape, ca acu' am neshte treaba...
zambil
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:06
Scrie Tuta ca ti le citesc eu, scanteia imi cam lipseste astazi.
persidadamian
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:07
tutanko... inseamna ca so-ta le avea cu poeziile, de se supara ca nu zicea nimeni nimic cand baga ea versete p-acolo... tu vaz ca esti mai altruista, asa...
zambil
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:09
De la: persidadamian, la data 2009-09-27 13:07:25Scrie Tuta ca ti le citesc eu, scanteia imi cam lipseste astazi.


& eu, & eu o sa le citesc
fleur_de_lis
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:10
oi zambile, eu o dau bine de tot da, nu c-o ruda. ce, doamne fereste?
si_totusi
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:12
lasa bre totushoaico, la moldova nu se pun chestiile astea, nene... ruda - neruda, important e sa ne simtim bine, deh....
zambil
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:14
Heiiiiii!! fleur, ce mai faci?
Si tie-ti lipseste scanteia astazi? daca nu scrie si tu aicea poate, poate imi vine o idee, ca la ora asta e un amestec de cafea care-mi circula prin corp incercand sa-mi atinga ceva axioni hahahhahahah
persidadamian
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:15
nu poci scrie azi...am la treabaa.... dar o sa va citesc pe voi (si nici nu cred k ma pricep la din astea)
fleur_de_lis
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:17
nea zambilu, parca era in moldova nu la moldova. da, de zici matale, asa o fi. prea le stii pe toate si prea le cetesti din ziare. oricum, cand sa ma mandresc si eu ca-s laudata de liiceanu in travesti, ma banuie criticu ca-s breban in panda si seductie
si_totusi
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:20
zambile.... iti pot garanta cu mana pe inima ca nu sora-mea scrie poeziile....si, logic.....daca scriu poezii de dragoste inspirate de sotul meu, trebuie sa fiu altruista??? adica sa-mi impart sotul cu altele?????.... ...hai te pup ca ai fost dulce.....nu dragule....asa sunt eu si in viata de zi cu zi, un pic egoista, un pic altruista....cred ca toata lumea e la fel...
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:20
o sa mai scriu fetelor...o sa mai scriu...nu stiu daca azi, pentru ca fac papa.....carne cu sos de rosii, usturoi, busuioc si paste fainoase, pilaf de pui cu legume si cartofi cu slaninuta si cu carnaciori la cuptor....sa nu-mi mai bat capul cu mancarea o saptamana.....ca e asa de misto sa vii seara acasa de la munca si sa gasesti papa facuta.....
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:22
zambile, mea culpa...... am inteles aiurea initial.....mai....faza e ca eu nu le aveam cu scrisul de mica....la gimnaziu si in liceu imi facea tata comentariile la romana ca nu le aveam deloc cu exprimarea....si am vrut sa stiu parerea voastra.... daca sunt bune versurile sau nu...daca sunt cititte cu placere sau e doar o scarta scarta pe strunele viorii si stunci ma abtin.....de aia am cerut parerea voastra...intelegi??? acuma cand stiu ca m-ati acceptat ca scriu bine, sau cat de cat bine, nu mai am nevoie de acordul vostru....stiu sigur ca le cititi si va place...
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:26
daaaaaaa, papa facuta tot de tine, cunosc starea.
Nu ne inviti si pe noi la masa main e seara, doar asa sa stiu ca nu trebuie sa-mi mai bat capul pe maine, mai ales ca e Luni.
persidadamian
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:29
fleur_de_lis
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:32
tuta, tu scrie si treci de faza cu matza. am spus ca vreau sa ajung la colonel
da, vezi. nu-l fa pe nae pilot de aviatie. aici a gresit ilsi. un baiet de la tara, fara studii, nu avea cum sa piloteze avioane
astea erau ridicate de ofiteri sa dam totusi, nuvelei, un aer cat de cat veridic.

si da. e nuvela. romanul presupune cu totul alta structura. insailam si noi pe "crochiul "lui ilsi
si_totusi
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:35
pai fa si tu papa asta persia....io doar ti-am dat ideile....
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:36
doamne...abia astept sa am timp (si net ) sa citesc tot e ati scris pe topicul asta
fleur_de_lis
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:37
totusico...eu am respectat litera lui ilsi.....daca ea il facu pe nae sa chiloteze avioane...am dat si eu cu batzul pe acolo....oricum, i-am taiat eu elanul si l-am pus pe colonel sa il faca direct ordonanta....

p.s daca ai stii tu cate pagini de caiet scrisesem initial la faza cu matzaaa.......da le-am taiat ca altfel umpleam o pagina de topic numa cu matza....

si hai, la treaba....baga cu colonelul ca io am terminat pisica doamnei....
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:38
tuta, baga antiaeriana, da-l jos si hai sa-l plasam la infirmerie

cred ca acolo bagam pe colonel.hai sa-l facem doctor si sa-i plasam o infirmiera amanta.
si_totusi
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:42
ok....lasa-ma juma de ora - o ora si bag textu'....
tutankhamon
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog sa ma ajuta-ti 4 De la: alex2007 25 Martie 2010 10:29
Este suficient pt cineva a fi ceea ce esti???? 23 De la: cinezee 12 Iulie 2009 20:19
anunt umanitar! dovedeste ca ti pasa!!! 1 De la: Iryna_Iry 5 Septembrie 2012 11:36
O relație complicată 1 De la: garbo_496534 23 Ianuarie 2019 03:15
Ziua grecilor 1 De la: vuvuzela 25 Martie 2011 21:04
Setari Cookie-uri