To spy or not to spy...

super sfat nazirrra
miredo
Postat pe 19 August 2009 15:17
as fi curioasa daca il prinzi. si daca e asa cum banui, ce ai sa faci? aici e aici.
si_totusi
Postat pe 19 August 2009 15:27
totusico, ne-a promis ca revine si ne spune deznodamantul desi...nu stiu daca va putea sau va avea chef de garbo...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 15:31
o sa se puna pe plans..daca il prinde si printre sughituri o sa vina sa ne spuna si noua....ceva!
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 15:41
Eu cred ca e mai bine asa... Cum a hotarat ea. Rupe pisica si gata! Ori e alba ori e neagra!
Decat sa ramana in suflet cu indoieli, mai bine asa. Vede exact cum sta. Si daca e ok, el nu va afla niciodata. Iar daca va afla si e corect, nu trebuie sa se supere. Doar nu are nimic de ascuns.Va intelege daca o iubeste.
picaturaderoua
Postat pe 19 August 2009 15:44
teama mi-e ca plansul va fi mai "plans"(cu hohotele si regrete) daca se dovedeste ca l-a banuit pe nedrept...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 15:45
Picatura, eu nu mi-as putea ierta "jumatatea" de o asemenea dovada de lipsa de incredere...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 15:46
Corina...
Daca ti-ar dovedi ca o face din prea multa dragoste.... Si iti cere apoi ajutorul pentru rezolvarea "paranoii", constientizand si el cu ocazia asta ca o are.... Oare nu ai fi toleranta?
picaturaderoua
Postat pe 19 August 2009 16:20
....deh, o fii facand si asta parte din joc .
cred ca-s demodata
blanca
Postat pe 19 August 2009 16:36
hmmm... ia stati voi acilishea, pre pozitii, sa se docomenteze si moshu' cu ce si cum...

si-i spui io dupe aia ce are de facut!
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:38
De la: picaturaderoua, la data 2009-08-19 16:20:47Corina...
Daca ti-ar dovedi ca o face din prea multa dragoste.... Si iti cere apoi ajutorul pentru rezolvarea "paranoii", constientizand si el cu ocazia asta ca o are.... Oare nu ai fi toleranta?


nu stiu, poate dar barbatii sunt mult mai putin toleranti si foarte orgoliosi...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:39
ei, am sa ies si eu - ne mai citim
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:44
Ok Corina!
picaturaderoua
Postat pe 19 August 2009 16:47
Hai mosulica... te-ai documentat?
Ce zici?
picaturaderoua
Postat pe 19 August 2009 16:48
he he... hai ca mai cetii si io cate ceva de aici.
mario, grija mare, mami, cu gadgeturile alea, sa nu ajungi prin alte parti. asculta-l pe moshu', e foarte usoara si imposibil de depistat trecerea de la o "joaca" nevinovata - supravegherea nashparlului - la alte infractiuni gen violarea corespondentei si altele asimilate. daca tot vrei o treaba gospodareasca, ia-ti matale un detectiv, aia macar stiu cum sa iasa din rahat in caz de ceva

da' io tot as face altceva in locul tau: de ce sa dau gramada de bani, mai bine imi caut de lucru prin oras cand e el acasa. mai o terasa, mai o barfa cu pretenarele, vezi tu, ca probabil esti majora. si mai aranjeaza-te si tu, nepoata, inainte de a iesi din casa, ce naiba?

in ultima instanta, asta nu era un subiect de barfa pe garbo, da' deocamdata te iert, ca tocmai ce am revenit dupa o absenta milenara de vreo 3 zile
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:48
Greu, greu.... tataie Thor!
Ii zisesi fetii ce au mai spus si altii. Dar ai scuza. Stiu ca batranii uita repede ce citesc!
picaturaderoua
Postat pe 19 August 2009 16:55
poi ce sa fac, picaturico, io cetii doar postarea fietii, 'ai de batranetile mele!
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:58
De la: mariaremetan, la data 2009-08-19 10:25:34Buna ziua tuturor,

Va prezint dilema mea,in speranta ca cineva imi va fi de ajutor.
Sunt casatorita de 3 ani, ne stim de 5. Pana acum 1 an toate bune si frumoase...
Dar... de ceva vreme il suspectez de infidelitate, ca femeie intuiesti, nu stiu cum, dar e al saselea simt. Am mai fost inselata in relatii si de fiecare data mi-am dat seama. Numai ca acum nu am nici o dovada clara, e doar o senzatie care imi macina mintile.
O prietena m-a sfatuit sa il spionez...Nu mi se pare foarte "sanatos", trebuie sa fii putin paranoia....dar o femeie care iubeste si se simte tradata poate da in sindroame de genul.
Voi ce ziceti? Sa incep "filajul"? :)
Va multumesc!

Incepi frumos prin a cere sfatul apoi esti hotarata sa spionezi.
Ai incercat sa vezi ce s-a schimbat in ultimul an si cine e responsabil de schimbari? Sa discuti deschis cu el?
Eu am fost la un pas de a distruge o casnicie de 13 ani datorita lipsei de comunicare.
Te mai iubeste?
Discuta cu el si nu incerca sa faci o tragedie din faptul ca a fost cu o alta femeie.
Discuta sau spioneaza - pana la urma e alegerea ta.
Sfatul meu este, indiferent ce decizi, sa o faci cat mai repede. Te distruge nesiguranta si neincrederea.
dctvR
Postat pe 19 August 2009 17:16
Cand te iubeste si simti asta nu apar suspiciuni, cand exista incredere reciproca lucrurile merg ok dar, cand te gandesti la spy ca sa salvezi o relatie... deja se produce o fisura mica.. mai devreme sau mai tarziu compromisurile nu vor mai fi de folos.
Parerea mea ? trateaza-l cu indiferenta, ignora-l !
O zi buna sa aveti !
Bunica
Postat pe 20 August 2009 13:03
De la: Thor, la data 2009-08-19 16:38:59hmmm... ia stati voi acilishea, pre pozitii, sa se docomenteze si moshu' cu ce si cum...

si-i spui io dupe aia ce are de facut!



Ai incercat sa vezi ce s-a schimbat in ultimul an si cine e responsabil de schimbari? Sa discuti deschis cu el?...
Eu am fost la un pas de a distruge o casnicie de 13 ani datorita lipsei de comunicare.............
Te mai iubeste?
Discuta cu el si nu incerca sa faci o tragedie din faptul ca a fost cu o alta femeie.
Discuta sau spioneaza - pana la urma e alegerea ta..............
Sfatul meu este, indiferent ce decizi, sa o faci cat mai repede. Te distruge nesiguranta si neincrederea.

sophia1971
Postat pe 21 August 2009 21:32
cascati ochii acilea...ambele sexe !!
kyra
Postat pe 21 August 2009 21:39

la ce, kyritzo?
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 21:41
corino, la ce scrise sophia.. e o idee buna, dupa mine!
kyra
Postat pe 21 August 2009 21:44
S-a mai spus si inainte Kyrut. Dar ea luase deja hotararea.
blanca
Postat pe 21 August 2009 21:47
da, dar parca am mai citit asta
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 21:47
Mielu, am vazut. Sa speram ca poate sa duca..
kyra
Postat pe 21 August 2009 21:48
Ce sa duca ?? efectele ?

poate aberez eu ..dar am impresia ca unii se poarta ca niste "propretari" , cu oameni pe care pretind ca-i iubesc ...
blanca
Postat pe 21 August 2009 21:55
cam asa, mielutzo, nu gresesti
lady_corina
Postat pe 21 August 2009 21:57
Mielu, mare adevar..aia nu-i iubire..
kyra
Postat pe 21 August 2009 21:59
Eu cred ca iti poti da seama daca este infidel si fara sa ii pui microfoane ! Daca zici ca sotul tau isi conduce acasa colega respectiva, ai putea sa ii faci o vizita supriza la munca inainte sa plece si sa mergi cu ei cu masina...sau nu stiu, sa ii propui sa va intalniti toti 3 si atunci vei vedea reactiile lui !
Summer_
Postat pe 21 August 2009 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu cred 6 De la: tutankhamon 13 Februarie 2010 20:59
Cadouri super pentru 1-8 martie. 1 De la: produsedefirma 21 Februarie 2010 14:07
MACHIAJ SEMIPERMANENT MACHIAJTATUAJ,RO 3 De la: machiajtatuaj 5 Iunie 2009 04:02
Credeti ca am putea-o ajuta pe Cristina? 93 De la: chrystal_10 21 Februarie 2010 22:28
buna 3 De la: raluca_zambilici 16 Mai 2012 18:47
Setari Cookie-uri