To spy or not to spy...

Buna ziua tuturor,

Va prezint dilema mea,in speranta ca cineva imi va fi de ajutor.
Sunt casatorita de 3 ani, ne stim de 5. Pana acum 1 an toate bune si frumoase...
Dar... de ceva vreme il suspectez de infidelitate, ca femeie intuiesti, nu stiu cum, dar e al saselea simt. Am mai fost inselata in relatii si de fiecare data mi-am dat seama. Numai ca acum nu am nici o dovada clara, e doar o senzatie care imi macina mintile.
O prietena m-a sfatuit sa il spionez...Nu mi se pare foarte "sanatos", trebuie sa fii putin paranoia....dar o femeie care iubeste si se simte tradata poate da in sindroame de genul.
Voi ce ziceti? Sa incep "filajul"? :)
Va multumesc!
mariaremetan
Postat pe 19 August 2009 10:25
decat sa pierzi si timp, si bani, sa mai intri si prin incurcaturi, mai bine ii spui sa fie mai atent.
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 10:28
De la: mariaremetan, la data 2009-08-19 10:25:34Buna ziua tuturor,

Va prezint dilema mea,in speranta ca cineva imi va fi de ajutor.
Sunt casatorita de 3 ani, ne stim de 5. Pana acum 1 an toate bune si frumoase...
Dar... de ceva vreme il suspectez de infidelitate, ca femeie intuiesti, nu stiu cum, dar e al saselea simt. Am mai fost inselata in relatii si de fiecare data mi-am dat seama. Numai ca acum nu am nici o dovada clara, e doar o senzatie care imi macina mintile.
O prietena m-a sfatuit sa il spionez...Nu mi se pare foarte "sanatos", trebuie sa fii putin paranoia....dar o femeie care iubeste si se simte tradata poate da in sindroame de genul.
Voi ce ziceti? Sa incep "filajul"? :)
Va multumesc!


Inainte sa te apuci sa-l spionezi sau sa-i spui despre dilema ta - ce-ar fi sa te gandesti ce ai face daca ai descoperi ca e adevarat? Daca simti ca ceva e in neregula poate mai bine te apuci sa vezi ce poti repara - ce tine de tine si sa-i ceri lui sa schimbe ce tine de el.
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 10:34
da..grea dilema!! ce sa zic...decat sa stai in dubii..mai bine angajeaza un detectiv!! asa nu mere! tre' sa stii..daca e adevarat sau nu!!
oricum din ce vad...nu ar avea motive sa te insele!!! dar cine stie.. trebuie cautate si cauzele... :
superbus
Postat pe 19 August 2009 10:41
De regula. cine s-a ars cu ciorba, sufla si in iaurt...si-i gresit. Certitudine nu are nimeni, in nici o directie. Cred ca tu ar trebui sa nu-ti pierzi echilibrul interior. pt linistea ta, fara ate arata deloc geloasa, poti face niste controale incrucisate de tipul : telefonate cu scuze diverse, schimbari de programe in ultimul moment, verificarea transparentei in intimitate...Oricum, pina nu ai certitudini, nu face greseala de a incepe cu acuze. Rabdare si tact.

M-ai dus in eroare, ai deschis 2 topice cu acelasi titlu...se-ntimpla.
valentino
Postat pe 19 August 2009 10:44
Ma scuzati, sunt noua aici si nu stiam ca trebuie sa postez la o rubrica anume.
mariaremetan
Postat pe 19 August 2009 11:05
Tocmai ca nu vreau sa acuz pana cand nu am dovezi clare. Din acest motiv m-am gandit sa apelez la metodele de spionaj. Am inteles ca sunt tot felul de camere ascunse, microfoane. Nu stiu catre ce sa ma intrep , ce e mai eficient. Am auzit ca este un microfon gsm, spion, destul de bun. Voi stiti ceva? Ati folosit asa ceva? Merita?
MERCI
mariaremetan
Postat pe 19 August 2009 11:07
nu am folosit pt ca avem iubite..foarte fidele!!! dar mergi pe mana unui detectiv...de ce sa te complici cu camere...crezi ca o aduce acasa?
superbus
Postat pe 19 August 2009 11:11
io zik..no to spy..pt LINISTEA ta.acorda-i mai multa incredere...fa un efort si te schimba(in felul de a fi).barbatilor le place mult diversitatea.iesi putin din tipare...
LILO
Postat pe 19 August 2009 11:13
Banuiesc ca este o colega de-a lui de servici si as vrea sa-i pun microfonul sub scaunul din masina. Uneori au drum comun si o duce acasa....vreau sa vad daca sunt doar colegi sau mai mult. Un barbat cand e sa insele te inseala cu tine de mana. Nu conteaza cat sunt de frumoasa. E vorba de o Alta, e o alta femeie, o noua provacare. Cred ca stiti si voi cum e. Nu toti barbatii sunt la fel. Dar unii...
mariaremetan
Postat pe 19 August 2009 11:18
nu..cu tine in pat.. o tipa era foc de geloasa..il banuia pe barbat-su tat ase,de infidelitate.si noaptea cind dormea(bietul om)i-o cusut nadragii de pijama de cearceaf..
LILO
Postat pe 19 August 2009 11:21
De la: mariaremetan, la data 2009-08-19 11:18:00Banuiesc ca este o colega de-a lui de servici si as vrea sa-i pun microfonul sub scaunul din masina. Uneori au drum comun si o duce acasa....vreau sa vad daca sunt doar colegi sau mai mult. Un barbat cand e sa insele te inseala cu tine de mana. Nu conteaza cat sunt de frumoasa. E vorba de o Alta, e o alta femeie, o noua provacare. Cred ca stiti si voi cum e. Nu toti barbatii sunt la fel. Dar unii...


majoritatea suntem vanatori!dar eu zic..ca doar daca ne plictisim acasa...ne dam la vecina, colega etc! oricum... tre sa stii...ce este! spioneaza-l...dar ce vei face apoi...daca te inseala??
superbus
Postat pe 19 August 2009 11:21
LILO,pe principiul ce nu stiu nu ma afecteaza??
cred ca incertitudinea e mai nasoala decat adevarul.
eladaela
Postat pe 19 August 2009 11:21
De la: LILO, la data 2009-08-19 11:21:39 nu..cu tine in pat.. o tipa era foc de geloasa..il banuia pe barbat-su tat ase,de infidelitate.si noaptea cind dormea(bietul om)i-o cusut nadragii de pijama de cearceaf..



de parca nu putea sa iasa din pijama!!:))) tare desteapta!!
superbus
Postat pe 19 August 2009 11:22
dc ii vorba de o intrusa...apoi lupta...foloseste-ti farmecul personal(ii mai indicat)decit sa devii o SCORPIE in ochii lui.gindeste-te bine!
LILO
Postat pe 19 August 2009 11:23

Vad ca, de fapt, vrei sa afli care este cea mai eficienta metoda de spionaj... Ai luat deja hotararea.
Eu zic totusi sa n-o faci. Asculta-l pe Valentino. Ai putea evita multe neplaceri si ai putea chiar sa salvezi relatia.
Ella34
Postat pe 19 August 2009 11:32
immmm....acum imi vine sa rad dar imi amintesc ca am trecut si eu prin asa ceva o data...nu ma gandeam la spionaj calificat doar la prieteni care sa ma ajute,,,,si care nu m0-au sustinut! apoi am vazut cu ochiul liber ...momentele in "care" ...si apoi am realizat ca pur si simplu este doar vina mea! a meaaa!!!!!!!!!!deci nu stiu...eu nu te-as sfatui sa intri in mizeria asta! pare o solutie inteligenta dar...cat noroi atrage dupa ea, inca nu ai de une sa stii! pur si simplu nu te sfatuiesc!(si la un mom dat se va da oricum singur de gol, daca vrei sa stii...mai bine sa iti fie frica de momentul acela)
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 11:34
gelozia e o boala grava...dc te atinge,,iti distruge relatia,dar si linistea interioara...
LILO
Postat pe 19 August 2009 11:38
o buna prietena era inselata de barbat-su..l-am vasut cu ochii mei cu o alta tipa.credeti-ma , ca pina sa-mi intilnesc amica,m-am luptat cu mine (sa ii spun? sa nu ii spun?) am luat decizia sa nu ii spun,desi imi era f greu,mai ales ca era si el de fata..relatia lor s-a rupt intr-o buna zi,de la sine
LILO
Postat pe 19 August 2009 11:42
immmdaa..cam asta zic si eu! sa se teama de momentul acela! si sa isi regandeasca viata fara sot! nu sa se arunce in comentarii si barfe publice, spionaj si alte tampenii! e o problema in cuplul lor, daca inselatul este real!
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 11:47

Ai facut bine Lilo...
E de preferat sa nu te amesteci in astfel de situatii. Ar putea fi o ratacire de moment a individului, urmata de trezirea la realitate, remuscari si intoarcerea la sotie... Daca ea nu a banuit nimic, poate ca e mai bine nici sa nu afle...
Ella34
Postat pe 19 August 2009 11:49
pai cam asta e problema,ca fata nu stie(nu e sigura)daca inselatul e real.
poti trai cu incertitudinea?
eladaela
Postat pe 19 August 2009 11:49
gelozia e boala tare grea si cand incepe sa te muste de suflet numai esti lucit si obiectiv...
ar fi bine daca ai avea pe cineva caruia sa i te confesezi, in care ai incredere - din afara lucrurile se vad altfel
dar daca tu ai inceput sa simti ca te inseala inseamna ca ceva te nemultumeste in relatia voastra...de ce nu incerci sa stai de vorba cu el?
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 11:54
corinuto,imi arati tu mie unu' care ar recunoaste??
poate doar o sa-l puna in garda sa fie mai atent.
eladaela
Postat pe 19 August 2009 11:57
elado, desigur, n-ar recunoaste nimic - eu ziceam sa stea de vorba despre ceea ce o nemultumeste - ceea ce o face sa il banuiasca - ca e prea distant, prea ocupat, prea rece, sau mai stiu eu ce...
poate are si el o nemultumire vis-a-vis de ea si o tine in el - si ls fel de bine poate sa nu fie nimic decat o perioada pasagera, oboseala, indispozitie, etc...
daca ea acumuleaza suspiciuni isi va otravi sufletul si va vedea si ceea ce nu este...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 12:01
maria,eu as incerca altceva....dute la coafor ,fii fericita ca si cind ceva se intinpla cu tine ...poti sa stai suparata pina il vezi ca vine acasa .dar cind vine....fii fericita de parca ai un secret doar al tau ...rizi..zimbeste aiurea de parca doar tu stii de ce....cind vb cu tine uitate prin el....vreo doua zile ....
si apoi vezi ce se intimpla.... vorbeste i cit mai frumos dar fii cu gindul in alta parte...incearca...
nazirra
Postat pe 19 August 2009 12:04
asta asa e.incertitudinea genereaza cele mai cele scenarii .
eladaela
Postat pe 19 August 2009 12:04
mi-o venit o idee (instant cafe,,he he) sa stii ca s-ar putea ca si el sa creada acelas lucru despre tine..ca il inseli!? si atunci..oare ,tie ti-ar place sa fi spionata,banuita,etc
LILO
Postat pe 19 August 2009 12:06
nazirro... bravo fetita!

lilo, pai cum scumpo? Sa se banuiasca asa, unul pe altul, fara motiv? Te pomenesti ca o fi contactat si el vreun 007 d'ala..?

S-au poate se vor intalni in holul agentiei...
Ella34
Postat pe 19 August 2009 12:08
DA NAZIRO,asa se procedeaza..cu "ei" trebuie jucat sah (dc vrei sa ramina linga tine)
LILO
Postat pe 19 August 2009 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crest Whitestrips 8 De la: ClaudiaLungu 21 Septembrie 2014 09:31
nu cred 6 De la: tutankhamon 13 Februarie 2010 20:59
Despre medicii 6 De la: alinai03 22 Octombrie 2017 19:34
Piele uscata 29 De la: garbo_495170 12 Decembrie 2018 16:55
Sapun 100% natural 1 De la: juliawithlove 20 August 2009 15:59
Setari Cookie-uri