Povestea mea are nevoie de un sfat...

Buna tuturor! Povestea mea nu este una foarte interesanta, dar eu o vad putin complicata.

Am inceput in urma cu 2 luni (in data de 2 martie, 2011) o relatie cu un baiat (A). El e mai mare ca mine cu 4 ani, dar nu vedeam asta ca fiind o problema, nicidecum. Totul a fost, pot sa spun perfect, pana acum cateva zile cand el a inceput sa se comporte ciudat si sa vorbeasca din ce in ce mai sec
Nu am inteles de ce pentru ca amandoi am inceput sa tinem unul la altul, dar spunea el, eu tineam cu mult mai mult la el, iar asta nu i se parea ceva normal ( intr-adevar sunt mai sufletista de felul meu), dar nu vad asta o problema. Mi-a cerut doua zile sa il las sa se gandeasca la ceea ce simte el pentru mine, i le-am dat Dupa acele doua zile mi-a zis ca si-a dat seama ca el nu tine la mine asa cum merit eu si ca cel mai bine ar fi fost sa ne despartim pentru ca nu vrea sa ma faca sa sufar.
Sincer, mi-a fost greu sa-l inteleg, din moment ce el imi zicea tot timpul ca ii sunt draga si lucruri de genul acesta

In ziua in care ne-am despartit( prin mesaje, bineinteles, pentru ca nu a vrut sa ne vedem personal) am iesit la un suc cu o prietena buna (V) si iubitul ei (C), care de asemenea imi e prieten din copilarie. Printre alte discutii C a pomenit de fostul meu iubit, A, spunandu-I ca nu mai sunt cu el si ca ne-am despartit ( va zic sincer, in momentul in care a auzit ca am spus ca ne-am despartit I s-a luminat fata si a zambit intr-un mod pe care nu-l intelesesem). A fost printre singurele personae care m-au felicitat pentru ca am acceptat sa ma despart de el

Dar de ce sa fie moment de bucurie lucrul asta?

Ei bine, A este var primar cu un baiat (B), de asemenea un prieten, dar mai apropiat de C. Acest baiata B a stat cu fata timp de 6 luni, dar s-au despartit pt ca fata respectiva se purta din ce in ce mai urat cu cu B ( s-au despartit de aproximativ 2 luni), cred ca vreti sa stiti si care e motivul care s-a aflat abia acum cateva zile, de fapt in seara in care A mi-a cerut doua zile de pauza pentru el, s-au despartit pentru ca fata respective il insela pe B cu A, varul lui. Cel mai urat e ca A imi zicea ca el se intelegea foarte bine prietena lui B, iar eu sincer nici nu m-am gandit la asta
Sper ca ati inteles ceva, iar eu va zic sincer ca nu stiu cum ar trebui sa reactionez la o chestie de genul... Sincer, am tinut la el, dar acum nu stiu cum sa fac sa renunt la ceea ce era odata.
georgiana07
Postat pe 31 Mai 2011 10:42
Julia / Zuza n-am inteles...ai povestit doar de la A la V...continua pana la Z, please.
ufishor
Postat pe 31 Mai 2011 10:46
Doamne... n-o spun cu rautate, dar imi amintesc de problemele de matematica din scoala generala... care e diastanta de la A la B daca punctul C etc.
N-am inteles nimic
Eugenia69
Postat pe 31 Mai 2011 10:58
erau dificile alea cu A si B..
da' si V? si C?oaliuuu!

moooor acilea de ras....
iasomia
Postat pe 31 Mai 2011 11:02
lipseste punctul G
michelle_
Postat pe 31 Mai 2011 11:04


ti-am mai zis ca ala-i bagat la shto, ca sa-l cautam toata viatza....
iasomia
Postat pe 31 Mai 2011 11:07
nu noi, iaso...ei!!!
ufishor
Postat pe 31 Mai 2011 11:15
pe ei in doare-n paula de punctu' G al nostru,mami...

da' credeam ca te-ai prins pana acu'....
iasomia
Postat pe 31 Mai 2011 11:17
trendu` era sa bagam optimism...
ufishor
Postat pe 31 Mai 2011 11:19
pai cu optimism am spus-o,doar nu o sa pierdem vremea aiurea-n tramvai cautand...
iasomia
Postat pe 31 Mai 2011 11:22

io ca mi-s un geniu la matematici superioare, am inteles ca ti-ai luat tzeapa! nu-i bai, se mai intampla
partea buna e ca toate trec!
sau, depinde din ce unghi privesti problema
zambila
Postat pe 31 Mai 2011 11:52
de ce iaso? ... trebuie sa le aratam doar calea ... or gasi ei pana la urma ... pana si orbu ' a gasit Braila
cricat
Postat pe 31 Mai 2011 11:52
si de multa treaba ce am, si cum stateam ca para in cioar zic hai sa iau ceva matematici elementare in combinatzii si permutari matrice si determinantzi sa vad ce-o iesi?!

1)
georgiana = G adica punctul G al problemei

2)
2+A= GA=S+-1
unde A=G+4
S = soul
G+aV+aC(c)=suc+
C&A
A&B=v -> |B+C| = LOVE
B+F= A+F-2tG
unde B=var A
F=? ilustra necunoscuta
t= algoritm de timp
G= lady gaga de la pct. 1

deci conform ordinatoarelor NASA solicitate la rezolvarea aceste ecuatii fantonometrice
rezultatul este G - back hone darling
iar pt intrebarea ta cum sa renuntzi?
tu chiar mai ai la ce sa renunti?
cred ca trebuie sa accepti ca ti l-a suflat alta de sub nas, ca inconstantza lui este clara si trecerea lui la prietena varului sau ar trebui sa te faca sa intelegi ca el n-are nici un fel de scrupule.
chiar ai nevoie de asa ceva alaturi de tine?

raspuns final la dilema ta este G (adica tu) + A (adica el) = zero absolut si barat!
next level
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 12:13
vaz ca azi andrei fu in forma, cu topicu' asta... sau cine fu acolo, la botoane... he,he,he...

punctu' g, ziceti?... pai cum sa-l gaseasca baetzii daca nici voi nu stiti unde e... sau stiti?...
zambil
Postat pe 31 Mai 2011 12:15
point G . the desert mysteries, fata morgana, cel mai pazit mister al amazoanelor, nici dracu n-a dat de el, asa ca e grele mai ales pentru un biet barbat si asa ratacit in tranzitzie pe terra...
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 12:23
ehhh

mai in gluma mai in serios, o gramada de romance mor fara sa stie ce-i ala orgasm tapan,suntem tributarii unor conceptii arhaice de-a dreptu',inca!

numa' ce-am stat de-o vorba cu o fata care nu se simte ok la pat,i-am zis:
de ce nu-i spui ca nu-ti place asa?
zice:

i-am spus ca-mi place sa port jartele in timp ce fac sex ,si mi-a zis ca sunt cam usoara,ce-o sa zica cand o sa-i spun ca....ma rog,bip.bip...

ooo da,zic,nashpa,nu-i mai spune...
schimba-l...
iasomia
Postat pe 31 Mai 2011 17:12
De la: iasomia, la data 2011-05-31 17:12:08ehhh

mai in gluma mai in serios, o gramada de romance mor fara sa stie ce-i ala orgasm tapan,suntem tributarii unor conceptii arhaice de-a dreptu',inca!

numa' ce-am stat de-o vorba cu o fata care nu se simte ok la pat,i-am zis:
de ce nu-i spui ca nu-ti place asa?
zice:

i-am spus ca-mi place sa port jartele in timp ce fac sex ,si mi-a zis ca sunt cam usoara,ce-o sa zica cand o sa-i spun ca....ma rog,bip.bip...

ooo da,zic,nashpa,nu-i mai spune...
schimba-l...


eu cred ca lucrurile astea absurde se intampla pentru ca, in mod traditional, la noi femeia are senzatia ca facand dragoste isi face "datoria" fata de barbat. Daca doamne fereste simte ceva mai mult decat dezgust, inseamna ca e usuratica. Sa nu uitam ca la noi femeile au trait multi ani fara posibilitatea de a controla numarul sarcinilor, ceea ce cred in timp a lasat unele sechele.
mugure_alb
Postat pe 31 Mai 2011 21:05
matematic vorbind

A+B+C=0...CA DE OBICEI....
sa va zic ceva si de intervale?
dor72
Postat pe 31 Mai 2011 21:36
pfffffffff cred ca ai aplicat metoda de oxido-reducere
io A+B+C zic ca e egal cu trinitate sau trinitas sau ness cafe brassero 3in1 ness, shampon (neparat de oua, ca ala de urzici lasa urme) si balsam!
alfheim
Postat pe 31 Mai 2011 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de consiliere... 26 De la: DORI_TIM 13 Septembrie 2009 21:56
acnee 2 De la: hermosa20 29 Septembrie 2017 18:33
redefineste-ti tineretea! 2 De la: vuvuzela 16 Mai 2012 18:48
rino 4 De la: evelyn30 18 Ianuarie 2010 23:13
Te poti casatori fara sa fi indragostit de persoana respectiva? 236 De la: buna01 3 Februarie 2010 15:27
Setari Cookie-uri