acnee

buna all! si eu am aceeasi problema cu acneea si sincer nu mai cred in nici un fel de crema...am incercat si ceaiuri si zynerit,creme si lotiuni pe baza de plante si multe altele...as dori 1sfat de la voi..ceva care,chiar functioneaza..va multumesc!
raluca_zambilici
Postat pe 6 Iunie 2010 22:22
sunt diverse metode de tratament pentru problema ta, dar nu trebuie sa te descurajezi-asta e conditia nr 1, iar daca te hotarasti-vino la o consultatie si stabilim tratamentul care ti se potriveste, zi buna !
anisoaraf
Postat pe 15 Iunie 2010 07:53
cu acneea ma confrunt si eu de 1 an de zile si nu reusesc sa scap de ea si mai stiu persoane cu aceasta problema care se chinuiesc de ani de zile si nici un rezultat am folosit si zinerit si eritroacnol si retin a degeaba acum folosesc un baton corector purificator pe baza de sulf si zinc de la gerovital plant e foarte bun aplici pe cos si a doua zi dispare e si ieftin vreo 10 lei am luat aproape 4 luni de zile antibiotic doxiciclina si la fel fara efect nu stiu ce ramane de facut
garbo110260
Postat pe 27 Iunie 2010 01:24
da..eu am folosit recent crema pentru acnee.Formele severe ale acneei apar ma mult la barbati, iar la femei simptomele pot varia odata cu modificarile hormonale din timpul menstruatiei. .deci clar o sa imi mai iau inca o cutie chiar doua daca continua in stilul asta..rezultatul e vizibil..chiar foarte multumita de el..ma dau zi de zi.pentru un ten sanatos foloseste gama de produse Revitol Acnezine (creme, geluri, pastille).il recomand cu toata inima.detalii daca vreti sa obtineti despre acest produs stefy21stefy@yahoo.com
garbo_stefy
Postat pe 10 Septembrie 2010 12:33
foarte multe persoane pe acest forum care au aceasta problema.....vreau doar atat sa va spun:pentru acnee indiferent de gravitatea ei si pentru psoriazis va recomand cu caldura uleiul din chimen negru egiptean.......iar pentru curatarea tenului un sapun biologic cu extract de chimen negru si seminte de chimen...
garbo014989
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:56
nu este recomandat sapunul pentru intretinerea tenului acneeic deoarece este preparat printr-o metoda denumita saponifcare care implica utilizarea de substante bazice care modifica p-ul pielii spre bazic expunind astfel tegumentele la actunea bacteriilor raspunzatoare de apaitia si intretinera acneei
europroiect2007
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:55
INCEARCA TERAPIA CU LUMINA BIOPTRON ! EU AM INCERCAT SI A DAT REZULTATE .

Pentru detalii despre aceasta terapie si sedinte gratuite adresa mea de mail :
stefanstancu@yahoo.com sau tel 0761.779.544
stefanstancu
Postat pe 25 Februarie 2011 23:23
Eu tratez acneea de peste 20 de ani,cu rezultate foarte bune dar numai dupa ce am curatat in prealabil tenul.Cereti cosmeticienei voastre sa va faca o curatire in profunzime urmata de un tratament cu galvanodermul si ionodermul urmate de un masaj decongestionant si de o masca sicativa.Nu va machiati dupa tratament,mergeti acasa si faceti o baie relaxanta in cada.
Eu rezolv acneea in 11 sedinte,dupa curatare fac timp de 10 zile un tratament progresiv de exfoliere.Dupa cele 10 zile clienta arata f.bine si restul nu mai depinde decit de ea.
garbo197910
Postat pe 1 Mai 2011 22:59
Pastile pentru acnee - http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=advandec
garbo_393844
Postat pe 21 Decembrie 2013 14:41
Garbo197910 cred ca ai fost una din cele 2000 de eleve pe care le-am avut ca farmacist estetician!
Tratamentul pe care il recomazi pentru eradicarea acneei este cel promovat de mine,cu rezultate spectaculoase de peste 25 de ani !
Este absolut sigur ,constatat in urma undei indelungate practicari a dermato-cosmeticii ca un ten necuratat in profunzime nu poate fi tratat de acnee !
Deci ca prima etapa curatarea in profunzime intr-un cabinet de specialitate este absolut obligatorie !Abia apoi urmeaza faza de eradicare a acneei si de dezintoxivare a tenului,urmata de regenerarea tesutului epitelial !
Numai rabdarea,increderea si o perfecta conlucrare intre cosmeticiana si pacient poate duce la rezultatele dorite si in maximum 14 zile tenul poate arata foarte bine !
garbo197910
Postat pe 22 Decembrie 2013 11:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Placa de intins parul 1 De la: geanyna23 21 Martie 2011 09:53
epilare definitiva 67 De la: Ellada 18 Aprilie 2010 09:08
CURIOZITATE............... 1 De la: garbo092182 11 Februarie 2010 03:19
Produse cosmetice pentru SPA 2 De la: Dianna01 16 Mai 2012 18:40
va rog cine poate sa ma ajute cu un sfat sau sa-mi dea cineva un raspuns la intrebarea ce no pot rezolva ..e urgent 1 De la: garbo204399 6 Mai 2011 01:38
Setari Cookie-uri