care e cea mai frumoasa amintire din vioata voastra?

De la: tutankhamon, la data 2009-07-11 18:29:41baaaaiiii....nu aveti amintiri frumoase....sau sunt prea rusinoase sa le povestiti????
OlimpiaM
Postat pe 22 August 2009 22:05
daca...stau si ma gandesc bine...parisul ramane oricum..o amintire unica! pe mine m-a impresionat la ei hotelul...l-a care am stat! era undeva pe langa opera, si totul era asa intr-o concordanta cu tot ceea ce te asteptai sa fie....nu mia zic oamenii....care ne-au asteptat la aeroport cu un trandafir roz pentru fiecare fata din grup, pt ca veneam la studiu acolo...
fleur_de_lis
Postat pe 22 August 2009 22:08
De la: tutankhamon, la data 2009-07-11 01:06:53uite...incep eu.....cea mai frumoasa amintire din viata mea este plimbarea prin padure cu cel care urma in 3 saptamani sa-mi devina sot.....mi-a facut un buchet superb de flori din padure....am gasit un stejar batran......si acolo ne-am juruit dragostea.....pecetluind-o cu un sarut.....si totul in jur era atat de verde.....pacat ca am vazut tarziu musuroiul de furnici pe care ne-am asezat.....
OlimpiaM
Postat pe 22 August 2009 22:11
De la: tutankhamon, la data 2009-07-11 01:06:53uite...incep eu.....cea mai frumoasa amintire din viata mea este plimbarea prin padure cu cel care urma in 3 saptamani sa-mi devina sot.....mi-a facut un buchet superb de flori din padure....am gasit un stejar batran......si acolo ne-am juruit dragostea.....pecetluind-o cu un sarut.....si totul in jur era atat de verde.....pacat ca am vazut tarziu musuroiul de furnici pe care ne-am asezat.....
OlimpiaM
Postat pe 22 August 2009 22:11
olimpio..incearca bre sa scrii ceva..
kyra
Postat pe 22 August 2009 22:13
ciuriburi2004
Postat pe 22 August 2009 22:16
kyra, nu intelegi...
acum posteaza c/p-uri, si peste o ora o sa ne povesteasca cea mai frumoasa amintire a ei, din vremea cand posta c/p-uri
pik_nik
Postat pe 22 August 2009 22:16
adanca rau...
kyra
Postat pe 22 August 2009 22:19
A 3-a e cu noroc.
Pariu?
AMELYY
Postat pe 22 August 2009 22:19
binee..o sa continui si eu....un crampei de amintire, bizar de frumoasa...o iarna oarecare, o strada a copilariei, un felinar care arunca o lumina pasnic galbuie peste zapada batatorita de pasi///si primul dans cu un baiat...in noaptea pustie, la lumina acelui felinar...stateam imbratisati asa...de despartire, si brusc, m-a [us sa-mi imaginez o melodie de led zeppelin, si m-a invitat la dans...
paream pierduti in miscarea aia , in noaptea aia cu iarna cu tot...
fleur_de_lis
Postat pe 22 August 2009 22:19
CEA MAI FRUMOASA AMINTIRE DI VIATA ESTE MOMENTUL CAND TE INDRAGOSTESTI SI SIMTI ACEELASI LUCRU SI DE LA PARTENER.
garbo019665
Postat pe 22 August 2009 23:37
Fericit omul care are parte de asa ceva!
lady_corina
Postat pe 22 August 2009 23:42
cel mai fericit moment ,a fost atunci cind am simtit acei fluturi in stomac, cum se spune. si ma intreb de ce asa tirziu?abia la 47?,,asa am inteles, ca am trait o minciuna,si degeaba,,
mylayv
Postat pe 22 August 2009 23:50
Om fara amintiri frumoase nu poate sa existe...
Tutanchamon,..tu ai avut o idee buna,..dar se pare ca nimeni nu vrea sa coopereze...
Pacat
anca_53
Postat pe 23 August 2009 13:26
bre fata, la 8 pagini scrise..ma indoiesc de lipsa aia de cooperare..
kyra
Postat pe 23 August 2009 13:28
si eu
fleur_de_lis
Postat pe 23 August 2009 13:31
cea mai frumoasa amintire din viata mea e clipa in care am vazut-o pt prima data pe fiica mea...defapt,i-am vazut labutzele rozalii...
preciouss
Postat pe 23 August 2009 13:33
Cea mai frumoasa amintire..., de fapt, cele mai frumoase !
Amintiri ale unor clipe mari sau marunte... :)in momente importante si in fiecare zi... :)
Cu prietenele mele, cu cel pe care l-am iubit...
Cand fiul meu a zambit pt prima oara...cand a inceput sa mearga...
Pe plaja la mare noaptea sau in padure la inceputul fiecarui septembrie...
Concertele la care am fost, senzatia aia in marea de oameni...
Ori de cate ori ma vad cu cineva drag...
Fiecare carte sau film care m-a impresionat...
Fiecare om de la care am invatat ceva...
Senzatia pe care o am cand ma urc in masina si plec departe...
Blue_Tattoo
Postat pe 23 August 2009 13:37
unora le va putea parea banal...dar unul din momentele mele fericite traite de curand a fost ziua in care m-a sunat directorul bancii sa-mi spuna ca mi-au acordat imprumutul sa-mi cumpar casuta mea, dupa indelungate tentative esuate cu diferite banci; cu toate ca eram asezata, imi tremurau genunchii de emotie .
-orice calatorie intr-un loc nou, descoperirea acestuia, acumularea de noi experiente
-am avut ocazia sa zbor cu un "hidrovolant"(=avion care aterizeaza pe apa) si cu un mic avion cu doua locuri - este fantastic!!!
susidallyama
Postat pe 23 August 2009 18:18
nasterea fetitei mele...
fluturasii primei iubiri....
calaritul unui cal alb...
rasaritul fiecarei zile
dia28
Postat pe 23 August 2009 19:08
"calaritul unui cal alb....."

THORRRRRRRR, iar ai umblat creanga?????
Aemulus
Postat pe 23 August 2009 19:12
Bine v-am gasit ! Da ...merita sa stiti ca am trait o experienta coplesitoare ...si aceasta este cea mai frumoasa amintire ...
eram intre viata si moarte , in spital, dupa un accident de circulatie ... si , in plus, din Spitalul Floreasca luasem un microb ce ma rapunea... sangele meu nu mai avea putere sa duca partea sa de efort ...era epuizat si fara vlaga ....si atunci , o fiinta minunata , unul din doctorii ce se ocupa de mine- dintr-un alt spital , mi-a daruit sangele sau , prin perfuzie ... am cules picatura cu picatura... cu sentimentul ca luam viata din viata sa ... aceasta este amintirea mea ...stigmatul suprem al iubirii umane ...acum sunt bine , lucrez , aproape nu mai port urmele acelor traume majore ...am pastrat aceasta experienta pe care o impartasesc cu voi ! Sa aveti parte de iubire si frumos ! Maria
garbo031989
Postat pe 23 August 2009 19:15
Multa sanatate si implinire si de acum incolo.
persidadamian
Postat pe 23 August 2009 21:49
Amintirile din liceu , cand ma duceam la bairamuri si minteam ca dorm la o colega.Era super...
Amintirea cand s-a nascut baiatul , imaginea sotului meu cand a intrat prima data in camera si ne-a vazut este o amintire foarte frumoasa , unica.
mikismailesin
Postat pe 23 August 2009 22:27
Cam de nimik numam bucurat in viata:)nu cam de nimik ci de nimik nimik:asa canu am ce spone in plos sunt emo! Ma duc sa fac nani.
biluta
Postat pe 24 August 2009 07:19
ms molt pt comentariiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!1
biluta
Postat pe 24 August 2009 07:51
Sa fii fericita fata frumoasa!
Aemulus
Postat pe 24 August 2009 07:54
Dupa ce am nascut fata, la botezul ei, apoi la fiecare aniversare a ei, cand a luat examenul de admitere la liceul de arta N. Tonitza, treapta a 2 a si la examenul de admitere la facultate. Doar aceste amintiri au fost frumoase in viata mea si m-au facut sa fiu foarte fericita! Sa vedem ce mai urmeaza?!
gbrl88
Postat pe 24 August 2009 10:15
Multumesc din tot sufletul !
garbo031989
Postat pe 24 August 2009 10:18
Maria(Garbo31989) tu esti ceea ce se poate numi "un om norocos si fericit"!
Iar medicul care a impartasit din viata lui cu tine e un OM in toata puterea cuvantului, asa cum oameni ar trebui sa fim toti cu semenii nostri. Gestul lui este un exemplu elocvent de GENEROZITATE - Micabis deschisese un topic cu acest titlu.
Sa ai parte in continuare de tot binele si sanatate!
susidallyama
Postat pe 24 August 2009 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As avea nevoie de un sfat! 6 De la: garbo028298 14 Iulie 2012 10:59
curs de echitatie 1 De la: garbo_1502 3 Mai 2012 18:22
Iti arunc manusa, vidare! 160 De la: gianiblue 2 Iulie 2009 17:19
un vis pe jumatate implinit.. 4 De la: Micass 27 Iulie 2009 09:37
De ce oamenii lupta doar pt lucrurile materiale,dar nu lupta si pt lucrurile spirituale? 40 De la: ingerasulluptator 16 Iulie 2012 00:51
Setari Cookie-uri