femeia balanta intr o relatie

ce ati schimba la o femeie balanta intr o relatie?care sunt atuurile ei? ce inseaman despartirea de o femeie balanta:usurare sau suferinta?
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 11:20
femeia balanta nu trebuie schimbata din relatie cu nici un chip! e prea misto tipa!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:06
draga mea draga
blanca
Postat pe 11 Iulie 2009 13:27
idem, mielushor, idem.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 13:42
multumesc giani dar noi astealalte ce ne facem ???... poate balante ??
blanca
Postat pe 11 Iulie 2009 13:56
ia sa-mi castig si io pupicii...

Pentru femeia Balanta, farmecele exista nca din clipa nasterii, ceea ce face ca pe ea sa o preocupe nu accentuarea unei calitati sau a alteia, ci cum sa si le puna n valoare pe toate. Vechi considerente astrologice afirma ca femeia Balanta este iubita ideala, ceea ce, din multe puncte de vedere, poate fi adevarat. Daca este vorba despre considerentele antice, da, putem avea ncredere n ele; de cele medievale, nsa, trebuie sa ne ndoim, pentru ca ele se refera la femeia perfecta din punctul de vedere al prezentei ei fizice n societate.

Intr-adevar, femeia Balanta stie ca nimeni alta sa fie cu adevarat o prezenta feminina autentica, de la cel mai rebel fir de par pna la cea mai nensemnata (aparent) cuta a rochiei. La ea totul este bine asezat, mbinat, adaugat, pentru ca totul trebuie sa evidentieze armonia culorilor, a formelor, a gesturilor. Vestimentatia femeii Balanta este ntotdeauna vesela si intentionat combinata, ca un echilibru ntre extravaganta si bun-simt, bijuteriile sunt ntotdeauna de efect iar parfumurile adauga o nota care te ndeamna sa o mbratisezi, sa o ai ca pe un obiect de podoaba care sa ti ncnte toate clipele vietii.

Da, femeia Balanta este facuta sa atraga aprecieri, complimente, declaratii, priviri, barbati, dragoste si, atunci cnd ea este mai terestra, chiar si bani. i plac relatiile la nebunie - viata ei nici nu ar avea sens n afara oamenilor - si, n anumite cazuri, mai ales casatoriile. Se casatoreste foarte usor, nu neaparat ca sa aiba un sot, ct ca sa aiba o "pereche".

Femeia Balanta nu este o traditionala, nu familia si/sau perpetuarea speciei o intereseaza, ci complementaritatea, opozitia, polarizarea, deopotriva afectiva si erotica. O veti recunoaste ntotdeauna dupa mirosul placut pe care l mprastie si dupa placerea cu care cumpara orice - adica orice are legatura cu persoana ei fizica si cu frumusetea personala.

pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 14:00
Femeii Balanta i place sa se expuna, sa se desfasoare, sa converseze, sa fie admirata, fotografiata, implicata n scene sociale (fie ele si efemere), prezenta la evenimente colective (nu conteaza daca este o nunta de tara sau o revolutie) si adora la nebunie biletelele de dragoste. Pentru a fi sigura ca va primi, va fi prima care le va scrie.

Femeia Balanta abia asteapta s-o invitati undeva, nu neaparat pentru a iesi amndoi n lume, ct pentru a fi prezentata cuiva - unui cenaclu, unui grup de prieteni, viitoarei soacre sau, de ce nu, fostei/actualei/posibilei viitoare rivale. nsa, daca tot ati ajuns ntr-o societate numeroasa, nu faceti pacatul sa taceti sau sa fiti mohort ori sa-i limitati libertatea de exprimare.

La fel ca femeia Gemeni, femeia Balanta are foarte multe de povestit si doreste sa afle la fel de multe, nu pentru ca pe ea ar preocupa-o cunoasterea propriu-zisa, ci pentru ca ea stie foarte multe despre multi oameni si-i place sa i se spuna oricnd tot felul de istorii, snoave, ntmplari. Daca o veti gasi pe femeia Balanta n compania unei femei, fiti sigur ca nu brfeste, ci doar "se pune la curent" cu evenimentele cartierului sau ale "lumii bune".

Daca, Doamne fereste !, ati suparat-o pe femeia Balanta, ar fi bine sa aveti ceva bani la dvs. pentru a o duce undeva n trg, oriunde, de la bazarul din piata pna la magazinele de lux, nu neaparat ca sa cumpere ct mai ales ca sa vada. Plimbati-va n primul rnd pe acolo pe unde sunt zorzoane (bratari, inele, salbe, cercei) cu efect conjunctural. Asta o reconforteaza si o bine-dispune instantaneu.

Odata ajunsi acasa, nu savrsiti greseala de a va opri cu femeia Balanta direct n pat. Faceti-i cteva confidente amoroase si dezbracati-o ncet, plin de admiratie pentru croiala si calitatea materialului care o "ascunde". Extaziati-va pentru cea mai socanta sau pentru cea mai fina lenjerie intima si lasati-va nfiorat de atingerile ei insinuante si de senzualitatea ei adolescentina, ca si cum abia atunci ar descoperi prima data comunicarea sexuala.

Femeia Balanta este o fiinta rafinata si orice stngacie, grosolanie, salbaticie sau lacomie va poate aduce brusc de partea cealalta a usii, cu toate lucrurile n brate.

pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 14:01
pacat ca e prea venusiana si prea auto-cocotata pe piedestalul ei de marmura....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 14:17
mielutzo, eu ziceam ca cei care deja au ales balante... sa nu le schimbe. adicatelea sunt compatibili cu ele, atunci si ele se vor stradui si vor fi misto. cine va alege pe voi, va place pe voi- nu pe balante!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 14:45
nu stiu de piedestalul balantei,insa nu sunt de acord cu faptul ca daca s a suparat,ii trece supararea daca o duci "in targ"...nu suport oamenii care incearca sa ma cumpere sau sa se puna bine pe langa mine cu ajutorul banilor sau a bunurilor materiale...sincer..in rest ms pik
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 15:16
erika...mama mea e balanta pura - pe 2 octombrie...si are momente cand se considera cea mai cea......si are momente in care e ca un copil razgaiat care face numai ce vrea el....si daca nu-i convine ceva, se supara..isi ia jucariile si pleaca...mai spun??
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 15:18
inteleg, insa daca acestea sunt caracteristici valabile in general pt balante eu nu am auzit de ele,si nu ma recunosc ca avand comp asta nici macar f rar....oricum in toate generalitatile sunt si exceptii...pe de alta parte e adev ca pe mom ma supar rep dar imi trece la fel de rep,insa nu sunt razgaiata.cat despre "cea mai cea" cred ca fiecare isi doreste ca ceilalti sa l considere imporatnt,macar cei apropiati,si stim ca balantelor le place sa fie admirate,dar admirate sincer altfel isi dau seama
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 15:27
si atunci imi vine in minte o intrebare: femeia balanta se implica intr o rel numai pt a si dezvolta propriul sine sau pt a se dezvolta impreuna cu partenerul? au balantele un mod miraculos de a si reveni dupa o rel esuata sau pur si simplu nu se implica destul?
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 15:30
erikutza, nu stiu multe femei balante. ma stiu pe mine. da' eu sunt alterata de scorpionul langa care ma aflu si de ascendentul in leu.
se spune despre balante atat ca-s mai superficiale cat si ca se dedica partenerului. acum... fiecare ia ce vrea, probabil...
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 15:33
superficiale??? asta nu mi place
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 15:39
altereaza scorpionul balanta?? si taurul??? ce iese dintr o rel intre balanta si taur??
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 15:42
si inca ceva!!!! cum imi aflu ascendentul?
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 15:44
http://www.benessere.ro/Horoscop/184/Calculeaza-ti-ascendentul.html
garbo019364
Postat pe 11 Iulie 2009 15:48
nu e bun site ul cu ascendentul da ms oricum
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 15:56
De la: l_erika, la data 2009-07-11 15:56:54nu e bun site ul cu ascendentul da ms oricum


ba da..da -mi datele din ce zodie esti si ora si minutul cand te ai nascut si iti spun eu
garbo019364
Postat pe 11 Iulie 2009 16:02
am intrebat o pe mama la cat m am nascut :)) 9 octombrie 1989 ora 3 dimineata si ms mult
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 16:04
364, nu-mi gasesti si mie un ascendent mai bun? ca m-a cam izolat lumea cand a aflat ce si cum...
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 16:06
Ai ascendentul in fecioara...acuma daca te mai intereseaza asa de mult, scrie in Google : femeia balanta cu ascendentul in fecioara si o sa ai ce citi...
garbo019364
Postat pe 11 Iulie 2009 16:08
pai ce si cum???? de te a izolat lumea??
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 16:08
sagetator cu ascendent in leu, si zice lumea ca-i nashpa...
o fi incurabil?
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 16:09
uff pik...eu sunt fecioara cu ascendentul in pesti...tu cam ce ai vrea sa fi?
garbo019364
Postat pe 11 Iulie 2009 16:10
saru mana
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 16:10
364, cam ce-ti doresti tu
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 16:11
pik ma duc sa mananc (cu stomacu gol nu pot gandi) si vin citesc ce scrie despre fecioara cu ascendent in pesti sa vad eu d c spui ca e naspa
l_erika
Postat pe 11 Iulie 2009 16:11
De cand am auzit "Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa se intample!" mi-e cam frica sa mai doresc ceva....
garbo019364
Postat pe 11 Iulie 2009 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
disperata 4 De la: casperphantom 22 Ianuarie 2011 17:03
relatie 54 De la: dor72 13 Mai 2011 22:26
Credeti in dragoste la prima vedere??? 48 De la: Eu1985 23 Ianuarie 2014 21:31
filmele coreene 17 De la: daniilia 16 Februarie 2013 20:33
cistiga banii de acasa 1 De la: dari_anca 28 Februarie 2011 21:34
Setari Cookie-uri