care e cea mai frumoasa amintire din vioata voastra?

Cel mai frumos moment din viata mea a fost cand a venit pe lume baietelul meu. Nu se poate descrie in cuvinte ceea ce simte o femeie cand aduce pe lume copilul mult dorit si trairile prin care trece. Numai o femeie are privilegiul asta.
garbo000046
Postat pe 24 August 2009 11:59
Si eu am o groaza de amintiri...una speciala speciala...noaptea tarziu, langa o cladire mare si f luminata, ne ascundeam de lume ca nimeni nu stia ca noi ne vedem ...i-am dat o floare pe care o are pastrata si acum...
Printza_lui_G
Postat pe 24 August 2009 13:47
cel mai frumos moment din viata mea,cu siguranta este nasterea Ilincutei .... si urmatorul va fi nasterea celui de-al doilea bebe,la anul..
Roxxynela
Postat pe 24 August 2009 14:04
o faculate de arhitectura..undeva in lume si,,un examen sambata! se desena cu infrigurare, in pressing de timp....eu la parter, el la et2. brusc, un ghimpe in inima si o senzatie de dor si sufocare ma fac sa las creioanele jos, si sa o iau la fuga pe scari...cd ajung la etajul I, aud pasi coborand grabiti catre parter! aproape ca era sa ne ciocnim, pentru ca si el alerga catre mine cu aceeasi senzatie...de dor nebun! a ramas etalon pt mine acest crampei de amintire.., ca si atestat al reciprocitatii!
fleur_de_lis
Postat pe 24 August 2009 14:17
De la: biluta, la data 2009-08-24 07:19:07Cam de nimik numam bucurat in viata:)nu cam de nimik ci de nimik nimik:asa canu am ce spone in plos sunt emo! Ma duc sa fac nani.


Oare? Uita-te in jur la cei ce nu au pe nimeni sau nimic si repeta iarasi ca nu e o bucurie sa AI o familie, sanatate, viata!
KrisLa
Postat pe 24 August 2009 17:32
Uite Tuta, ca am sa scriu si eu pe acest topic minunat despre cea mai frumoasa amintire.Ca am, binenteles ca am.Dar sunt atit de multe ca nu stiu pe care sa o spun mai intii....

Deci, ultima mea frumoasa amintire a fost azi dimineta cind m-am trezit si am multumit Universului pentru ca exist, pentru tot ce am si pentru tot ce iubesc.De cind m-am trezit si pina acum s-au mai intimplat lucruri care imi ramin amintiri frumoase dar cred ca depinde de fiecare cit de mult se bucura de fiecare clipa.

A propos de povestea Mariei, cea cu doctorul care i-a daruit singe....mama mea care a murit acum 16 ani traieste in mine (cred ca asa am devenit eu Varsator din Scorpion) pentru ca acum 20 de ani mi-a daruit 2,5 litri de singe ca eu sa traiesc....

...si daca vreti sa lacrimati va mai spun muuulte dar la ce bun?

Sunt fericita ca exist, ca pot oferii si primi iubire fara limita, ca nu am calcat pe gindacelul care mi-a iesit in cale azi dimineata, ca am salvat viata unei oite care se incilcise cu sfoara ce era legata intre sinele de tren.......
Aemulus
Postat pe 24 August 2009 19:23
haoleo!
deci io imi amintesc cand broderu' meu mai mic ca mine havea un laborator secret in pivnitza si cocea iesperimente-n iel ca-n cuptor ,de crestea halea ca prajitura lu' bunica cu mere!

deci fratioru' meu anakin hare o surieoara ( "you're stupid sister deedee") care vine haicea,pe acest toapic minunat,cu ca la "iarta-ma" lu' raluca muianu,sa brodeaza o amintire blurry...'tzamintesti bre?
preciouss
Postat pe 28 August 2009 00:46
any...
'tzamintesti ce tembeli si afurisiti ieream (mai ales tu!)...
si ce amuzanti si sclipiciosi (mai ales io!) ieream?!
preciouss
Postat pe 28 August 2009 01:00
va multumesc tuturor care ati dorit sa impartasiti o mica frantura din bucuriile voastre....ma bucur mult sa stiu ca acest topic este unul apreciat....sa aveti parte in continuare de alte si alte bucurii mai mari...

mariei si lui aemulus(te pup scumpo)....da....cea mai mare bucurie este, intradevar...sa retraiesti...sa revezi chipurile dragi din jurul tau, pe care le credeai pierdute pentru totdeauna....sa va dea dumnezeu sanatate multa si impliniri si mai multe de acum inainte....

celor care nu au bucurii in viata.....macar o data in zilele cate le mai aveti de trait ma rog la dumnezeu sa aveti macar o bucurie, macar sa nu fi trait degeaba pe acest pamant...
tutankhamon
Postat pe 28 August 2009 02:03
...am cateva amintiri pe care le consider eu foarte frumoase....dar nu sunt intamplari...ci contexte ca sa zic asha in care ma aflam ..in care nu aveam nici o problema...venindu/mi in minte imaginea..ma simt asha linistita...de parca nici acum n/as avea nici o problema....una e...e chiar prima pe care mi/o amintesc...era revelionul dintre anii 1985/1986...eram la tzara la bunicii mei...aveam aproape 4 ani...ma uitam la televizorul alb/negru la emisiunea de la tv....mi/amintesc ca m/am distrat ...imi amintesc si secventele de care radeam....era cald si bine...si vremurile alea nu se mai intorc niciodata.
garbo055472
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:39
un subiect bun...de tratat...din nou...mai ales acum in pragul dintre ani...
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
History of the Ryder Cup 1 De la: jiaopi111 21 Octombrie 2010 11:36
Unde a disparut bula? 52 De la: amiha 23 Octombrie 2011 14:48
as merge la lucru in italia 1 De la: garbo004062 10 Septembrie 2010 16:06
Pentru cei ramasi,CRACIUN FERICIT! 13 De la: VOIAJOR 6 Ianuarie 2013 09:13
Greu, dar nu imposibil?... 257 De la: nucu1 6 Iulie 2011 08:00
Setari Cookie-uri