despartiri

naty...mai intrebi cine avea dreptate?

eu am zis...oricate faci pentru cineva,vine o vreme cand nu ii destul...

normal ca ea o oferit totul...si el credea ca i se cuvine totul fara sa dea nimik inapoi...

sunt multe "cazuri" d'astea...
pacat...
LILO
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:09


A, si inca ceva...dupa divortul lor, El a avut "n" aventuri si convietuiri in care a incercat sa umple golul lasat de Ea.S-a straduit din rasputeri si se lauda ca a si reusit... Ea n-a fost vrednica sa aiba nici macar o nenorocita de aventura cu un barbat, dar zice ca a reusit sa se regaseasca pe sine insasi... Si mai zice ca a reusit asta fara ajutorul nici unui barbat Zau, fazele astea mi se par ca un soi de lupta a fiecaruia dintre ei ca sa se regaseasca pe sine insusi...
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:11
Egocentrism dus la extrem...se crede buricul targului, incearca sa-si proiecteze ,,puterea" inclusiv in relatia afectiva...cred ca si misogin,deci...in cei 20 de ani nu a vazut tipa toate aspectele astea??? A cam intarziat ...nu ar fi trebuit sa ramana atat de mult langa un tip de gen.
reyya
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:11


Roxi si Melanie, va multumesc ! Dar, stati pe faza sa vedeti si reactia barbatilor...!
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:20
si, ma rog, ce reactii ai tu impresia ca vor avea barbatii? sau suferi si matale de misandrie?

iote, eu nu-s de acord cu Roxi, putea sa dezvolte un pic, precum Melanie, sau sa taca. Un "Felicitari doamnei" ar fi putut sa ingaime pana si irinuca sau allexanndrra...

Am impresia ca matale esti o suferinda daca esti convinsa ca barbatii vor sari sa o improaste pe "doamna" (Roxi ), cam ca un alt forumist de pe aici, dar de sex opus tie...

Cat despre povestioara ta... cam subtire. Din cat ai spus, e clar ca madama a procedat corect. Mai vrei?
ready_vivus
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:27


Mai, pe capul tipei asteia se pare ca au cazut toate belelele ! Doamne, iarta-ma ! Dar, la un moment -dat a aparut un tip cu mult, mult mai tanar decat ea, care sustinea ca Ea ar fi un soi de zeita pt. el... Deci, tipul asta mai tanar decat ea cu 30 de ani avea chef sa se joace de-a iubirea... La rece vorbind, a "atins-o"... Si Ea, ca proasta, chiar s-a indragostit de el! Deci, e vb. de un tip cu 30 de ani mai tanar decat ea, biologic vorbind...
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:42


Ei, si tipul asta, da-i si da-i cu iubirea...

Daca a vazut ca fizic nu se poate apropia de ea, a transformat-o intr-un soi de ideal
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:48
Aham...
Natalio, si ce ziceai de barza aia, mami? Mai aduce bebelusi in cartier?
Matale scrii romane de sandra brown acum, sau de barbara cartland? ca sa stiu daca are rost sa mai trec pe aici mai tarziu, adica daca apare si vro partida d-aia spumoasa, de sex, sau papagalu' doar o duce acasa si pleaca sa bea pana uita de el...
ready_vivus
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:54
da/i si da/i cu idealul?
elodia
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:55


Ei, prietena mea e perfect constienta ca poate fi un ideal...Dar, nu vrea sa fie un ideal FALS. Ea e extrem de pudica...io-s oleak mai incisiva...Ce ziceti??? Chiar ma intereseaza parerea voastra.
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:58
mey io nu-nteleg nimik da rad k spartu-aicia
fleurdelis
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:59
natalito, parere despre ce ?
melanie
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:59
Nu inteleg, ce nu intelegi? Nu intelegi ca comportamentul tau a indepartat-o? Nu intelegi ca nu este neaparat nevoie da lovesti un om pentru a-l indeparta de tine? Uneori vorbele dor mai mult decat o palma. Asta nu inseamna ca daca o loveai era mai bine. Daca se ajunge si la bataie, acea relatie nu mai trebuie sa existe.
Dragul meu, cred ca ar trebui sa te analizezi pe tine si propriul comportament. Pune-te si tu in locul ei? Ce ai fi facut? Ai fi ramas intr-o relatie care era plina de conflicte? Tie ti-ar place sa ai o partenera care iti vorbeste urat si tipa la tine? Crede-ma, o relatie de acest tip si mai mult, o casnicie, nu are sorti de izbanda. Daca ar fi ramas alaturi de tine insemna ca nu se respecta pe ea insasi, insemna ca ii place sa fie chinuita - ca este masochista-, insemna ca ar fi ajuns la o casatorie nefericita, care nu avea sanse de reusita.
Daca vrei ca viitorul sa-ti ofere o relatie mai buna, schimba-ti comportamentul. Nimeni nu este obligat sa iti suporte "iesirile temperamentale". Cred ca un pic de auto-control nu iti strica. Daca educatie nu a existat si te-ai gandit ca "merge", iata ca o persoana de buna calitate, nu a putut sa te mai suporte, oricat de mult te-a iubit.
Sincer acum: Cum vezi tu iubirea si relatiile din cadrul ei? Ce ii oferi partenerei, ce ceri de la ea? Vrei o relatie buna si o casnicie fericita? Atunci vezi in primul rand ce trebuie sa schimbi in tine. Poate conceptiile, poate viziunea asupra vietii.
Iti urez mult succes!
rodica_stefane
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:00
despre ideal klar! da io tot crez ka-i vb de-o telenovela
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:01
deci pan' la urma eu am avut dreptate... da' cu care din cele doua variante? de unde copie natalia asta? din sandra brown sau din barbra cartland?
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:02
De la: rodica_stefane, la data 2009-11-22 00:00:47Nu inteleg, ce nu intelegi? Nu intelegi ca comportamentul tau a indepartat-o? Nu intelegi ca nu este neaparat nevoie da lovesti un om pentru a-l indeparta de tine? Uneori vorbele dor mai mult decat o palma. Asta nu inseamna ca daca o loveai era mai bine. Daca se ajunge si la bataie, acea relatie nu mai trebuie sa existe.
Dragul meu, cred ca ar trebui sa te analizezi pe tine si propriul comportament. Pune-te si tu in locul ei? Ce ai fi facut? Ai fi ramas intr-o relatie care era plina de conflicte? Tie ti-ar place sa ai o partenera care iti vorbeste urat si tipa la tine? Crede-ma, o relatie de acest tip si mai mult, o casnicie, nu are sorti de izbanda. Daca ar fi ramas alaturi de tine insemna ca nu se respecta pe ea insasi, insemna ca ii place sa fie chinuita - ca este masochista-, insemna ca ar fi ajuns la o casatorie nefericita, care nu avea sanse de reusita.
Daca vrei ca viitorul sa-ti ofere o relatie mai buna, schimba-ti comportamentul. Nimeni nu este obligat sa iti suporte "iesirile temperamentale". Cred ca un pic de auto-control nu iti strica. Daca educatie nu a existat si te-ai gandit ca "merge", iata ca o persoana de buna calitate, nu a putut sa te mai suporte, oricat de mult te-a iubit.
Sincer acum: Cum vezi tu iubirea si relatiile din cadrul ei? Ce ii oferi partenerei, ce ceri de la ea? Vrei o relatie buna si o casnicie fericita? Atunci vezi in primul rand ce trebuie sa schimbi in tine. Poate conceptiileA?, poate viziunea asupra vietii.
Iti urez mult succes!



bre da unde stii mata cum doare-o palma haa??
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:02
fleur,ce te miri,unii ghicesc in palma
elodia
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:04



Chiar vreau s-o ajut, dar nu stiu cum... Ajutati-ma voi !
Nathaly_Albu
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:05
imda kingutzo, la asta nu ma gandisem vezi??
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:06
statzi! am gasit....dar nu sunt f sigura!s-ar puteaa...sa fie telenovela aia fara sani nu exista paradis
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:10
natalito, CUM?
Ca n-ai pus intrebarea, ne-ai expus doar o stare de fapt..
melanie
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:10
bre, hai ca m-am lamurit: Natalia vrea sa stie de la noi daca e bine s-o arda dumneaei cu pustiu' ala de-i cu 30 de ani mai tinerel.
Ei, bravos, Natalio! Si zi asa, craiasa mica, cu 30 de ani, ha?
Pune saua pe el, nu mai sta la intrebari si cerut sfaturi! Nu de alta, da' stii vorba aia: ... vremea trece si peste ceva timp nu va mai fi bun de nimic si va trebui sa cauti altu', cotoroantza mica ce-mi esti tu
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:15

Vai, ce hazliu ! NU SUNT BARBAT ! NU-MI DORESC SA FIU BARBAT! Sunt doar o femeie care vrea sa ajute o alta femeie... Deci, repet : aceasta alta femeie e indragostita (ca o idioata) de un barbat cu 30 de ani mai tanar decat ea! Ala i-a dat de inteles ca o iubeste, fara insa a initia un dialog "face to face" cu ea.In principiu, chestia asta mi se pare de tot incitanta...Nu stiu ce sfat sa-i dau... Ajutati-ma!
Nathaly_Albu
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:22
ce dracu', mai, sunt singurul care are impresia ca fatuca asta incepe sa semene cu irinuca la coerenta?
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:25
nathy...lasa mama, ca si pe mine ma crede irinuca barbat...i-am spus sa nu ma mai caute in pantaloni....ca nu am...dar ce sa-i fac...asta viseaza...asta picteaza.....mai abereaza unii...dar tu nu trebe sa te superi...si nici sa-i contrazici....
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:27
Naty, cati ani zici ca are prietena asta a ta?
garbo_C
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:28
natalito, la faza asta nu se dau sfaturi, pentru Dumnezeu...

e ce a spus Ready?.. ca nu i-ai raspuns ..
melanie
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:29
Cum adica,, i-a dat de inteles ca o iubeste fara a avea un dilaog face to face??" Pei si prietena ta l-a crezut sau cum?Dar prietena ta e sigura ca stie in ce ape se scalda tinerelul?? Nu de alta daca e doar fucking..no prob..dar daca vrea vreun love story s-ar putea sa fie dezamagita..Eu i-as sugera sa-l ,,analizeze" indeaproape din toate punctele de vedere, inclusiv psihologic :-)
reyya
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:30
Nathaly..poate e ,,incitanta" treaba dar nu as crede ca-i iubire..sa fim seriosi :-) Scuza-mi scepticismul
reyya
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:32
De la: ready_vivus, la data 2009-11-22 00:25:38ce dracu', mai, sunt singurul care are impresia ca fatuca asta incepe sa semene cu irinuca la coerenta?


Nu.
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Merita sau nu ? 8 De la: D_Emy 9 Februarie 2014 10:01
ce sa fac? 20 De la: garbo070672 24 Noiembrie 2012 00:01
Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna? 86 De la: zara28 25 Aprilie 2011 17:55
e pacat sa iubesti? 77 De la: garbo_120377 13 Octombrie 2012 10:07
pot oare fi sotii perfecti sau nu? 31 De la: tutankhamon 14 Iulie 2009 00:55
Setari Cookie-uri