despartiri

De la: stef28, la data 2009-07-29 05:11:33cu o femeie nu trebuie sa fi agresiv trebuie sa o faci din vorbe dulci ca sa vina ca un magnet spre tine daca ea sare calul spunei frana ca intelege ;))))




Cred ca ar trebui sa gandesti mai in profunzime problema....
Nu se discuta despre catei si pisicute...
anca_53
Postat pe 29 Iulie 2009 15:35
Pai daca ea vine ca un magnet la tine si tu esti din aluminiu ce te faci? Daca ea sare calul, alege unul naravas ca sa-i traga o copita undeva si a doua oara se va feri ea sa mai sara, ba iti va arata si urma de potcoava.
Ioana007
Postat pe 30 Iulie 2009 17:59
e foarte greu sa te desparti d pers p kre o iubesti cu adevarat,dar se spune k dupa c n o mai ai langa u atunci iti dai seama ce fel d pers e,dar la mn a fost exact invers,el n a stiut sa ma aprecieze,sh degeaba am stat cu el un an jum k la inceput a fost totul frumos sh bn,sh dupa kteva luni s-a schimbat totul,dar tot l-am iubit sh tot am ramas cu el,sh i-am aratat k il iubesc sh k sunt in stare d orice pt el,dar n m-a pretuit pt ceea c sunt,sh acum vreau dkt sa trec peste sh sa imi vad d viata mea,sh nmai vreau sa ma impac cu el pt k n ma merita...
dennysutza
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:29
scuza-ma, dar mi-e greu sa te citesc - sunt batrana, maica, si mai grea de capatana...
lady_corina
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:32
daca intr-adevar o iubesti lupta pt ea daca ai indoieli ... next
cum sa lupti ai de munca scoate o de sub influenta mamei apoi usor usor incearca sa vb cu ea face 2 face. fii total schimbat in bine si vei reusi mai greu dar vei reusi. greselile se iarta ... bafta
pss
Postat pe 7 Septembrie 2009 01:14
Ei,daca tu injuri si te porti urat, crezi k va sta vreo femeie alaturi de tine?
Daca te pui tu in situatia ei, de a fi injurat si a avea o relatie plina de tensiune,oare ti-ar place?
Poate plecarea ei sa fie factorul care sa-ti declanseze acea schimbare in bine ...pentru viitor...
mya056019
Postat pe 26 Septembrie 2009 22:46
Mai tu ai vrut sa fi superioara lui in relatia voastra ceace nu se poate in casa barbatul e cocosul eu in relatia mea am incercat sa fiu egala cu el si a mers bine chiar daca a plecat 3 loni in spania stiu ca se va intoarce ptca ma iubeste!
biluta
Postat pe 27 Septembrie 2009 08:42
despratirea e cel mai dureros lucru din viata....eu m-am despratit de prietenul meu dupa 3 ani jumate si nu stiu daca voi trece cu bine peste :-(:-(
pisy_pisycutza
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:32
vei trece pisico...vei trece....
tutankhamon
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:43
fraiera tre sa fie aia sa se intoarca la tine dupa ce ai tratato ca un animal
garbo1508
Postat pe 31 Octombrie 2009 13:02
ma doare atat de rau despartirea asta....nu stiu daca voi trece cu bine peste..... dar oricum in barbati nu am incredere ca toti sunt parsivi....
pisy_pisycutza
Postat pe 31 Octombrie 2009 16:05
pisicutzo...nu merita nici un barbat sa faci ceva necugetat pentru el...e prea importanta viata ta pentru a o sfarsi pentru un taraie brau care nu te-a apreiat cum trebuie...sau, mai ales, nu trebuie sa disperi...poate ca esti inca tanara...ai toata viata inainte....ai mereu credinta in suflet ca maine va fi putin mai bine, si mai bine....si intr-o buna zi il vei intalni pe cel care iti este cu adevarat sortit...
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 03:06
Comportamentul tau nu se va schimba nici de acum in douazeci de ani,am un sot asemenea tie si speranta mea de schimbare e doar o utopie.Ai pierdut,lasa fata in pace,mai bine cauta o femeie care sa te domine,una care sa stie sa se impuna in fata violentei tale,fie ea chiar verbala.
dalynna
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:48
trebuia sa fii prietenul/sotzul meu.ti-ai fi dorit sa nu ma fi injurat never-ever.
robby
Postat pe 5 Noiembrie 2009 12:15
Cumva, mi s-a parut ca ai o scuza: tip, injur dar nu o bat...probabil in timp urma si asta. Incotro va indreptati? Bine ca va-ti oprit aici, si nu s-a ajuns cine stie unde, oricum tot respestul pentru fata, nu a stat sa vada daca poate fi mai rau. Daca tu ai avea o fata ti-ar conveni sa fie tratata asa? Sau mama ta? Femeile cauta protectie la un barbat, nu teroare. Asta de obicei se trage din familie, copiii copiaza ce vad acasa (i-mi cer scuze daca gresesc si sper sa nu o iei ca pe o ofensa), parintii i-si invata baietii sa fie barbati, sa se impuna oricum ar fi in fata femeii. Sa nu mai vorbim de sfaturile primite de la prieteni si anturajul lor...Uneori ei ajung sa nu se descurce prea bine in societate, insa acasa, sunt lei si refuleaza...Am si eu baiat la liceu si inca din scoala, l-am invatat sa nu se certe cu fetele si in nici un caz sa nu ridice mana la ele. Nu odata mi-a spus ca vreo fata al mai urechiaza sau inghionteste, tot ce i-am spus e :"...lasa, o fata cand da, te mangaie, poate te place, mai sti?"... Si pot sa spun ca bine i-a prins, in timp atitudinea lui fata de fete s-a schimbat in bine, stie sa-si rezolve problemele intr-un mod pasnic si cu mult umor. Desigur, exista o limita in toate, si trebuie sa sti cum sa rezolvi fiecare situatie in parte, ca lucrurile sa nu ajunga intr-o situatie neplacuta. Educatia se da acasa, adevarul ca la scoala sau cu prietenii nu ai ce invata si unii considera un prilej de mandrie umilinta unei fete. A fi puternic inseamna a fi milos, numai oamenii nesiguri sunt violenti. Nu este o rusine sa ai arati dragostea femeii pe care o iubesti iar vorbele urate dor ca si palmele. Toate acestea fiind spuse, i-ti doresc mult bine, ori i-ti schimbi atitudinea ori prietena (sa sti ca sunt multe fete rele de gura, sa te fereasca...dar poate ca asta vrei si i-ti place circul). Numai bine
lela
Postat pe 5 Noiembrie 2009 13:07
Agresiunea se manifesta si in felul acesta, verbal.Cand intri intr-o camera, dai intai de antreu.Ori tipand si dand din picioare, nu te porti ca un adult ci ca un copil razgaiat.
Ioana007
Postat pe 6 Noiembrie 2009 07:35
Caut-o cand nu vei mai fi agresiv i cere-i scuze. Vina ii apartine in totalitate. Daca tot asa te vei manifesta, nudoar ea, ci nici o femeie nu te va accepta!!!!!!
Lavdia65
Postat pe 21 Noiembrie 2009 03:37
incearca sa te schimbi e cea mai buna solotie dar necesita timp si nu cred k este bine sa va impacati pt moment las-o un timp asa sa uite totul......... timpul iti va spune dk mai merge intre voi
dmndenis03
Postat pe 21 Noiembrie 2009 03:42
Am patito si eu pe pielea mea inteleg ce a ce simti dar asa cum spune toata lumea schimbati caracterul. Eu si dupa 3 ani de zile adorm cu ea in gand si ma trezesc la fel. incearca sa te indrepti macar de dragul ei restul vine de la sine credema............
crysyan
Postat pe 21 Noiembrie 2009 04:02
Este o vorba romaneasca plina de intelepciune(ca de altfel toate vorbele din batrani) care suna cam asa:"Naravul din fire n-are lecuire".Cred ca ,in principiu,este vorba de o alta educatie a fiecaruia dintre voi,care,intr-un alt limbaj,s-ar defini prin cuvintele NEPOTRIVIRE DE CARACTER fapt care este evidentiat prin modul tau agramat de exprimare.
garbo000739
Postat pe 21 Noiembrie 2009 06:11
intr-adevar, exista legaturi indisolubile si intrinseci, irefutabile as zice, intre caracter si gramatica.
pik_nik
Postat pe 21 Noiembrie 2009 06:14
Din iunie pana in noiembrie...s-au intamplat multe...
Cam minimalizezi tot ce-ai facut...Am trecut printr-o situatie similara si sa stii ca m-am imbolnavit in tr-o relatie asemanatoare...Stii ce inseamna sa-ti fie frica de omul iubit ? Stii ce inseamna frica de a se deschide usa si cand nu stii cu ce jigniri mai poate veni? Pune-te in locul ei si incearca sa intelegi...Ti-as da si un sfat...incearca sa te schimbi, daca exisista vointa si iubire, se poate...Roag-o sa mai acorde o sansa relatiei !!!
bamby
Postat pe 21 Noiembrie 2009 06:48
n-o s a i-o mai acorde...eu zic sa nu se oboseasca degeaba
fleurdelis
Postat pe 21 Noiembrie 2009 06:52
ai nevoie de o distantare si sa privesti lucrurile si de la tine spre ea si de la ea spre tine.Apoi tre sa te elucidezi clar in ceea ce priveste sentimentele tale fata de ea.O iubesti ca si inainte???Poti sa o intelegi,referitor la boala care o are,caci bolnavi de panica sau cei care au depresiuni,au nevoie de multa afectiune si tandrete.Cauzele sunt undeva in copilarie la majoritatea bolnavilor.Ei au nevoie de liniste si un loc unde se pot refugia atunci cand atmosfera e prea incarcata,Sunt persoane deosebit de sensibile si nu odata se intampla sa se arunce in bratele primului venit,care vezi doamne,e bland si iubitor. Oricum tu tre sa iei apoi contact cu ea si sa discuti.La telefon sau prin sms sau...???gasesti tu varianta cea mai buna.Nu apela la parintii ei.In cazul ca are deja pe altcineva...tu tre sa sti daca mai merita sau nu o discutie.Nu ai voie sa-i faci reprosuri indiferent ce a facut sau nu a facut.Nu ai voie sa fi gelos sau sa faci scene de gelozie sau chiar sa-i dai o replica si sa te afisezi si tu cu cineva.Femeile sunt in orice caz mai tari decat barbatii si daca sunt bolnave si daca nu.Stiu sa sufere in taina si sa accepte situatia asa cum e.Trebuie sa lupti dar vorba ceea ,cu mainile si cu constiinta curata.Daca vei reusi...o sa te inteleaga si ea mai bine,iar daca nu...tre sa-i accepti hotararea ei si sa te consolezi si sa o lasi sa mearga pe drumul ei. Bafta!!!
garbo041474
Postat pe 21 Noiembrie 2009 06:53
..daca e vb de frica...urma sa completez
fleurdelis
Postat pe 21 Noiembrie 2009 07:03
daca tu crezi ca o femeie se simte sedusa si cucerita...mai mult, iubita, injurand-o(si cine stie ce alte gesturi mai aveai) atunci de ce nu o cauti pe aceea?! esti patetic si demn de mila...
emmya33
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:25

Din pacate, nu realizam (pt. ca n-am fost educati sa facem asta), cat de puternice sunt cuvintele... Dupa cum se stie, exista cuvinte care "zidesc" si exista cuvinte care "distrug". Limbajul violent este una dintre cele mai distructive forte...Iar daca ai jignit-o, inseamna ca n-ai iubit-o...niciodata nu-i faci un rau fiintei iubite, cel putin nu cu buna-stiinta...As spune ca acuma dormi dupa cum ti-ai asternut...Sa-ti fie de bine !
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:50

Si, un sfat prietenesc : nu mai folosi un astfel de limbaj, caci cel distrus de el vei fi chiar tu !
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:57
Nathaly, cuvintele sunt doar cuvinte. noi le incarcam cu iubire, ura, sperante, amagiri...
si da, poti sa-i faci rau fiintei iubite cu buna stiinta.
iubind-o!
doar cuvinte...
pik_nik
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:57
Heloooooooo ! A observat cineva cat de agramat este acest individ ?!?!? Ii dati sfaturi de buna purtare vis'a'vis de o fata, cand de fapt ar trebui sa mearga la "alfabetizare" ?. Normal ca este brutal si isi rezolva orice problema pe baza de instinct primar, daca va uitati la el o sa-l vedeti la gura grotei, cu bata in mana ! Fetelor, cand vedeti unul d'asta, fugiti cat va tin picioarele !!!!!!
garboazerty
Postat pe 21 Noiembrie 2009 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartirea un hop peste care nu pot sa trec 55 De la: burghy 24 Aprilie 2010 11:14
Ajutor urgent,sfaturi care ma pot ajuta. 16 De la: garbo_426717 26 Ianuarie 2016 11:03
Despartire 31 De la: Anilus 9 Mai 2010 05:17
oare cum as putea sa-l fac sa vb cu mine 24 De la: liaiedera 9 Aprilie 2010 19:43
de cate ori poti ierta? 62 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:41
Setari Cookie-uri