despartiri

eu ma intreb cui si mai ales DE CE a spus ca nu e barbat...'
Natalio, inteleg ca e sambata noaptea, deja duminica, da' totusi... du-te, mami, la culcare daca ai luat un pahar in plus la bord
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:33
cred ca eu sunt cea mai avizata sa dau un sfat
ciorapi albastri si ascendent in hormoni
elodia
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:38

eu ma tot gindesc cum a fost divortul ala dupa 20 de ani: "m-a facut proasta!" "rusine, tovarase!"

Acu' nu stiu... preventiv, as vedea si idealul ala cu un leucoplast. Pe gura, evident. Deh, e la o virsta la care mai scapa un
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:42
fleurdelis
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:43
gata, bre, se pare ca natalishoru a inteles ca tre' sa se culce... deh, de la o varsta e mai greu si cu pardalnicul ala de pahar ala, te pacaleste imediat, bata-l norocu' sa-l bata!
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:50
nu a spus ea tot
melanie
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:54
De la: ready_vivus, la data 2009-11-22 00:50:28gata, bre, se pare ca natalishoru a inteles ca tre' sa se culce... deh, de la o varsta e mai greu si cu pardalnicul ala de pahar ala, te pacaleste imediat, bata-l norocu' sa-l bata!



Da, Ready, ai dreptate ! Candva, daca vei fi de calibrul meu, vei ajunge ca mine, asa ceva... O gramada din ce-am postat, nu s-a postat, vad... INTREBARE : cine dracul m-a pus sa intru pe site-ul asta?! Acum o sa ies de pe-aici, definitiv. Nimic nu ma retine...Deci, stai calm...postarile mele nu vor mai deranja retina nimanui.Personal, tin la parerea celor pe care-i respect. Pe net, sunt un nimeni si esti un nimeni. Stai calm...baiete, la varsta mea, sunt mai puternica decat tine. Asta, psihologic, cultural si afectiv. Iar ca si caracter, esti si tu, se pare, un banal marlan...Da, daca asta te satisface, sunt o biata betivanca batrana... In realitate, obtin diploma dupa diploma si nu mi-e rusine cu mine ! Nu umplu borcane si nu impletesc haine! Doar obtin diploma dupa diploma pe care nu reusesc deloc sa le obtina cei de varsta ta... Hai pa ! Cauta-ti femela care sa-ti asigure perpetuarea "speciei". Ma rog, fii fericit cu femela ta ! Dar sa nu mai indraznesti niciodata sa ma jignesti, devreme ce nu ma cunosti, marlane !
Nathaly_Albu
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:43
nathy......stop......nici tu nu-l cunosti destul pe ready ca sa iti indrepti tirul spre el.....io zic sa te opresti.....imi permiti sa-ti dau un sfat??? (cu toate diplomele alea ale tale.....am si eu o gramada, bune de sters la fund, ca acuma se da salariu mai mare la o secretara decat la un materat)....mami.....citeste intai textul pe care il vrei a-l posta...sau ai optiunea modifica...de multe ori ti-am ignorat postarile pentru ca nu se intelegea nimic din ce scriai.....asa ca mai incearca sa cauti prin diplomele alea putin respect pentru cei care citesc ce scrii dumneata....
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:52


Ok, Tuth. Eu voi iesi de-aici. Practic, traiesc, prin natura meseriei mele, in "campul energetic" al copiilor.Mi-e scarba de "campul energetic" al adultilor...E deformatie profesionala, daca vrei...Oricum, sunt convinsa ca, daca te-as prezenta elevilor mei, ar fi morti dupa tine... Tot binele din lume si nu te lasa ! Te sarut si te imbratisez. Cat despre acest Ready, putin imi pasa ! E doar o "voce", printre multe altele...Nu ma plang de persoane care vor sa ma loveasca, pt. ca ma invidiaza...Dar, asta, incearca sa ma loveasca de-a-mboulea, fara sa ma cunoasca.Ok. Nu ma intereseaza sa fiu altceva, pt. el, decat o batrana betivanca... Oricum, chiar asa fiind, nu-mi aduc aminte sa-l fi jignit cu ceva... Deci, e un prostovan care jigneste gratis, pt. ca e un tip complexat.
Nathaly_Albu
Postat pe 22 Noiembrie 2009 02:20
crede-ma ca daca m-ai prezenta elevilor tai.....ti-ai da seama unde si mai ales ce gresesti in atitudinea pe care o abordezi uneori....ok....numai bine si tie....sa-ti dea cel de sus putere de munca si liniste sudleteasca....
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 02:23
Ready, parerea mea e ca ai exagerat. Rau. Nu e normal si nici frumos sa jignestri pe cineva chiar daca nu esti de acord cu ce spune. O fi ea incoerenta si poate nu ti se pare interesant ce spune, dar de aici pana la a o ataca mi se pare cale lunga. Si eu am destui cu care nu rezonez si nici macar nu pot sa ii citesc pe forumul asta dar nu incep sa ii jignesc. Urat, foarte urat.
Doara
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:07
buna dimineata tuturor
o zi buna,si la vot cu totii
vyva
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:21
vyva
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:27
Dor marunt, idealul discretiei in viata este sa nu te bagi acolo nu iti fierbe oala. Nu cred ca redi a sarit atat de mult calul, si nici nu mi se pare ca natalia a fost usa de biserica, prin cuvinte deloc induiosatoare cat mai ales prin atitudine.
anakin
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:45
Nu tin sa ma ridic la un ideal pe care mai nimeni de pe acest forum nu-l impartaseste. Poate nu o fi sarit calul prea tare Ready si nici Natalia nu e chiar nevinovata dar consider ca diferenta e facuta de cine arunca primul piatra.
Doara
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:17
poi daca nimeni nu se ridica la pretentiile domniei tale,doruletz...
de ce te mai obosesti p-acilea?

daca tu nu te simti bine printre "mediocrii" ai doua alternative:
1.sa ignori postarile
2.sa cobori de pe piedestalul pe care singura te-ai urcat

parerea mea..
LILO
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:40
deci io,fara sa ma uit la denumiri de tari,orase si useri,dau si cetesc postarea lu' anakin...
dupa care ma gandesc io asea...ce-are asta cu dor marunt,fratele meu?! o fi iar in perioazile alea in care-i zburlita blana pe spinarea lui?!
sorry,bro...sor'ta amu' s-o trezit..
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:42
Lilo esti sigura ca ai citit bine ce am scris? Ca mie nu mi se pare. Eu doar mi-am spus o parere, care intamplator nu coincide probabil cu a ta. Nu am scris doar ca sa ma contrez cu ready si nici ca sa fiu gica contra. Daca ti se pare ca sunt pe un piedestal nu e vina mea. E doar a ta.
Doara
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:48
mie Nathy mi s-a parut nejustificat de agresiva, dar probabil asta este riscul cind confunzi cantatul la pian pe tastatura cu realitatea. Pina la urma nu ne cunostem intre noi si s-ar putea ca "diplomele" alea sa fie premiul 1 la gradi pentru multi dintre noi.
Putem sa ii mai recomandam niste tipografii...
Ma rog.
Dar m-au trecut niste fiori reci cind am auzit de "campul energetic al copiilor". Nu mi-as lasa copilul in preajma cuiva de genul asta. Mai ales ca am un copil care incearca, la citiva ani pe care ii are, sa gindeasca logic.
quasaria
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:51
lasa,bre Q...
Naty nu-i agresiva draga...asa e ea!

am mai vazut-o derapanad p'acilea..
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:55
Nu tin sa ma ridic la un ideal pe care mai nimeni de pe acest forum nu-l impartaseste.



astea sunt cuvintele tale dorulet...

ce se intelege(oare) de aici?
LILO
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:56
sorela,cine te supara? da de ce?
elodia
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:59
Lilo pe cuvant daca mai incerc sa te fac sa intelegi.Percepe fix cum vrei.
Am facut doar o observatie pe care Ready si-o poate asuma sau nu. Sunt convinsa ca nu s-a simtit nici o clipa in primejdie.
Doara
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:06
deh..chestie de interpretare...
LILO
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:10
Vezi ca ne putem intelege? Inca doua, trei postari si devenim prietene.
Doara
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:13
serios?
parca suntem pe topikul despartiri...
da numai asha de forma...
LILO
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:19
Sa vezi ce dulce-i impacarea dupa ce ne-am despartit.
Doara
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:20
doruletz...poi mie-mi spui? ce io nu stiu?
LILO
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:23
Eu zic sa deschidem un topic sa-si dea lumea cu parerea.
Doara
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:24
doruletz...
cred ca tu nu ai citit cu atentie postarile mele, ca replica la postarile acelei individe "supertitrate", care ia diplome pe banda rulanta, dupa cum se vede, la diverse scoli profesionale cu frecventa redusa.

prin urmare te rog ca, inainte de a-mi spune mie ca am "sarit calul", sa mai citesti o data, dar acum cu atentie

cat despre madam natalia... chiar am renuntat la a-i mai da replici. nu ma cobor, cu toate "diplomele" dumneaei.

In orice caz, candva, daca "voi fi de calibrul" ei, voi lua o decizie logica si echitabila pentru umanitate, spre deosebire de ea: voi accepta realitatea, ma voi consola cu gandul ca am ajuns "de calibrul ei" si imi voi trage un glonte in cap.

Daca viziunea ei cuprinde "marlania" mea ca urmare a faptului ca am tras-o de manecutza atunci cand EA a luat-o pe aratura, ok, accept: sunt un marlan. Qui prodest? Si mai ales, cui ii pasa de parerea ei? Ca mie in nici un caz!
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiri dureroase 13 De la: elodia 7 Ianuarie 2010 10:55
Despartire 31 De la: Anilus 9 Mai 2010 05:17
viata trebuie traita 8 De la: september 7 Ianuarie 2012 01:23
Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat? 230 De la: eu_vio 1 Iulie 2010 13:03
greutatea intrauterina a fatului 1 De la: elena380 21 August 2011 09:24
Setari Cookie-uri