despartiri

Q, bunicii mei erau oameni simpli, parintii mei sunt la fel... dar oamenii astia s-au iubit si se iubesc frumos.

Tu confunzi lucrurile, scumpo... oamenii simpli nu sunt neaparat lipsiti de educatie si bun simt.
.
garbo_C
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:28


Quas, m-am prins... Bati saua sa priceapa iapa ! E si asta o metoda...
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:29
Calul a fugit de mult, Naty...
garbo_C
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:30
De la: Celleste, la data 2009-11-21 12:30:36Calul a fugit de mult, Naty...


Unde?!
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:33
Nathaly - nu-ti mai bate mama capul daca nu faci diferenta intre o discutie generala si o opinie personala.
Nu-mi amintesc sa fi spus pe aici cum prefer EU sa se poarte cineva CU MINE.
Dar astea sint subtilitati... asa cum spuneam, sa pricepi un text de trei rinduri nu te ajuta sa devii mai fericita.
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:33
Revin cu scuzele de rigoare.
Nu am observat ghilimelele oamenilor "simpli".
Chiar si asa...
garbo_C
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:37


Ok. Fetelor, mi-a facut maaaaaaaaaaaaare placere sa vb. cu voi dar acum, ca si calul, si eu tre sa fug ! Va doresc o zi buna, tuturor !

P.S. Quas, stai calma..."mama"... Stiu si eu ca nu toata lumea tre sa-mi imbratiseze parerile, dar imi dai voie sa nu fiu de acord nici eu cu ale tale? Hai, fii fair-play !
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:39
Celleste - de acord cu tine, POT FI.
Eu nu confund nimic - tu generalizezi reperele tale.
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:41


Quas, in egala masura , si tu le generalizezi pe ale tale...
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:43
da?
care-s ale mele?
Ale mele personale? Le stii??

Hai ca incep sa ma plictisesc de discutia asta...
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:48
fetele...ce facurati p-acilea?

polemici?ca la prezidentiale?
sau tre' sa iau un cal...sa..nu dadeati...nu dadeati
LILO
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:49
Acum am vazut acest mesaj.A trecut mult timp de la data cand relatai aceste fapte .In locul tau m-as fi dus la fata acasa si in fatza mamei ei,mi-as fi cerut scuze.Dar fara promisiunile acelea ,bla,bla,bla ...ca nu se va mai intampla,ca nu voi mai zice...Asta nu ar face decat sa mareasca si mai mult nesigurantza si neincrederea fetei in tine. Pur si simplu oamenii asi dau seama de golullasat de cineva ,abia dupa ce raman fara acea persoana .Poate-ti faci timp si ne spui cum ai finalizat aceasta despartire ?!?
Bafta !

semneaza ; o Soacra
mb_marinela
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:50
Acum am vazut acest mesaj.A trecut mult timp de la data cand relatai aceste fapte .In locul tau m-as fi dus la fata acasa si in fatza mamei ei,mi-as fi cerut scuze.Dar fara promisiunile acelea ,bla,bla,bla ...ca nu se va mai intampla,ca nu voi mai zice...Asta nu ar face decat sa mareasca si mai mult nesigurantza si neincrederea fetei in tine. Pur si simplu oamenii asi dau seama de golullasat de cineva ,abia dupa ce raman fara acea persoana .Poate-ti faci timp si ne spui cum ai finalizat aceasta despartire ?!?
Bafta !

semneaza ; o Soacra
mb_marinela
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:50
alb? negru?
fleurdelis
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:51

cre' ca trebe sa specifi faptul ca TU nu ai cal, dar caii EXISTA....
Nah, e cam ceatza azi.
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:52
De la: quasaria, la data 2009-11-21 12:48:13da?
care-s ale mele?
Ale mele personale? Le stii??

Hai ca incep sa ma plictisesc de discutia asta...


Sincer, si eu...Fiind reciproc, promit sa nu te mai plictisesc, raspunzandu-ti. Totusi, imi rezerv libertatea de-a mai posta pe-aici, daca-mi dai voie...
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:57
sigur...
Inteleg diversitatea.
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 13:00
unde e iluziile mele?care le-am avut
au plecat cu toate si ele,si-acum le-am perdut

LILO
Postat pe 21 Noiembrie 2009 13:02
trecea un cal cu ele in coada...
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 13:06
era un inorog...precis ca le-o fi pus pe cornutu-i magic
LILO
Postat pe 21 Noiembrie 2009 13:18
nu stiu cred k ar trbui sa i dovedesti k vrei sa te schimbi;)si maia les ptr ea nu e usor dar dak va iubiti veti trece si peste
penciulescu_maria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 13:18
cand dragoste nu e nimic nu e ,,,,,stim cu totii ce adevarat e,,, vorbe ,fapte ,gesturi, toate pleaca din suflet atunci cand ,,iubesti,,
garbo074214
Postat pe 21 Noiembrie 2009 16:10
indiferent cat de simplu s-au sofisticat esti ccea ce simti in mintea si sufletul tau conteaza ,,,,vorbesc ,in general ,,,
garbo074214
Postat pe 21 Noiembrie 2009 16:14
Imi pare rau pt fata care a stat si a inghitit asta de la tine,dar omul din greseli invata.Daca o vrei inapoi poate numai daca te dai peste cap sa faci orice pt ea,si oricum timpul le vindeca pe toate.
sway_swan
Postat pe 21 Noiembrie 2009 18:08
pai la mine e aceeasi poveste...prietenu imi vorbeste foarte urat..dar ma iubeste mult..si da..am trecut peste multe greutati..si vorba ta..incepe sa imi fie frica de el deoarece imi vbeste asa....dar il iubesc..stiu k nu ar avea curaj sa dea in mine..plus ca i'am zis dak ar avea vreodata intentia sa dea in mine am terminao poate e doar o obisnuinta km ai zis..dar trebuie respectate femeile indiferent de ce fac:)daca te iubeste tear ierta iar tu daca o iubesti asa km zici ai respecta'o si te'ai abtine sa o mai injuri:) asta e parerea mea
emma_mj
Postat pe 21 Noiembrie 2009 18:19
emma, cand mai treci p-acilea, da si traducerea, te rog
Anouk
Postat pe 21 Noiembrie 2009 18:46
Hai ca iti traduc eu: fata se bucura ca doar o injura si n-o bate.
Doara
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:34

Buna seara ! Oameni buni, dati-mi voie sa va spun o poveste. E a unei f. bune prietene de-ale mele...si e REALA ! S-a maritat cu prima ei iubire, fiind, evident, virgina... Nu a cunoscut, fizic, un alt barbat. O stiu : are toate darurile pe care o femeie le poate avea : frumusete, inteligenta, afectivitate, comprehensiune,sensibilitate, empatie, etc., etc., etc. S-a devotat TOTAL familiei ei. Credea ca este suficient ca toate astea sa compenseze lipsa zestrei pe care parintii ei nu i-au dat-o... Asa ca El, dupa ce s-a folosit din plin de suportul afectiv oferit de Ea, la un moment-dat, dupa vreo 20 de ani de casatorie, in timpul carora El a urcat mereu si mereu, pe toate planurile, i-a spus (la nervi, desigur) : "Nu dau 2 bani pe tine!" si a plusat cu alta afirmatie :"Toata lumea stie cat de proasta esti"! Ei, la asa o faza, prietena asta a mea a realizat ca, traind in continuare cu cel pe care-l iubea, s-ar fi pierdut pe sine insasi. Asa ca, a hotarat ca vrea sa se recupereze pe sine insasi, si a divortat. Uimitor, El n-a putut trece peste vointa ei... Dar, s-a plans tuturora ca Ea e o ticaloasa de cea mai joasa speta care l-a abandonat cand ii era lui mai greu... Ce ziceti???Io stau si acu si ma gandesc la povestea asta...Cine o fi avand dreptate?! El sa Ea???
Nathaly_Albu
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:54
felicitari doamnei!, foarte bine a facut
Roxi234
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:05
aici nu-i vorba de dreptate...
ea, are stima de sine, ceea ce e bine, de ce-ar ramane langa un om care n-o valorizeaza ?
el, un dobitoc, care crede ca toate se invart in jurul lui, doar la nevoile lui se gandeste..
ma intreb daca el a fost langa ea, cand femeia o fi avut nevoie de el..

e greu sa vezi ca nu mai esti motzul de la frisca, deh..
melanie
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la ce sa astept? 19 De la: scumpa31 15 Februarie 2011 08:51
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
vreau sa uit 55 De la: Luna_in_capricorn 23 Octombrie 2011 19:42
retete pentru un par sanatos 6 De la: Nadira_2010 3 Martie 2010 09:32
M-am saturat de toate 3 De la: Eliza_andrea 10 Aprilie 2020 19:19
Setari Cookie-uri