imi prinde bine un sfat

he...he...acu' vezi, Ella de ce o altoiam eu dupa ceafa ?
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 16:36
Ancutzo!
Nu pare deloc!
Are fata de tzaran!
I-a scoate fata poza aia de acolo, ca te faci de ras!
picaturaderoua
Postat pe 7 Mai 2009 16:43
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 16:45
de parca fata conteaza!

ehe,he,he....


da' vaz ca te bucuri ancuto ca iti zic fetele asa...

dap! e cam taranus...
iasomia
Postat pe 7 Mai 2009 16:46
nu ma certati!!!

era tot ceea ce mi-am dorit si din pacate inca mai imi doresc, dar TREBUIE sa uit
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 16:49
nu exista nimic fara suferinta...zoe, fii barbata! si cand nasti suferi. Intre voi s-a rupt firul si cat l-ai innoda tot nu o sa mai functioneze...e chestie de timp chiar daca te impaci cu el si tot acolo o sa ajungi. Sa stii ca e ft adevarat ca cine ti-a dat o palma ti-o da si pe a doua..macar ai intelepciunea sa lasi timpul sa treaca...durerea se atenueaza si tot ce nu te face sa mori te intareste, respecta-te si traieste-ti demna viata...o sa-ti aduci aminte mereu ca te-a ranit si nimic nu va sterge rana din suflet, nimic nu va mai fi la fel asa ca uita, plangi si mergi mai departe si crede in tine, nu face icooana falsa altcuiva.

Postat pe 7 Mai 2009 16:51
nu te certam.. iubita...

te ajutam sa-ti treaca,nu avem cum sa facem mare lucru,dar facem si noi ce putem.


si nu uita...


daca vrei sa mergi pe drum cu capu' sus,stai cumintica,nu te duce..daca te iubeste ,stie de unde sa te ia...eu stiu ca pot sa-ti flutur si un tramvai ,ca tot ce iti spune tie inima o sa faci.

da' capu' pui?

capu' ce iti spune?

hai..fii demna! esti prea frumusica ca sa suferi atat...
iasomia
Postat pe 7 Mai 2009 16:55
Dragii mei,
Sunteti foarte de treaba cu mine. Abia astept sa treaca acest cosmar, asa cum am spus sunt un om sincer,foarte stabil si al naibii de sensibil dar se pare si naiva(in aceasta situatie).

Vreau sa stau cu fruntea sus in fata oricui! insa imi e greu si cred ca este prematur sa imi strunesc sufletelui.

Poate imi spuneti voi cum as putea sa las trecutul in urma, sa ma rup sa uit ca peste 5 luni trebuia sa intemeiez o familie cu omul pe care il iubesc. Cunoasteti vre-un sercret?
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 17:02
he...he...daca zic de sfatul lu' zambil, cu gimnastica ritmica, mi-e ca dai fuga la el...

nu exista retete, anca...timpul le vindeca pe toate...

eu zic sa incepi ca orice femeie care se respecta...o vizita la beauty center...toale noi...alt loock...si un concediu

important e sa nu stai in casa sa bocesti...

wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 17:06

Nu exista scumpo nici un secret. Doar acceptarea realitatii.
Dragostea poate sa si moara... si se pare ca a murit. Las-o asa.

Cineva spunea ca, uneori, cand Dumnezeu nu iti indeplineste o dorinta, iti face un bine. E adevarat. Considera ca ti-a facut un bine.

Ella34
Postat pe 7 Mai 2009 17:09
o croaziera! te intorci nou-nouta ca un bebè! alege una internationala
susidallyama
Postat pe 7 Mai 2009 17:09
Chiar asa repede trece pentru unii iubirea asta?
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 17:48
yeap...ce nu te omoara, te-ntareste
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 17:49
Ancuto, te inteleg mami perfect!

Ocupa-te de tine! Fa tot ce-ti place, ingrijeste-te,plimba-te si mai ales, indeparteaza din jurul tau tot ce-ti aduce aminte de el

Pune-l simbolic intr-o cutiuta si inchide-l acolo!
Tu iti doresti ce-a fost candva. Dar realitatea e ca nu mai este.
Nu-ti omora mintea si sufletul cu ruminatii despre trecut.

Da-l incolo de taran! El nu te merita pe tine! ASTA TREBUIE SA-TI SPUI SI SA STII!

gabitzza
Postat pe 7 Mai 2009 18:01
gabi, mereu imi repet asta NU MA MERITA!!! insa a facut multe pentru noi, i-a pasat de noi, pana la acel moment cand ...

la masa vorbeam cu mama mea despre el si-mi zicea si ea ca ii vine greu sa creada ca s-a schimbat atat de mult, dar asa cum m-ati sfatuit sa nu renunt la demintate (pentru o femeie un barbat e in stare de orice daca o doreste cu adevarat).

iti spun pe cuvat ca nimic nu ma incanta (nici iesiri, nici beaty center, nici realizarile de la munca, nici cititul, nici familia, ...) de atunci pentru mine cam fiecare zi este la fel - trece aiurea.
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 18:11
Anco, bebe. evident ca simti asa. caci tu ai fost cea 100% pentru relatie etc...
numa' ca io iti zic ca ar fi bine sa deschizi ochii mintii si sa-l vezi cat de lash este, de nasol. si nu-l vei putea iubi in forma lui reala.
eu am scapat de iubire cand am acceptat ca omul iubit este mic si de nimic. ce sa mai fi iubit la el? NIMIIIICCCC!!
si stai linistita: DUMNEZEU, UNIVERSUL NE DAU CE MERITAM EXACT. cu cat esti mai merituos, cu atat esti mai incercat si amanat...
ia sa-ti zica wifa cat a tras in viata pana la sufletul pereche. si mai am atatea exemple in jurul meu...
in fond, la felul in care esti structurata, nu ai nevoie de mii de aventuri. deci va trebui sa astepti pe cel destinat tie... intre timp fa ceva cu viata ta si ai incredere in stelutza ta.
cum sa mai iubesti un tradator si un infantil?! CE SA MAI IUBESTI LA EL? HMMM?!!!
gianiblue
Postat pe 7 Mai 2009 18:59
mi-e ciuda ca s-a ajuns atat de departe.
mi-e rusine de ce mi se intampla

nu mai am incredere in mine
mi-e teama ca nu voi mai intalni niciodata un om cu care sa pot construi ceva serios
nu stiu daca mai pot avea incredere in cineva
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 19:23
Am citit povestea Totusicai cu mersul fetei la tara. Am retinut urmatoarele:
"el ( brusc inveselit):
-chiar, te tii de cuvant? (o pupa zgomotos si scoate un sunet onomatopeic)yessssssssss !"
Continuarea ar fi ca ar veni fata pe forum sa ne intrebe ce a insemnat pupatul ala zgomotos? Ca inca o mai iubeste? Sa se mai duca oare odata sa se lamureasca de tot?
Lasand gluma la o parte, ai facut cam bine ca nu te-ai dus. De trecut suferinta o sa treaca. Stiu ca doare, dar n-ai ce face. Nu se poate altfel. Esti tanara si frumusica. N-ai sa stai prea mult neintrebata.
Micass
Postat pe 7 Mai 2009 19:34
Zici tu ca in poza "pare" de treaba. Aparentele inseala de multe ori.
Micass
Postat pe 7 Mai 2009 19:38
Ancuta, stiu o poveste care e cumva asemanatoare cu a ta, numai ca acolo EL pleca din tara si EA nu a putut pleca cu el.Si desi totul era cu punct si virgula in relatia lor, o data ce el a plecat ea a ramsa singura, nu?????
Well, anii trec, fiecare cu viata lui, casatorii, copii, divorturi etc....dupa 11 ani El o cauta pe EA si culmea, o si gaseste.Si au luat-o de la inceput si acum traiesc fericiti impreuna de parca niciodata nu ar fi fost separati.
Deh, ale vietii valuri sau cum e vorba aia din popor :"ce ti-e scris in frunte ti-e pus"
Eu nu am spus povestea asta ca sa-ti faci tu iluzii ca la un moment data el s-ar intoarce la tine, ci doar asa, ca un alt exemplu de viata.
Si cind spui ca el a facut o gramada de chestii pentru voi....hmmmm....cred ca tot ce a facut a fost pentru saturarea orgoliului masculin , nu pentru voi, nu pentru tine.
Tu esti frumoasa si senina ca o floare in zori si garantat usa asta care s-a inchis a facut sa se deschida alta.
Cauta in jur si ai sa vezi unde.
Aemulus
Postat pe 7 Mai 2009 19:50
mica...acu' am sa plang eu
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 20:00
Pai de ce papusa mica sa plingi ca ei traiesc fericiti ca doar se stiu de 100 de ani doar ca au luat o pauza de-a lungul vremii ca asa stie sa aprecieze ceea ce nu au avut cind le era mintea in colturi.
Aemulus
Postat pe 7 Mai 2009 20:03
plang pentru ca s-a terminat cu happy end...iote de-aia plang...

mama ei de viata...

si sa stii ca nu am sa recunosc niciodata ca mi-a venit sa plang...ca io is aia dura...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 20:06
Eheeeei PW, sa le fi vazut fetele cind s-au reintilnit dupa 12 ani de fapt, nu 11...Ca doar s-au despartit cind aveau 25 si erau tineri si frumosi si credeau ca lumea e la picioarele lor si s-au reintilnit cind aveau 37 si trecuse prin destule fiecare dintre ei, si erau tantosi dar cu privirea mai inteleapta si cu mintea mai asezata...si fiecare vroia sa-i arate celuilalt ca e fericit si bine cind de fapt...
Eheeei, cite povesti mai stiu eu...
Aemulus
Postat pe 7 Mai 2009 20:10
Mi-e tare frica de viitor, de o alta persoana care poate se va folosi de intentiile mele bune, de singuratate, ...

S-a schimbat asa de mult viata mea. Daca odata aveam stabilite obiectivele pe termen lungi si scurt, acum nu mai e nimic. Nu stiu de unde sa o iau, nu mai ma rabdare, mai sper(nu are rost sa mint), ...
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 20:13
mda...eu credeam in sfanta mea prostie ca numai eu am avut noroc...

uite ca se mai intampla si la altii...si ma bucur ca s-a intamplat cuiva drag mie...

cum am zis...viata bate filmul
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 20:13
yeap, ca doar filmul se face dupa povesti din viata, nu?
Aemulus
Postat pe 7 Mai 2009 20:16
De la: micabis, la data 2009-05-07 19:50:24Ancuta, stiu o poveste care e cumva asemanatoare cu a ta, numai ca acolo EL pleca din tara si EA nu a putut pleca cu el.Si desi totul era cu punct si virgula in relatia lor, o data ce el a plecat ea a ramsa singura, nu?????
Well, anii trec, fiecare cu viata lui, casatorii, copii, divorturi etc....dupa 11 ani El o cauta pe EA si culmea, o si gaseste.Si au luat-o de la inceput si acum traiesc fericiti impreuna de parca niciodata nu ar fi fost separati.
Deh, ale vietii valuri sau cum e vorba aia din popor :"ce ti-e scris in frunte ti-e pus"
Eu nu am spus povestea asta ca sa-ti faci tu iluzii ca la un moment data el s-ar intoarce la tine, ci doar asa, ca un alt exemplu de viata.
Si cind spui ca el a facut o gramada de chestii pentru voi....hmmmm....cred ca tot ce a facut a fost pentru saturarea orgoliului masculin , nu pentru voi, nu pentru tine.
Tu esti frumoasa si senina ca o floare in zori si garantat usa asta care s-a inchis a facut sa se deschida alta.
Cauta in jur si ai sa vezi unde.



crezi ca suntem inca prea copii? si ne-am jucat prea mult?
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 20:21
Cred ca el a fost doar o etapa din viata ta si atit.
Scutura-te de amintiri ca si cind te-ai scutura de praf si mergi mai departe.Lasa Univesrsul sa decida pentru tine iar tu schimba-ti focusul in alta directie.
Totul se intimpla conform planului in general.
Aemulus
Postat pe 7 Mai 2009 20:25
De la: micabis, la data 2009-05-07 20:25:20Cred ca el a fost doar o etapa din viata ta si atit.
Scutura-te de amintiri ca si cind te-ai scutura de praf si mergi mai departe.Lasa Univesrsul sa decida pentru tine iar tu schimba-ti focusul in alta directie.
Totul se intimpla conform planului in general.




cum spuneam, am inceput sa imi doresc foarte mult o familie, era ca si implinit si brusc se dearama totul, iar feeling-ul de acum este ca o sa raman singura, fata batrana (de ce nu?)
ancanca
Postat pe 7 Mai 2009 20:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se poate? 45 De la: daniilia 15 Noiembrie 2011 16:31
buna ziua 35 De la: nazirra 28 Septembrie 2009 14:32
imi prinde bine un sfat 253 De la: ancanca 24 August 2009 19:13
Bucatarasul cel dibaci ne dezvaluie secretele sale 1 De la: Veenman 24 Martie 2011 22:43
barbat scorpion femeia leu 6 De la: quasaria 17 Noiembrie 2009 00:34
Setari Cookie-uri