Violenta

sa-mi fie frica??
tine-ma de mana!!!
bluelight
Postat pe 29 Octombrie 2009 06:43
VIOLENTA este a r m a celor slabi sau mai bine zis, este replica incultului.
sophia
Postat pe 4 Noiembrie 2009 13:29
...si io care credeam ca se poarta violetul...
preciouss
Postat pe 4 Noiembrie 2009 21:29
..violenta replica incultului
...adeca ala culturalizat nu este veolent (fezic sau psehic)
...nu prea cred...vrai sa ne confuzezi....
daria_
Postat pe 6 Noiembrie 2009 01:11
Fara vi-o-len-ta! Fara vi-o-len-ta!
preciouss
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:46
armata e cu noi !!!
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:47
ighen!

punem de-o revolutie,ce dreaq?!
preciouss
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:52
dap...macar de-o mineriada, d-aia...

moarte intelectualilor...ca n-au mancat salam cu soia ca noi...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:00
ai mancat tu asea ceva?!

poi inseamna c-ai avut pile,bre!
tradatoareo care esti,imperialisto,capitalisto!
huo!
preciouss
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:02
io vreau bani, io vreau valuta...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 21:03
..violenta e motorul existentei unora....greu de crezut ca pe aia ii va scoate cineva din uz atat de usor....pai vinovatul e clar ala de ridica mana..si daca cineva parte a accepta situatia e probabil pentru ca stie sau simte ca pentru momentul ala cel putin..nu prea are incotro...nu are cum se feri sau da dovada de o violenta mai mare..decat prima.. ca sa potolesti nebunul...cum s/ar zice..sau nebuna...dupa caz..si chiar asha ...violenta nu e numai de ordin fizic....mai exista si o violentza verbala...si una de comportament...fara a agesa pe cineva in mod special...adica ma refer la faptul ca exista oameni care dau dovada uneori de atitudini violente...dar nu agreseaza pe nimeni...insa distrug lucrurile din jurul lor...ca si asta tot o forma de violenta e...
garbo055472
Postat pe 4 Decembrie 2009 11:24
Aici tine de educatie ,de temperament,de caracter......Noi ce putem face sa schimbam acesti oameni?daca cunoasteti asa ceva sfatuiti si voi sa mearga la psiholog iar daca nu isi permit poate ii ajutati voi daca aveti mai multi bani.....asta daca chiar va pasa de ei nu doar sa vorbiti, sa analizati,sa trageti concluzii,sau sa judecati ca asa nu merge nu faceti nimic.......incercati sa ii ajutati daca ,chiar va pasa ,iar daca nu puteti face asta stati in banca voastra ,ca daca iesiti pe un site si dati din gura sau mai bine zis tastati nu sunteti niste oameni care sa va pese cu adevarat ,sunteti niste oameni care vreti sa iesiti in evidenta sau chiar nu aveti ce face....ma scuzati daca am fost prea direct dar pentru mine omul care ii pasa trebuie sa fie intr-un fel..;..sunt satul de oameni care dau din gura si nu fac nimic,de fapt sunt scarbit de oameni care pun intrebari de genul(ce putem sa facem?de ce oamenii aia sunt asa?cunm putem sa ii ajutam?ce e de facut?)astea sunt intrebari de la oameni care nu sunt in stare sa faca ceva singuri,fara ajutorul nimanui,astia nu fac nimic doar pun intrebari si dau din gura:)
florinradu80
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:25
de fapt care era ideea?
pik_nik
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:28
mdea...
another one bites the dust...
preciouss
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:29
De la: florinradu80, la data 2009-12-11 20:25:03Aici tine de educatie ,de temperament,de caracter......Noi ce putem face sa schimbam acesti oameni?daca cunoasteti asa ceva sfatuiti si voi sa mearga la psiholog iar daca nu isi permit poate ii ajutati voi daca aveti mai multi bani.....asta daca chiar va pasa de ei nu doar sa vorbiti, sa analizati,sa trageti concluzii,sau sa judecati ca asa nu merge nu faceti nimic.......incercati sa ii ajutati daca ,chiar va pasa ,iar daca nu puteti face asta stati in banca voastra ,ca daca iesiti pe un site si dati din gura sau mai bine zis tastati nu sunteti niste oameni care sa va pese cu adevarat ,sunteti niste oameni care vreti sa iesiti in evidenta sau chiar nu aveti ce face....ma scuzati daca am fost prea direct dar pentru mine omul care ii pasa trebuie sa fie intr-un fel..;..sunt satul de oameni care dau din gura si nu fac nimic,de fapt sunt scarbit de oameni care pun intrebari de genul(ce putem sa facem?de ce oamenii aia sunt asa?cunm putem sa ii ajutam?ce e de facut?)astea sunt intrebari de la oameni care nu sunt in stare sa faca ceva singuri,fara ajutorul nimanui,astia nu fac nimic doar pun intrebari si dau din gura:)

...cred ca exista o perioada minima in viatza oricarui om in care e obligatoriu sa puna intrebari..si sa dea din gura...cum zici tu...ca sa invete ceva din toate astea...ca altfel de unde sa stie ce are de facut in viatza..si asha in general...poate ca exista oameni care SUNT in stare sa faca ceva...dar poate nu stiu exact ce au de facut si ce nu..si pe unde si cum si cat...
...si apropos de forumul asta...pe aici nu se da din gura...se deschid anumite subiecte in legatura cu care se exprima anumite pareri..in forma standard...adica scrisa.
...si inca o treaba...de unde stii ca astia sunt genul de oameni care nu sunt in stare sa faca ceva singuri?..poate ca sunt...si apoi sunt chestii care se fac in tacere...si chestii pentru care nu e nevoie de tacere....
....oamenii sunt liberi sa isi exprime opiniile nu??...poate pentru ca nu au unde in alta parte...tocmai ca sunt ocupati cu facutul.!
garbo055472
Postat pe 13 Decembrie 2009 09:00
ce poti sa facI? cred ca fiecare femeie in parte sa nu acepte , ast de bat femeile au ceva la cap. ptr ca stiu ca o femeie nu poate sa bata un barbat si din acest motiv abuzeaza de noi
ina2010
Postat pe 1 Ianuarie 2010 16:44
De la: ina2010, la data 2010-01-01 16:44:55ce poti sa facI? cred ca fiecare femeie in parte sa nu acepte , ast de bat femeile au ceva la cap. ptr ca stiu ca o femeie nu poate sa bata un barbat si din acest motiv abuzeaza de noi
Legea junglei,,cel mai puternic mananca pe cel mai slab....Si problema ca barbatii romani se iau unii dupa altii...Greu mai gasesti cate unul intreg la cap
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 21:08
eu as plati pe unul sa-i dea un shut bine plasat cuiva de pe aici. ia, zi 19? ghicesti la cine ma refer?

si_totusi
Postat pe 1 Ianuarie 2010 22:00
da' shutu' tau ce are, totusico? il pastrezi pentru altcineva?
pik_nik
Postat pe 1 Ianuarie 2010 22:54
De la: si_totusi, la data 2010-01-01 22:00:12eu as plati pe unul sa-i dea un shut bine plasat cuiva de pe aici. ia, zi 19? ghicesti la cine ma refer?

garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 23:02
De la: garbo027119, la data 2010-01-01 23:02:55
De la: si_totusi, la data 2010-01-01 22:00:12eu as plati pe unul sa-i dea un shut bine plasat cuiva de pe aici. ia, zi 19? ghicesti la cine ma refer?

Iti ajung banii si pt asa ceva? La salariile din romania
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 23:03
da ce te face sa crezi ca tutsica e in romania??? daca cumva e in sua, sau canada.....sau marea britanie....??? ce te faci??? acolo is salarii mai bengoase.....
tutankhamon
Postat pe 1 Ianuarie 2010 23:20
las, 19. nu duce tu grija asta. am bani destui.si in romania se castiga bine. acu', ai si tu dreptatea ta in ce priveste munca pe care ai putea sa o prestezi. la ingrijit babe, nu se plateste ca in germania - de exemplu

pentru o cauza nobila, ce nu face omul?

au basarabenii niste baieti de baieti, care au luptat prin afganistan si abia asteapta sa-si mai dezmorteasca ciolanele . si, nu au preturi prea mari .
si_totusi
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:34
Ce violenta esti Totusico!
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:41
dap e latura mea ascunsa
si_totusi
Postat pe 2 Ianuarie 2010 10:42
Fara violenta! Fara violenta!
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:02
..cred ca era vorba de violenta asha in general..nu neaparat de violenta impotriva femeilor....pana la urma exista si barbati agresati...de catre alti barbati..mai ai dracu...cum s/ar zice..
garbo055472
Postat pe 3 Ianuarie 2010 01:00
Acesta este un subiect care nu ar trebui sa lase rece pe nimeni. Violenta, sub orice forma, nu trebuie tolerata. E o dovada de primitivism. Iar violenta in familie, ar trebui aspru pedepsita. Indiferent ca cea agresata e femeiea, sau sunt agresati copiii, sau chiar barbatii. E intolerabil, in secolul in care traim, sa lovesti pe cei care formeaza familia ta. Dai dovada ca esti animal, nu om. Si daca stau si ma gandesc bine, nici macar animal nu te poti numi. Pentru ca animalele isi apara teritoriul si familia. Isi educa puii fara a-i invinetii si fara sa-i lase nenorociti pe viata. Nu sfatuiesc pe nimeni sa ramana langa un om violent, pentru nimic in lume. Omul violent nu se poate schimba. Iti da o palma, pe urma vine si-ti cere iertare si iti promite ca nu mai face? Nu-l asculta, minte! Cu prima ocazie nu va mai fi doar o palma, va fi mult mai mult. Bataia iti distruge moralul, iti distruge respectul pentru tine insati. Te face slab si vulnerabil in societate. Femeile care sunt astfel tratate in familie nu vor ajunge niciodata sa fie femei implinite. In cel mai bun caz se abrutizeaza si devin si ele la fel de violente in relatiile cu ceilalti. De cele mai multe ori sufera in tacere, iar sufletul lor este distrus pentru tot restul vietii. De barbati nu mai vorbesc. Un barbat agresat in familie, ori devine extrem de violent in relatiile cu ceilalti oameni, ori este distrus pentru societate. Copiii sunt cei mai afectati. Coeficientul lor de inteligenta ramane de cele mai multe ori extrem de mic, iar violenta ca pe o lectie de viata si se comporta la fel cu semenii lor , cu viitoarele lor familii, ba chiar de multe ori ajung sa infunde puscaria pentru cine stie ce crima.
Suntem oameni, e bine sa ne pastram demnitatea. In tara asta cel mai rau e ca nu exista legi care sa pedepseasca violenta. In tarile dezvoltate legea ocroteste pe cei agresati. La noi, daca chemi politia cand esti martor la un asemenea act de violenta, vine, face un proces verbal, ii da agresorului o amenda modica, isi mai si bate joc de tine impreuna cu el si pleaca, lasand victima tot acolo, sa sufere si mai multe umilinte si agresiuni. Ba te mai baga si pe tine in mainile nebunului agresor. Asa societate, asa oameni.
Lidiaolteanu
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:14
De la: , la data 2009-04-06 10:15:11In majoritatea familiilor predomina violenta din ce in ce mai mult.Barbatii isi lovesc neveste in fata copiilor si chear si pe strada.Cei mai afectati sunt copii.Traind de mic intr-o familie in care vezi violenta,asa o sa cresti si tu agresiv.In cazul fetelor,cand isi vad mamele lovite cred ka asa este normal,iar cand se vor marita vor accepta si ele batai.Sa facem ceva impotriva violentei.
Chiar crezi ca mjoritatea cuplurilor practica acest sport? Eu nu sunt de acord cu tine ! Nu cred ca in aceasta tara predomina doar indivizii imbecili ! Totusi sunt cazuri mediatizate si de aceea avem impresia ca acest fenomen a reusit sa predomine....Hai sa privim in apropierea casei si sa enumeram cate familii ,,galagioase'' avem in preajma ? La mine in bloc nici una.....la parintii mei pe strada..nici una...etc. Deci sa nu generalizam....
Remy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:31
remy daca iti place sa traiesti cu capul in sac e problema ta . spui ca la tine pe strada nu exista ?deschide ochii bine . ai sa fii surprins(a). marea majoritate se ascund si inca destul de bine , fiindca romancele desi se pretind evoluate au ramas la mentalitatea" barbatul il ai pt toata viata" si este o mare rusine pt ele sa stie lumea ca nu o duc bine cu barbatul , ca mananca bataie, ca au o casnicie de ......Singurul moment in care mai reactioneaza e cand animalul le baga copiii in spital .Dar atunci e deja prea tarziu de cele mai multe ori. Si stii ce e culmea , ca nu sunt femei de la tara fara prea multa carte. Cel putin in Bucuresti sunt femei care ar putea sa plece daca ar vrea , dar le e mai frica de ce zice lumea decat de batai.Iar animalele au devenit mai stilate. inainte sa le bata le conving ca nu valoreaza nimic , ca fara ei nu sunt in stare de nimic .
gipsyheart
Postat pe 7 Ianuarie 2010 07:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
N-ai gasit loc la cresa ? Vrei o educatie speciala pentru copilul tau ? Sa invete si engleza ? 1 De la: emerald555 31 August 2010 17:13
sti ce face copilul tau,cand tu spui banalitati pe internet 18 De la: fleurdelis 5 Februarie 2010 18:53
ROMANIA 41 De la: garbo027119 25 Decembrie 2009 00:18
Babelopolis - Oraul de Vacan de la Babel 1 De la: garbo_3703 7 Iunie 2012 17:34
Clubul de Muzica.ro se da startul inscrierilor in noul an scolar 2017/2018 !! 1 De la: clubul_de_muzica 25 August 2017 14:02
Setari Cookie-uri