Violenta

rodi..nu te grabi.....fata zicea ca e bine sa incerci inainte sa discuti cu omu'.....daca nu reusesti, e naspa.....atunci fierbe spaghetele ...ca vine si bulionu'.......
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:04
mai degraba facut rapid un certificat medicolegal...deschis un proces si distrugeti-l pe mitocan...asemea nenorociti trebuie insemnati(cu fierul inrosit daca se poate) sa iin ocoleasca fetele ca pe ciuma ma scuzati ca m-am aprins ...
rodi_rdln
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:05
io pricepui ca fomeile is de vina, rele ale naibi, cata violenta !!
zambila
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:05
si tot ele se baga in pumnii bietilor nefericiti....mama lor de rautati....
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:07
tuth eu am avut parte de asa ceva!!! discuta in puala mea ! am facut si de astea si am suferit enorm...am fost una din proastele care a crezul in "nu se va mai intampla nicodata" si s-a intamplat....asta dupa discutiile care le incurajeaza jaja! intelegi de ce spun ca nu merita?
rodi_rdln
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:07
rodi..imi pare tare rau ca ai suferit...si, devenind acuma serioase...da...o discutie nu calmeaza o bestie si nicidecum nu o face sa nu mai dea ca un animal...din pacate, orice i-ai spune si orice ai face, un nebun interpreteaza orice aiurea...si i se pune pata din senin...
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:11
rodi, si mai traieste??

serios, io nu stiu unde-i gasiti, ca eu n-am avut "noroc" de asa ceva...bine, nici nu mai exista a 2-a zi, ii turnam o oala de apa fiarta in cap, in somn, sa nu stie ce l-o lovit!!

ioi, nu dadeati, mi-s olteanca, vorba lu' sor'mea!
zambila
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:12
da mai traieste si sa traiasca sanatos....cata vreme nu face greseala sa mai iasa in calea mea...ca atunci e prapad...as fi vrut la inceput sa sufere cum am facut-o eu...dar m-am linistit dupa ce am scapat de el si am vazut cat de frumoasa e viata...problema e ca mi-a furat 7 ani din viata din care unul de calvar si inca unul cu procesul de divort...de asta regret...in 7 ani ...puteam sa fac multe ....dar nu mai conteaza...acum macar stiu ca lumea nu e roz si stiu sa am grija de mine
rodi_rdln
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:16
zambila poate ca nu ai ajuns sa-i recunosti...si el a fost perfect un timp...vreo patru ani...pana ne-am casatorit...apoi a simtit omul ca ca si-a extins domeniile si ca sunt inmatriculata pe numele lui...si asa a inceput incet corvoada...si din pacate zambilici asemenea animale nu sunt pe cale de diparitie...dimpotriva
rodi_rdln
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:19
zambilo... vorba cantecului"oltean sunt,oltean imi zike"
"cin'se ia cu mine bine,
ii dau haina de pe mine.
cin'se ia cu mine rau
sa fereasca dumnezeu"
dar sa vezi tu,"potolitele de ardelence"cand sunt scoase din tatani di ce is in stare.
nu-ntrebatzi...pls...
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:29
adevarat!!!!!!subscriu.....sa le vezi!!!!
nazirra
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:31
io mi-s jumate ardeleanca si stiiiuuuu.....unde-i tigaia???
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:37
si oala.....sa fim civilizati!!!!totusi!!!!
nazirra
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:39
io mi-s strutzo-camila d-aia
zambila
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:40
daaa...ca dupa ce il stropsheshti cu tigaia, il aduni cu oala....auzi, nazziii...nu-i mai bun un faras????
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:40
De la: tutankhamon, la data 2009-10-27 13:37:53io mi-s jumate ardeleanca si stiiiuuuu.....unde-i tigaia???


noh numai olecutza,ca am imprumutat o tigaie vecinei mele.
ma duk sa vad daca si-o gatat trebsoara..
oale mai am..
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:41
rodi, probabil ca ai dreptate, nu cunosti un om niciodata, si apoi, omul se mai si schimba...
imi pare rau despre tine, dar esti tanara, ai toata viata inainte!
zambila
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:43
mami...dupe ce l ai imprestiat pe joooos....il lasi asiiia sa se reculeaga!!!!!
nazirra
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:43
De la: sophia, la data 2009-07-29 09:52:23
De la: kyra, la data 2009-07-24 11:08:09cu pusca ? nu era zdravan..........

dependenta psihologica de cel puternic in cuplu.. cunosc un caz la extrema cealalta: el o ia pe cocoasha de la nevasta... clar ca si el stiindu-se cu musca pe caciula nu zice nici ps... dar in orice caz violenta nu duce decat la violenta si genereaza ura.....




...................................................................VIOLENTA NU DUCE DECAT LA VIOLENTA SI GENEREAZA DOAR U R A !...
sophia
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:44
iegzact!!!!!
nazirra
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:45
tanc
mi-o venit o idee.
cine se apuca de kung-fu?
asta tre sa invetze orice femeie "cu scaun la cap" inainte de a face pasul fatal si nefericit al cununiei..
e ca si o asigurare de viatza..ca "nu se stie niciodata" cu cine imparti patul...cu iubitul sau cu dusmanul...
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:47
De la: nazirra, la data 2009-10-27 13:39:01si oala.....sa fim civilizati!!!!totusi!!!!



mai, eu nu as da cu oala, totusi

sunt metode muuult mai elaborate si muuuult mai eficiente .

de exemplu, dragalesaniile ce fac apel la psihic. aici trebuie lucrat . pana nu-l vedeti ca da buna ziua la gaste pe strada si face cu ochiul la luna, nu incetati presiunile

si_totusi
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:47
nazziii...nu-l ajuti sa sa-ntindea aseaaa...mai bine..... o tzara...... cu chishioru'???
tutankhamon
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:48
totusico, manipulezi omu
zambila
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:49
nu merita sa te cobori la nivelul lor...sa le platesti cu aceiasi moneda cere timp...ori timpul odata trecut nu-l mai aduci inapoi...viata trebuie traita frumos...nu se stie nicodata cand se rupe firul...asa ca dragele mele va doresc numai baieti frumosi,dragastosi,la minte sanatosi...si la buzunare ...grosi
rodi_rdln
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:50
totusika si-o pus manusitele cu dantelutza ...
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:50
totusico asa vom face ...dar...o intrebare...in noptile fara luna cam ce reactii au lupii astia?
rodi_rdln
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:53
ntz, ntz ! e urat sa manipulezi nu, trebuie sa fii bun samaritean si sa dirijezi din umbra, pe omu musculos spre spitalul de glumeti.

ca doar ii vrei binele. il duci la veselie

daca vrea un oaresce avantaj la job sa faci pe tracu-n patru si sa-l ajuti . adica sa strecori o veste precum ca e foarte bun meserias numai ca are o hiba . face pipi-n pat si-si suge deshtu inainte de culcare. da asta, asa printre laude

sau

daca-i vesel si zgubilitic cand il mai intalniti , amintiti-i cu o moaca spasita ca nu i-au iesit bine analizele candva. dar, sa aveti grija musai sa-l incurajati zicand ca medicina evolueaza si chiar daca are cancer, peste 80 de ani sigur se va gasi medicamantul miraculos
si_totusi
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:59
n-ar fi buna si asta ca doarme adanc si SFORAIE>>>
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:01
rodi, in noptile fara luna, e bine sa-i scoateti la plimbare. aveti grija sa-i calce o masina . un tir daca e posibil. alegeti voi momentul proipce cand il puneti sa traverseze strada
si_totusi
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atentie Parinti Din Bucuresti 1 De la: dana2011 3 Martie 2011 13:51
Copilul meu ma ameninta cu sinuciderea 152 De la: garbo089273 17 Martie 2010 22:28
avorturi nedorite 58 De la: cinezee 14 Februarie 2010 15:00
Clubul de Muzica.ro se da startul inscrierilor in noul an scolar 2017/2018 !! 1 De la: clubul_de_muzica 25 August 2017 14:02
ziua copilului-1 iunie 2010 35 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 19:26
Setari Cookie-uri