Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?

Ia fiti atenti aici, ca e de ras..numai persidisme:
De la: irina_24ro, la data 2009-04-17 11:05:23 Mie imi psre rau pt celelalte femei,poate nu sunt chiar asa realiste ca mine, asa puternice ca mine.

ai nu, zau!!!
De la: irina_24ro, la data 2009-04-17 11:05:23Imi este greu sa ma atasez de cineva cand vad ce fac ei cu alte femei,(..)poate ca sunt eu mai sensibila nu stiu

dementza clara, nene, Nikita mai culege si ghiocei.
Avem un mic apogeu aici:
De la: irina_24ro, la data 2009-04-17 11:05:23si cam greu as putea suporta un om langa mine pe care sa il iubesc

mda, inteleg, in capul ei Ying si Yang se bat in continuare ca Ping si Pong.
Persiduta sa fie mandra, are epigoni, din cate vad.
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:08
deci esti de acord ca n-a luat pastila dimineata, la pranz si seara...
gabitzza
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:16
Eu cred ca i-a fugit Cainele cu pastilele alea, si acum ii e jena sa revina cu flaconul gol acasa.
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:18
Aoleu, ce culegere de perle...!!!
Ella34
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:18
De la: irina_24ro, la data 2009-04-15 12:52:23pai o sa ostenesc doar dupa ce termin ce am de zis,atunci ostenesc si cand imi vin idei noi le zic iarasi



deci...ne-asteapta vremuri grele...
gabitzza
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:28
Anakin, tu nu te mai saturi odata?
Ce crezi ca sunt eu bataia ta de joc?
Eu am tot evitat sa-ti raspund, dar vad ca tu nu prea sti sa te limitezi.
persidadamian
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:31
persi, incep sa cred ca suferi de mania persecutiei.. cum ai dedus ca e vorba despre tine?
Mai bine incearca sa conjugi verbul "a sti", o sa inveti sa il scrii corect pana in final.
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:50
Mai sa fie !!!
E plin site-ul asta de perside.
Si cu toate te-ai rafuit in afara de mine.
persidadamian
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:54
Ar trebui sa te simti flatata ca ai brevetat un stil propriu si incomprehensibil de exprimare ce face deja prozeliti, dar vad ca in loc de asta, tu mai mult te flatulezi.
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:57
Astept raspunsul.... delicios!!!!
Romeo_Ex
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:58
Ei nu zau?
Chiar asa oare?
Ia vezi-ti tu de tine si mai bine evita sa ma dai pe mine exemplu de cate ori ai ocazia.
M-am facut destul de clara?
Da ori ba?
persidadamian
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:03
Esti cam neclara si exagerata. Nu imi spui tu mie ce sa fac, chestiile astea pastreaza-le pentru cine ti le inghite. Iti place sau nu, ce fac si ce scriu eu e treaba mea, si pot sa dau de exemplu pe cine vreau.. nu e vina cuiva anume ca apar pe site agramate care iti seamana.
anakin
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:08
Bineanteles ca sunt neclara pentru unul ca tine.
Si atata timp cat scrii despre mine, nu mai e treaba ta, este si treaba mea. Dar bineinteles ca nu-ti dai seama ce faci, datorita bunului simt, care din pacate-ti lipseste.




persidadamian
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:29
Eu tind sa cred ca esti neclara pentru mai multa lume, si incep sa cred ca lipsa unui medic curant din localitate incepe sa iti produca efecte. Numai tu poti sa vezi ca e vorba de tine intr-o postare unde este personajul principal este altul. Ori iti place sa iti vezi postarile pe forum, ca sa le citesti peste ani copiilor prescolari ai vecinilor, ori postezi ca sa te afli in treaba. Cert este ca mai mereu esti pe langa subiect dar te bagi in seama cu o insistenta care demonstreaza faptul ca ai mers la scoala de la sase ani dar si ca frustrarile tale din viata cotidiana sunt mai mari decat aspiratiile.
anakin
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:38

Eu sunt sigura ca-ti lipseste bunul simt si ca te tragi din mahala.
Si cum eu nu ma trag din mahala, nu cred ca am ce sa mai vorbesc cu tine.
Cat despre postarile mele, daca sunt intelese sau nu, pe langa subiect sau la subiect, lasa si pe altii sa-si zica parerea.
Nu juca rolul intermediarului neplatit.
Sau daca-ti place sa faci munca voluntara, n-ai decat.
Si inca ceva....
Tu la frustrarile mele te opresti?
Tu nu vezi cat de acid esti? In fine.
Nu sunt psiholog, asa ca am sa las pe cei calificati sa-si spuna parerea.
persidadamian
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:51
Eu sunt extrem de sigur ca nu ai argumente sa combati ceea ce spun si incerci sa arunci cu noroi in oameni care iti spun ca esti de un agramatism feroce, ca maltratezi crunt limba romana pe unde o prinzi. Sunt ferm convins ca erai des prinsa cu temele nefacute si ca iti exprimai in pumni frustrarile fata de profesorii care iti dadeau nota patru, in loc sa fi pus mana sa inveti. Calea cunoasterii este mult mai grea decat drumul eschivarii de raspundere pe care ti l-ai ales, unul care comaseaza extremele, iar daca eu ma trag din mahala, atunci tu cobori direct din baobab.
Continui sa cred ca ai grave probleme comportamentale dublate de tulburari de personalitate, motiv pentru care alegi sa apelezi la vocabularul limitat al jignirilor in locul unui schimb de idei la care nu poti face fata. Ti-am cerut sa argumentezi cum ai dedus ca era vorba despre tine in postarile anterioare si ai raspuns badaraneste si emfatic, dovedind ca nu faci fata unei discutii si incercand sa muti subiectul conversatiei.
Eu m-am referit la frustarile tale sociale, nu ma intereseaza cele pe care le ai acasa ori la serviciu, cand speli veceurile dupa irlandezii aia betivi.

Pentru cultura mea generala, ce inseamna ca sunt acid?.. e de bine sau de rau?

E bine ca nu esti psiholog, insa eu iti recomand in continuare un psihiatru. Evident ca tu stii care e diferenta dintre cele doua tagme, dar asa, cu cuvintele tale, desprinse de cotidianul noroios al mediului in care te confunzi, ai putea sa ne-o explici si noua, profanii astia din mahala?
anakin
Postat pe 18 Aprilie 2009 01:07
De la: anakin, la data 2009-04-18 01:07:59Eu sunt extrem de sigur ca nu ai argumente sa combati ceea ce spun si incerci sa arunci cu noroi in oameni care iti spun ca esti de un agramatism feroce, ca maltratezi crunt limba romana pe unde o prinzi. Sunt ferm convins ca erai des prinsa cu temele nefacute si ca iti exprimai in pumni frustrarile fata de profesorii care iti dadeau nota patru, in loc sa fi pus mana sa inveti. Calea cunoasterii este mult mai grea decat drumul eschivarii de raspundere pe care ti l-ai ales, unul care comaseaza extremele.
Continui sa cred ca ai grave probleme comportamentale dublate de tulburari de personalitate, motiv pentru care alegi sa apelezi la vocabularul limitat al jignirilor in locul unui schimb de idei la care nu poti face fata. Ti-am cerut sa argumentezi cum ai dedus ca era vorba despre tine in postarile anterioare si ai raspuns badaraneste si emfatic, dovedind ca nu faci fata unei discutii si incercand sa muti subiectul conversatiei.
Eu m-am referit la frustarile tale sociale, nu ma intereseaza cele pe care le ai acasa ori la serviciu, cand speli veceurile dupa irlandezii aia betivi.

Pentru cultura mea generala, ce inseamna ca sunt acid?.. e de bine sau de rau?

Si daca tu sugerezi un psiholog, eu iti recomand un psihiatru, ca sa nu fiu atat de rau si sa iti dau recomandari gresite. Evident ca tu stii care e diferenta dintre cei doi, dar asa, cu cuvintele tale ai putea sa ne-o explici si noua, astia din mahala?


Esti groaznic de lasi Anakin. Atunci cand nu mai stii ce sa spui dai cu presupusu, ori te dai lovit.
Pentru cultura ta generala, pentru mine insemni nimic si postarile tale ma lasa rece.
Cred ca ai trecut printr-o trauma la scoala, sa fiu mai exacta, cred nu ai avut nici un prieten in timpul scolii, pentru ca toti te luau peste picior si nu te baga nimeni in seama, restul serialului il cunosti. Si acum ai gasit acest forum, incerci sa te razbuni pe toti cei pe care-i consideri ca au trecut ca " Voda prin loboda" prin scoala.
Si inca ceva...
In care oameni am aruncat cu noroi, in afara de tine.?
Si sa-ti mai spun ceva, eu nu arunc cu noroi in nimeni, tu m-ai fortat.
Si vad ca tot nu iti este de-ajuns.
Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, nici cu tine. Chestia este ca tu cu asta te hranesti si, te simti foarte bine atunci cand pui pe altii jos.
Nu ma supara nimeni cand imi atrage atentia ca am gresit prin modul de a ma exprima sau de a scrie.
Din greseli invatam.
persidadamian
Postat pe 18 Aprilie 2009 01:41
"Eu m-am referit la frustarile tale sociale, nu ma intereseaza cele pe care le ai acasa ori la serviciu, cand speli veceurile dupa irlandezii aia betivi."
Tu chiar suferi de o nesimtire impietrita.
Nici nu vreau sa mai stiu ca existi pe acest forum, imi provoci scarba.
persidadamian
Postat pe 18 Aprilie 2009 02:05
De la: persidadamian, la data 2009-04-18 02:05:14"Tu chiar suferi de o nesimtire impietrita.
Nici nu vreau sa mai stiu ca existi pe acest forum, imi provoci scarba.


Asta e caracterul tau, zero barat...
Nu mai da citate din biblie prin alte parti, nu te mai ascunde dupa deget sau dupa nu stiu ce boala inventata, ca sa atragi compasiune, intrucat asta esti tu in realitate, o individa meschina tata. Esti o individa limitata, dar nu iti accepti limitele, care jignesti cand nu ai argumente si care nu vei depasi niciodata conditia in viata.
anakin
Postat pe 18 Aprilie 2009 10:29
Ma intreb, daca noi nu putem sa ne stapanim in fata unei femei care este straina de interesele si sentimentele noastre, si ne purtam nepoliticos, ce viata am duce impreuna cu ea?Se spune ca mintea este data barbatului, iar inima este data femeii.Daca un barbat se considera din aceasta pricina mai intelept decat o femeie, trebuie sa o dovedeasca, nu vorbind urat si ranind, ci purtandu-se civilizat.Nici eu nu iubesc pe toata lumea, dar asta nu ma impiedica sa fiu macar politicos.
Ioana007
Postat pe 18 Aprilie 2009 10:41
Ionico, tu ai dreptate in felul tau, insa poti remarca faptul ca am incercat sa fiu cat mai rabdator. Ma deranjeaza foarte mult insa fuga de raspundere, tupeul, minciuna, parsivismul, adica taman igredientele specifice escrocului calificat, care pe de o parte isi creaza o imagine de napastuit al soartei in vederea culegerii de simpatii, iar pe de alta parte, atunci cand cineva observa lucrul asta, arunca cu abjectii.
anakin
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:52
De la: anakin, la data 2009-04-18 10:29:56
De la: persidadamian, la data 2009-04-18 02:05:14"Tu chiar suferi de o nesimtire impietrita.
Nici nu vreau sa mai stiu ca existi pe acest forum, imi provoci scarba.


Asta e caracterul tau, zero barat...
Nu mai da citate din biblie prin alte parti, nu te mai ascunde dupa deget sau dupa nu stiu ce boala inventata, ca sa atragi compasiune, intrucat asta esti tu in realitate, o individa meschina tata. Esti o individa limitata, dar nu iti accepti limitele, care jignesti cand nu ai argumente si care nu vei depasi niciodata conditia in viata.


Eu nu zau...hai lasa-ma..
Ma cunosti cumva in realitate?
Sau m-ai vazut trecand pe strada si nu te-am bagat in seama, datorita faptului ca-mi pareai clar inferior, iar atunci cand nu esti bagat in seama, vrei sa provoci omul, pentru ca vrei sa demonstrezi ca esti macar egal cu el/ea, cand defapt tu-ti cunosti limitele si, incerci sa-ti scoti frustrarile pe altcineva.
Ia aminteste-mi tu, pentru ca eu sunt foarte limitata in gandire si prefer sa nu-mi aduc aminte de oamenii carora le place stilul "mahala".
Ai cautat sa ma provoci de cate ori ai avut ocazia, iar acum ma faci pe mine in tot felul.
Sa-ti fie rusine, pentru felul in care jonglezi cu cuvintele doar pentru a rani si pentru ati bate joc de oameni, bineinteles in stilul tau propriu.
Este ultima data cand mai vorbesc cu tine.
Se pare ca ai reusit sa transformi si acest topic intr-o adevarata mahala.
Spor la treaba, pentru ca atunci cand eu voi iesi din vizorul tau, vei gasi o alta persoana sa o provoci, mai apoi sa-ti permiti sa o jignesti in tot felul si sa o improsti cu noroi, apoi sa te dai lovit si sa te folosesti, de te miri ce, pentru a o scoate tot pe acea persoana vinovata de tot circul creat de tine, iar tu sa iesi basma curata.
Foarte multa lume nu-ti raspunde datorita bunului simt, motiv pe care tu oricum nu-l intelegi, pentru ca, de bunul simt, dupa cum am zis, duci lipsa.
persidadamian
Postat pe 18 Aprilie 2009 14:19
Esti incorigibila. Imi amintesc ca ai spus ca nu mai vorbesti cu mine de vreo douazeci de ori, dar de fiecare data o tii pe a ta.
anakin
Postat pe 18 Aprilie 2009 14:36
m-ati dezamagit amandoi

nu imi inchipui ca parerea mea conteaza, sau ca va afecteaza intr-un fel sau altul, dar am simtit ca trebuie sa va spun asta.

nici macar in Sambata Mare, nu puteti renunta la intepaturi
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Aprilie 2009 14:37
persidadamian
Postat pe 18 Aprilie 2009 14:41
Anakin, esti un cyber-bully si faci de rusine personajul al carui nume ti l-ai ales ca ID.

Persida, daca nu te poti abtine sa te certi nu mai deschide comp. citeva zile.
Aemulus
Postat pe 18 Aprilie 2009 20:28
vai...ce urat!!!
de ce oare se isca patimi atat de mari?
ce aveti oameni buni de impartit?
lumea e atat de mare..si...eu cred ca incap toti in ea!!!
chiar si cei pe care unii nu-i inteleg!!!
deci...pe bune...ce aveti?
chiar credeam ca...prietenii de pe aici...stiu sa inteleaga cand e lasat ...si...cand e de batut piatra!!!
sincer...netu` asta...naste patimi pe care n-ar trebui sale cunoastem!!!
sau...mai exact ....sa putem trece peste ele...ca niste oameni cu ceva in cap!!!
iertati-ma ca...spun asta ...dar...vad ca se isca ...multe patimi...chiar cand nu trebuie!!!
ovidiu42
Postat pe 18 Aprilie 2009 20:41
De la: micabis, la data 2009-04-18 20:28:11Anakin, esti un cyber-bully si faci de rusine personajul al carui nume ti l-ai ales ca ID.

Persida, daca nu te poti abtine sa te certi nu mai deschide comp. citeva zile.


Cam dure acuzatiile totusi pentru Anakin... Persida nu este chiar nevinovata... unul era de ajuns sa cedeze! UNUL!
Nu iau partea nimanui... din afara se vede altfel...
Romeo_Ex
Postat pe 18 Aprilie 2009 20:51
Pace..
gabitzza
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:33
Ma intreb daca cei care se incaiera nu o fac intr-un fel, din dragoste.Bucurati-va de tihna acestor zile, nu de focul pe care-l iscati si care poate sa distruga cele mai nobile sentimente.
Ioana007
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
jena de intimitate 48 De la: garbo_1681 28 Iunie 2012 12:05
Nu inteleg de ce evita acest subiect dupa 1 an de relatie. 11 De la: garbo_454875 28 Septembrie 2016 13:20
Nelamuriri 3 De la: garbo_2366 18 Mai 2012 23:57
o parere as vrea..... 109 De la: Dor_marunt 3 Ianuarie 2010 20:22
M-a inselat sotia.. Ce sa fac? 37 De la: garbo_474028 21 Noiembrie 2018 19:32
Setari Cookie-uri