Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?

sa inteleg ca ti-ai luat ochelari???

irinuco..viatza mea..
gabitzza
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:41
si de fapt barbatii au inceput cu inselatul.Ce faceau ei inainte?Erau autoritari cu femeile dar isi faceau ei de cap,de asta s-au razvratit femeile frate si isi fac de cap acuma,ca daca le era bine credema ca erau cuminti,poate mai sunt si exceptii la barbatii.Dar ei au ciuda asta pe femeie de mult de parca ar fii dat naiba in ei doamne iartama ca eva la impins pe adam la pacat parca ar parea sa s-ar razbuna.Dar ei nu inteleg ca de fapt daca ii faci rau la un om mai tare il inraiesti,asa cum s-a inrait si femeia,pt ca femeia nu a fost mereu asa,nedreptatea frate a adus-o asa
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:41
si de fapt barbatii au inceput cu inselatul.Ce faceau ei inainte?Erau autoritari cu femeile dar isi faceau ei de cap,de asta s-au razvratit femeile frate si isi fac de cap acuma,ca daca le era bine credema ca erau cuminti,poate mai sunt si exceptii la barbatii.Dar ei au ciuda asta pe femeie de mult de parca ar fii dat naiba in ei doamne iartama ca eva la impins pe adam la pacat parca ar parea sa s-ar razbuna.Dar ei nu inteleg ca de fapt daca ii faci rau la un om mai tare il inraiesti,asa cum s-a inrait si femeia,pt ca femeia nu a fost mereu asa,nedreptatea frate a adus-o asa
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:41
Hello!! Dai copy/paste? Te rog sa te uiti putin mai sus si sa-mi raspunzi... Ai nevoie de ajutor? Inca mai am carpa de praf din cafenea... Sunt tare indemanatic
Romeo_Ex
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:42
De la: Romeo_Ex, la data 2009-04-16 18:42:54Hello!! Dai copy/paste? Te rog sa te uiti putin mai sus si sa-mi raspunzi... Ai nevoie de ajutor? Inca mai am carpa de praf din cafenea... Sunt tare indemanatic
ehe da sunt bine pe mine in fiecare zi ma dezamagesc oamenii cu egoismul si nesimtirea lor,stai linistit ca m-am obisnuit.Am si prietene cu creier, dar eu nu prea suport nedreptatea
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:01
De la: Romeo_Ex, la data 2009-04-16 18:42:54Hello!! Dai copy/paste? Te rog sa te uiti putin mai sus si sa-mi raspunzi... Ai nevoie de ajutor? Inca mai am carpa de praf din cafenea... Sunt tare indemanatic
ehe da sunt bine pe mine in fiecare zi ma dezamagesc oamenii cu egoismul si nesimtirea lor,stai linistit ca m-am obisnuit.Am si prietene cu creier, dar eu nu prea suport nedreptatea
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:01
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:01:17
De la: Romeo_Ex, la data 2009-04-16 18:42:54Hello!! Dai copy/paste? Te rog sa te uiti putin mai sus si sa-mi raspunzi... Ai nevoie de ajutor? Inca mai am carpa de praf din cafenea... Sunt tare indemanatic
ehe da sunt bine pe mine in fiecare zi ma dezamagesc oamenii cu egoismul si nesimtirea lor,stai linistit ca m-am obisnuit.Am si prietene cu creier, dar eu nu prea suport nedreptatea
putini sunt oamenii care gandesc sau care vor sa gandeasca,eu sunt putim ca exigenta,de asta este cam greu pt ca corectitudine si dreptate nu prea mai exista si tre sa lupti sa o castigi
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:03
Incearca sa nu mai postezi de 2 ori... ma incurc in itze si nu stiu daca postezi tu si/sau sora geamana...
Eu am inteles, partial numai, cam de ce te plangi tu. Faptul ca nu pui spatiu dupa punct sau virgule nu ma ajuta; ca nu esti coerenta si ai fraza kilometrica iar ma incurca si creeaza un dezechilibru total in mintea mea, cred ca incep sa-mi cedeze sinapsele una cate una, tu ce crezi?
Sunt multi barbati care te-au dezamagit, deci... Don't get mad, get even... (traducerea in episodul viitor)
Romeo_Ex
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:08
pe mine nu m-a dezamagit de mult un barbat pt ca ca nu ma incurc cu oricine.Caut ceva de calitate dar cam greu ca nu prea gasesc.Am cativa admiratori dar multi gandesc ca daca ei sunt barbati ei au dreptul sa isi permita multe,si eu ca femeie trebuie sa imi tin gura.Si nu mi se pare corect
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:15
irina....cauta ca...s-ar putea sa te impiedici de altele care ...cauta si ele...sarmanele!!!
asa ca...ia ce-ti place...si...nu ezita!!!
s-a putea ca mai tgarziu...sa nu mai ai posibilitatea sa alegi!!!
pt ca....viata...asa cum stii si tu...e scurta si...nu prea oferabucurii!!!
tre sa le gasesti tu!!
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:20
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:15:51pe mine nu m-a dezamagit de mult un barbat pt ca ca nu ma incurc cu oricine.Caut ceva de calitate dar cam greu ca nu prea gasesc.Am cativa admiratori dar multi gandesc ca daca ei sunt barbati ei au dreptul sa isi permita multe,si eu ca femeie trebuie sa imi tin gura.Si nu mi se pare corect


Tine te rog cont de indicatiile de scriere postate de mine mai sus! Multumesc!

Daca traiesti in Evul Mediu, da! Barbatii isi permit multe, pt ca sunt barbati, iar femeia are drepturi 0, asa ca, "ciocul mic"!
Dar suntem in secolul XXI!! Toate femeile au luptat ani la rand pentru egalizarea asta (acum fie vorba intre noi, ele parca sunt mai egale decat barbatii, dar nu mai spui la nimeni, shhh), ai dreptul Irinuca sa-i spui "Ia mai du-te dracului!!" fara nicio problema, iti promit eu ca nu te bate nimeni cu pietre dupa aceea!

Mie imi place sa fie femeia directa! Sa-mi spuna franc in fata daca sunt mitocan! Poate eu am neuronii la N si nu-mi dau seama, sau poate vreau sa ii pun pe ai ei... Blonda sau bruna, imi totuna!
Am sau nu dreptate?
Romeo_Ex
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:24
da caut dar nu gasesc pt ca eu cred ca un om este si bun si rau.Problema ca sunt cam nestatornici,eu am nevoie de un barbat statornic pt ideeile si gandirea lui ca sa ma pot baza,pt ca nu vreau sa ma casatoresc de 10ori,ci o data
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:24
dualitatea asta...bat-o vina...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:26
De la: Romeo_Ex, la data 2009-04-16 19:24:15
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:15:51pe mine nu m-a dezamagit de mult un barbat pt ca ca nu ma incurc cu oricine.Caut ceva de calitate dar cam greu ca nu prea gasesc.Am cativa admiratori dar multi gandesc ca daca ei sunt barbati ei au dreptul sa isi permita multe,si eu ca femeie trebuie sa imi tin gura.Si nu mi se pare corect


Tine te rog cont de indicatiile de scriere postate de mine mai sus! Multumesc!

Daca traiesti in Evul Mediu, da! Barbatii isi permit multe, pt ca sunt barbati, iar femeia are drepturi 0, asa ca, "ciocul mic"!
Dar suntem in secolul XXI!! Toate femeile au luptat ani la rand pentru egalizarea asta (acum fie vorba intre noi, ele parca sunt mai egale decat barbatii, dar nu mai spui la nimeni, shhh), ai dreptul Irinuca sa-i spui "Ia mai du-te dracului!!" fara nicio problema, iti promit eu ca nu te bate nimeni cu pietre dupa aceea!

Mie imi place sa fie femeia directa! Sa-mi spuna franc in fata daca sunt mitocan! Poate eu am neuronii la N si nu-mi dau seama, sau poate vreau sa ii pun pe ai ei... Blonda sau bruna, imi totuna!
Am sau nu dreptate?
eu cred ca oameni prosti nu exista,dar cred ca sunt oameni care nu vor sa evolueze in bine,pt ca nimeni nu s-a nascut invatat.Si daca nu om nu are probleme cu capul poate asimila,dar depinde ce ceea ce vrea el
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:29
De la: Romeo_Ex, la data 2009-04-16 19:24:15
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:15:51pe mine nu m-a dezamagit de mult un barbat pt ca ca nu ma incurc cu oricine.Caut ceva de calitate dar cam greu ca nu prea gasesc.Am cativa admiratori dar multi gandesc ca daca ei sunt barbati ei au dreptul sa isi permita multe,si eu ca femeie trebuie sa imi tin gura.Si nu mi se pare corect


Tine te rog cont de indicatiile de scriere postate de mine mai sus! Multumesc!

Daca traiesti in Evul Mediu, da! Barbatii isi permit multe, pt ca sunt barbati, iar femeia are drepturi 0, asa ca, "ciocul mic"!
Dar suntem in secolul XXI!! Toate femeile au luptat ani la rand pentru egalizarea asta (acum fie vorba intre noi, ele parca sunt mai egale decat barbatii, dar nu mai spui la nimeni, shhh), ai dreptul Irinuca sa-i spui "Ia mai du-te dracului!!" fara nicio problema, iti promit eu ca nu te bate nimeni cu pietre dupa aceea!

Mie imi place sa fie femeia directa! Sa-mi spuna franc in fata daca sunt mitocan! Poate eu am neuronii la N si nu-mi dau seama, sau poate vreau sa ii pun pe ai ei... Blonda sau bruna, imi totuna!
Am sau nu dreptate?
Daca te multumesti cu putin,poti sa stai locului.daca vrei mai mult de la viata trebuie sa lupti pt a dobandi ceva
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:31
ce bine ar fi daca am putea sa facem ce vrem...fara sa suferim!!!
pb e ca...inainte de a face ceva....trebe sa si gandim...si...sa ne asumam cele responsabile!!!
pt ca asa fac oamenii care ...chiar se considera oameni!!!
chestia e ca...unii se cred...si...n-au nimic de-a face cu...acest simptom ...de a fi si oameni!!
deci...de a fi asa cum simt!!!
viata...e ceva complex...si de aceea...putini pot trece testu`!!!
ideea e ca ...atunci cand dorim ceva...sa punem pretz pe...natural!!!
daca nu suntem naturali...nimic nu poate compensa asta!!!
si...tot noi suntem cei care suferim si...ne razvratim dupa!!!
dar...avem puterea sa ne privim...asa cum suntem?
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:32
eu tot cred ca nu mai ai Alprazolam...
gabitzza
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:34
sa fie vb de...manelistu` in cauza din ultimele zile?
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:36

Hai mai, nu stricati atmosfera, ca se alunecase frumusel spre filozofeala...
Ella34
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:39
De la: ovidiu42, la data 2009-04-16 19:32:54ce bine ar fi daca am putea sa facem ce vrem...fara sa suferim!!!
pb e ca...inainte de a face ceva....trebe sa si gandim...si...sa ne asumam cele responsabile!!!
pt ca asa fac oamenii care ...chiar se considera oameni!!!
chestia e ca...unii se cred...si...n-au nimic de-a face cu...acest simptom ...de a fi si oameni!!
deci...de a fi asa cum simt!!!
viata...e ceva complex...si de aceea...putini pot trece testu`!!!
ideea e ca ...atunci cand dorim ceva...sa punem pretz pe...natural!!!
daca nu suntem naturali...nimic nu poate compensa asta!!!
si...tot noi suntem cei care suferim si...ne razvratim dupa!!!
dar...avem puterea sa ne privim...asa cum suntem?
stii este bine sa nu judecam un om si sa il acceptam asa cum este el,pt ca la un om depinde ce viata a avut,ce educatie avut,daca a avut de unde sa invete unele lucruri.Stii cel mai bine este decat sa judecam un om,mai bine incerci sa il sfatuiesti dar fara sa il judeci,pt ca toti practic gresim mai mult sau mai putin,si treptam invatam unele lucruri.Si sa nu mai facem rau,pt ca daca facem rau, oamenii se inraiesc ,mai bine te aperi si incerci sa il sfatuiesti dar fara sa il judeci pt ca noi oamenii nu avem dreptul sa judecam pe nimeni,poate cand te mai enerveaza cineva ii zici ce te doare,dar sa judecam asa nu este corect,ci sa-i incercam sa intelegem ceilati oamenii si sa ii sfatuiesti
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:43
De la: Ella34, la data 2009-04-16 19:39:08
Hai mai, nu stricati atmosfera, ca se alunecase frumusel spre filozofeala...




ella...sincer...imi placea...dar...samburele...lipseste!!!
tot caut...si...nu e nimic...plauzibil!!!
fata asta...nu vrea sa spuna tot!!!
si...se mira...ca nu ajuta lumea!!!
e adevarat ca e dificil sa-ti pui viata ...aici...
dar...eu sincer...n-am reusit sa inteleg mare lucru ...decat ca...vrea...doreste...dar...eforturi...nu vrea sa faca!!!
si...nu pt noi...ci pt ea...
sa caute sa inteleaga...ce se petrece...si sa ia masuri!!
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:43
De la: ovidiu42, la data 2009-04-16 19:43:55
De la: Ella34, la data 2009-04-16 19:39:08
Hai mai, nu stricati atmosfera, ca se alunecase frumusel spre filozofeala...




ella...sincer...imi placea...dar...samburele...lipseste!!!
tot caut...si...nu e nimic...plauzibil!!!
fata asta...nu vrea sa spuna tot!!!
si...se mira...ca nu ajuta lumea!!!
e adevarat ca e dificil sa-ti pui viata ...aici...
dar...eu sincer...n-am reusit sa inteleg mare lucru ...decat ca...vrea...doreste...dar...eforturi...nu vrea sa faca!!!
si...nu pt noi...ci pt ea...
sa caute sa inteleaga...ce se petrece...si sa ia masuri!!
tu chiar nu intelegi ceea ce doresc eu? Doresc sa pot influenta pozitiv oameniii
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:47
De la: ovidiu42, la data 2009-04-16 19:43:55
De la: Ella34, la data 2009-04-16 19:39:08
Hai mai, nu stricati atmosfera, ca se alunecase frumusel spre filozofeala...




ella...sincer...imi placea...dar...samburele...lipseste!!!
tot caut...si...nu e nimic...plauzibil!!!
fata asta...nu vrea sa spuna tot!!!
si...se mira...ca nu ajuta lumea!!!
e adevarat ca e dificil sa-ti pui viata ...aici...
dar...eu sincer...n-am reusit sa inteleg mare lucru ...decat ca...vrea...doreste...dar...eforturi...nu vrea sa faca!!!
si...nu pt noi...ci pt ea...
sa caute sa inteleaga...ce se petrece...si sa ia masuri!!
tu chiar nu intelegi ceea ce doresc eu? Doresc sa pot influenta pozitiv oameniii
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:47
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:47:56
De la: ovidiu42, la data 2009-04-16 19:43:55
De la: Ella34, la data 2009-04-16 19:39:08
Hai mai, nu stricati atmosfera, ca se alunecase frumusel spre filozofeala...




ella...sincer...imi placea...dar...samburele...lipseste!!!
tot caut...si...nu e nimic...plauzibil!!!
fata asta...nu vrea sa spuna tot!!!
si...se mira...ca nu ajuta lumea!!!
e adevarat ca e dificil sa-ti pui viata ...aici...
dar...eu sincer...n-am reusit sa inteleg mare lucru ...decat ca...vrea...doreste...dar...eforturi...nu vrea sa faca!!!
si...nu pt noi...ci pt ea...
sa caute sa inteleaga...ce se petrece...si sa ia masuri!!
tu chiar nu intelegi ceea ce doresc eu? Doresc sa pot influenta pozitiv oameniii
Imi place sa ii ajut pe oameni,dar nu imi place sa ma las calcata in picioare de ei
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:49

Ei, dar stiu ca ai teluri inalte, fata mea..!

Da' cred ca atitudinea-i gresita si pe undeva mai e o problema de coerenta...

...si termina cu postatul asta in dublu exemplar, ca incepi sa devii enervanta! Na, ai vazut ce influenta ai asupra mea?
Ella34
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:52
De la: Ella34, la data 2009-04-16 19:52:09
Ei, dar stiu ca ai teluri inalte, fata mea..!

Da' cred ca atitudine-ai gresita si pe undeva mai e o problema de coerenta...

...si termina cu postatul asta in dublu exemplar, ca incepi sa devii enervanta! Na, ai vazut ce influenta ai asupra mea?
ehe nu imi pierd eu asa increderea pt ca sunt foarte perseverenta,nu merge cu tine dar merge in alta parte nu?
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:54
eu...sincer...tocmai asta caut sa inteleg!!!
doar ca...prin ceea ce spui...efectul e...putin distorsionat!!
si...parca cele scrise...prea p;ar a fi...scenarii !!!
iertare ca...spun asta...dar ...esti greu de inteles!!!
nu poti fi concisa si...directa?
ar fi mult mai ushor si..s-ar intelege exact ce vrei sa spui!!
pt ca...lumea poate fi carcotasha!!
eu...unu` nu`s!!!
dar...vezi si tu cum e lumea!!!
deci...ori te adaptezi...ori...lumea te exclude!!!
cum crezi tu ca e cel mai bine?
eu...sunt mai transhant...asa!!!
cei de pe aici pot confirma asta!!!
deci...ori....ori!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:55
De la: Ella34, la data 2009-04-16 19:52:09
Ei, dar stiu ca ai teluri inalte, fata mea..!

Da' cred ca atitudinea-i gresita si pe undeva mai e o problema de coerenta...

...si termina cu postatul asta in dublu exemplar, ca incepi sa devii enervanta! Na, ai vazut ce influenta ai asupra mea?
incercarea moarte nare,daca nu vrea sa asculte sa ramana asa cum este,poate peste 10 ani isi va aduce aminte de cuvintele mele si il vor ajuta,cine stie si sa iti mai spun ceva un om nu se schimba peste noapte
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:55

Ar merge si mai bine, daca ai avea ceva de spus...
Ella34
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:55
De la: Ella34, la data 2009-04-16 19:55:58
Ar merge si mai bine, daca ai avea ceva de spus...
la ce te referi?
irina_24ro
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sau amagire? 4 De la: ameno 21 Martie 2011 22:17
Sex din prima noapte 27 De la: adastaicu 3 Aprilie 2010 15:34
Soțul meu vrea sex oral 27 De la: CristianBaciu 26 Iunie 2018 12:13
Virgin la 22 de ani 1 De la: garbo_500345 18 August 2019 18:07
de ce se inseala si femeile dar si barbatii? 260 De la: anirica 28 Mai 2010 18:54
Setari Cookie-uri