Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?

De la: florin_c76, la data 2009-04-16 23:09:40
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:24:51da caut dar nu gasesc pt ca eu cred ca un om este si bun si rau.Problema ca sunt cam nestatornici,eu am nevoie de un barbat statornic pt ideeile si gandirea lui ca sa ma pot baza,pt ca nu vreau sa ma casatoresc de 10ori,ci o data

Poate ca raspunsul tau ptr.casatorie e sa te duci la manastire si sa stai acolo o luna sa te rogi si poate Cel De Sus iti va sorti un barbat asa cum vrei sa-l ai.Mult noroc in viata si fii mai retinuta in afirmatiile despre barbati ca nu sunt toti la fel cum nici tu nu semeni cu celelalte femei.


in sfarsit un barbat adevarat! bravo, florine! respectele mele omule! si sa-ti traiasca nevasta!!!
tutankhamon
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:42
De la: florin_c76, la data 2009-04-16 23:09:40
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:24:51da caut dar nu gasesc pt ca eu cred ca un om este si bun si rau.Problema ca sunt cam nestatornici,eu am nevoie de un barbat statornic pt ideeile si gandirea lui ca sa ma pot baza,pt ca nu vreau sa ma casatoresc de 10ori,ci o data

Poate ca raspunsul tau ptr.casatorie e sa te duci la manastire si sa stai acolo o luna sa te rogi si poate Cel De Sus iti va sorti un barbat asa cum vrei sa-l ai.Mult noroc in viata si fii mai retinuta in afirmatiile despre barbati ca nu sunt toti la fel cum nici tu nu semeni cu celelalte femei.


oamenii astia doi sunt cumva rude?.. ce treaba are divinitatea in gasirea unui partener/partenere?? si asta numai daca te rogi o luna..
Auziti, daca eu ma duc si ma rog doua luni, primesc doua? sau primesc numai una, dar cu dotari mai bune decat aia pentru care m-am rugat o luna??? O alta intrebare: pentru Monica Belucci cam cat trebuie sa ma rog??
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:00
De la: tutankhamon, la data 2009-04-16 23:42:17
De la: florin_c76, la data 2009-04-16 23:09:40
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:24:51da caut dar nu gasesc pt ca eu cred ca un om este si bun si rau.Problema ca sunt cam nestatornici,eu am nevoie de un barbat statornic pt ideeile si gandirea lui ca sa ma pot baza,pt ca nu vreau sa ma casatoresc de 10ori,ci o data

Poate ca raspunsul tau ptr.casatorie e sa te duci la manastire si sa stai acolo o luna sa te rogi si poate Cel De Sus iti va sorti un barbat asa cum vrei sa-l ai.Mult noroc in viata si fii mai retinuta in afirmatiile despre barbati ca nu sunt toti la fel cum nici tu nu semeni cu celelalte femei.


in sfarsit un barbat adevarat! bravo, florine! respectele mele omule! si sa-ti traiasca nevasta!!!
pai daca ai fii citit mai bine,eu nu am scris ca toti barbatii sunt la fel,pt ca mai sunt si exceptii.Mie imi psre rau pt celelalte femei,poate nu sunt chiar asa realiste ca mine, asa puternice ca mine.Dar mie nu mi se pare corect sa profiti de un om si sa il iei de prost pt faptul ca este slab.Imi este greu sa ma atasez de cineva cand vad ce fac ei cu alte femei, poate ca cu mine nu ar face asa pt ca nu i-as lasa.Dar imi este greu sa ma atasez de cineva care a facut rau cuiva pe nedrept,nu pot poate sunt eu mai sensibila nu stiu
irina_24ro
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:59
De la: irina_24ro, la data 2009-04-17 10:59:24
De la: tutankhamon, la data 2009-04-16 23:42:17
De la: florin_c76, la data 2009-04-16 23:09:40
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:24:51da caut dar nu gasesc pt ca eu cred ca un om este si bun si rau.Problema ca sunt cam nestatornici,eu am nevoie de un barbat statornic pt ideeile si gandirea lui ca sa ma pot baza,pt ca nu vreau sa ma casatoresc de 10ori,ci o data

Poate ca raspunsul tau ptr.casatorie e sa te duci la manastire si sa stai acolo o luna sa te rogi si poate Cel De Sus iti va sorti un barbat asa cum vrei sa-l ai.Mult noroc in viata si fii mai retinuta in afirmatiile despre barbati ca nu sunt toti la fel cum nici tu nu semeni cu celelalte femei.


in sfarsit un barbat adevarat! bravo, florine! respectele mele omule! si sa-ti traiasca nevasta!!!
pai daca ai fii citit mai bine,eu nu am scris ca toti barbatii sunt la fel,pt ca mai sunt si exceptii.Mie imi psre rau pt celelalte femei,poate nu sunt chiar asa realiste ca mine, asa puternice ca mine.Dar mie nu mi se pare corect sa profiti de un om si sa il iei de prost pt faptul ca este slab.Imi este greu sa ma atasez de cineva cand vad ce fac ei cu alte femei, poate ca cu mine nu ar face asa pt ca nu i-as lasa.Dar imi este greu sa ma atasez de cineva care a facut rau cuiva pe nedrept,nu pot poate sunt eu mai sensibila nu stiu
si cam greu as putea suporta un om langa mine pe care sa il iubesc, adica sa pot simti iubire pt el,dar eu nu ma refer la atractia fizica ci la iubirea care vine din inima,cum poti iubi un om care face rau la altcineva,hai sa zic iti face cineva rau,te mai exteriorizezi pt ca altfel nu se poate,dar sa faci rau la un om asa pe nedrept cam greu de acceptat
irina_24ro
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:03
De la: irina_24ro, la data 2009-04-17 11:03:24
De la: irina_24ro, la data 2009-04-17 10:59:24
De la: tutankhamon, la data 2009-04-16 23:42:17
De la: florin_c76, la data 2009-04-16 23:09:40
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:24:51da caut dar nu gasesc pt ca eu cred ca un om este si bun si rau.Problema ca sunt cam nestatornici,eu am nevoie de un barbat statornic pt ideeile si gandirea lui ca sa ma pot baza,pt ca nu vreau sa ma casatoresc de 10ori,ci o data

Poate ca raspunsul tau ptr.casatorie e sa te duci la manastire si sa stai acolo o luna sa te rogi si poate Cel De Sus iti va sorti un barbat asa cum vrei sa-l ai.Mult noroc in viata si fii mai retinuta in afirmatiile despre barbati ca nu sunt toti la fel cum nici tu nu semeni cu celelalte femei.


in sfarsit un barbat adevarat! bravo, florine! respectele mele omule! si sa-ti traiasca nevasta!!!
pai daca ai fii citit mai bine,eu nu am scris ca toti barbatii sunt la fel,pt ca mai sunt si exceptii.Mie imi psre rau pt celelalte femei,poate nu sunt chiar asa realiste ca mine, asa puternice ca mine.Dar mie nu mi se pare corect sa profiti de un om si sa il iei de prost pt faptul ca este slab.Imi este greu sa ma atasez de cineva cand vad ce fac ei cu alte femei, poate ca cu mine nu ar face asa pt ca nu i-as lasa.Dar imi este greu sa ma atasez de cineva care a facut rau cuiva pe nedrept,nu pot poate sunt eu mai sensibila nu stiu
si cam greu as putea suporta un om langa mine pe care sa il iubesc, adica sa pot simti iubire pt el,dar eu nu ma refer la atractia fizica ci la iubirea care vine din inima,cum poti iubi un om care face rau la altcineva,hai sa zic iti face cineva rau,te mai exteriorizezi pt ca altfel nu se poate,dar sa faci rau la un om asa pe nedrept cam greu de acceptat
am gresit,pt ca scriu cam repede si nu imi verific greselile.Am vrut sa zic,ca nu as putea suporta un barbat langa mine pe care nu il iubesc, si nu pot simti iubire ceea ce vine din inima pt el
irina_24ro
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:05
Eu n-am inteles... Vrei sa repeti, te rog?!
Ella34
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:10

Cum asa???? Stai un pic... Ce izvoraste si din ce suflet si din care iubire????

Bre Mircea Radu bre... ia vin' la fata aici, ca avem o problema....

Romeo_Ex
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:43
Mai Romeo, ma complexezi, zau asa..! Adica, vrei sa spui ca tu ai inteles?
Ella34
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:52
Sunt la fel de confuz ca si tine...
Numai ca eu l-am chemat in ajutor pe Mircea Radu bre care este un fel de guru al relatiilor complexe si al fatucilor dezorientate intr-un stil curcanesc, cu un uitat in gramada de lemne demn de prverbele romanesti.
M-ai inteles?
Romeo_Ex
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:11
pai daca curcutza ar introduce la sfàrsitul frazelor si "legenda", cred ca ne-ar fi cu mult mai usor sa interpretam, fara riscul de a ne pierde in labirintul intortocheat al mintii ei...
susidallyama
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:22
Ca un dictionar explicativ al limbii neromane (aroman cred ca este altceva )?
Eu sunt pentru! Facem petitie?
Romeo_Ex
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:24
"The Best Of ..."
susidallyama
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:27



mai, copiii...voi nu sunteti seriosi...

wife_de_zmeu
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:30
Irina 24.,
te zbati sa spui ca-ti doresti un barbat care sa te iubeasca si tu la randul tau sa-l poti iubi pe el, dar crezi ca este imposibil pentru ca-i vezi pe toti ca fiind doar o piaza rea etc, etc,.???
S-au ce incerci sa spui?
Ca daca, te-ai implica intr-o relatie ar trebui sa-ti folosesti toata energia sa-ti hranesti eventualul partener cu pozitiv????
Eu tot nu-ti inteleg ideea. Sunt in ceata.

persidadamian
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:45
De la: persidadamian, la data 2009-04-17 12:45:50Irina 24.,
te zbati sa spui ca-ti doresti un barbat care sa te iubeasca si tu la randul tau sa-l poti iubi pe el, dar crezi ca este imposibil pentru ca-i vezi pe toti ca fiind doar o piaza rea etc, etc,.???
S-au ce incerci sa spui?
Ca daca, te-ai implica intr-o relatie ar trebui sa-ti folosesti toata energia sa-ti hranesti eventualul partener cu pozitiv????
Eu tot nu-ti inteleg ideea. Sunt in ceata.



Persi, nu te mai chinui... noi deja incercam sa explicam ce vrea ea de viata... ne secondezi in incercarea de a deslusi incurcatele cai ale Irunucai?

PS: "sau" de mai sus se poate inlocui cu "ori" si se scrie legat in cazul asta. Sunt convins ca a fost o mica scapare din partea ta...
Romeo_Ex
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:08
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-17 12:30:16


mai, copiii...voi nu sunteti seriosi...





Si inca cum wife! Eu am devenit fan 24!
susidallyama
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:44
Wow ce s-au incins spiritele pe aici
Irenne88
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:24
Persi, nu te mai chinui... noi deja incercam sa explicam ce vrea ea de viata... ne secondezi in incercarea de a deslusi incurcatele cai ale Irunucai?

PS: "sau" de mai sus se poate inlocui cu "ori" si se scrie legat in cazul asta. Sunt convins ca a fost o mica scapare din partea ta...


Nu vreau sa secundez pe nimeni Romeo, dar ma intrebam ce vrea sa zica.

In legatura cu "sau" am sesizat tarziu
Merci
persidadamian
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:25
De la: persidadamian, la data 2009-04-17 16:25:50Persi, nu te mai chinui... noi deja incercam sa explicam ce vrea ea de viata... ne secondezi in incercarea de a deslusi incurcatele cai ale Irunucai?

PS: "sau" de mai sus se poate inlocui cu "ori" si se scrie legat in cazul asta. Sunt convins ca a fost o mica scapare din partea ta...


Nu vreau sa secundez pe nimeni Romeo, dar ma intrebam ce vrea sa zica.

In legatura cu "sau" am sesizat tarziu
Merci


Daca ne secondezi nu se supara nimeni Persi... cu totii incercam sa ne dam seama... vad ca a schimbat topicul...
Romeo_Ex
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:37
bai nene..iar n-a luat pastila de dimineata?

Irinuco, te pastrezi pentru Fat-Frumos din lacrima?

Ella..nici eu n-am priceput nimic..
gabitzza
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:10
De la: anakin, la data 2009-04-17 09:00:47
De la: florin_c76, la data 2009-04-16 23:09:40
De la: irina_24ro, la data 2009-04-16 19:24:51da caut dar nu gasesc pt ca eu cred ca un om este si bun si rau.Problema ca sunt cam nestatornici,eu am nevoie de un barbat statornic pt ideeile si gandirea lui ca sa ma pot baza,pt ca nu vreau sa ma casatoresc de 10ori,ci o data

Poate ca raspunsul tau ptr.casatorie e sa te duci la manastire si sa stai acolo o luna sa te rogi si poate Cel De Sus iti va sorti un barbat asa cum vrei sa-l ai.Mult noroc in viata si fii mai retinuta in afirmatiile despre barbati ca nu sunt toti la fel cum nici tu nu semeni cu celelalte femei.


oamenii astia doi sunt cumva rude?.. ce treaba are divinitatea in gasirea unui partener/partenere?? si asta numai daca te rogi o luna..
Auziti, daca eu ma duc si ma rog doua luni, primesc doua? sau primesc numai una, dar cu dotari mai bune decat aia pentru care m-am rugat o luna??? O alta intrebare: pentru Monica Belucci cam cat trebuie sa ma rog??



Ehe...n-ai gusturi rele...
gabitzza
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:11
Stiu Gabitzule, ca exact asta mi-a recomandat si medicul curant, sa imi dreg depresia majora cauzata de amenda, dar numai cu flacoane de Monica Belucci.
Romica, Ella, intai explicatii persidei ce inseamna "a seconda".. am eu o banuiala ca ii apare ca neologism.
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 18:38
Romica e mai nou Anakin, nu stie cum e treaba...

Belucci in doze repetate ? Iti plac brunetele, bag seama..
gabitzza
Postat pe 17 Aprilie 2009 18:43
Eh, Gabitza, mi-ai prins punctul slab cu brunetele acuma, no offense pt.blonde, dar imi vor placea si ele cand va trece Monica in tagma lor.
Romica e ardelean, am incredere in el ca poate prinde din zbor, mai ales ca ardelenii prind greu si uita repede.
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 18:53
E baiat istet, s-a prins de multe pe aici.am incredere

Uite un pupic de la o bruneta, sa-ti poarte noroc si sa nu mai primesti amenda
gabitzza
Postat pe 17 Aprilie 2009 18:59
gata, il primii, Gabitzu.... le spun politistilor ce am de la tine, sa vezi cum nici nu mai misca unu' in front. Bine ca imi amintii, ma duc sa imi iau talonul de la Politie....
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:06
Bafta ! Spune-le ca-i bat, daca nu-l returneaza..
gabitzza
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:09
De la: anakin, la data 2009-04-17 18:53:58Eh, Gabitza, mi-ai prins punctul slab cu brunetele acuma, no offense pt.blonde, dar imi vor placea si ele cand va trece Monica in tagma lor.
Romica e ardelean, am incredere in el ca poate prinde din zbor, mai ales ca ardelenii prind greu si uita repede.


Poate sunt numai de origine... Si nu se aplica la tot ardealul cu memoria... Suntem multi al naibii...
Gabi, saru-mana de incredere!! Ti-as da un sarut virtual dar se pare ca la mine sunt restrictionate emoticoanele...
Romeo_Ex
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:30
mai...da' voi ati avut activitate ici sha, nu gluma...

anakin, nu ai gusturi rele...ma intreb care ar fi varianta masculina a Monicai ? sunt doar curioasa...nu ca as vrea sa incerc exponatul

romeo, si zici ca l-ai chemat pe "din dragoste, bre" ?

ce sa faca ala, mamicule ? il face irina varza, se lasa de meserie...he...he...

mai, copii...stricati topicul lui florinel...ia lasati-o voi pe irinuca sa abereze cu talent, poate se plictiseste intr-un final...
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Aprilie 2009 22:08
oh, da.. am uitat de irinuca, nene.... inca incerc sa inteleg ce vrea sa zica, eu cred ca a citit cartea aia de filozofie cu mana stanga, ca prea stangace este in exprimare.
anakin
Postat pe 17 Aprilie 2009 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Femeia Izvor" - visul barbatilor...dupa ce-i dau de gust! 140 De la: garbo090662 3 Martie 2017 14:17
Dragoste sau amagire? 4 De la: ameno 21 Martie 2011 22:17
Vechiul regim ne-a pedepsit cu viata in comun,.Noul regim ne pedepseste cu "munca pentru degeaba"!. 15 De la: garbo269824 20 Septembrie 2012 21:36
PROSTIA E LA MODA SAU MADE ROMANIA 131 De la: violeta1981 3 Februarie 2010 18:23
sex 34 De la: Axl_22 11 Decembrie 2011 15:02
Setari Cookie-uri