vreau si eu un sfat prietenesc

Acum cateva zile am cunoscut intamplator o persoana de sex masculin. Intamplarea a fost asa: trebuia sa plec din localitatea unde locuiesc intr-o alta localitate pentru a sustine un examen, si stateam in statia de autobuz asteptand autobuzul. Dupa vreo 15 minute am vazut ca se apropie o masina am facut semn si a oprit. Persoana de la volan imi parea cunoscuta , incet incet el a intrat in discutii dupa mai bine de 10 minute am aflat ca de fapt suntem consateni in sensul ca el este din aceiasi localitate cu mine (inainte de a ma cssatori) acum sta foarte apropae de mine (este si el casatorit). Si tot povestind el a inceput sa-mi povesteasca ce probleme are cu sotia si cu socrii lui. Eu am incercat sa-l sfatuiec in calitate de prietena. In drumul nostru am oprit la o cafenea deorece el dorea sa consume o cafea , eu am baut un suc el o cafea eu m-am oferit sa platesc pentru a ma revansa fata de el ca m-a luat si pe mine (el mergea unde trebuia sa ajung eu) si nu dore in schimbul srviciului nimic nici macar bani. Aprope de destinatie el imi spune ca de obicei el nu ia pe nimeni la ocazie, dar nu stie ce l-a determinat sa opreasca , dar dupa ce a oprit a realizat ca ma cunoste de undeva. el ma cunostea si dintr-o poza a cumnatei lui(i-am fost profesoara). Apoi incet incet imi spune ca el are ceva probleme de rezolvat in orasul respectiv si daca vreau ma duce si inapoi. Am aceptat iar in momentul cand am vrut sa cobor el m-a sarutat. Desi nu mi-am inselat sotul pana atunci nu stiu ce m-a determinat si i-am raspuns la acel sarut.Dupa acea faza am plecat la examen, pe tot parcursul cat am stat la acel examen el m-a suat sa vada daca am reusit. Dpa ce am iesit de le Examen el m-a intrebat daca imi este foame eui-am raspuns ca nu atunci el mi-a spus ca vrea sa-mi arate ceva frumos si eu l-am intrebat ca ce? el mi-a spus cat ai sta la examen m-am gandit numai la tine nu stiu ce se intamla cu mine cred ca incep sa ma indragostesc. eu am inceput sa rad si i-am spus pe un ton sarcastic "hai tu doar nu vrei sa cred asemena tampenie". In fine dupa multe discutiii am ajuns in acel loc . Era de fapt un hotel el aranjae deja totul, eu i-am spus ca nu o sa accept asa ceva , dar intr-un final dupa o ora , de stst acolo impreuna si povestind , el tot ma saruta mangaia...., am cedat , el mi-a spus dupa ce am cedat ca daca nu se intampla ce s-a intamplat , nu stiu ce facea. Dupa cele intamplate am plecat spre casa , in drumul nostru pspre casa eu am inceput sa ma caiesc pentru cele intamplate si sa-i spun ca este pacat ce ma facut si el mi-a raspuns " nu este pacat sa iubeti pe cineva si sa ai o relatie cu cineva care iti este drag," Atunci el mi-a spus ca nu vrea sa fie doar o aventura si vrea sa pastram legatura pe o perioda indelungata eu nu i-am raspuns la aceasta propunere nici afirmativ nici pozitiv deorece sunt intr-o mare dilema. Nu stiu ce sa fac Dar dupa acea zi el m-a sunat , si intamlator ne-am intalnit iarasi, eu eram plecata cu masina si el era iarasi cu masina si ne-am intalnit in trafic, atunci el m-a sunat si mi-a zis ca maroaga sa opresc sa ma vada ca ii este dor de mine. Mi-a spus ca nu a putut dormi ca sa gandit la mine si povesti de astea bineinteles ca nu l-am crezut, apoi mie mi-a sunat telefonul era o colega si m-a intrebat can ma duc in cael oras unde am dat eamenul eu i-am spus ziua la acea colega cand ma duc, iar el mi-a spus ca ma duce el si eu i-am raspuns ca nu se poate ca ma duce sotul la autobuz si atunci el mi-a facut unplan dar eu nu pot sa fac sa ceva. in decursul zilei de ieri m-a sunat m-a intrebat ce fac mi-a spus ca nptea de vineri a dormit singur deorece sotia lui a fost la servici si ca vrut sa vina la mine. azi cred ca o ne intalnim bineinteles ca intamplatordeorece are loc o manifstare si posibil sa para si el pe acolo eu ma duc cu sotul si cu fetita. el a zis a vine numai a sa ma vada. Va rog dati-mi un sfat , nu stiu ca sa fac sa intru in acest joc sau sa renunt. Imi este frica sa nu afle sotul meu, pe undeva as fi tentata sa merg mai departe , el se porta cu mine mai tandru decat sotul meu. dar nu stiu ce sa fac deorece riscurile sunt prea mari. El imi sp[une toate problemele lui unde merge ce face ce probleme are cu afacerea lui efctiv vorebeste cu mine exact cum vorbesc eu cu sotul meu. sunt intr-o mare dilema si nustiu ce sa fac . Cine ma pote ajuta cu un sfat ii sunt recunoscatoare.
smoto42
Postat pe 11 Iulie 2010 11:13
pai...faptele vorbesc.
Nu stii ce sa faci, da'deja ai cam facut destule, ca sa nu zic ca le-ai cam facut pe toate. Asa, din prima. Deci care e dilema?
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2010 11:18
ce-mi plac mie destainuirile acestea la prima vedere.... vezi o oama si plici! sari cu povestea trista a vietii de sot. barbat, nu gluma!
si mai ales, sarutul la sfarsit de ia-ma nene! treaba serioasa, nu gluma. el nu ia la ocazii. nuuuuuu! a fost paranormalul.
si tot paranormalul a fost si cu hotelul. de fapt, e romantic foc sa te duca la un locusor de nebunii cu ora.
ce mai? dragoste gheboasa la prima vedere.

si_totusi
Postat pe 11 Iulie 2010 11:25
imdap!

ce sa mai zici??
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 11:28

si mi se pare mie sau...treaba asta cu autostopul e cumva un cod secret al genului aventurier sau ma-nsel?
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 11:31
ce sfat mai doresti ,prieteneste ,renunta la asa ceva ,ai grija de sotul tau ,si de familia ta
miha162492
Postat pe 11 Iulie 2010 11:41
uite: lasind la o parte ca se vor scandaliza toate crestinele smerite de pe aici , fiecare traieste asa cum ii place pina la urma. Ai avut o aventura, asta e: urmatorul lucru BUN pe care poti sa il faci este sa analizezi ce te-a determinat sa fii vulnerabila in fata unor propuneri care, sincer vorbind, au fost de doi lei. Trei din patru autostopisti ar fi avut initiative similare, pentru simplul motiv ca porti fusta.
Daca erai atasata de barbatu-tau, probabil ai fi avut o atitudine care nu i-ar fi permis sa ajunga pina la "a-ti arata ceva frumos" (asta chiar e de referinta.... ). Nu esti. Clar ca in mintea sau in sufletul tau tu erai oarecum singura DINAINTE. Nu conteaza din vina cui - uneori din vina nimanui. Da-te un pas in spate si analizeaza-ti compromisurile. De azi, de ieri. Pe toate planurile.
E singurul mod in care poti transforma ceva gresit in ceva corect.
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2010 11:44
mie mi-ar fi fost rusine sa povestesc asa ceva, dar cum totul e posibil in ziua de azi...
aly_raz
Postat pe 11 Iulie 2010 11:44
na, ce ziceam eu....
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2010 11:45
ce nu inteleg eu este, cum poti sa uiti cine esti intr-o noapte si o zi?
vrei un sfat?
revino-ti femeie si ai grija de casa si de copilul tau.
totate cele bune
persidadamian
Postat pe 11 Iulie 2010 11:45
Smoto draga, examenul l-ai luat?
Scrii mult, te repeti, nu stii sa sintetizezi si faci greseli gramaticale, si de scriere.
,,Nu dorea nici macar bani''-- daca esti o femeie casatorita si tipul pe care l-ai recunoscut abia dupa 10 minute de la urcarea in masina ai vazut ca vrea sa te sarute, trebuia sa iti dai seama ce doreste de fapt--O AVENTURA.
Daca si tu iti doresti asta, poti continua, nota de plata va veni ceva mai tarziu...
m_ada
Postat pe 11 Iulie 2010 11:48
q, crestinele or spune ce or spune . a-ti trai clipa nu inseamna sa inghiti toate gogonelele spuse de un nene.
una e sa ai o relatie bazata pe neste sentimente acolosa, alta e sa fii gasca .
si_totusi
Postat pe 11 Iulie 2010 11:56
"nu este pacat sa iubeti pe cineva si sa ai o relatie cu cineva care iti este drag" destept barbat, ti-a si spus ce vrea de fapt...si tu saracuta esti intr-o mare dilema...
aly_raz
Postat pe 11 Iulie 2010 11:59
si totusi, de acord cu tine: iar a fi gisca are o cauza. Tine de CE SIMTI, nu neaparat de inteligenta faptul ca te rastoarna primul autostopist.... Exista femei fidele si proaste ca noaptea. Cind ajungi sa cauti admiratie, afectiune, sex la unul pe care il cunosti de 10 minute cauti ceva ce iti lipseste, de fapt. Inseamna ca, pe undeva, o necesitate - sexuala, afectiva - nu este indepinita. Ceva nu e ok, cind ajungi aici. Si ceva-ul ala nu e ok dinainte. Stii: necesitatea isi gaseste solutia....
Exact de aia i-am spus sa analizeze bine, dar bine compromisurile facute acum, compromisurile facute PINA acum...
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2010 12:04

mai....barbatii astia!
uneori nici nu stii cum e mai bine sa gandesti!
sa le multumesti sau sa te superi pentru ca sunt atat de clarvazatori....
baiatul acela care a oprit masina era in mod sigur un "clarvazator"
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 12:26
ok. cam asa insa, exista si un respect de sine. o fi cea necesitate, o fi ceva ce scartaie dar nici chiar primul venit, primul servit.
iar daca alege sa fie asa, nu e un capat de tara insa, sa nu-si faca vise gen iubire.
o aventura cu cine se mimereste si atat.
si_totusi
Postat pe 11 Iulie 2010 12:26
mai totusica nu vorbi!
sunt momente...in care nici nu stii cine-ti intra pe usa dar cand a intrat ai ramas impietrit(a) de mutenie, uluire si...........strafulgeraree.....si...
poate ca da, poate ca senzati asta le scuza pe toate!
si daca doar tu o stii si o simti si esti constient de ea....poate ca a cere sfaturi pe-un forum care habar nu are de trairea ta....nu face decat sa te incurce!
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 12:31
floricel, nu mi s-a intamplat sa ma uluiesc asa. ca doar nu a coborat dumnezeu pe pamant.
un nene, acolo, ca oricare altul.
posibil sa se intample dar, ce nu am trait, nu cred.
si_totusi
Postat pe 11 Iulie 2010 12:38

hai caaa ai fost dulce cu dzeu ala....
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 12:40
De la: quasaria, la data 2010-07-11 12:04:38si totusi, de acord cu tine: iar a fi gisca are o cauza. Tine de CE SIMTI, nu neaparat de inteligenta faptul ca te rastoarna primul autostopist.... Exista femei fidele si proaste ca noaptea. Cind ajungi sa cauti admiratie, afectiune, sex la unul pe care il cunosti de 10 minute cauti ceva ce iti lipseste, de fapt. Inseamna ca, pe undeva, o necesitate - sexuala, afectiva - nu este indepinita. Ceva nu e ok, cind ajungi aici. Si ceva-ul ala nu e ok dinainte. Stii: necesitatea isi gaseste solutia....
Exact de aia i-am spus sa analizeze bine, dar bine compromisurile facute acum, compromisurile facute PINA acum...





Q,sa ma bag ,sa nu ma bag?? ai fost singura si ca intotdeauna,cu mintea la tine.tare mintoasa esti.imi place mult modul tau cerebral de a vedea situatiile.sigur ca ii lipseste ceva acasa,altfel nu cred ca folosea aceasta ocazie(ma refer la fata).insa el mi se pare tare libidinos.meschin si profitor de pasarele pe campii.deci nu merita ,ca fata sa isi piarda timp din viata ei,pe acest tip cu pretentii de" victima."adica asa din prima " iubire?"fata ,cauta-ti alta" ocazie",daca acasa nu poti fii satisf.tipul asta este prea alunecos.
vuvuzela
Postat pe 11 Iulie 2010 12:44
era o gluma chiar puneti botul la toate ? am vrut sa vad cat va duce mintea pe uni era o poveste din povetea mea
smoto42
Postat pe 11 Iulie 2010 12:49
aha!
tot e bine ca nu ai facut autostopul ala
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 12:50
De la: miha162492, la data 2010-07-11 11:41:58ce sfat mai doresti ,prieteneste ,renunta la asa ceva ,ai grija de sotul tau ,si de familia ta




casatoria ,nu este un act de caritate,daca poti sa intelegi,ce vreau sa spun.de ce trebuie neaparat ca sotul sa fie ingrijit?daca are o problema sa si-o rezolve singur.sa aibe bunul simt si sa mearga la doctorul "sexolog".adica sa isi manance tinereatea cu el ,daca non putirinta?tu asa ai face?nici eu.
vuvuzela
Postat pe 11 Iulie 2010 12:52
De la: smoto42, la data 2010-07-11 12:49:11era o gluma chiar puneti botul la toate ? am vrut sa vad cat va duce mintea pe uni era o poveste din povetea mea




uite asa,una ca tine,de cate ori a pus "botul"?sau ce ai zis ca "baba "nu prea intelege"pe uni era o poveste din povestea mea",domnisoara ser botulinic!!!smoto de 42 pe ora,zi ,saptamana....
vuvuzela
Postat pe 11 Iulie 2010 13:03
De la: smoto42, la data 2010-07-11 12:49:11era o gluma chiar puneti botul la toate ? am vrut sa vad cat va duce mintea pe uni era o poveste din povetea mea


adevarul e ca, esti tare. daca ai pierdut timpul sa scrii o astfel de poveste cu neveste, esti glumeata foc.numai ca, nu stiu cat am pus noi botul sau cat ai dovedit tu ca nu prea te duce condeiul. vezi ca sunt niste cuvintele care se scriu cu 2 de "i"

nu prea am inteles ce inseamna "poveste din povetea mea". o fi un lucru mare.

si_totusi
Postat pe 11 Iulie 2010 13:07
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 13:08
pffff,de ce esti tu in virtual acum?daca eram fata in fata ti-o luai rau,fata,fata,pffff am si vomitat.pt una ca tine,acum vor pierde multe.
vuvuzela
Postat pe 11 Iulie 2010 13:11
vuvuzela
Postat pe 11 Iulie 2010 13:17
bey , smotocito , nici macar profesorii aia scosi pe bani grei nu scriu asa ca tine
pune , dreaq , mana pe o carte de gramatica a limbii romane ( indicat ar fi cea de clasa a II-a ) si nu mai arunca povesti din "povetea" ta !
revino cu picioarele pe pamant si nu mai visa cai verzi pe peretzi !
hai , BAFTA la studierea limbii romane !
mare e gradina Ta , Doamne !
eu_vio
Postat pe 11 Iulie 2010 13:49
aaaaaaaa , intrasem sa ma relaxez , dar cand vad atata prostie.... ma duc mai bine sa dorm !
nu te deranja sa-mi raspunzi , pt ca unora ca tine, daca le-ai raspuns o data , e SUFICIENT !
cu astfel de exemplare... nu merita sa-ti batzi capul , pt ca n-au suficientzi neuroni sa priceapa ceva
eu_vio
Postat pe 11 Iulie 2010 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice calitate best price 36 De la: garbo036965 7 Decembrie 2009 21:52
Onania 106 De la: nazirra 8 Iunie 2011 22:58
cine mintzeste cel mai tare in Romania 42 De la: nelly05 6 Iulie 2010 21:22
dragoste pe net 8 De la: Dubluritza 6 Noiembrie 2009 03:47
o mica problema, 33 De la: krystyna17 7 Ianuarie 2012 12:33
Setari Cookie-uri