Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?

hmmm...eu nu mai zic nik ici sha...ca nu am ce sa mai zic despre subiect...o las pe irina, nah...da' crez ca o sa fie plictisitor numai cu postarile irinucai...

wife_de_zmeu
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:46
asta niciodata, wife... la cat material didactic s-a strans dupa postarile ei, e si pacat sa scape fara o analiza pe text
Totul este ca florinache sa nu ne interzica accesul pe topicul sau.
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:47
hmmm...analiza pe text ?

deja ar deveni topic elitist, pentru connoisseuri

nope...parolez...nu mai zic nik, ca si asa mi se zice ca sunt incisiva si malitioasa
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:55
Bine domnule am inteles ce vrei numai ca te rog sa nu mai fii asa de artagos ca ma sperii si o iau pe aratura.Daca doresti sa fii dur la vorbe n-ai decat caci sigur nu semanam,asa ca bafta la postat.
florin_c76
Postat pe 21 Aprilie 2009 13:11
Anakin, vezi ca Florin ti-a dat voie sa scrii pe topicul lui.
Micass
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:02
Da, Micass, e baiat bun ca painea calda... bine ca nu semanam, eu cu el, ca altfel o luam pe aratura. La semanat, evident!!
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:36
Daca mai pui si faptul ca are de gand sa nu-si insele nevasta pana cand n-o mai putea...nici nu stiu daca e real. (vedeti? sunt on topic)
Micass
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:42
hristos a inviat !!!!...primiti...chibitzi?
ca...vaz ca se poarta!!!
ovidiu42
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:57
ovi, doar daca esti in topic...altfel nu
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:23
dupa casnicie rezista barbatul, dar toata viata NU , depinde de multi factori, de la caz la caz
kriszta15
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:34
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-21 16:23:21ovi, doar daca esti in topic...altfel nu




wife!!!...nu promit!!!...ca vezi si tu ce turnura iau replicile pe aici!!!
ovidiu42
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:40
ovi, am vazut...de bumerang...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Aprilie 2009 17:39
De la: kriszta15, la data 2009-04-21 16:34:11dupa casnicie rezista barbatul, dar toata viata NU , depinde de multi factori, de la caz la caz


DUPA casnicie?! Da` de ce, ramane marcat?
Irenne88
Postat pe 22 Aprilie 2009 08:45
De la: Micass, la data 2009-04-21 15:42:45Daca mai pui si faptul ca are de gand sa nu-si insele nevasta pana cand n-o mai putea...nici nu stiu daca e real. (vedeti? sunt on topic)
Sunt cat se poate de real dar parerea mea nu e musai sa o impartaseasca si ceilalti.Fiecare tine la sotie dar poate nu toti pot sa nu insele.Bravo celor care pot iar ptr.cei ce o fac cu altele ii intreb ce ar simti daca sotia lor i-ar insela?Le-ar pasa atunci de consecinte?Poate ca intr-o viata de casnicie mai apar inevitabil conflicte si tentatii dar fiecare sa se gandeasca cat de mult tine la sotie si ca s-a casatorit din dragoste(nu din p.d.v.material)Ispita vine la tine cand esti slab in convingerile tale.Eu pot sa fiu cuminte si bafta si la ceilalti.
florin_c76
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:31
ba nene...am si eu o intrebare...e on-topic.....deci...va rog...nu dati cu parul...ba frate...tot barbatii...tot barbatii...dar femeile ce au de isi pun poalele in cap si se duc dupa altul???...ba mai fac si plod cu el.....ca deh...cu ala de si l-au ales pe toata viata nu se pune....
tutankhamon
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:11
De la: tutankhamon, la data 2009-04-22 10:11:35ba nene...am si eu o intrebare...e on-topic.....deci...va rog...nu dati cu parul...ba frate...tot barbatii...tot barbatii...dar femeile ce au de isi pun poalele in cap si se duc dupa altul???...ba mai fac si plod cu el.....ca deh...cu ala de si l-au ales pe toata viata nu se pune....


da..da.. si femeile... poate.. dar mai putine recunosc , sau intai judeca daca merita...dar de obicei nu au TIMP pe langa sot,copil,casa,gradina...
Fiecare relatie are secretele ei, deci fiecare (barbat sau femeie) are motive pentru faptele ei. E de condamnat?


(nu am dat cu parul )
kriszta15
Postat pe 23 Aprilie 2009 02:50
eu cred ca o covarsitoare majoritate a cazurilor de infidelitate - atat din partea barbatilor cat si a femeilor - este cauzata de orgoliul infinit al barbatilor si de convingerea lor ca ei trebuie doar sa existe intr-o relatie.
cand inseala barbatul, el crede ca are dreptul sa umble unde ii pofteste inima, ca este cocosul si ca fara el - chiar si inseland - nu se misca lucrurile.
cand inseala femeia, de multe ori se intampla din cauza autosuficientei barbatului care o considera pe ea un soi de mobila in casa, fara sentimente si dorinte.
dupa cum vedeti, pentru o mare parte din cazuri, eu il gasesc pe barbat vinovat. putini sunt cei care inteleg ca nu-s buricul pamantului si ca trebuie si ei sa evolueze si sa dea la schimb devotament, varietate, sentimente, implicare...
gianiblue
Postat pe 24 Aprilie 2009 07:03
cata dreptate ai Giani...buricul pamantului e putin spus..
gabitzza
Postat pe 24 Aprilie 2009 07:08
Giani este o fata buna.Ne arata vina barbatilor.Sunt impresionat.Exista insa un determinism pentru care se intampla lucrul acesta.Sau in sfarsit, sa nu-i dau eu lui Giani raspunsul, ci sa o intreb:Draga Giani,faptul ca majoritatea barbatilor procedeaza in felul acesta, nu se datoreaza unei cauze care se repeta in mod constant?Ai putea sa ne iluminezi aratandu-ne care este cauza respectiva?Daca nu stii raspunsul, tot ai sa treci examenul.Intrebarea este numai din curiozitate.Apropo, tu stii ceva despre matriarhat si de formele de manifestare ale matriarhatului?
Ioana007
Postat pe 24 Aprilie 2009 07:41
Da, Ioano. tot spun pe aici care-i cauza: barbatii -in proportie de 95% - nu-si infrang animalismul, nu evolueaza...
matriarhat? yami-yami. buna treaba, parol.
gianiblue
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:20
gianico...

eu zic sa nu te grabesti cu matriarhatu' ala, ca nu era ce crezi tu... la origine, matriarthatu' era un fel de viol in grup cu larga participare a victimei... un fel de gang bang, daca vrei...

si cand zic larga participare, vorbesc la propriu, he,he,he...
zambil
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:24
mie ideea de a "rezista" mi se pare bizara...suna ca si cum barbatul ala sau sot, ce-o fii, se afla intr-o lume plina de ispite, in care trag fomeile de el, si el nu si nu...vrea sa reziste eroic...eu ma gandesc ca daca isi iubeste muierea, nu ar trebui sa-si faca atatea griji...ca rezista, ca nu rezista...

parca ar vrea sa se convinga pe el ca nu o sa calce stramb niciodata, si asteapta si de la ceilalti asigurari in sensul asta...parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 09:10
zambilu', saru' mana de grija. numa' ca io nu ma grabesc la nimic
wifo, pai asha cum spui tu sta treaba: pai ce intrebare e asta?! eu zic ca nu e formulata corect din capul locului. daca era vorba despre un animal, intrebarea era in regula. da' asha... parca vorbim de oameni... sau nu?!!!
gianiblue
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:40
Hmmm, eu tind sa cred ca parca soacra l-a obligat sa scrie toate astea, dupa ce o fi calcat cu masina gaina de oua a familiei.
anakin
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:55
cum am zis...imi pare ca cineva care pedaleaza din greu pe chestia asta, deja pare ca are probleme ...

si-acum, serios...au fost aici pareri diverse...zambil a punctat si el, pro a zis ca nici nu se gandeste la inselat...plus chestii mai fine, subtile...chiar nu stiu ce s-ar mai putea spune, ca eu nu vad un barbat care sa recunoasca deschis ca nu rezista sa fie monogam...parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:00
wife are dreptate....de ce are nevoie de commenturile noastre referitoare la "rezistenta" sau de parerile nostre referitoare la cat de bine e sa fii credincios sotiei???? oare are nevoie de o confirmare sau o infirmare???????nu intelegeam de ce tot bate el apa in piua cu faptul ca el e fidel nevestei lui......a cam repetat-o de prea multe ori...de parca si el ar vrea sa fie convins ca asa e....he he he...
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:02
nu e asta, tuto...personal cred ca e un lucru minunat sa fii fidel sotiei tale, arata respect fata de sine, si fata de cea pe care o iubesti...

gandindu-ma la rugamintea lui florin de a scrie strict despre subiectul in sine, imi dau seama ca nu prea mai sunt multe de spus, atat tot...

si eu nu m-am referit aici la florin in mod special, ca el are o problema in a rezista, ci la genul asta de barbati
wife_de_zmeu
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:05
dom'le, eu revin cu "obsesia" mea. am mai revarsat-o acum cateva pagini da' toata lumea s-a jenat sa puna sare pe rana...
dom'le, da' nu cumva intrebarea corecta ar fi fost: cum rezista ambii parteneri ai unui cuplu sa fie fideli? hmm? subliniez: tehnic, femeia este mai greu de multumit si mai usor de plictisit. nu cumva un barbat trebuie sa tina de femeia lui mai mult decat tine ea de el? sexually speaking?
ca natura noastra animalica ne determina - pe barbati la vanatorit si pe femeie la construit in jurul cuibului... ehehe. da' asha, realist si super onest: nu cumva problema e inversa? caci femeia, vrand cuib cu ardoare, stie sa fie isteatza si sa-si ascunda infidelitatile. de dragul cuibului. da' barbatul, dom'le, cum se ridica o fusta, cum crede ca a intalnit marea iubire si divorteaza.
io zic ca trebuie sa "intoarcem armele", dom'le.
sa-i intrebam pe barbati daca nu le este greu sa ne multumeasca REAL.
si va garantez ca mai nici unul nu stie raspunsul. REAAAAAALLLL!!!
gianiblue
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:37
Atit barbatul cit si femeiea au nevoie de atentie din partea celuilalt.Atentie si stimulare.
Si cind spun asta ma refer la stimularea celor 5 simturi: vaz, auz, miros, pipait, gust.
Desi evolutionistii spun ca ne tragem din maimute eu cred in creationism si refuz sa ma vad ca o maimuta care are doar instincte primare.Eu AM nevoie de atentie si astept asta de la partenerul meu si stiu ca si el vrea acelasi lucru de la mine.
Deci daca ne folosim inteligenta putem stimula zilnic o relatie pina la sfirsitul vietii.Cei/cele care se plictisesc au ca explicatie faptul ca sunt instabile emotional si se plictisesc in general de toate din jurul lor.Odata ce ti-ai gasit partenerul cu care faci click la partea emotionala/chimica depinde de inteligenta ta sa menti "focul".
Maimutele isi schimba partenerul dupa nevoi fiziologice, oamenii ar trebui sa-si schimbe partenerul doar pentru nevoi intelectuale.
Vorba lui PW : "parerea mea".
Aemulus
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:56
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-24 19:05:37nu e asta, tuto...personal cred ca e un lucru minunat sa fii fidel sotiei tale, arata respect fata de sine, si fata de cea pe care o iubesti...

gandindu-ma la rugamintea lui florin de a scrie strict despre subiectul in sine, imi dau seama ca nu prea mai sunt multe de spus, atat tot...

si eu nu m-am referit aici la florin in mod special, ca el are o problema in a rezista, ci la genul asta de barbati

Tematica aceasta propusa de mine nu ma face un exemplu de fidelitate ci doar asa sunt eu si cei care vor sa discute despre fidelitate sa nu se lase asteptati.Mai sunt multe de spus despre fidelitate caci e un subiect amplu.Si inca ceva :nu am probleme in a rezista caci sunt ferit de ispite si totdeauna am cautat sa fiu corect cu ceilalti si mai ales fata de sotia mea.Pe curand si mai scrieti orice despre fidelitate ca sa aveti motiv de discutie.
florin_c76
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu si un bun prieten al sotului ne-am indragostit 517 De la: liaiedera 6 Iunie 2010 08:04
Capra e animal sau pozitie ? 9 De la: tugubel 11 Decembrie 2011 15:50
uscaciune in zona intima... 7 De la: garbo_387339 9 Noiembrie 2013 07:56
Sex shop 34 De la: Aventuri_Erotice_1 22 Octombrie 2019 11:21
O iubeste sau e doar obisnuiinta !? ... 49 De la: elodia 4 August 2010 10:53
Setari Cookie-uri