Rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata dupa casatorie?

De la: micabis, la data 2009-04-18 20:28:11Anakin, esti un cyber-bully si faci de rusine personajul al carui nume ti l-ai ales ca ID.


Micabis, azi sunt Pastele si nu iti raspund asa cum merita postarea ta.
Sarbatori Fericite!
anakin
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:32
Nu, nu rezista.Intotdeauna exista ispita care ia diferite forme.Cea mai clkasica forma este tot femeia, dar care poate sa aiba orice chip, numai cel al sotiei,nu.
Ioana007
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:37
buna asta, vanghe!
anakin
Postat pe 19 Aprilie 2009 21:53
Hristos a inviat!
..si nu te abtine Anakin, stii ca de la furii neexprimate poti face riduri, de ce sa risti?
Aemulus
Postat pe 19 Aprilie 2009 21:56
Micabis, cu toate insistentele tale, imi cer elegant scuze ca nu pot cobori alaturi de tine in canalul colector al conditiei subumane, mai ales in ziua de Pasti. Iti urez insa distractie placuta si Sarbatori Fericite in continuare.
anakin
Postat pe 20 Aprilie 2009 01:03
De la: Ioana007, la data 2009-04-19 19:37:23Nu, nu rezista.Intotdeauna exista ispita care ia diferite forme.Cea mai clkasica forma este tot femeia, dar care poate sa aiba orice chip, numai cel al sotiei,nu.
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter

irina_24ro
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:15
De la: Ioana007, la data 2009-04-19 19:37:23Nu, nu rezista.Intotdeauna exista ispita care ia diferite forme.Cea mai clkasica forma este tot femeia, dar care poate sa aiba orice chip, numai cel al sotiei,nu.
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter

irina_24ro
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:15
De la: Ioana007, la data 2009-04-19 19:37:23Nu, nu rezista.Intotdeauna exista ispita care ia diferite forme.Cea mai clkasica forma este tot femeia, dar care poate sa aiba orice chip, numai cel al sotiei,nu.
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter

irina_24ro
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:15
De la: irina_24ro, la data 2009-04-20 10:15:59
De la: Ioana007, la data 2009-04-19 19:37:23Nu, nu rezista.Intotdeauna exista ispita care ia diferite forme.Cea mai clkasica forma este tot femeia, dar care poate sa aiba orice chip, numai cel al sotiei,nu.
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter

Si problemele astea apar de le pacate,pt ca oamenii stau asa necasatoriti.Si cum a spus si iisus,ca casatoria care se face atuncia cand barbatul este satul de femeie si femeie satula de barbat,sa nu sa se astepte armonie in casa,si o casatorie rezistenta,pt ca fara domnul iisus omul este slab,repede influentabil spre pacat apar multe probleme pe care nu stie sa iasa din ele,pt ca in ziua de azi greu mai gasesti persoane care se castoresc o singura data,asta din cauza la probleme,pt ca sunt slabi,gresesc unul fata de celalat.Inainte mai stateau oamenii casatoriti chair daca aveau probleme si nu erau asa credinciosi,dar aveau o groaza de probleme si asta nu inseamna ca erau fericiti,pt ca daca alegi sa faci pacate si nu vrei sa te abtii de la pacate omul are doar de pierdut si nu are parte de fericire si liniste sufleteasca dar oamenii nu vor sa intelega asta

irina_24ro
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:20
De la: irina_24ro, la data 2009-04-20 10:15:59
De la: Ioana007, la data 2009-04-19 19:37:23Nu, nu rezista.Intotdeauna exista ispita care ia diferite forme.Cea mai clkasica forma este tot femeia, dar care poate sa aiba orice chip, numai cel al sotiei,nu.
Pai eu cred ca conteaza educatia unui om,principiii pe care le are,s-au daca le are pt ca de obicei omul se lasa in voia lumii,asa femeile cat si barbatii,conteaza sriozitatea unui om,sa fie credincios puternic,pt ca te obicei oameniii necredinciosi sunt slabi si influentabili si de asta calca de multe ori stramb,pt ca credinta te ajuta sa fii mai puternic,mai matur sa iti formezi un caracter

Si problemele astea apar de le pacate,pt ca oamenii stau asa necasatoriti.Si cum a spus si iisus,ca casatoria care se face atuncia cand barbatul este satul de femeie si femeie satula de barbat,sa nu sa se astepte armonie in casa,si o casatorie rezistenta,pt ca fara domnul iisus omul este slab,repede influentabil spre pacat apar multe probleme pe care nu stie sa iasa din ele,pt ca in ziua de azi greu mai gasesti persoane care se castoresc o singura data,asta din cauza la probleme,pt ca sunt slabi,gresesc unul fata de celalat.Inainte mai stateau oamenii casatoriti chair daca aveau probleme si nu erau asa credinciosi,dar aveau o groaza de probleme si asta nu inseamna ca erau fericiti,pt ca daca alegi sa faci pacate si nu vrei sa te abtii de la pacate omul are doar de pierdut si nu are parte de fericire si liniste sufleteasca dar oamenii nu vor sa intelega asta

irina_24ro
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:20
De la: Ioana007, la data 2009-04-19 19:37:23Nu, nu rezista.Intotdeauna exista ispita care ia diferite forme.Cea mai clkasica forma este tot femeia, dar care poate sa aiba orice chip, numai cel al sotiei,nu.
Si reciproca e valabila,ce vrei sa spui,clasic, noi, moderni ,voi
scrichy
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:21
scryci, se dau si ei mari. macar de paste sa fie optimisti
si_totusi
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:36
cica, urare de paste : sa ai ouale vesele si fericite
si_totusi
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:38
TOTUSICO,esti darnica azi,de e PASTELE.,dar cred ca s-au naravit rau pe noi din cauza IRINUCAI,aia cu caprele{LA RAZE]
scrichy
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:40
las' ca n-am dat de la mine. ca tare-s zgarca cand e vorba la o adica. insa, asa sa mai 'veselesti omii din cand in gand, n-o fi pacat. e profund crestineste sa le zici o vorba buna; chiar si mincinoasa
si_totusi
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:47
irinuca?? She`s back..
gabitzza
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:47
De la: si_totusi, la data 2009-04-20 10:38:25cica, urare de paste : sa ai ouale vesele si fericite
ca asta de exemplu ,a cui e opera?
scrichy
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:49
e din intelepciunea populara
si_totusi
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:51
De la: si_totusi, la data 2009-04-20 10:38:25cica, urare de paste : sa ai ouale vesele si fericite
Hmmm...dar cine nu are oua???...
valentino
Postat pe 20 Aprilie 2009 16:19
Buna noapte dragi cititori ai acestui forum.Si totusi in concordanta cu subiectul propus de un muritor de rand mai puteti sa dati o parere?Caci ma gandeam ca dezbatem o tema nu?Ptr.Irina am dat un sfat(cel cu rugaciunea)nu in deradere ci in speranta ca va gasi si ea marea iubire sau poate acel el pe ea.Atunci cand ti-a mai ramas doar speranta e bine sa crezi in ea si eu cred ca si ptr.Irina s-o gasi acel barbat care s-o inteleaga o viata-ntreaga.Si rugamintea mare la cei ce vor sa scrie pe topicul deschis de mine e sa nu se certe(contreze)cu altii caci daca au aceasta "placere" rog sa o faca la un topic adecvat.Multumesc ptr.intelegere si doresc femeilor:sa aveti langa voi un partener care sa va fie fidel(ca barbat).Totodata sexul frumos sa stie sa se faca apreciate de catre parteneri astfel incat sa poata avea soti fideli lor.Toate cele bune!
florin_c76
Postat pe 21 Aprilie 2009 00:11
Florica, frumusetea unor topice consta de multe ori in comentariile ce se nasc pe langa subiect. Faptul ca ai deschis un topic nu inseamna ca toata lumea trebuie sa scrie la comanda ceea ce iti doresti tu, ca initiator, rolul tau poate fi cel mult de user ce raspunde la intrebari, nicidecum de moderator. Iar un topic deschis de tine nu este casa ta proprie si personala, sa dai afara musafirii nepoftiti, in caz contrar va trebuie sa intocmesti o lista cu cei care au voie sa scrie si cei care nu au voie, ti-o asumi, o afisezi la intrare si sari la jugulara nepoftitului. Capisci?
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2009 08:13
De la: valentino, la data 2009-04-20 16:19:29
De la: si_totusi, la data 2009-04-20 10:38:25cica, urare de paste : sa ai ouale vesele si fericite
Hmmm...dar cine nu are oua???...

Sa aiba cozonacii fericiti!
Micass
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:48
De la: anakin, la data 2009-04-21 08:13:11Florica, frumusetea unor topice consta de multe ori in comentariile ce se nasc pe langa subiect. Faptul ca ai deschis un topic nu inseamna ca toata lumea trebuie sa scrie la comanda ceea ce iti doresti tu, ca initiator, rolul tau poate fi cel mult de user ce raspunde la intrebari, nicidecum de moderator. Iar un topic deschis de tine nu este casa ta proprie si personala, sa dai afara musafirii nepoftiti, in caz contrar va trebuie sa intocmesti o lista cu cei care au voie sa scrie si cei care nu au voie, ti-o asumi, o afisezi la intrare si sari la jugulara nepoftitului. Capisci?

Nu am dat afara pe nimeni din topic ci AM RUGAT sa nu faca balacareala pe topicul deschis de mine(tu erai unul dintre ei).Comentariile pe langa subiect de ce nu se fac intr-un chat unde fiecare ce doreste sa scrie altuia.Ce scrisesei tu nu era decent(ocara la adresa alteia).Daca doresti ne putem contra dar sa nu o facem pe acest topic te rog.Stiu ca ti-am atras antipatia dar tu nu esti decat o persoana ca noi toti,un forumar.Nu o sa-ti dau interdictie de a scrie pe acest topic caci nu ar fi corect din partea mea dar te rog sa dai dovada de intelepciune nu de atitudine provocatoare la duel verbal.Multumesc ptr.intelegere si sa mai scrii si ceva despre subiect te rog.
florin_c76
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:59
De la: florin_c76, la data 2009-04-21 09:59:03 Nu o sa-ti dau interdictie de a scrie pe acest topic caci nu ar fi corect din partea mea ..


Hai, nu mai spune!!! iti place sa te joci de-a politistul in intersectii?.. e un forum public, florinache, nu este mostenit din strabunici, un forum unde fiecare scrie ce vrea, daca este sau nu in topic e alta problema. Cat priveste balacareala la care faci aluzie, ia citeste tu mai bine ce s-a intamplat acolo.
Uite, nu vreau eu sa ma mut de
De la: florin_c76, la data 2009-04-21 09:59:03pe topicul deschis de mine
! O sa scriu despre gaze, parameci, ganganii si alte personaje certate cu limba romana si pe topicul deschis de tine! e bine?
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:26
anakin..ce faci, domle ?

eu am mai zis ca postatul pe langa subiect este o traditie a userilor, dar florin e mai nou pe forum, si inca nu este obisnuit cu asta...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:29
wife, stiu ca e mai nou pe forum, dar acum incerc sa il familiarizez cu ideea ca deliciul unui topic este format de postarile off-topic. dar se pare ca el nu si nu, batman!...
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:33
Vedeti ca sunteti off topic.
Micass
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:35
pai nah...eu sincer, nu stiu ce s-ar mai putea scrie pe subiect, ca a zis irina de toate pentru toti...dar ma rog...fiecare cu gustul lui...

micass...pe toate topicurile sunt postari off topic...exemple sunt multe...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:36
Pe cuvantul tau? Eu nu mi-am dat seama pana acum.
Micass
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:39
wife, micas doar glumeste, atata cat sa ne ridice tensiunea din scaun
anakin
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotul sau parinti??? 50 De la: deliuta 31 Decembrie 2015 18:39
cat de lung e drumul de la casatorie la lipsa de comunicare.......? 23 De la: cremene 3 Noiembrie 2009 15:36
barbatul gemeni 25 De la: garbo_472671 6 Septembrie 2017 17:11
Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum 572 De la: anisoaraf 25 Martie 2010 14:06
Rolul sexului anal 311 De la: daniil_pravoslavnic 17 Martie 2013 14:02
Setari Cookie-uri