Cum sa resuscitez relatia?

De la: si_totusi, la data 2009-02-11 14:14:13superbus, puisor, crezi tu ca altele nu tot prin manipulare va fac pe voi sa o luati hai-hui pe campia cu flori?

de ce considerati ca nu tin smecheriile de genul acesta? si inca ce tin. adica ,aia amanta, nu va face gelosi? he, he, he si inca cum. numai ca aici e baiul. vi-i teama ca va zice 'pusi, pa' si umblati cu ea ca si cu oul. nu pentru ca sunteti asa de topiti dupa nurii ei ci, din orgoliu masculin.

ca sa revin la motivatii.aia nu are copii care sa o lege de voi, nu are casa de impartit, parinti care sa o indemne la a pastra relatia si nici rate la banca de platit. deci, i-ar fi usor sa va salute din mers. asa ca, acceptati acest tip de manipulare. ca sunteti constienti de ea ori ba,e discutabil. in general, nu pricepeti .

in marea majoritate a cazurilor, amanta nu e vazuta de catre barbati ca o femeie posesiva , plicticoasa, plina de motocuri ci, doar ca una care iubeste. i se scuza toate magariile si este inteleasa pe considerentul " saraca, ce chinuita e, ce mult ma vrea langa ea si numai pentru ea " fals

povestea cu lesa. poate nu a fost o exprimare prea corecta dar, ia sa vedem cum sta problema si cu amanta.

nu va tine ea strans legat asa, metaforic vorbind , de picioare si manute ? miscati in front cand aia va zice ca vrea sa veneti la ora x? sau ca vrea la munte? pai nu. gasiti tot felul de minciuni acasa ca sa puteti sa-i faceti pe plac. nu tot o lesa e si asta?

dar iar vi se pare ca e dragoste. nu va ganditi nici o clipa ca e doar orgoliu feminin, ca e un fel de lupta intre oficiala si ea , lupta pe care vrea sa o castige cu orice pret. de ce? credeti ca din dragoste pentru voi? gresit. pentru a-si demonstra ca e mai femeie decat cealalta, ca e puternica, ca e dorita. de cand e lumea lume, amantele au ciuda pe sotii si fac tot posibilul sa le puna pe acestea intr-un con de umbra. fie ca le cunosc personal, fie ca nu

povestea cu "un barbat se simte bine acasa ....bla, bla, bla"
pai da. se simte bine cand face ce vrea, cum vrea, cu cine vrea si fraiera care e trecuta ca propietate imobila pe numele lui sa nu devina mobila ca, se supara mnealui domnul si da cu ea de pamant.

sotia nu e saraca femeie, nu sufera, nu are sentimente. ea, doar trebuie sa faca sluj si sa fie credincioasa ca un caine. adica, "doamna in societate, bucatareasa.....etc " tampenia asta de refren ,nascocita de masculi si adoptata ciudat de repede si de femeile proaste


io nu am citit nimic despre amanta si sotie in mailurile ce le-a scris cea ce a deschis topicul!
Putem reveni la sb? Nu de alta , dar s-ar putea sa creada oamenii ca esti sotie inselata... hmmmmmmmmmm nu da bine la cv
dafffne
Postat pe 11 Februarie 2009 16:38
hai sa o lamurim si pe asta cu amanta!!!
sa inteleg ca sotiorul tau te-a/te insela des cu amanta?! de asta ai ramas traumatizata?!!
si cei care isi iau amante nu mai au totul acasa, nu mai sunt impliniti cu sotia..sunt plictisiti...din cauza ei..sau din vina ambilor!!
eu nu-s insurat..asa ca nu stiu ce vb tu acolo
eu vb de relatiile de pana la casatorie...cand ea incearca...sa iti controleze toata viata, de parca esti prizonierul ei!!!
superbus
Postat pe 11 Februarie 2009 17:32
De la: Ella74, la data 2009-02-11 14:22:17
Ouch...!!!
Superbus, doare rau..???


Totusico,


NU DOARE DELOC!NU-S INSURAT, N-AM NICI AMANTA!!!
superbus
Postat pe 11 Februarie 2009 17:51
dafffne,
era un raspuns dat lui superbus, referitor la ce i-a replicat el roxanei. stii? in comunicare, un subiect poate genera si alte discutii. asta nu inseamna ca acel subiect va fi ignorat sau nu i se va da atentia cuvenita


in ce priveste cv-ul meu, nu te preocupa. nu am orgolii din acestea prostesti . lumea sa creada ce vrea si cum o duce capul .

ce nu ar da bine la CV-ul unei femei faptul ca e sotie inselata ? chiar as vrea sa aud ce motive ar exista, din punctul tau de vedere
ar fi interesant de aflat


oricum, daca initiatoarei topicului nu-i convine ce am scris, poate sa-mi spuna ea . nuuuuuu ?
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2009 20:05
superbus, nu lua discutiile de aici la modul personal ci generic

hai sa incercam ,in datul cu parerea, sa fim corecti, sa dezbatem o anumita situatie, sa incercam a vedea si cealalta parte a medaliei- asa cum gandim noi- si sa renuntam la a pune etichete sau sa jignim

nu conteaza ca esti sau nu insurat. discutia nu se referea la tine ci , la anumite aspecte de viata. te poti si tu confrunta cu ele, se pot confrunta si altii.

voi, cei mai tineri, trebuie sa invatati insa, modul de a te comporta atunci cand purtati un dialog. nu va repeziti si mai ales nu dati raspunsuri din acestea intzepate . nu-si au rostul intr-o comunicare care presupune un schimb de pareri , o dezbatere si nicidecum un monolog.
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2009 20:18
PAI TU PARI MEREU INTEPATA!!1SI MEREU ATACI AIUREA BARBATII!! DE AIA TREBUIESTI UN PIC INTEPATA!!!CA SA ITI REVII!!
superbus
Postat pe 11 Februarie 2009 21:33
De la: superbus, la data 2009-02-11 21:33:47PAI TU PARI MEREU INTEPATA!!1SI MEREU ATACI AIUREA BARBATII!! DE AIA TREBUIESTI UN PIC INTEPATA!!!CA SA ITI REVII!!


nu-i nevoie sa strigi.
insa, vezi tu? si acest ton spune ceva despre modul in care stim sa comunicam. generalizezi si acest lucru nu fece cinste unui om intelegent. si apoi, nu eu trebuie sa-mi revin . mai lucreaza putin la conceptii.

a spune ca si amantele manipuleaza ( nu numai sotiile ) nu inseamna ca atac barbatii. pentru ca, de ai fi citit atent , nu ar mai fi fost discutia aceasta acum

reciteste ce am scris dar nu raporta la tine sau la barbati in general ,luati asa, la gramada cum insinuiezi ca am facut. poti intelege? bine. nu poti, iarasi bine.

sunt sigura ca nu ai citit ce am spus eu pe aici, de aceea,te-as ruga sa-mi dai un singur exemplu care sa motiveze afirmatia ta. altfel, pentru mine ,ramane o gratuitate fara substrat si un mod de a scuza o iesire care nu-si avea rostul

eu nu impart oamenii in barbati si femei cand discutam despre un anumit tip de coportament. se greseste si dintr-o tabara si din cealalta. a te situa neconditionat de partea unora sau a altora, doar pentru intelegentul motiv ca esti purtator de fusta sau pantalon, fara a nuanta , fara a recunoaste ca se poate gresi e cel putin dubios . ca sa nu zic, lipsit de un simt al masurii

si_totusi
Postat pe 12 Februarie 2009 08:50
baghirra, am deviat putin de la subiect, dar se leaga oarecum...

si eu am trecut prin ceva asemanator, cu diferenta ca ea vroia mai mult decat el o relatie...asa ca l-am lasat...sa poata omu sa aleaga, liber si nestingherit!!

si dupa nici 3 sapt. in care n-am mai vb deloc s-a intors singurel cu coada intre picioare si multe regrete...asa e cu fructu' interzis!
e interesant cat timp pare interzis!
nu stiu ce sfat sa-ti dau, sau ce simte el, pt tine sau pt cealalta, dar cred ca singura solutie e sa-l lasi in pace!
nu vad de unde atata sustinere din partea ta!? daca el era in locul tau, era la fel de intelegator? sa fim seriosi!
si daca stau si ma gandesc, probabil ca e doar un balon de sapun, e doar o pasiune nesatisfacuta!
dar ai grija, asta nu inseamna neaparat ca te iubeste pe tine! poate ca da, poate ca nu!

incearca sa te desprinzi de situatie, si mai ales de el, ca sa vezi lucrurile mai clar!
ai grija de tine!
zambila
Postat pe 12 Februarie 2009 09:12
un mic banc sa mai destindem atmosfera!!

Ora 3 dimineta, dupa aniversarea a 20 de ani de la casatorie... Ea , vesela, strange masa, fredonand;
El, machit, picoteste in fotoliu.
Ea: - Iti aduci aminte, draga, de-acum 20 de ani?... Am iesit din biserica...
El: - Aha...
Ea: - Eu am alergat in parc... Tu ai venit dupa mine...
El: - Aha...
Ea: - M-ai ajuns din urma... M-ai strans de mijloc...
El: - Da, fir-as al dracu'!... Mai bine te strangeam de gat! Tot 20 de ani luam, da' acum eram liber!!
superbus
Postat pe 12 Februarie 2009 22:29
si totusi!!

1.cred ca ai atacat barbatii atunci cand ai vb despre relatia cu sotul tau(metafora cu lesa)nu cred ca asa tre' sa fie o relatie--stapana/"catelus" sau invers!

da...sigur a fost exprimare nefericita dar contine un adevar:asta iti doresti (si cred ca ai )un barbat sub papuc(nasool de el)!!

2.sigur nu trebuie sa generalizam !dar toti o facem, mai mult sau mai putin!cred ca si tu ai generalizat cand te-ai referit la relatia amanta-sot, la manipularea lor!

eu cred ca-s mai multe tipuri de comportamente in relatia amanta-sot !

in majoritatea cazurilor cred ca aceasta relatie e una reciproc avantajoasa intre cei doi!!el obtine sex iar ea avantaje materiale!! fiind foarte interesata de aceste avantaje, cu siguranta amanta va fi foarte supusa,cuminte , se va face placuta! si nu va face nazuri,pt ca altfel...oricand poate fi inlocuita cu alta!!

comportamentul intr-o relatie nu depinde asa mult de statutul partenerilor (un barbat moale in relatia cu sotia va fi asa si cu amanta!)ci de alti factori :caracter,temperament,educatie!


oricum ii dezaprob total pe cei/cele care au doua relatii in acelasi timp!!e urat!! daca o relatie nu mai mergesi nu mai poate fi salvata trebuie incheiata si treci la alta!!!
superbus
Postat pe 13 Februarie 2009 00:19
De la: si_totusi, la data 2009-02-11 20:05:30dafffne,
era un raspuns dat lui superbus, referitor la ce i-a replicat el roxanei. stii? in comunicare, un subiect poate genera si alte discutii. asta nu inseamna ca acel subiect va fi ignorat sau nu i se va da atentia cuvenita


in ce priveste cv-ul meu, nu te preocupa. nu am orgolii din acestea prostesti . lumea sa creada ce vrea si cum o duce capul .

ce nu ar da bine la CV-ul unei femei faptul ca e sotie inselata ? chiar as vrea sa aud ce motive ar exista, din punctul tau de vedere
ar fi interesant de aflat


oricum, daca initiatoarei topicului nu-i convine ce am scris, poate sa-mi spuna ea . nuuuuuu ?


Superbus a facut referire la sb, iar u la cu totul altul. Mie mi s-au parut argumentele tale innafara sb-lui .
Eu am observat si am spus ce gandesc la cele afirmate de tine (si bineinteles in alt mail la ceea ce ne-a intrebat initiatoarea topicului.)
Nu cred ca este scrisa vreo regula pe aici ( sau cel putin nu am citit-o io ) in care doar cel ce deschide topicul poate afirma ca nu era acesta sb-ul...
dafffne
Postat pe 13 Februarie 2009 13:54
tocmai, ca nu e nici o regula in acest sens, nu-si avea rost admonestarea ta, cel putin neeleganta, privitor la cv ul meu

dar, raspunde la intrebare. de ce unei femei trebuie sa-i fie rusine ca e inselata

si_totusi
Postat pe 13 Februarie 2009 13:58
De la: si_totusi, la data 2009-02-12 08:50:38
De la: superbus, la data 2009-02-11 21:33:47PAI TU PARI MEREU INTEPATA!!1SI MEREU ATACI AIUREA BARBATII!! DE AIA TREBUIESTI UN PIC INTEPATA!!!CA SA ITI REVII!!


nu-i nevoie sa strigi.
insa, vezi tu? si acest ton spune ceva despre modul in care stim sa comunicam. generalizezi si acest lucru nu fece cinste unui om intelegent. si apoi, nu eu trebuie sa-mi revin . mai lucreaza putin la conceptii.

a spune ca si amantele manipuleaza ( nu numai sotiile ) nu inseamna ca atac barbatii. pentru ca, de ai fi citit atent , nu ar mai fi fost discutia aceasta acum

reciteste ce am scris dar nu raporta la tine sau la barbati in general ,luati asa, la gramada cum insinuiezi ca am facut. poti intelege? bine. nu poti, iarasi bine.

sunt sigura ca nu ai citit ce am spus eu pe aici, de aceea,te-as ruga sa-mi dai un singur exemplu care sa motiveze afirmatia ta. altfel, pentru mine ,ramane o gratuitate fara substrat si un mod de a scuza o iesire care nu-si avea rostul

eu nu impart oamenii in barbati si femei cand discutam despre un anumit tip de coportament. se greseste si dintr-o tabara si din cealalta. a te situa neconditionat de partea unora sau a altora, doar pentru intelegentul motiv ca esti purtator de fusta sau pantalon, fara a nuanta , fara a recunoaste ca se poate gresi e cel putin dubios . ca sa nu zic, lipsit de un simt al masurii



IO SUNT INTR-O CRIZA IN CADRUL RELATIE! MI S-A PARUT INTERESANT CE A SCRIS INITIATOARE TOPICULUI ... IAR ACUM CITESC CEVA DESPRE SOTII...AMANTE.... AM MERS PE ALT TOPIC?
dafffne
Postat pe 13 Februarie 2009 14:17
De la: zambila, la data 2009-02-12 09:12:00baghirra, am deviat putin de la subiect, dar se leaga oarecum...

si eu am trecut prin ceva asemanator, cu diferenta ca ea vroia mai mult decat el o relatie...asa ca l-am lasat...sa poata omu sa aleaga, liber si nestingherit!!

si dupa nici 3 sapt. in care n-am mai vb deloc s-a intors singurel cu coada intre picioare si multe regrete...asa e cu fructu' interzis!
e interesant cat timp pare interzis!
nu stiu ce sfat sa-ti dau, sau ce simte el, pt tine sau pt cealalta, dar cred ca singura solutie e sa-l lasi in pace!
nu vad de unde atata sustinere din partea ta!? daca el era in locul tau, era la fel de intelegator? sa fim seriosi!
si daca stau si ma gandesc, probabil ca e doar un balon de sapun, e doar o pasiune nesatisfacuta!
dar ai grija, asta nu inseamna neaparat ca te iubeste pe tine! poate ca da, poate ca nu!

incearca sa te desprinzi de situatie, si mai ales de el, ca sa vezi lucrurile mai clar!
ai grija de tine!



BINE PUS PUNCTUL PE I :
-nu se stie el cat de intelegator ar fi fost de era in locul tau ( dar io te inteleg il iubesti si vrei sa fie bine si te chinui sa-l intelegi...sa-i fi alaturi)
-ar fi bine sa-l lasi si pe el putin pe jar ( sa-l lasi sa se gandeasca ce faci u , de ce nu il suni s.a.m.d.)
dafffne
Postat pe 13 Februarie 2009 14:23
De la: si_totusi, la data 2009-02-13 13:58:15tocmai, ca nu e nici o regula in acest sens, nu-si avea rost admonestarea ta, cel putin neeleganta, privitor la cv ul meu

dar, raspunde la intrebare. de ce unei femei trebuie sa-i fie rusine ca e inselata



Acum depinde de ce femeie e vb . Sunt mai multe tipuri:
- unele ce le face placere sa posteze in victime ,ca sa fie compatimite;
- altele nu recunos ca le este rusine;
- altele i-au atitudine ( nu neaparat se despart ci vad cum se comporta ulterior " masculul )

Este parerea ta ca abordarea mea e neeleganta. Este ceea ce rezulta din ceea ce u ai scris (era ce ai gandit u desi topicul era despre alt sb).
Imi pare rau de te-ai simtit lezata , dar io din ceea ce am citit scris de tine pe aici ( la alte sb.) observasem ca i-ti plac opiniile pertinente...
dafffne
Postat pe 13 Februarie 2009 14:35
Orice relatie se resusciteaza dupa ce o strangi de gat, asta daca nu te-a ajutat intre timp providenta.
Ioana007
Postat pe 13 Februarie 2009 15:38
mai superbus, nu eu am spus de lesa. asa ca, relatia mea cu sotul in lesa nu exista . in fine . mai citeste, domle. eu doar am comentat vis a vis de acest lucru.

dar imi racesc gura de pomana, bag seama
si_totusi
Postat pe 13 Februarie 2009 19:51
ca sa intelegi si pentru mine este incheiat subiectul

roxi spune asta din punctul de vedere a sotiei si experientei personale:
lasa-i o oarecare libertate exact ca o lesa pe care sa o controlezi tu atunci lucrurile vor merge perfect asta iti spun din proprie experienta

tu spui asta

libertate cat mai multa,altfel nu mai e barbat! roxy:::lesa e pt caini(tu cred ca ai un catelus , nu un barbat
un barbat se va simti bine intr-o relatie..atunci cand cand va fi tratat cum se cuvine,fara manipulari ,incercari de al conduce si alte sicanari femeiesti

iar eu am comentat numai, referitor la manipulari si lese venite nu numai din partea nevestelor ci si din tabara adversa - amante
si_totusi
Postat pe 13 Februarie 2009 20:12
totushel, totusi te-ai intrebat tu o data unde gresim. Iaca viata dovedeste ca o majoritate covarsitoare de barbati cer si au nevoie de manipulare si sicane. tratamentul asta cu respectu' si consideratia, libertatea... ehehe... e pentru elita. pentru elita elitelor, adica pentru un numar infim. Deci nu as recomanda ca tratament universal valabil. cartile de specialitate zic sa-i dai omului de lucru, sa-l implici oricum. Cand ii dai consideratie si libertate, nenea le foloseste foarte prost ducandu-se la altele.
ce ne facem oameni buni? vrei sa tratezi ca pe un barbat adevarat, ii acorzi credit si el da aproape sigur cu oistea-n gard.
DECI?
gianiblue
Postat pe 13 Februarie 2009 20:51
giani, stiu ce zici. mi e chiar mi s-a reprosat ca nu am fost posesiva. cica, nu mi-a pasat. asa ca, nu ma mai mira ninic .


ca sa raspund la cel deci

zic ,ca e bine sa le spunem - chiar daca limbajul nu e prea elegant- "hai, shushaua ! ca-s satula de refrene si tampenii '

si_totusi
Postat pe 13 Februarie 2009 21:04
eu mai propun "plimba ursul". ce zici, totushel? Nu-i asa ca ar suna bine si in gura ta?
gianiblue
Postat pe 13 Februarie 2009 21:07
hmmm...rezbel? fara mine?
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Februarie 2009 21:07
wifooo, nu-i de "competenta" ta in noua ta viata cu Pro. dar ai fi fost general de armata cand erai cu d-l "19-ani-de-frecat-cu-tupeu -berbunca-pe-banul-nevestei_etc. Acu' tu esti Dulcineea si Pro are valet pe Sancho. Lasa-ne pe noi sa-i balacarim pe barbati. Tu pastreaza-ti fortele pentru elita elitelor.
gianiblue
Postat pe 13 Februarie 2009 21:11
AUZI LA TINE : "CUM SA-L FAC SA MA IUBEASCA (!)CA INAINTE?" PREFACANDU-MA CA NU OBSERV "CACOFONIA, EU TE-AS SFATUI CA, DACA "IUBIREA VOASTRA" ARE DEJA NEVOIE DE "RESUSCITARE", S-O LASI SA "MOARA" ! ASA, CU "PETICE" NU SE MAI CHEAMA IUBIRE CI INSAILARE DE BUNE SENTIMENTE CARE, FUNCTIE DE DISPOZITIA POSESORULUI, POATE FI PRESARATA, PE ICI PE COLO, CU RELE SENTIMENTE! SI TU, SI EL VA JUCATI DE-A IUBIREA, CA SA VA TREACA VREMEA INTERESANT ! O BANALA ATRACTIE FIZICA NU SE CHEAMA IUBIRE ! DECI, SFATUL MEU : FARA RESUSCITARI IN DRAGOSTE ! CAUTA UNA MAI ZDRAVANA!
IOANA_DRAGAN
Postat pe 14 Februarie 2009 09:06
chiar, oameni buni... stam si batem moneda pe o tema moarta din start... relatiile nu se resusciteaza. ele se lasa sa moara. nu le tii, dom'le in coma cu anii conectate la aparate pentru respiratie artificiala... CACI ESTE ARTIFICIAL...NU?
iubirea trebuie deconectata de la aparate. eutanasiezi din secunda 1. si pleci spre alte iubiri. poate te alegi cu cea ADEVARATA.
cea care nu moare dom'le...
gianiblue
Postat pe 14 Februarie 2009 10:48
De la: gianiblue, la data 2009-02-14 10:48:07chiar, oameni buni... stam si batem moneda pe o tema moarta din start... relatiile nu se resusciteaza. ele se lasa sa moara. nu le tii, dom'le in coma cu anii conectate la aparate pentru respiratie artificiala... CACI ESTE ARTIFICIAL...NU?
iubirea trebuie deconectata de la aparate. eutanasiezi din secunda 1. si pleci spre alte iubiri. poate te alegi cu cea ADEVARATA.
cea care nu moare dom'le...


Eu cred ca fiind vorba de o relatie de ceva timp tre sa incerce sa faca ceva sa vada de o sa mai mearga... E f usor sa renunti... E mai greu sa o faci sa mearga....
dafffne
Postat pe 14 Februarie 2009 11:17
stai, dafffne. CAND ESTE NEVOIE SA RESUSCITEZI, inseamna ca deja
s-a trecut de toate eforturile etc si iubirea e in coma. pana la coma se pot intampla operatii, incapacitate temporara.
te rog intelege perfect analogia mea: coma inseamna ca nu a murit dar.... adicatelea se intampla accidente, se drege lumea, merge inainte. DAR CAND SE INTRA IN COMA... cred ca deja s-a trecut peste episoade grele. eu de la premiza asta plec.
adica au stat nenicii si s-au harshait si s-au pedepsit, inselat, ignorat, jignit etc.
eu nu cred ca poate sa apara coma din amor din senin. aici este un pic diferit de coma autentica. aia poate sa survina subit. ei, in amor COMA INSEAMNA: NU VREAU SA MOARA DAR TREBUIE SA MOARA.
gianiblue
Postat pe 14 Februarie 2009 13:42
De la: baghyrra, la data 2009-01-23 17:30:40 .Eu as vrea sa-l pot face sa ma iubeasca din nou.Dar mi-e foarte greu pt ca si sentimentele mele sunt ranite.Si ma tot gandesc ca oricand se poate repta.Nu prea mai pot sa am incredere.Vreau sa resuscitez relatia.Cum sa o fac?Cum sa-l fac sa ma iubeasca ca inainte?Oare mai avem vre-o sansa sa fim fericizi?Sau doar ne amagim?Va rog frumos ajutatzi-ma.


1. nu ai cum sa-l faci sa te iubeasca. nu tine de un anumit comportament al tau si nici de vointa.
2. o relatie nu se resusciteaza, dupa cum spunea si giani. ea poate fi viabila sau nu. cand intervine alta femeie in viata unui barbat, efortul de a reinvia ce a fost e sortit esecului.

3.in astfel de cazuri, ai o singura sansa de-al avea langa tine. una mica , ce-i drept
spune-i un" bine "si nu-i mai da telefon, nu-l mai cauta, nu-i mai trimite vorba prin prieteni, nu lua legatura cu actuala sau fosta prietena.

nu fa isterii, nu-l intreba de motive, nu-i aminti de dragostea voastra . doar cel" bine" si atat.ii zambesti, te rotesti pe cele picioare si o iei din loc fara alte comentraii

lasa-l in pauza - dar nu 3 zile cum ai facut ci, pana te cauta el. daca te cauta. daca nu, e clar .
nu te umili in a-l gasi si in a-l intreba ce a hotarat.
si_totusi
Postat pe 14 Februarie 2009 14:18
dafffne, eforturi se fac cand este iubire, cand ai de ce sa le faci. multa lume intelege ca trebuie sa faci eforturi sa iubesti si sa fii iubit. intelege al naibii de gresit. eforturile atunci cand sunt sentimente sunt pentru : a nu-ti pierde increderea, pentru a fi alaturi de celalalt chiar si cand nu-l intelegi, sa ai rabdare sa schimbe acele lucruri marunte care nu iti plac si pe care el vrea sa le schimbe de dragul tau.
nici eu nu sunt pentru fuga daaar cand celalalt nu te mai iubeste... VALEA! Ca incepe iadul. Nimeni nu convinge pe nimeni sa il iubeasca. asta este chestie benevola.
gianiblue
Postat pe 14 Februarie 2009 14:27
Giani, eforturi nu se fac deloc , fiindca atunci cand e iubire fiecaruia ii pasa de ce simte celalalt si chiar daca in anumite privinte cei doi nu simt la fel , pentru ca ea/el are nevoie de sprijin, i se da si-atat .Tot ce e dat cu iubire nu e efort .Cand incepe sa fie simtit ca un efort balanta undeva s-a dezechilibrat si in scurt timp iubirea va trage sa moara.
Parerea mea .
blanca
Postat pe 14 Februarie 2009 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestea mea de...iubire? 7 De la: Ioana007 17 Martie 2009 14:36
Masturbarea feminina 56 De la: prometeus_969 23 Aprilie 2009 19:53
Femeia care face sex fara sa iubeasca 69 De la: pantera_neagra 10 Septembrie 2009 05:19
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
Demential de proasta!!! 32 De la: garbo287007 10 Ianuarie 2016 11:13
Setari Cookie-uri