Cum sa resuscitez relatia?

Mielutza, ma rog... e vorba de conotatiile cuvantului "efort". ziceam doar ca unul care nu pricepe o iota din ce face celalalt la un moment dat trebuie sa faca un efort de acceptare, intelegere. desi cam ai dreptate. cand este iubire adevarata inseamna si potrivire adevarata ceea ce inseamna ca se gandeste cumva in acelasi mod. Adica nu te poti iubi cu unul pe care nu-l intelegi.
q.e.d. Mielutzo. ai dreptate.
gianiblue
Postat pe 14 Februarie 2009 15:22
De la: gianiblue, la data 2009-02-14 15:22:45Mielutza, ma rog... e vorba de conotatiile cuvantului "efort". ziceam doar ca unul care nu pricepe o iota din ce face celalalt la un moment dat trebuie sa faca un efort de acceptare, intelegere. desi cam ai dreptate. cand este iubire adevarata inseamna si potrivire adevarata ceea ce inseamna ca se gandeste cumva in acelasi mod. Adica nu te poti iubi cu unul pe care nu-l intelegi.
q.e.d. Mielutzo. ai dreptate.


Nu tin mortis sa am dreptate. Uneori vreau sa fac niste precizari pt ca sa fie mai clar ce-am vrut sa spunem unii dintre noi care suntem "pe-acelasi curent de idei".
blanca
Postat pe 15 Februarie 2009 10:29
Iubita, nu te-am suspectat o clipa ca tii mortis sa ai dreptate. dar cand ai dreptate ai si gata. oricum ... in orice discutie e necesara clarificarea termenilor.
esti o dulce...
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 10:35
Mai baghyrra, nu ai ce sa mai resuscitezi. Pierdere de timp, doar ti-a spus ca te iubeste in felul lui, de aici ce sa intelegi? Ca te iubeste mai putin ca pe prima? sau ca iti arunca si tie resturi de iubire. Parerea mea e ca nu va invata sa te iubeasca asa cum iti doresti tu. Poate un timp va fi bine, dar peste cativa ani iti vei da seama ca nu ai primit atata iubire cat ti-ai fi dorit.
Clm
Postat pe 15 Februarie 2009 18:58
De la: si_totusi, la data 2009-02-13 19:51:59mai superbus, nu eu am spus de lesa. asa ca, relatia mea cu sotul in lesa nu exista . in fine . mai citeste, domle. eu doar am comentat vis a vis de acest lucru.

dar imi racesc gura de pomana, bag seama


totusico...ai dreptate ..te rog frumos sa ma ierti!! recunosc..nu am vazut bine si te-am confundat!!!
superbus
Postat pe 15 Februarie 2009 19:21
superbus, esti superb de politicos. doaaaamne. mai exista poooliiteteee. uraaa!
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 19:42
Confuzia s-a datorat palariei lui de mexican care i-a cazut poe ochi cand citea.
Ioana007
Postat pe 15 Februarie 2009 22:55
haaai, Ioano. si tie ti-a cazut sapca de pe cap cand te-ai uitat la coiful lui superbus?
esti rautacioasa... deh... latura ta feminina
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 23:18
De la: gianiblue, la data 2009-02-15 23:18:22haaai, Ioano. si tie ti-a cazut sapca de pe cap cand te-ai uitat la coiful lui superbus?
esti rautacioasa... deh... latura ta feminina


ioana asta..e de fapt ion...vanghelis
superbus
Postat pe 16 Februarie 2009 14:06
De la: gianiblue, la data 2009-02-15 19:42:40superbus, esti superb de politicos. doaaaamne. mai exista poooliiteteee. uraaa!


merci draga Giani!asa-s de cand ma stiu! iar in plus..desptept ,frumusel , bogat...sufleteste...si dupa cum se vede cel mai modest!!!
superbus
Postat pe 16 Februarie 2009 14:08
Adevarat va zic voua ca speranta moare ultima.
Ioana007
Postat pe 16 Februarie 2009 14:33
De la: Ioana007, la data 2009-02-16 14:33:00Adevarat va zic voua ca speranta moare ultima.


vanghelis...care speranta? speranta ta..de a te crede lumea ioana?
superbus
Postat pe 16 Februarie 2009 16:34
iubirea asta....daca iubesti esti sincer,loial,direct,faci tot ce-ti trece prin minte si nu lasi pe nimeni sa dea sfaturi,faci doar ce simti,ce-ti spune inima.monotonia o inteleg,dupa cativa ani apare(eu am o relatie superba de 2 ani jumate),ai senzatia ca uneori zilele se repeta,ma rog.eu nu as accepta sa alerge dupa alta femeie si cand aia il refuza sa-l primesc inapoi,dar niciodata nu spun niciodata pt ca viata mi-a demonstrat ca se poate.tu sti draga mea ce fel de barbat ai langa tine si daca merita tot sacrificiul asta.te iubeste?doar o zice sau trece si la fapte?te ajuta prin casa la treaba daca vede ca nu mai poti?renunta la iesit la bere cand vede ca e urat sa te lase acasa singura calcand camasi?se uita cu tine la filmul luat de tine(romantic,evident)renuntand uneori si la cele de groaza care ii plac lui?iti face micul dejun dimineata sa-ti faca o surpriza?iti face un ceai cand vede ca ti-e rau?iti ia bluza aia din vitrina pt ca ai ramas lipita de geam?tot ce incerc sa spun e ca daca simti ca el te iubeste si ca regreta ce a facut dandu-si seama de prostia ce era sa o faca,raspunde-i la fel,cu iubire.asta e tot ce trebuie sa faci.mici gesturi care par neinsemnate,dovezi mici de iubire in fiecare zi.nici un barbat matur cand iubeste si simte ca e iubit nu fuge.poate gresesc dar e doar un punct de vedere.al meu punct de vedere.
genoveva85
Postat pe 17 Februarie 2009 13:18
superbus, stiu cine-i Ioana. de aceea ...
Ioana, eu te plac feminina si un pic naiva, nicidecum cinica. hotaraste ce personaj joci... Cand apare Suzuka cu cafelele ei in zadar pentru Suzuki, poate sa apara si cinsimul
gianiblue
Postat pe 17 Februarie 2009 13:32
De la: genoveva85, la data 2009-02-17 13:18:28 iubirea asta....daca iubesti esti sincer,loial,direct,faci tot ce-ti trece prin minte si nu lasi pe nimeni sa dea sfaturi,faci doar ce simti,ce-ti spune inima.monotonia o inteleg,dupa cativa ani apare(eu am o relatie superba de 2 ani jumate),ai senzatia ca uneori zilele se repeta,ma rog.eu nu as accepta sa alerge dupa alta femeie si cand aia il refuza sa-l primesc inapoi,dar niciodata nu spun niciodata pt ca viata mi-a demonstrat ca se poate.tu sti draga mea ce fel de barbat ai langa tine si daca merita tot sacrificiul asta.te iubeste?doar o zice sau trece si la fapte?te ajuta prin casa la treaba daca vede ca nu mai poti?renunta la iesit la bere cand vede ca e urat sa te lase acasa singura calcand camasi?se uita cu tine la filmul luat de tine(romantic,evident)renuntand uneori si la cele de groaza care ii plac lui?iti face micul dejun dimineata sa-ti faca o surpriza?iti face un ceai cand vede ca ti-e rau?iti ia bluza aia din vitrina pt ca ai ramas lipita de geam?tot ce incerc sa spun e ca daca simti ca el te iubeste si ca regreta ce a facut dandu-si seama de prostia ce era sa o faca,raspunde-i la fel,cu iubire.asta e tot ce trebuie sa faci.mici gesturi care par neinsemnate,dovezi mici de iubire in fiecare zi.nici un barbat matur cand iubeste si simte ca e iubit nu fuge.poate gresesc dar e doar un punct de vedere.al meu punct de vedere.


Dar de ce nu spunem si noi ce lucruri facem pentru a ne sustine relatia. Prin noi ma refer la femei... Ptr. ca din ce spui u numai ei sunt niste martiri...ai dragostei bineinteles.
dafffne
Postat pe 17 Februarie 2009 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
manifest pentru dragoste 52 De la: zuzu63 13 Octombrie 2012 23:54
Am nevoie de ea 3 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:51
despartire sau nu? 28 De la: garbo_433118 6 Martie 2016 22:37
Ma simt atras de sotia fratelui meu 76 De la: valentino 28 Aprilie 2009 14:35
Party pentru femei COOL. 10 De la: iasomia 10 Decembrie 2011 09:43
Setari Cookie-uri