salut

ash vrea sa aud shi eu pareri diferite in ceea ce priveshte "problema" mea. Pun intr-e ghilimele pentru ca nici macar nu shtiu daca e o problema...
Deci: m-am inregistrat nu mai tsin minte cind pe un site de mica popularitate, de dating. Shtiu ca suna stupid, ca absolut toate asha zic, dar chiar fara scopul de a-mi gasi pe cineva, in fine nu cred ca conteaza de ce. Cert e ca peste vre-un an dupa ce m-am inregistrat, am primit pe mail un mesaj care ma anuntsa ca tre sa elimin profilul din cauza "frecventse joase" Uitasem de acest site sh ca am profil acolo, asha ca am vizitat...
IN FINE: am inceput sa comunic cu un barbat muuuuuuuuult mai in virsta...sh in general mai diferit: alta limba, alta tsara, alta relige. E cu 13 ani mai mare shi e german. Comunicam in engleza. Cred ca e inutil sa descriu cit de bine ma simt "cu el". Eu nici nu vreau sa aud de intilnire sau ceva de acest ge, el insista, spune ca ishi doreshte mult, ca nu risc nimic, ca el risca mult mai mult venind din alta tsara. Ii spun ca totul e virtual ca doar ne bucuram de corespondentsa noastra, nici un fel de planuri. Imi tot repeta ca il innebunesc, ca nu mai poate... Probabil am intrecut orice limite, s-a cam suparat sh a zis bine, e de acord, totul e virtual, doar sa pastrez legatura cu el. Acum ma doare ca el s-a dat batut, intseleg perfect ca e vina mea, dar eu chiar vrea sa-l cunosc, insa nu-mi permit anumite fibre ale sufletului sa-i spun, o fac in continuare pe dura, pe chetsarul, deshi mi se rupe inima...
Insa nu ma lasa, are 33 ani, eu 20, e german, l-am cunoscut pe net!!!!!!!!!!!!!!!!! Shtiu ca "it is up to me" dar chiar nu shtiu ce sa mai fac Simt ca il indepartez cu raceala mea, shi ma doare... Important e sa shtiu ce-mi doresc chiar eu, iar eu nu pot pune lucrurile cap la cap....
Chiar sunt confuza
aurashe
Postat pe 26 Septembrie 2008 23:10
Daca esti libera, nu vad de ce nu v-ati intalni.Dar fii foarte atenta,sa fii pe "terenul" tau.NIci eu nu prea am incredere in tipii "intalniti" pe net deci,incearca sa-l "citesti" bine inainte.
estella
Postat pe 27 Septembrie 2008 15:21
mi-e frica, oricum el nu mai e un baietsash, imi recunoashte ca ma doreshte mult, simt defapt aceelashi lucru, shtiu e penibil pina la absurd, doar nu l-am vazut decit pe cam!!!!!!!!!! Dar oricum il doresc cu fiecarefibra... Probabil sunt indragostita.. Mi-e frca ca va dori doar sa se culce cu mine, deshi am incredere,oricum e tsara mea, aici eu sunt eu, sh nu imi poate face rau, oricum mi-e frica... Se lupta crunt sufletul meu, impartsit in doua:ratsiunea sh inima! Kiar m-am incurcat rau de tot, ce sa mai fac?? Ma baga in depresia chestia asta, eu atit de normala sh vesela, comunicabila am ajuns sa ma indragostesc de unu de pe net sh inka mult mai in virsta....
aurashe
Postat pe 27 Septembrie 2008 23:13
ce dement ar zbura pana in romania duar sa se culce cu tine cand aici in germania sunt atatea cluburi mie personal nu imi plac nemtii din cauza mentalitatii egoiste pe care o au dar daca va intelegeti nu vad ce ai risca sa va intalniti in romania dar la inceput ar fii bine sa nu vada unde locuiesti ,apoi mai vezi tu .
yavrum
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:02
varsta nu e o problema nu e chiar asa batran ,daca iti place sti cum se zice ...incercarea moarte nu are
de acord cu ce a scris yavrum
ce dement ar zbura pana in romania duar sa se culce cu tine cand aici in germania sunt atatea cluburi mie personal nu imi plac nemtii din cauza mentalitatii egoiste pe care o au dar daca va intelegeti nu vad ce ai risca sa va intalniti in romania dar la inceput ar fii bine sa nu vada unde locuiesti ,apoi mai vezi tu .
succes succes
PS: am si eu un var el 33 ani ea 20 ani sunt de peste un an impreuna si sunt foarte fericiti

Postat pe 15 Octombrie 2008 08:58
Intr-adevar, varsta nu e o problema...daca va intelegeti. Sfatul meu este sa va intalniti in Romania...nu sa te duci tu la el...
Multa bafta....
needforspeed
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:52
sunt de acord cu ce au spus ceilalti si cred k esti indragostita pt k prietena mea de suflet e indragostita de unu dupa net cu care s-a cunoscut pana la urma dar jumatate de an nu s-au vazut decat la cam si ea spunea k nu vad k e indragostita k se vede in privirea ei,in fine acum tot la cam se vad momentan.iti urez sa fii fericita dar sa ai grija,nu poti avea incredere
silviadana
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:34
yavrum...poate va zbura. In fond nu ar fi nici primul nici ultimul.
Chestia este aurashe sa nu te duci tu acolo. Sub nici o forma. Eventual sa vina el aici.
Emyna
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:43
De la: aurashe, la data 2008-09-26 23:10:33ash vrea sa aud shi eu pareri diferite in ceea ce priveshte "problema" mea. Pun intr-e ghilimele pentru ca nici macar nu shtiu daca e o problema...
Deci: m-am inregistrat nu mai tsin minte cind pe un site de mica popularitate, de dating. Shtiu ca suna stupid, ca absolut toate asha zic, dar chiar fara scopul de a-mi gasi pe cineva, in fine nu cred ca conteaza de ce. Cert e ca peste vre-un an dupa ce m-am inregistrat, am primit pe mail un mesaj care ma anuntsa ca tre sa elimin profilul din cauza "frecventse joase" Uitasem de acest site sh ca am profil acolo, asha ca am vizitat...
IN FINE: am inceput sa comunic cu un barbat muuuuuuuuult mai in virsta...sh in general mai diferit: alta limba, alta tsara, alta relige. E cu 13 ani mai mare shi e german. Comunicam in engleza. Cred ca e inutil sa descriu cit de bine ma simt "cu el". Eu nici nu vreau sa aud de intilnire sau ceva de acest ge, el insista, spune ca ishi doreshte mult, ca nu risc nimic, ca el risca mult mai mult venind din alta tsara. Ii spun ca totul e virtual ca doar ne bucuram de corespondentsa noastra, nici un fel de planuri. Imi tot repeta ca il innebunesc, ca nu mai poate... Probabil am intrecut orice limite, s-a cam suparat sh a zis bine, e de acord, totul e virtual, doar sa pastrez legatura cu el. Acum ma doare ca el s-a dat batut, intseleg perfect ca e vina mea, dar eu chiar vrea sa-l cunosc, insa nu-mi permit anumite fibre ale sufletului sa-i spun, o fac in continuare pe dura, pe chetsarul, deshi mi se rupe inima...
Insa nu ma lasa, are 33 ani, eu 20, e german, l-am cunoscut pe net!!!!!!!!!!!!!!!!! Shtiu ca "it is up to me" dar chiar nu shtiu ce sa mai fac Simt ca il indepartez cu raceala mea, shi ma doare... Important e sa shtiu ce-mi doresc chiar eu, iar eu nu pot pune lucrurile cap la cap....
Chiar sunt confuza

sigur esti o comfuza...nu stii ce vrei?...decidete si apoi abordeaza anumite probleme ..mai ales de inima ,sentimente..
petrica_56
Postat pe 18 Februarie 2009 15:56
cat zicea fatuca asta ca avea neamtu' ala?... 33 de ani?... al dracu' babalac...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2009 16:00
draga, da' tu normal nu stii sa scrii? ca obosim citind numai sh si k si tz...sau scrie cu diacritice

unde dreaku a disparut limba romana?
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Februarie 2009 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confesiune si incertitudine 116 De la: TEODORRD 14 Mai 2009 16:03
GRANITA DINTRE MINCIUNA SI ADEVAR.. 34 De la: mia79x 13 Mai 2009 20:36
Iubitul meu imi vorbeste in continuu de fosta sa prietena 76 De la: AngelGirl 12 Mai 2009 20:41
Party pentru femei COOL. 10 De la: iasomia 10 Decembrie 2011 09:43
Relatie foarte incurcata. Va rog, dati-mi un sfat! 80 De la: garbo_394900 4 Februarie 2014 08:40
Setari Cookie-uri