e posibil sa ai o relatie pe net?

Nu intrasem de fff mult timp. Chiar ma bucurasem ca erai online, doream sa schimb cu tine 2 vorbe, dar la scurt timp mi-a sunat mobilul si a tb sa plec. La momentul respectiv erai singurul online din lista mea. Sa ai o seara placuta
nyco1970
Postat pe 7 Mai 2009 21:41
relatiile pe net sunt deconectante, captivante , dar mai ales libere...implica momentul prezent si emotia clipei e sufocanta uneori... sa fim totusi rationali, ce-n oglinda iti pierzi capul?
cercelmarilena
Postat pe 21 Mai 2009 12:37
Si eu am o istorie de povestit in subiectul publicat...Eu, l-am cunoscut pe sotul meu pe net....S-a intamplat in Martie 2006, dar pana sa ne cunoastem fata in fatza a trecut 1 an si 9 luni, dar in tot acest timp am vorbit multe ore in fiecare zi, si dupa scurt timp, adica cam 2 luni am inceput sa ne trimitem sms-uri. Nu ne.a fost posibil sa ne intalnim mai repede, deoarece eu in acel timp locuiam in Spania si el un timp in Polonia, deci era distanta destul de mare.Dorinta de a ne cunoaste fata in fata crestea pe zi ce trece pentru amandoi, el neavand nici o prietena pana la momentul respectiv pentru ca asa a avut el principiul de viata, sa aiba doar o prietena si aceea sa fie sotia lui, si eu din dorinta de a cunoaste persoana care m.a fascinat, cu felul lui de a fi...Si timpul a trecut, si mai erau 2 luni pana la sfarsitul anului 2007...El fiind din Danemarca de origine, a venit din vacanta de schiat din Norvegia, la Copenhagen ca sa ne intalnim...Si ne.am intalnit...Prima jumatate de ora nu am putut vorbi nimic clar, amandoi, pentru ca emotiile erau asa de mari, in cazul meu , asteptasem pt acel moment foarte mult...Si el l.a fel...Era o seara frumoasa de 28 decembrie cand ne.am intalnit prima data....Si au trecut 4 zile pana m.a cerut oficial ca sa ii fiu prietena lui...Wow, ce moment frumos a fost...Credeam ca visez...Si am inceput relatia noastra de iubiti pe data de 31 decembrie ...Apoi am petrecut Anul nou cu fratele lui si cu sotia acestuia...
Coincidenta a facut ca unde l.am cunoscut pe el, in un site danez de dating, tot in acest site si fratele lui a cunoscut pe sotia lui...

Deci e posibil...Si de cand am inceput sa vorbim pe net, intre noi nu a existat minciuna , ci incredere oarba unul in altul...Si ne.am casatorit acum aproape 2 luni...Ma trateaza ca o printesa...Ma simt enorm de fericita si implinita...

Numai bine!!
AndreeaGraversen
Postat pe 6 Iulie 2009 12:53
Pana la urma, copilul vostru care se naste sau s-a nascut ce este:Roman, spaniol, danez, polonez, sau ucrainean?
Ioana007
Postat pe 6 Iulie 2009 15:48
De la: deea90210, la data 2009-03-29 02:42:16buna.si eu sunt in aceeasi situatie..poate putin diferita sa zicem.si eu vb cu un tip pe net de 2 luni.ne intelegem fb bine...asa cum spuneai si u...vb despre orice.la telefon stam cu orele...nu ne mai saturam si gasim mereu ceva despre ce sa vb.diferenta e k noi nu ne-am vazut dekt pe web.dar e o legatura acolo .kre se simte.la mine problema e k el e in arad...si eu in focsani.kre renunta?cine pleak la celalalt?dar asa cum spunea cineva....dak exista sentimente sincere..totul va fi bine.trebuie sa stii sigur ce vrei,ce simti...si at totul va fi f clar.mult noroc
onixkla1313
Postat pe 6 Iulie 2009 21:09
Am vazut multe cazuri cu un final fericit povestite aici, fac parte din aceasta categorie , am si eu poveste mea dar nu stiu daca finalul va fi tocmai unul fericit dar nici nu ma pot opri , ne-am cunoscut acum 7 luni pe net , amandoi aveam unele nemultumiri , probleme ,am inceput sa povestim , sa ne descoperim , gandeam la fel , avusesem in mare parte aceeasi viata , ce sa va mai spun , ne-am indragostit , ne-am intalnit dupa 3 luni , fata in fata , dupa multe nopti pe net , ore de vb la tel si toate cele , am petrecut 3 zile de vis , ne-am placut si in realitate , ba mai mult ne-am lasat dusi de sentimente , ne-am facut promisiuni , pluteam amandoi , visam speram , am continuat sa vorbim sa ne intalnim c-am odata pe luna , atat se putea , am uitat sa va spun , amandoi suntem casatoriti , eu in pragul unui divort inevitabil , el inca nu vrea sa faca acest pas ...nu stim unde vom ajunge , incercam sa fim realisti acum , dar nici nu ne putem opri , sunt momente in care spunem gata , ne oprim , mai bine suferim acum decat mai tarziu , si totusi , a doua zi ne trezim vorbinb , povestind , facand iar planuri , apoi iar d-am inapoi , nu stiu ce sa mai fac , il iubesc atat de mult , e adevarat ca e o relatie complicata dar de ce nu avem niciunul puterea sa renuntam?
garbo020989
Postat pe 6 Iulie 2009 22:32
Danez toata ziua....
AndreeaGraversen
Postat pe 7 Iulie 2009 16:15
De la: Ioana007, la data 2009-07-06 15:48:43Pana la urma, copilul vostru care se naste sau s-a nascut ce este:Roman, spaniol, danez, polonez, sau ucrainean?



Ucranian?????NO WAY!!NEVER NEVER!!
AndreeaGraversen
Postat pe 7 Iulie 2009 16:17
eiii...draga, mai usor cu patimile astea ca fac rau...iaca eu sunt ucraineanca din partea tatei...si ghici care-s printre cele mai frumoase femei...aud?yap, right...exact acolo...ai fost vreodata in ucraina?ai cunsocut oameni de prin zona?so, take it easy...ca nu-i o boala...doar ca sunt oameni frumosi, smart si dulshe foc...trust my heart
mia79x
Postat pe 7 Iulie 2009 16:22
ghini ca nu-i roman toata ziua...of, god
...snobismul asta...
mia79x
Postat pe 7 Iulie 2009 16:26
Da mai, dar daca plange cu lacrimi de crocodil, crezi ca este crocodil?Important este ca se va naste copilul cult si va sti de la inceput cateva limbi la perfectie.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 09:17
De la: Ioana007, la data 2009-07-08 09:17:21Da mai, dar daca plange cu lacrimi de crocodil, crezi ca este crocodil?Important este ca se va naste copilul cult si va sti de la inceput cateva limbi la perfectie.




Cu siguranta de la inceput o sa stie daneza si romana, si cu timpul o sa devina si mai cult....
AndreeaGraversen
Postat pe 8 Iulie 2009 16:49
De la: mia79x, la data 2009-07-07 16:22:55eiii...draga, mai usor cu patimile astea ca fac rau...iaca eu sunt ucraineanca din partea tatei...si ghici care-s printre cele mai frumoase femei...aud?yap, right...exact acolo...ai fost vreodata in ucraina?ai cunsocut oameni de prin zona?so, take it easy...ca nu-i o boala...doar ca sunt oameni frumosi, smart si dulshe foc...trust my heart



Nu am fost in Ucraina, dar sincer , nu sunt prea interesata sa merg...nu vreau sa fie ca o ofensa, dar prefer, destinurile exotice...
AndreeaGraversen
Postat pe 8 Iulie 2009 16:50
andreea preferi poate destinatiile exotice nu destinurile cum te-ai exprimat tu.copilul care se va naste ,daca locuiesti in danemarca va fi cetatean DANEZ de origine romano daneza,iar daca locuiesti in romania fa fi cetatean ROMAN de origine danezo romana............cred . ok pana una alta casa de piatra si cum zice cineva de pe la noi,, iubitiva mult"
ghelene_06
Postat pe 9 Iulie 2009 19:18
IOANA nu mai fi asa sadica . tu cite limbi stiai cind te-ai nascut?te rog ...duci tineretul(mindria tarii) in eroor
ghelene_06
Postat pe 9 Iulie 2009 19:23
De la: ghelene_06, la data 2009-07-09 19:18:12andreea preferi poate destinatiile exotice nu destinurile cum te-ai exprimat tu.copilul care se va naste ,daca locuiesti in danemarca va fi cetatean DANEZ de origine romano daneza,iar daca locuiesti in romania fa fi cetatean ROMAN de origine danezo romana............cred . ok pana una alta casa de piatra si cum zice cineva de pe la noi,, iubitiva mult"



Sorry pt gresala...prea multi ani am locuit in afara de Romania ,si asta ma face sa mai uit din cuvinte....

PS: Nu locuiesc in Romania, si niciodata cred, ca o sa mai locuiesc acolo...Desi ador tara mea...
AndreeaGraversen
Postat pe 10 Iulie 2009 15:13
De la: AndreeaGraversen, la data 2009-07-08 16:50:28
De la: mia79x, la data 2009-07-07 16:22:55eiii...draga, mai usor cu patimile astea ca fac rau...iaca eu sunt ucraineanca din partea tatei...si ghici care-s printre cele mai frumoase femei...aud?yap, right...exact acolo...ai fost vreodata in ucraina?ai cunsocut oameni de prin zona?so, take it easy...ca nu-i o boala...doar ca sunt oameni frumosi, smart si dulshe foc...trust my heart



Nu am fost in Ucraina, dar sincer , nu sunt prea interesata sa merg...nu vreau sa fie ca o ofensa, dar prefer, destinurile exotice...


iubita...no offence, stai linistita...doar ca atunci cand nu cunosti ceva sau pe cineva...nu te pronunta, simplu...ca iaca ucrainenii nu mai pot ei de parerea ta...pe cand tu...esti in eroare, emitand astfel de judecati ...si ai grija ca iaca asa iti aude si ala micu' in casa...si-i pacat ...asta-i toata ideea...
mia79x
Postat pe 10 Iulie 2009 15:14
daca-ti doresti asta..prefer amicii haiosi de pe-aici, cu care ma simt bine..
sau poate nu-i de mine..
kyra
Postat pe 10 Iulie 2009 19:37
Nu trebuie sa stii multe limbi, ci una ca atunci cand vorbesti sa te asculte si sa te inteleaga toata lumea.
Ioana007
Postat pe 11 Iulie 2009 15:28
De la: mia79x, la data 2009-07-10 15:14:51
De la: AndreeaGraversen, la data 2009-07-08 16:50:28
De la: mia79x, la data 2009-07-07 16:22:55eiii...draga, mai usor cu patimile astea ca fac rau...iaca eu sunt ucraineanca din partea tatei...si ghici care-s printre cele mai frumoase femei...aud?yap, right...exact acolo...ai fost vreodata in ucraina?ai cunsocut oameni de prin zona?so, take it easy...ca nu-i o boala...doar ca sunt oameni frumosi, smart si dulshe foc...trust my heart



Nu am fost in Ucraina, dar sincer , nu sunt prea interesata sa merg...nu vreau sa fie ca o ofensa, dar prefer, destinurile exotice...


iubita...no offence, stai linistita...doar ca atunci cand nu cunosti ceva sau pe cineva...nu te pronunta, simplu...ca iaca ucrainenii nu mai pot ei de parerea ta...pe cand tu...esti in eroare, emitand astfel de judecati ...si ai grija ca iaca asa iti aude si ala micu' in casa...si-i pacat ...asta-i toata ideea...



Nu a fost intentia mea sa judec, chiar nici nu mi-a trecut prin minte asa ceva...Dar fie...Sorry daca tu ai inteles asa...

AndreeaGraversen
Postat pe 11 Iulie 2009 16:42
De la: AndreeaGraversen, la data 2009-07-07 16:17:13
De la: Ioana007, la data 2009-07-06 15:48:43Pana la urma, copilul vostru care se naste sau s-a nascut ce este:Roman, spaniol, danez, polonez, sau ucrainean?



Ucranian?????NO WAY!!NEVER NEVER!!


heyyy...e ok...stai linistita...dar tu ce ai fi inteles dintr-asta?...doar pe replica asta am vrut sa-ti raspund...in rest...fiecare cu gusturile sale...nicio problema, stai linistita...pupi si be happy...alaturi de sot si ala micu'
mia79x
Postat pe 11 Iulie 2009 16:49
De la: mia79x, la data 2009-07-11 16:49:03
De la: AndreeaGraversen, la data 2009-07-07 16:17:13
De la: Ioana007, la data 2009-07-06 15:48:43Pana la urma, copilul vostru care se naste sau s-a nascut ce este:Roman, spaniol, danez, polonez, sau ucrainean?



Ucranian?????NO WAY!!NEVER NEVER!!


heyyy...e ok...stai linistita...dar tu ce ai fi inteles dintr-asta?...doar pe replica asta am vrut sa-ti raspund...in rest...fiecare cu gusturile sale...nicio problema, stai linistita...pupi si be happy...alaturi de sot si ala micu'


Inca nu o sa fie ''ala mucu' ''...suntem casatoriti numai de aproape 2 luni, asa ca e prea repede...
AndreeaGraversen
Postat pe 12 Iulie 2009 15:10
De la: AndreeaGraversen, la data 2009-07-11 16:42:17
De la: mia79x, la data 2009-07-10 15:14:51
De la: AndreeaGraversen, la data 2009-07-08 16:50:28
De la: mia79x, la data 2009-07-07 16:22:55eiii...draga, mai usor cu patimile astea ca fac rau...iaca eu sunt ucraineanca din partea tatei...si ghici care-s printre cele mai frumoase femei...aud?yap, right...exact acolo...ai fost vreodata in ucraina?ai cunsocut oameni de prin zona?so, take it easy...ca nu-i o boala...doar ca sunt oameni frumosi, smart si dulshe foc...trust my heart



Nu am fost in Ucraina, dar sincer , nu sunt prea interesata sa merg...nu vreau sa fie ca o ofensa, dar prefer, destinurile exotice...


iubita...no offence, stai linistita...doar ca atunci cand nu cunosti ceva sau pe cineva...nu te pronunta, simplu...ca iaca ucrainenii nu mai pot ei de parerea ta...pe cand tu...esti in eroare, emitand astfel de judecati ...si ai grija ca iaca asa iti aude si ala micu' in casa...si-i pacat ...asta-i toata ideea...



Nu a fost intentia mea sa judec, chiar nici nu mi-a trecut prin minte asa ceva...Dar fie...Sorry daca tu ai inteles asa...

ghelene_06
Postat pe 13 Iulie 2009 21:37
De la: Ioana007, la data 2009-07-11 15:28:33Nu trebuie sa stii multe limbi, ci una ca atunci cand vorbesti sa te asculte si sa te inteleaga toata lumea.
ghelene_06
Postat pe 13 Iulie 2009 21:39
Ioana nu te supara ,dar te contrazic ,cum sa ma inteleg eu cu un turc daca stiu numai limba romana?
ghelene_06
Postat pe 13 Iulie 2009 21:44
simplu, il pui sa invete romaneste. avea tepes o metoda rapida, parca...
pik_nik
Postat pe 13 Iulie 2009 21:46
da foarteposibil ficamea si cunoscut sotulpe net
garbo017185
Postat pe 14 Iulie 2009 15:05
si asa a ajuns sa pozeze cu fundul la aparat???? nasol!
tutankhamon
Postat pe 15 Iulie 2009 01:11
Tuta arza-te-ar norocul, am crezut ca-mi spui mie asta!
Aemulus
Postat pe 15 Iulie 2009 01:13
Relatie!?Poate camaraderie,poate amicitie sau mai bine zis prietenie.
Relatia se intemeiaza pe intalnirea fata in fata si aprofundarea ei prin prietenie.Si,poate vrei sa cunosti persoana mult mai bine!Atunci indragosteste-te!Intalneste-te cu ea,persoana respectiva,cat mai des posibil si iubiti-va!Este mai mult decat o relatie.
Alice_Bv
Postat pe 14 August 2009 20:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum lupt impotriva vecinilor galagiosi 57 De la: esperanzza 3 Iulie 2019 01:24
vand salon de coafor, frizerie de copii in Cluj 2 De la: ShantiL 8 Februarie 2014 19:25
Horoscopul iubirii 14 De la: si_totusi 21 Ianuarie 2010 13:17
Gre Bakery 2 De la: femaleoana 29 Iulie 2017 16:48
cafeneaua cu miros de primavara 5395 De la: oniac22 13 Martie 2011 20:54
Setari Cookie-uri