e posibil sa ai o relatie pe net?

fara violenta,fara violenta...

nu fetita...nu amestec lucrurile,ce-i dau,ii dau din partea mea...
iasomia
Postat pe 20 Noiembrie 2009 14:46
ba nu ma supar, iaso...nu-mi fa publicitate negativa, d-asta...

doar stii ca savurez si io o glumita cu "gust"

ioi, ishtenem... m-am gandit la campofrio ala ...sau ???
Anouk
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:04
ii posibila o relatie pa niet cum nu?
ca si io ma procopsi c-o relatzie de genu'cu irinuka...o crezut ca is maimutzoi
LILO
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:08
tu tarzan, ea jane...
Anouk
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:12
no ie
LILO
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:13
dar de ce nu vine el acolo, la tine? in ce loc esti? nu este mai bine acolo? cat despre incredere....ptr momentul acesta, da, poti avea incredere dar nu se stie niciodata ce-ti aduce ceasul....cine poate sti? poate chiar tu sa te schimbi....dar orice ar fi familia te primeste inapoi, aceasta este o certitudine.
bafta!

flower
garbo047501
Postat pe 22 Noiembrie 2009 08:49
De la: cercelmarilena, la data 2009-03-29 11:33:19Nu numai ca e posibil, e la moda. Altceva nu concorda in realitate, el sau ea. Sa nu te astepti ca va semana cu descrierea sau daca seamana tot e altfel. Se schimba locatia nu? Virtual e una,in fata ta, alta...Asta nu inseamna ca nu au fost si casatorii, dar putine...

Adevarat,virtual e una ın realitate e alta.Virtual ce-a mai matre parte a oamenilor,ıncearca sa fie sa arate altfel,mai perfecti mai buni etc.Dupa parerea mea nu conteaza tara unde,de unde ,important este sa simti acea ıncredere launtrica sa crezi cu adevarat ın cel ce te invita,SA SİMTİ ASTA.Nu te lasa amagita de nu tiu ce avantaje,avantajele vin i pleaca,la baza sta ıncrederea.Daca o ai fa pasul daca nu,asta e,viata nu se termina aici.Va mai "trece multa apa pe parau"SUCCES IN TOATE.
decenu
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:59
Cred ca da.eu,am cunoscut un baiat din bucuresti,eram in frantza...eu il confundasem ,pe mirc ..am inceput sa vorbim ..si uite asa ...dupa 6 luni am venit acasa,am fost la el .toate bune si frumoase ,vroia sa ne mutam,sa stau cu el,la bucuresti ( eu fiind de loc dn constanta ),eu doar ce terminsem o relatie,de 2 ani,nu ma simteam pregatita....si am incheiat eu totul.( povestea pe scurt )
depinde ..de voi!daca vreti,daca ai incredere in el,daca il iubesti ...
blaa
Postat pe 30 Noiembrie 2009 01:27
exista situatii destul de rar din cate cunosc eu sa sa ajunga la mai mult decat a vb pe net dar in situatia ta ca nu esti in tara eu sic sa nu te grabesti cu respectivu lasa sa treaca timpul sa vezi ce iese ca daca nu sunteti unul linga celalalt nu poate rezista relatia si vei avea foarte multe de pierdut nu da cu piciorul dar nici nu te grabi
klaus77
Postat pe 19 Ianuarie 2010 20:40
Eu cred ca este imposibil sa ai o relatie pe net...Pt ca nu poti verifica daca omul iti spune adevarul...daca este sincer...Poate ajungi sa te indragostesti de cineva care poate nici macar nu merita si nici macar nu il cunosti....Netul este pt comunicare....Sa iti faci prieteni...Daca iti gasesti oameni interesanti poate treptat si mai mult...Dar totul trebuie sa fie rational..
omulsincer
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:14
eu am fost in aprox. aceeasi situatie...eu in bucuresti el in timisoara...vreo 4-5 luni am vorbit pe net, telefon, de 3 ori a fost el la mine in bucuresti si apoi ne-am hotarat sa ne mutam impreuna..alegerea am facut-o aman2...ne-am mutat la timisoara. si anul acesta sarbatorim 3 ani de cand suntem impreuna:)
te sfatuiesc sa iti asculti inima si sa te gandesti f bine inainte sa iei o decizie
oopsy_daisy
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:38
eu nu am intilnit pe net pe cineva cu care sa discut Toti absolut toti barbati care m-au abordat vroiau sex sau o relatie fara complicatii
fuga_luci
Postat pe 20 Ianuarie 2010 12:52
cred ca ai cautat-o cu lumanarea, altfel nu-mi explic cum ii gasesti
uite ca pe mine nu m-a abordat nimeni niciodata, pt nimic
sunt fioroasa, am zis!
zambila
Postat pe 20 Ianuarie 2010 12:55
esti tare,mami...
iasomia
Postat pe 20 Ianuarie 2010 13:23
e posibila o astfel de realtie si pe net care apoi sa se transforme in ceva soklid, real si diafan. Totul e sa te imparti cu suftetul si cu ratiunea in mod egal spre acea relatie. Sa constati daca merita s afaci sacrificiul si daca e de durata. Mult succes !
AL_TAU_PENTRU_TOTDEAUNA
Postat pe 14 Februarie 2010 13:49
De la: buna01, la data 2010-01-19 21:14:57Eu cred ca este imposibil sa ai o relatie pe net...Pt ca nu poti verifica daca omul iti spune adevarul...daca este sincer...Poate ajungi sa te indragostesti de cineva care poate nici macar nu merita si nici macar nu il cunosti....Netul este pt comunicare....Sa iti faci prieteni...Daca iti gasesti oameni interesanti poate treptat si mai mult...Dar totul trebuie sa fie rational..

ai dreptate tu ca este imposibil si asa este o spun din proprie experienta.cand vb pe net eram eu vesela,curajoasa etc.dar cand m am intalnit cu el nu a mai fost asa .realitatea e mai cruda.nu l am mintit cu nimic am fost deschisa i.am spus totul despre mine si el la fel dar cand ne am intalnit am vrut sa fim perfecti si nu a iesit nimic.
garbo065737
Postat pe 14 Februarie 2010 14:13
nu e posibila! desi nu pot sa nu spun ca aici poti sa visezi frumos si sa intalnesti oameni atenti cu visele tale pe care in realitate nu-i intalnesti! dar...viata e complexa ca si realitatea doar de aceea e realitate..si doar acolo poti implementa ceva clar si frumos!
fleurdelis
Postat pe 14 Februarie 2010 14:19
o unda din eternul mister feminin ramine mereu nedecoperit ochilor si sufletelor noastre ...masculine !
AL_TAU_PENTRU_TOTDEAUNA
Postat pe 14 Februarie 2010 14:19
De la: klaus77, la data 2010-01-19 20:40:04exista situatii destul de rar din cate cunosc eu sa sa ajunga la mai mult decat a vb pe net dar in situatia ta ca nu esti in tara eu sic sa nu te grabesti cu respectivu lasa sa treaca timpul sa vezi ce iese ca daca nu sunteti unul linga celalalt nu poate rezista relatia si vei avea foarte multe de pierdut nu da cu piciorul dar nici nu te grabi

asa este nu rezista daca e departe.degeaba simti ca il vrei sau te vrea daca nu esti aproape sa te vada cum razi,cum mananci ,cum arati in diferite situatii,sa flirtezi ,jocul acela care trebuie sa fie innainte de a avea relatia ...nu merge.nu poti sa cunosti doar din teorie trebuie si practica inainte de a face pasul.Nu te grabi...
garbo065737
Postat pe 14 Februarie 2010 14:23
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-14 14:19:43o unda din eternul mister feminin ramine mereu nedecoperit ochilor si sufletelor noastre ...masculine !

o unda din eternul masculin ramane mereu nedescoperit ochilor si sufletelor noastre...feminine scumpule .
garbo065737
Postat pe 14 Februarie 2010 14:27
fleurdelis
Postat pe 14 Februarie 2010 14:29
De la: garbo065737, la data 2010-02-14 14:27:57
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-14 14:19:43o unda din eternul mister feminin ramine mereu nedecoperit ochilor si sufletelor noastre ...masculine !

o unda din eternul masculin ramane mereu nedescoperit ochilor si sufletelor noastre...feminine scumpule .


de unde atita miser la noi? suntem ca o carte deschisa... E destul o privire din partea domniilor voastre, un suris , o virba , o sopata si deja suntem topiti de-a dreptul !
AL_TAU_PENTRU_TOTDEAUNA
Postat pe 14 Februarie 2010 14:32
DA, ESTE POSIBIL ,DAR NUMAI O RELATIE VERBALA, NU SI SEX. .
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:41
Teoria este mai usoara ca practica ...
garbo065737
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:49
relatie si net..2 cuvinte care nu se prea 'asorteaza'.ceea ce este pe net nu se poate numi relatie iar o relatie adevarata nu se face pe net.puteti spune ca pe net l'ati cunoscut..e cu totul altceva.in general se'ntampla foarte rar(spre deloc) ca o relatie sa reziste timpului si distantei.o relatie nu inseamna doar mesaje,telefoane sau dialoguri pe net..ai nevoie de cel drag alaturi.
MoonLady
Postat pe 4 Aprilie 2010 16:14
Da, se poate!
Eu de pilda am o gramada de relatii pe net.

Veveeeeee, unde esti ca-ti duc dorul.....ma traduci neastimparata mica!
Ciresica
Postat pe 4 Aprilie 2010 23:16
Eu pot sa confirm pentru Ciresica. Mie imi da sa si mananc pe net.
Doara
Postat pe 5 Aprilie 2010 07:46
haoleo!
ciresico,sta-mi-ar samburele-n gat de neserioasa ce sunt
preciouss
Postat pe 5 Aprilie 2010 08:39
NU!
panty_C
Postat pe 5 Aprilie 2010 17:10
vedeti? v-am spus ca eu am multe relatii pe net?
minca-le-ar mama pe ele de frumoase si destepte...relatiile mele....
Ciresica
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAFENEAU DE VARA '' NE MUTAM AFARA '' PE TEREASA 6 De la: michela1 3 August 2009 14:47
Taratele de grau 20 De la: alex2007 18 Mai 2010 07:58
zodii 14 De la: mgmm 9 Iulie 2014 14:00
oo 160 De la: garbo048253 22 Ianuarie 2010 14:24
cluburi de dans in cta 2 De la: oxygene 24 Iulie 2009 22:38
Setari Cookie-uri