e posibil sa ai o relatie pe net?

e posibil.

nu o mai dati atat la intors.
iasomia
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:10
poi noi ce facem icisa bre???nu...relationam??n
deci,e posibil
eladaela
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:13
ba da relationam,relationam,amical.numai ca unii sunt mai "catolici decit papa"..vor relatii d-ale.tip matrimoniale da or cam gresit adresa...
LILO
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:16
vanatorul vaneaza, pescarul pescuieste
nefertiti_dana
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:18
dano,

cine poate,oase roade...
iasomia
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:20
pana poate
se mai opresc si oasele in gat
nefertiti_dana
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:24
pai..daca nu esti prevazatoare...
iasomia
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:28
nefertiti_dana
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:30
Frumoasa si interesanta poveste.
Felicitari amandurora si casa de piatra, ca la noi, in Romania.
Ciocnim un pahar in cinstea fericirii voastre.
dihoritza
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:59
buna seara !!!!
nazirra
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:04
Buna seara!
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:04
Te salut!
A trecut ceva vreme de cand ai postat comentariul tau, iar eu l-am citit abia acum. In timpul acesta se puteau intampla multe si tocmai de aceea te intreb care mai e situatia ta? Ai divortat sau esti in continuare casatorita? Mai pastrezi legatura cu iubitul tau de pe net ori nu?
Daca situatia nu s-a schimbat cu nimic nici la tine si nici la el, nu vad de ce sa nu continui sa faci ceva ce iti asigura un confort psihic, o multumire sufleteasca. Ce ai de pierdut? Pana cand va simtiti bine impreuna (in lumea virtuala ori in lumea reala) totul e ok. Daca iti doresti mai mult de atat, poate ar fi mai bine sa te gandesti daca e bine sa continui sau sa te orpresti. In fond, orice om normal, isi doreste sa finalizeze in bine o legatura de acest fel, altfel de ce ar mai incepe-o?
Eu, in locul tau, m-as intreba ce vreau, de fapt, de la relatia noastra si in functie de ceea ce se poate si ceea ce nu se poate, as lua o hotarare. Nu va fi simplu, daca tu ai asteptari diferite de ale lui. Mi se pare important sa iti rezolvi intai situatia din familia actuala, daca nu are nicio legatura cu idila pe care o traiesti acum, adica sa divortezi, si apoi sa mergi mai departe in viata. Dar nu incurca lucrurile, adica nu divorta in speranta ca actuala legatura iti va aduce fericirea, ca poate nu va fi asa. Ia-le pe rand. Oricum, e greu sa fii casatorita si sa ai si o relatie paralela de la care nu stii la ce sa te astepti ca finalitate. Sunt convinsa ca aceasta relatie paralela ti-a ingreunat situatia din familie. In acelasi timp, poate te-a facut sa intelegi ca sotul tau nu e chiar persoana langa care ai vrea sa imbatranesti si in felul acesta va fi un suport pentru tine pentru a trece printr-un divort, care, in opinia mea, poate fi traumatizant.
Gandeste-te bine la ce iti doresti si nu abandona lupta.
Imi permit sa iti dau un sfat. Nu forta nota in privinta iubitului tau si nu ii cere sa divorteze. Pana la urma, se poate intampla sa dea curs dorintei tale de a fi impreuna (sa va casatoriti) si lucrurile sa nu mearga asa cum ti-ai dorit. In situatia asta ti-ai asuma o raspundere foarte mare si eventuale reprosuri grele. Lasa lucrurile sa mearga de la sine. Daca te iubeste si vrea sa fiti impreuna, lasa-i lui raspunderea hotararii eventualului lui divort.
Iti doresc sa fii iubita in continuare si sa auzim de bine.
dihoritza
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:27
EU am fost cu un tip timp d 3 ani dar deja se racise totul intre noi ...stateam mai mult p net si ne vedeam rar...eu zic sa t gandesti dk merita..si sa nu regreti tot ce faci pt el. Ai grija de tine. Te pup
iolantheful
Postat pe 3 Septembrie 2009 23:12
Draga, dar tu nu i-ai explicat ca pupicii pe net sunt vechi, reci, cata vreme cei natur, sunt proaspeti sicalzi ?
Ioana007
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:51
Nu conteaza ca ai cunoscut persoana pe net sau prin alte imprejurari, conteaza ca relatia sa mearga.O vorba din batrani spune"mananci un sac de sare si nu stii cu cine stai in casa" asa ca poti sa vorbesti si o luna sau 2 ani, daca e sa nu ai nororc nu ai. Nu incurajez si nici descurajez aceste relatii, dar fiecare cu norocul sau. Poti sa nu ai noroc si daca ti-ai cunoscut sotul/sotia prin intermediul altor imprejurari. Si atunci cine e de vina?
Soarta, asta e!!
Am o colega de servici care si-a cunoscut sotul pe net. Si sunt bine mersi.
SysrQwe
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:53
si eu am avut o relatie pe net. dupa 2 luni mi-am schimbat serviciul in orasul lui, mi-am mutat baiatul cu facultatea in acelasi oras si ne-am mutat la el. dupa 6 luni ne-am casatorit si suntem foarte fericiti. va dorim si voua la fel. aveti incredere in instinctele voaste si in Dumnezeu
mihaela_cristian
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:50
De la: stellutza, la data 2009-01-19 16:28:49salut!! am de vreo 5 luni o relatie pe net cu un baiat din romania (eu nu sunt din romania)!! la inceput am fost simpli prieteni...vb deschis despre orice!! era ca un doctor al sufletului meu!! apoi treptat am inceput sa vb zilnic, ne-am schimbat nr de tel etc!! ne-am intilnit, a fost la mine..chiar as putea spune ca ma cucerit!! e atit de dragut,ma simt foarte liber linga el..cu toate ca e mai mult un strain pt mine!acum vb zilnic pe net, ma suna, sms zilnic, beep-uri!! mi-a declarat ca ma iubeste, ca vrea sa fim impreuna! problema e ca ma cheama sa vin in romania, sa-mi continui studiile si sa fim impreuna! eu ustiu ce sa fac...daca merita sa-l cred? poate avea intentii serioase...fiindca daca as veni in romania ar insemna sa-mi las prietenii si familia!! sa cred oare in faptul ca e real sa ai o relatie pe net?

...pai daca zici ca v/ati cunoscut...pare/se ca e destul de real...dar sa renunti la viata pe care o ai si s/o schimbi pe o alta...clar mai proasta...doar pentru dragoste nu merita...dragostea nu merita nici un sacrificiu in viatza asta...e doar o iluzie proasta care induce in eroare...nu crezi...vezi pe pielea ta..daca iti permiti
garbo055472
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:35
da...este posibil...si eu sunt de un an cu cineva cunoscut pe net...si totul este ok
allma_blanka
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:08
Este posibilsi chiar sa fie o mare dragoste neasteptata, totusi e bine sa cunosti si persoana real nu doar pe net!
moni_miron
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:27

raspuns pentru darjan pg.2


Draga mea, DACA AI VB CU UNUL PE NET ......asa cum spui tu,cred ca putea fi sotul meu,care ,,se da necasatorit'',desi e....care se ascunde in baie si vb la tel....se scoala noaptea si intra pe site-uri de socializare ....atunci e usor de inteles dc nu v-ati intalnit.Ii era teama...de repercursiuni.Recomandare: nu va amagiti cu personaje de pe net care nu au nici cel mai mic bun simt,pozeaza in victime si don juani sa impresioneze....dupa care dispar.
lumi_ni_ta
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:42
.....nu face decit sa-ti asculti inima...am si eu o relatie de 2 ani si 4 luni.....el este departe la 8000 km si ne-am vazut in fiecare vara cam o luna si jumatate.Simt ca este cel pe care l-am asteptat toata viata....si am hotarit ca voi merge eu la el....acolo e mai bine,asa cred.Vreau sa stii ca noi suntem la virsta a treia ....Sfatul meu :
termina-ti studiile la tine acasa si daca iubirea voastra e mare ,v-a rezista.....sunte-ti tineri ,ave-ti toata viata inainte.....
Succes !!!!!!!!!
garbo020196
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:16
Asculta-ti inima ,stabileste-ti prioritatile,stai de vorba cu acest baiat si daca te iubeste te va intelege si iti va respecta deciziile .Cred in aceste relatii chiar daca sunt pe net si singurul mod de a cunoaste persoana este o camera web.Si eu am o relatie de acest gen ,eu sunt romanca el italian ,avem aceeasi varsta ,vorbim foarte foarte mult ,iubesc aceasta persoana si ma iubeste ,curand el va venii in Romania in vizita ,fiecare avem o cariera in tara lui ,nu stiu care va fii deznodamantul ,dar stiu ca aceasta persoana inseamna totul pentru mine iar eu pentru el sunt printesa lui romanca .Ii cunosc prietenii ,ii cunosc familia tot prin net ( el a vrut acest lucru ),ma bucur de un respect deosebit din partea lor.Daca ai sa ma intrebi ce imi spune inima ,am sa -ti raspund ca as fii vrut ca stiinta sa fii avansat atat de mult incat omul sa poata fii clonat ,atunci as putea fii in acelasi timp cu cei doi copii ai mei in Romania si cu barbatul pe care il ador in Italia
garbo032800
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:30
Stai sa te intalnesti fata in fata cu el, sa mergi la el, sa vezi tu atunci respect.
Tiffany
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:35
Da, e posibil, dar se va stinge daca nu depaseste faza de virtual.
garbo047501
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:58
De la: moni_miron, la data 2009-10-10 16:27:08Este posibilsi chiar sa fie o mare dragoste neasteptata, totusi e bine sa cunosti si persoana real nu doar pe net!



adica ?

poate fi o dragoste mare fara sa cunosti persoana? vad ca apare acel "totusi" la rubrica optional

si_totusi
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:59
eu nzic ca e real daca nu ar tine la tine clar nu ti-ar mai scrie asa ca incearca poate este marea ta dragoste eu asa zic succes
garbo039600
Postat pe 11 Octombrie 2009 11:36
stiu cateva cazurii si este posibil,daca este cu adevarat iubire orice este posibil
didero
Postat pe 11 Octombrie 2009 13:55
BUNA
Da este posibil, eu pe logodnicul meu l-am cunoscut pe net si la momentul respectiv avem o relatie frumoasa,dar...sunt si barbati pe net care spun doar vorbe in vant asa ca....ATENTIE!
pissy79
Postat pe 11 Octombrie 2009 14:28
pot sa raspund si ei la intrebarea asta?
chiar daca e postata problema acum ceva mult timp...am si eu o parere...si imi place sa ma exprim!
de ce stelutzza noastra nu isi pune pb sa vina in Romania...nu pt el...dar pt ea? Sa faca studiile aici? In Bucuresti? Sa stea in camin(statul roman ii poate oferi camin si bursa)? In acelasi timp va interactiona cu iubitul ...si va transforma relatia virtuala intr-una reala! Ar putea fi o relatie frumoasa reala? Si in acelasi timp face ceva si pt ea: studiile! Eu asa as face sa fiu in locul ei! (culmea e ca eu am fost casatorita in Republica moldova si dupa divort am cunoscut un tip pe internet! Am revenit in Romania si...am transformat virtualul intr-o realitate frumoasa...Acum dezvoltam ce am inceput)
AndreeaB
Postat pe 11 Octombrie 2009 18:57
buna, ce pot sa-ti spun, tu ai avut noroc, dar pacat ca nu ati vazut emisiunea de ieri de pe TVR 1, la fel a patit o fata, in varsta de 20 de ani, si-a facut un priten pe internet, dar vezi tu, nu stiu cum de ea nu l-a intrebat timp de 1 an ce varsta are, surprinza, e mai mare decat ea cu 40 de ani, sa fim seriosi, a ramas dezamagita cand s-au intalnit prima data, a crezut ca are in jur de 40 de ani, dupa cum au decursc discutiile timp de un an pe net!
asa ca e o loterie, cum iti e norocul!
casa de piatra!
garbo002091
Postat pe 8 Noiembrie 2009 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs 22 De la: manina 23 Noiembrie 2009 11:02
Dentist? 4 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 14:13
buna ziua 35 De la: nazirra 28 Septembrie 2009 14:32
:) 2 De la: tutankhamon 27 Noiembrie 2009 20:58
De ce suntem imbecili in lumea virtuala? 58 De la: duchess1 6 Februarie 2014 13:19
Setari Cookie-uri