CE SA FAC SA RAMAN CU EL SAU NU ?

buna..cu trei ani in urma sotul meu a plecat cu o tipa...pe scurt cand l am intrebat de ce? raspunsul lui a fost ...ce sa iti fac ma plac fetele.si plecat a fost sapte luni ..dupa aceste sapte luni s a intors acasa ..motivatia e si casa lui.la inceput l am urat.Am renuntat greu la reprosurile pe care mi le faceam singura .acum dupa trei ani mi.a trecut sunt prietena cu el dezvoltam orice subiect legat de copii si jobul pe care il avem dar nu mai pot sa am o relatie cu el buna legata de viata sexuala si sentimentala. Ce m .ati sfatui sa fac ?sa raman cu el sau sa ma despart. COPII SUNT MARI,SUNT O FEMEIE PUTERNICA NU AM NEVOIE DE BANI LUI.sunt lasa.. pentru ca nu pot sa ii spun ca nu il mai vreau.

Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:34
lasa-l sa plece nu pierzi nimik...
pentru ce o suferinta inutila?
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:36
EU NU IL RETIN PLEACA SI VINE CAND VREA NUMAI CA NU POT SA II SPUN CA NU IL MAI VREAU ...NU AM CURAJ.AICI SUNT SLABA ?
garbo065737
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:42
De la: , la data 2010-01-01 14:34:43 buna..cu trei ani in urma sotul meu a plecat cu o tipa...pe scurt cand l am intrebat de ce? raspunsul lui a fost ...ce sa iti fac ma plac fetele.si plecat a fost sapte luni ..dupa aceste sapte luni s a intors acasa ..motivatia e si casa lui.la inceput l am urat.Am renuntat greu la reprosurile pe care mi le faceam singura .acum dupa trei ani mi.a trecut sunt prietena cu el dezvoltam orice subiect legat de copii si jobul pe care il avem dar nu mai pot sa am o relatie cu el buna legata de viata sexuala si sentimentala. Ce m .ati sfatui sa fac ?sa raman cu el sau sa ma despart. COPII SUNT MARI,SUNT O FEMEIE PUTERNICA NU AM NEVOIE DE BANI LUI.sunt lasa.. pentru ca nu pot sa ii spun ca nu il mai vreau.[/quote,. pai eu daca as fii in locul tau,,,mai ales ca nu depinzi de banii lui....I-AS da o lectie ca sa ma tina minte....Pt ca stii cu barbatii trebuie sa fii sincera da severa,ca ti se urca in cap...Pt ca daca esti prea buna,te ia de fraiera...Eu zic sa stai cu ochii pe el,ca pe butelie....Si mergi la biserica,si roaga-te la DUMNEZEU sa iti dea putere ca sa mergi mai departe....Dar qai grija si cu ispitele astea,,pt ca nu toate ideile vin de la Dumnezeu.....Analizeaza si vezi ce este bun si unde o sa ajunga....Pt ca daca nu il pui la punct,,si sa ii dai o lectie buna...Curand o sa plece iarasi,,,,pt ca stie ca o sa il ierti....De asta invata-l sa te respecte.....fate respectata,,,,fii mai severa cu el....Buna dar severa,,,,pt ca daca unii oameni nu au o limita,,,trebuie sa le faci tu o limita si sa ii inveti ce este ala resoect..multa bafta si sa iti ajute Dumnezeu
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:43
pai eu daca as fii in locul tau,,,mai ales ca nu depinzi de banii lui....I-AS da o lectie ca sa ma tina minte....Pt ca stii cu barbatii trebuie sa fii sincera da severa,ca ti se urca in cap...Pt ca daca esti prea buna,te ia de fraiera...Eu zic sa stai cu ochii pe el,ca pe butelie....Si mergi la biserica,si roaga-te la DUMNEZEU sa iti dea putere ca sa mergi mai departe....Dar qai grija si cu ispitele astea,,pt ca nu toate ideile vin de la Dumnezeu.....Analizeaza si vezi ce este bun si unde o sa ajunga....Pt ca daca nu il pui la punct,,si sa ii dai o lectie buna...Curand o sa plece iarasi,,,,pt ca stie ca o sa il ierti....De asta invata-l sa te respecte.....fate respectata,,,,fii mai severa cu el....Buna dar severa,,,,pt ca daca unii oameni nu au o limita,,,trebuie sa le faci tu o limita si sa ii inveti ce este ala resoect..multa bafta si sa iti ajute Dumnezeu
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:44
De la: garbo065737, la data 2010-01-01 14:42:04EU NU IL RETIN PLEACA SI VINE CAND VREA NUMAI CA NU POT SA II SPUN CA NU IL MAI VREAU ...NU AM CURAJ.AICI SUNT SLABA ?

Nu draga. Esti puternica. Bravo. Tine-o tot asa.
Doara
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:46
De la: garbo065737, la data 2010-01-01 14:42:04EU NU IL RETIN PLEACA SI VINE CAND VREA NUMAI CA NU POT SA II SPUN CA NU IL MAI VREAU ...NU AM CURAJ.AICI SUNT SLABA ?
Pai da esti slaba....Trebuie sa fii mai severa....Roaga-te la Dumnezeu sa iti dea putere sa fii mai optimista,mai puternica sa te ajute sa te impui....Si nu uita sa fii recunoscatoare la Dumnezeu...Pupici
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:46
De la: , la data 2010-01-01 14:34:43 buna..cu trei ani in urma sotul meu a plecat cu o tipa...pe scurt cand l am intrebat de ce? raspunsul lui a fost ...ce sa iti fac ma plac fetele.si plecat a fost sapte luni ..dupa aceste sapte luni s a intors acasa ..motivatia e si casa lui.la inceput l am urat.Am renuntat greu la reprosurile pe care mi le faceam singura .acum dupa trei ani mi.a trecut sunt prietena cu el dezvoltam orice subiect legat de copii si jobul pe care il avem dar nu mai pot sa am o relatie cu el buna legata de viata sexuala si sentimentala. Ce m .ati sfatui sa fac ?sa raman cu el sau sa ma despart. COPII SUNT MARI,SUNT O FEMEIE PUTERNICA NU AM NEVOIE DE BANI LUI.sunt lasa.. pentru ca nu pot sa ii spun ca nu il mai vreau.
Si invata sa selectezi,sfaturile pozitive...Pt ca nu toti oamenii sunt buni si te invata doar lucruri rele....Si lucrurile bune le tin pt ei....Cum ar fii barbatii,,,barbatii te invata doar lucruri care sunt in favoarea lor...De asta este bine sa inveti sa te conduci singura si sa nu lasi pe altii sa te conduca in favoarea lor..Invata sa selectezi sfaturile si oamenii....[pupici
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:48
Vezi ca 119 iar nu si-a luat pastilele, ba a si baut asta noapte, asa ca fa-te ca nu observi ce spune ca pleaca singura.
Doara
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:50
De la: , la data 2010-01-01 14:34:43 buna..cu trei ani in urma sotul meu a plecat cu o tipa...pe scurt cand l am intrebat de ce? raspunsul lui a fost ...ce sa iti fac ma plac fetele.si plecat a fost sapte luni ..dupa aceste sapte luni s a intors acasa ..motivatia e si casa lui.la inceput l am urat.Am renuntat greu la reprosurile pe care mi le faceam singura .acum dupa trei ani mi.a trecut sunt prietena cu el dezvoltam orice subiect legat de copii si jobul pe care il avem dar nu mai pot sa am o relatie cu el buna legata de viata sexuala si sentimentala. Ce m .ati sfatui sa fac ?sa raman cu el sau sa ma despart. COPII SUNT MARI,SUNT O FEMEIE PUTERNICA NU AM NEVOIE DE BANI LUI.sunt lasa.. pentru ca nu pot sa ii spun ca nu il mai vreau.
Ai grija ca pe aici sunt multi barbati care se dau femei...si dau sfaturi doar ca sa te duca in eroare....Dau sfaturi doar in favoarea lor...Ai grija....Este greu cu sfaturile in ziua de azi,,pt ca oamenii sunt foarte rai....Ai grija,,,roagate la DUMNEZEU SA TE AJUTE SI CERE SFATURI POZITIVE DE LA preoti care insista in credinta,,,nu mai cere sfaturi de la barbati...Ca astia duc femeile doar in eroare si le invata lucruri doar in favorea lor...Ai grija si multa bafta pupici sa sa iti ajute Dumnezeu
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:53
ei, pe naiba nu-l mai vrei...
el nu te mai vrea, iar tu ai stat la dispozitia lui 3 ani, asteptand sa i se reaprinda sentimentele.

zici ca esti o femeie puternica si nu depinzi de el. atunci ori il iubesti inca, ori ai renuntat la demnitatea ta, ori ambele amandoua...

so, daca nu-l mai vrei, i-o spui verde-n fata cu aceeasi delicatete cu care te-a parasit el in urma cu 3 ani.
sau, continui sa faci pe menajera si colega de apartament.
garbo_C
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:55
da e grele...sentimentele distruse,nu se mai lipesc...degeaba speri sa se intample minunea
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:58
Il iubeste,,dar asa sunt femeile slabe si nu stiu sa se impuna...De asta le iau barbatii de fraiere...Pai nu numai barbatii ca si copiii...OAMENI cu caracter si bun simt din nastere sunt unul la o mie....Asa ca daca nu iti educi copiii si barbatul ce este ala bun simt si respect...de asta te ia de fraiera..Pt ca asa sunt oamenii care nu au,cei 7 ani de acasa..Si nu stie ce este respectul pt femeia de langa el..Probabil asa a facut si taicasu
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:59
bre fetelor....da' ce le stiti voi ca niste oameni mari
e clar ca acolo undeva mai exista ceva....ceva ce tu nu vrei sa recunosti(nu stiu daca mai e iubire,nu cred,dar poate fi obisnuinta,teama de singuratate,teama de nou....,doar tu iti poti raspunde daca vei cauta acolo inauntru)
dar e clar ca asta nu e viata,poate doar un compromis
si doar de tine depinde ce vei face

eladaela
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:05
nu.categoric nu e viata..
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:07
de ce nu putem intra la profilul celei care a deschis topikul?
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:11
TEAMA DE NOU ,DE VIOLENTA,DE CUM REACTIONEAZA ...
garbo065737
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:13
De la: LILO, la data 2010-01-01 15:11:28 de ce nu putem intra la profilul celei care a deschis topikul?


e ceva ocult la mijloc...
sora_ilsi
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:17
Eu am putut intra pe profil.

Draga garbo065737, stai linistita cu el. In momentul cand nu o sa-l mai ajute "scula", o sa traiti fericit pana la adanci batraneti. Pana atunci taci si indura.
Doara
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:20
De la: garbo065737, la data 2010-01-01 15:13:13TEAMA DE NOU ,DE VIOLENTA,DE CUM REACTIONEAZA ...
Trebuie sa te impui diplomat,,fara cuvinte urate....Sa discuti cu el civilizat,,mai linistit....Pai normal barbatul trebui pus la punct de inceput,,,acum ti-a prins slabiciunea te joaca cum vrea el...
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:20
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-01 15:20:02Eu am putut intra pe profil.

Draga garbo065737, stai linistita cu el. In momentul cand nu o sa-l mai ajute "scula", o sa traiti fericit pana la adanci batraneti. Pana atunci taci si indura.
Adica ce vrei sa zici ca femeia este o sclava? Nu te lua dupa diavolul asta,,ca te duce doar in eroare
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:21
737...de ce te-ar mai interesa cum reactioneaza???
cat despre violenta...exista legi(chiar daca unii cred ca traim in tara nimanui)
eladaela
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:21
119, diavolul e la tine in chiloti.
Doara
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:23
De la: garbo065737, la data 2010-01-01 15:13:13TEAMA DE NOU ,DE VIOLENTA,DE CUM REACTIONEAZA ...
Roaga-te la Dumnezeu sa iti dea putere si curaj....Trebuie sa vorbesti cu el,civilizat te impui...Daca vezi ca nu ai cu cine vorbi,,,o rupi cu el....Pai de asta isi si bate joc pt ca vede ca esti slaba...invata sa fii mai puternica,,,sa risti dar sa risti precaut,,,dicuta cu el in prezenta altor persoane,,,,cum ar fii restaurant si vezi cum reactioneaza...Rogate la Dumnezeu sa te ajute
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:24
pai chiar traim, ela, dintr-un anumit punct de vedere...si prostii se inmultesc pe zi ce trece si devin tot mai violenti...
sora_ilsi
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:24
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-01 15:23:06119, diavolul e la tine in chiloti.
la tine
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:25
De la: sora_ilsi, la data 2010-01-01 15:24:48pai chiar traim, ela, dintr-un anumit punct de vedere...si prostii se inmultesc pe zi ce trece si devin tot mai violenti...
Pai da pt ca daca pe un om nu il pui de la punct la inceput,,apoi greu il mai poti controla...Mai ales sa simta ca esti slaba,,,
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:26
diavolul in chiloti...ocultisme, parol
sora_ilsi
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:26
Ba la tine 119! De un infinit de ori!
Doara
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:26
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-01 15:26:43Ba la tine 119! De un infinit de ori!
Ba la tine.....Ca eu gandesc cu creierul,nu gandesc cu fofoloanca
garbo027119
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi prinde bine un sfat 253 De la: ancanca 24 August 2009 19:13
Gre Bakery 2 De la: femaleoana 29 Iulie 2017 16:48
ce parere aveti despre pilulele alli 11 De la: yanyacharberet 1 Octombrie 2009 15:24
Beer revolution!! 2 De la: wife 11 Noiembrie 2009 12:39
:) 7 De la: Ciresica 28 Noiembrie 2009 08:30
Setari Cookie-uri