povestea mea de suferinta

acum 3 ani jumate am cunoscut un baiat,de care m-am indragostit,a plecat in o luna in spania ,a ramas sa-l astept,nu a mai venit,eu am lasat facultatea si tot pt a pleca in spania la el,zis si facut.3 ani ne-a fost bine,cat de cat,ne mai certam dar imediat ne impacam,acum 5 luni a plecat din spania,sa faca o afacere cu fratele lui,a plecat pt 3 sapt si s-au facut 5 luni,eu normal l-am asteptat,iar dupa 5 luni de minciuni ca va veni,mi-a zis intr-o zi ca nu mai vine,m-a jignit,mi-a facut scene de gelozie,dar mi-a vb foarte urat,si am terminat-o.vreau sa-l uit ca simt ca nu mai pot rezista,m-am saturat de singuratate ca eu aici sunt singura in spania,sufar foarte mult,imi este foarte greu,am nevoie de sfaturi,va rog ajutati-ma sa trec peste asta,ma simt foarte rau,nu pot crede ca a stat cu mine desi nu avea nicun gand,m-a mintit zi de zi,nu pot sa inteleg unde am gresit eu,daca am gresit eu,eu l-am iubit si inca-l iubesc dar trb sa mi-l scot din cap,astept raspuns

Postat pe 25 Septembrie 2008 13:15
ce nu inteleg eu este de ce nu te intorci in tara?nu mai ai pe nimeni?
incearca sa nu mai cauti raspunsuri pt ca nu le vei gasi si mergi mai departe
black_girl
Postat pe 27 Septembrie 2008 11:03
OANA, TREBUIE SA UITI DE EL. ASTA E CLAR.
Vino inapoi in tara. Baiatului astuia nu-i pasa absolut deloc de relatia voastra. Chiar daca, prin absurd, se va intoarce la tine, o va face numai daca o sa-l supere vreuna cu care are o relatie si atunci se va intoarce la fata cea buna... Tu plangi dupa tipul asta, iar el, mai mult decat sigur, la ora asta are vreun meci de wrestling prin asternutul vreuneia. Iti zic pe romaneste, poate asa se prinde mai bine: sterge-te la fund cu relatia asta si incearca sa o iei de la zero cu altcineva. Eu, de regula, sunt un tip foarte conciliant, insa cand vad ca un nemernic isi bate joc de o fata buna, mi se face rau. Specia ta, pentru multi dintre barbati (aia mai ghinionisti care au dat peste fete ...rele) este pe cale de disparitie. E pacat sa suferi dupa o persoana care nu te merita. Trezeste-te la realitate.
Daca nu ai pe nimeni in tara, nu dispera. Iti faci prieteni SI IN TIMP SI O FAMILIE CU CINEVA CARE TE MERITA. Daca suferi, gandeste-te ca nu esti singura in situatia asta si ca in nici un caz nu vei ramane cu gandul la el. Totul va fi ok.


Postat pe 27 Septembrie 2008 19:10
oana, esti asa de tinara...c'mon fata draga, lasa'l pe nenorocit in plata Domnului si traieste viata ca e frumoasaaaaa, si ai sa gasesti si un barbat care sa te aprecieze si sa te iubeasca. Este evident ca el nu te-a meritat..deci mai bine ca s-a sfirsit in felul asta.
dede
Postat pe 2 Octombrie 2008 01:04
ce mai faci, oana?

Postat pe 4 Octombrie 2008 11:59
Viata este frumoasa si merita sa traiesti fara sa suferi. Ia totul de la capat k esti tanara si ai timp. Succes!
lidia44
Postat pe 30 Octombrie 2008 22:00
draga oana...eu n-am mai scris aici, dar o fac acum pentru ca trec printr-o situatie similara...omul care a facut aproape totul ca sa-l iubesc, care mi-a fost alaturi exact atunci cand mi l-am dorit..a hotarat ca ii e mult mai bine in carapacea lui, singur, ca nu isi poate imparti viata cu nimeni si nu pot spune ca mi-a spus-o asa de frumos, dar am inteles...de ce sa sufar pentru cineva caruia nu-i pasa ca exist?...ok, azi plang, plang pana nu mai pot....dar apoi ma ridic si imi spun ca nu merita nimeni aceasta suferinta...asa ca trebuie sa incercam sa vedem soarele de dimineata, sa ne ridicam din pat, sa ne construim viata noastra (pentru ca e de ajuns cat ne-am sacrificat pentru a lor) o sa mai doara, stiu sigur ca o sa mai doara...ideea e sa te accepti pe tine asa cum esti..sa incerci macar de 5 ori pe zi sa zambesti...chiar daca nu-ti vine s-o faci....vino in tara, daca mai ai aici familie, prieteni....ia-o de la capat, cunoaste oameni noi....o sa vezi ce bine o sa te simti, iti dau id-ul meu de mess daca vrei sa vb mai mult....dar numai sa promiti ca nu mai plangi!
lia80
Postat pe 9 Noiembrie 2008 11:01
sunt nou pe acest site am citi povestea ta imi pare rau ptr cele intamplate,si eu am avut pana nu de mult o poveste similara stiu ce inseamna sa suferi dar am trecut peste situa.ti am cunoscut pe cineva care tine foarte mult la mine si astept.am un copil,sper ca si tu sa treci peste suferinta asta grea si sa iti gasesti pe cineva care te merita ptr ce.ia ce esti ca esti tanara...iti urez norc in viata si sper sa tinem legatura pup dulce
radu_dana
Postat pe 16 Noiembrie 2008 19:58
Eu nu sunt in stare sa dau sfaturi,am o problema a mea pe care nu stiu s-o rezolv.Stiu doar atat ca viata e mult mai frumoasa cand iubesti si esti iubit...
emagl
Postat pe 16 Noiembrie 2008 20:02
sufar si o fac si din vina mea k i-am permis atatea!suntem impreuna de 3 ani,casatoriti de o jum d an si avem si un baietel de 4luni.dar el e mereu cu gandul si chiar o face sa se mai intalneasca si cu alte femei ceea ce eu nu sunt de acord!asa ajungem mereu la cearta ca si azi,cand descopar ca el ma mintea zicand ca se duce sa se int cu colegii i de fapt sa intalnea cu una de a fost a tuturor barbatilor.mai avusese si in trecut ceva cu ea cand eu eram gravida.nu-s cum sa va spun dar am luat si batatie de la el pt ca ma impotriveam sa plece!nush cum sa fac,ma doare ce imi face dar il si iubesc si tot mai sper sa schimbe sa fie ca inainte doar al meu!va rog ziceti-mi si voi parerea voastra ce sa fac sa nu ne mai certam,sa fie numai al meu,sa mentinem o casnicie si familie adevarata la copil!mentionez k lui nu i se pare a face ceva rau,zice k ma iubeste dar k e barbat si lui i se iarta!am iertat destul cat mai vrea!
lory89
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:41
Oana , uita-l pe nemernic ! Spaniolii sunt f frumosi si de treaba .Sunt sigura ca o sa gasesti unul care sa te aprecieze !!


lory , intr-o astfel de casnicie nu se poate creste si educa un copil. Alegi binele copilului sau al tau ??

Uneori tatal natural nu e cea mai buna alegere !


art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:12
ma gandesc la amandoi pt k el nu este mereu asa art77...iar in privinta baiatului,el il iubeste k p ochii din cap...ma iubeste si p me...e dependent de cuv te iubesc scos din gura mea...are nebuniile astea k sa zic asa...tare dezorientata sunt de multe ori...
lory89
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:20
Oana, e clar ca omul asta nu te iubeste, si nici nu ii prea pasa de tine, si de sacrificiile pe care le-ai facut pentru el...
Asa ca nu merita nici macar sa te gandesti la el...
Cu siguranta vei intalnii pe cineva care te va aprecia la adevarata ta valoare, si va stii sa te respecte pentru ceea ce esti ai sa vezi!
8989112
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:40
Buna,Oana. Acest baiat clar nu te-a meritat. Gandeste-te ca daca l-ai pierdut inseamna ca nu ai avut nevoie de el Fi puternica si da pagina. Incepe un nou capitol al vietii tale.
dyandy_karla
Postat pe 16 Februarie 2009 17:26
oana e dusa demult...useri mai vechi stiu d ce...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Februarie 2009 17:39
cata dreptate ai...dar a mai fost un subiect dezbatut..
black_girl
Postat pe 17 Februarie 2009 18:32
De la: oana14101986, la data 2008-09-25 13:15:08acum 3 ani jumate am cunoscut un baiat,de care m-am indragostit,a plecat in o luna in spania ,a ramas sa-l astept,nu a mai venit,eu am lasat facultatea si tot pt a pleca in spania la el,zis si facut.3 ani ne-a fost bine,cat de cat,ne mai certam dar imediat ne impacam,acum 5 luni a plecat din spania,sa faca o afacere cu fratele lui,a plecat pt 3 sapt si s-au facut 5 luni,eu normal l-am asteptat,iar dupa 5 luni de minciuni ca va veni,mi-a zis intr-o zi ca nu mai vine,m-a jignit,mi-a facut scene de gelozie,dar mi-a vb foarte urat,si am terminat-o.vreau sa-l uit ca simt ca nu mai pot rezista,m-am saturat de singuratate ca eu aici sunt singura in spania,sufar foarte mult,imi este foarte greu,am nevoie de sfaturi,va rog ajutati-ma sa trec peste asta,ma simt foarte rau,nu pot crede ca a stat cu mine desi nu avea nicun gand,m-a mintit zi de zi,nu pot sa inteleg unde am gresit eu,daca am gresit eu,eu l-am iubit si inca-l iubesc dar trb sa mi-l scot din cap,astept raspuns


si eu am fost mintita in fosta mea relatie, dar ca sa trec peste ieseam foarte mult cu preitenii si prietenele si ma distram, apoi am gasit pe cineva drag care ma iubeste si il iubesc, anul acesta ne casatorim...
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 02:03
Deja m-am plictisit de nunta ta.
Micass
Postat pe 20 Februarie 2009 09:17
De la: Micass, la data 2009-02-20 09:17:18Deja m-am plictisit de nunta ta.


cine te pune sa citesti ce scriu eu

sper sa nu ai parte niciodata de nunta sau daca ai avut parte sper sa divortezi cat mai repede...ca vad ca te deranjeaza nuntile ....
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 15:07
micki..

da' suparata esti pe viata...si reaaaaa cu spume...
iasomia
Postat pe 20 Februarie 2009 15:10
mai fata draga, dar daca tot te mariti anu asta, poate esti ocupata cu pregatirile si te retinem!!!

zambila
Postat pe 20 Februarie 2009 15:19
De la: micki23, la data 2009-02-20 15:07:19
De la: Micass, la data 2009-02-20 09:17:18Deja m-am plictisit de nunta ta.


cine te pune sa citesti ce scriu eu

sper sa nu ai parte niciodata de nunta sau daca ai avut parte sper sa divortezi cat mai repede...ca vad ca te deranjeaza nuntile ....

Nu nuntile ma derenajeaza.Doar nunta ta. I-ai facut reclama pe fiecare topic.
Vezi ca de regula ce doresti rau la altii ti se intoarce. Mai bine ti-as ura bafta.
Micass
Postat pe 20 Februarie 2009 16:29
De la: micki23, la data 2009-02-20 15:07:19
De la: Micass, la data 2009-02-20 09:17:18Deja m-am plictisit de nunta ta.


cine te pune sa citesti ce scriu eu

sper sa nu ai parte niciodata de nunta sau daca ai avut parte sper sa divortezi cat mai repede...ca vad ca te deranjeaza nuntile ....


aoleo, mancata's...ptiu..ptiu...care esti tu si arunci blesteme grele pe aicilea.... sa-ti traiasca bastanu care te ia da la neamu tau...si sa va traiasca puradeii mici si grasi si frumoshi ca soarele di pi cer....

Postat pe 21 Februarie 2009 15:45
N-am crezut ca voi citi vreodata atatea rautati pe-un forum...ma dezamagesc oameni care scriu asa ceva.Intri pe un forum...ca sa primeste sau sa dai din experineta ta...sa ne ajutam...sa ne facem viata mai frumoasa...asa am crezut eu...dar m-am inselat...mare pacat.
emagl
Postat pe 21 Februarie 2009 16:02
ema, care te-a deranjat? micky ?
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 16:05
Mai, da ce nu ma lasati sa intru pe topicul ala fain? "Probleme cu vibratorul" ? Instalator/electrician sunt...va ajut cu draga inima...

Postat pe 21 Februarie 2009 16:19
oh da...mai posteaza si acolo si le desfiintezi topicul...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 16:22
Mamma-mia se lasa cu blesteme de la mama Omida... Oachi, lasa fata in pace, mai degraba ai veni cu o idee salvatoare pentru nunta decat cu urale coorate!!
Daca esti electrician/instalator, instaleaza-te wedding planner la fata acolo, asa ar avea mai mult timp de Garbo... rautaciosilor!!
Armyvero_38
Postat pe 21 Februarie 2009 18:01
strica chef ce esti

esti ciudos ca stai cu mazarea congelata la entorsa...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 18:11
, stai sa vezi cand s-o face bine ce limba ascutita o sa aiba!

Postat pe 21 Februarie 2009 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce v-a displacut la nuntile la care ati fost? 16 De la: cinezee 5 Martie 2009 23:30
Cum treci peste o despartire? 27 De la: garbo055472 25 Februarie 2010 02:01
Poti sa te indragostesti de doua ori de aceeasi persoana? 68 De la: scrichy 17 Mai 2009 18:29
Iubitul meu imi vorbeste in continuu de fosta sa prietena 76 De la: AngelGirl 12 Mai 2009 20:41
barbati inselati 171 De la: garbo178052 30 Noiembrie 2010 17:42
Setari Cookie-uri