Logodna cu tam-tam sau logodna discreta?

Nu stiu cate din cuplurile de astazi mai practica obiceiul logodnei. Ma refer adica la cererea oficiala a manei fetei, la inel, la petrecere in cinstea evenimentului... Multi dintre prietenii mei nu s-au logodit, insa doua din cuplurile pe care le cunosc au facut o petrecere mai ceva ca la nunta. Cu invitati multi, cu mancare, bautura, etc... Mie imi displace ideea, insa prietenul meu insista sa ne logodim. Chiar trebuie?

Postat pe 23 Decembrie 2008 18:43
De la: logodna, la data 2008-12-23 18:43:35Nu stiu cate din cuplurile de astazi mai practica obiceiul logodnei. Ma refer adica la cererea oficiala a manei fetei, la inel, la petrecere in cinstea evenimentului... Multi dintre prietenii mei nu s-au logodit, insa doua din cuplurile pe care le cunosc au facut o petrecere mai ceva ca la nunta. Cu invitati multi, cu mancare, bautura, etc... Mie imi displace ideea, insa prietenul meu insista sa ne logodim. Chiar trebuie?


hei, logodna, pe doua topice mai sus ai spus ca ai trecut de stadiul asta de logodna. prietenul parca devenise sot si sotul isi luase zborul a doua zi dupa nunta

mai, garbo, deschideti si voi topice destepte. stiu, asa e scarbiciul. trebuie sa munciti dar, simulati si voi macar ca sunteti atenti la disicutiile ce le deschideti
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 20:33
Nu am crezut ca asa ceva mi se poate intampla tocmai mie. Am avut o relatie de 4 cu un barbat si in urma cu un an am hotarat sa ne casatorim. El a vrut o nunta cu tam-tam, eu una mica, cu putini invitati. Am avut in final o nunta mare. Toate bune si frumoase in ziua nuntii. A fost intr-adevar cea mai fericita zi (si noapte) din viata mea. A doua zi insa am avut cel mai mare soc din viata mea. Am crezut ca numai in telenovele se mai intampla asa ceva. Sotul meu, fara sa-mi dea o explicatie imi spune ca trebuie sa plece la Oradea (noi locuiam impreauna in Bucuresti). Am ramas perplexa. Mi se parea de neinteles mai ales ca nu a vrut sa-mi spuna de ce. Si a plecat. S-a intors. Si cand s-a intors mi-a spus ca vrea sa divortam. Fara sa-mi dea o explicatie. Nimic. Era cu totul alt om. I-am cerut insistent explicatii, am plans, eram disperata. El a tipat la mine, m-a jignit si a vrut chiar sa ridice mana la mine. Si s-a dus sa locuiasca cu ai sai. Peste ceva timp, m-am trezit cu un avocat la usa. Sotul meu vroia sa divortam. Se poate intampla una ca asta????? Si de ce tocmai mie?? Am vrut sa mor, sa ma inghita pamantul. Inca nu imi vine sa cred. Nu pot sa mai mananc, nu mai imi vine sa traiesc. Il iubesc si comportamentul lui ma distruge pe zi ce trece. Vreau cel putin niste explicatii. Eu cred ca le merit... poate asa m-as mai linisti. Il iubesc si ma gandesc ca poate a patit ceva si imi ascunde ca altfel eu nu mai inteleg nimic. Ajutati-ma va rog cu un sfat. VI-l cer pentru ca am nevoie.


asta spuneai
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 20:35
nu neaparat insa daca el insista fai pe plac cu totul ca astea nu te leaga de un om .o hirtie .succes si multa bafta.
elena_eremie2001
Postat pe 8 Februarie 2009 12:18
Dupa buget.Daca vrei cu tam-tam, vezi ca in africa, ai sa gasesti experti in batut toba.Poti sa folosesti si poaparatii locali, ca se pricep.
Ioana007
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:58
pai io zic sa faci intai o nunta maaaaareee...cu daaar, cu muzaca tzaganeasca...si dupa aia o logodna miiiiicaaa....miiicaaaa...numa voi si nasii...hai ca tot ii ai de pe alalalt topic....
tutankhamon
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:15
nu e obligatoriu,dar cat de frumos este...logodna are farmecul ei,va da timp pana la casatoria oficiala sa va mai cunoasteti,fiorii aceia pe care-i traiesti in momentul in care-ti daruieste inelul cu toata dragostea lui ramane un moment de neuitat...si-apoi ce e mai frumos decat sa ramai cu niste amintiri frumoase care-ti vor anima viata intreaga...
danacristina
Postat pe 5 Mai 2009 06:45
depinde la tine ce inseamna TAM TAM

si mai ales ce ar insemna la tine logodna
cinezee
Postat pe 13 Mai 2009 14:28
Discreta va fi toata viata.N-as putea sa stau cu pelerina si ochelari tot timpul, imi place sa rad, sa cant , sa glumesc...
cercelmarilena
Postat pe 21 Mai 2009 13:05
fetitza...intre timpm te-ai logodit, te-ai casatorit sau ai divortat, ca nu mai scrii nimica....
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
In pat cu......dusmanul 5 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 21:48
manipulare sentimentala? joaca? 26 De la: pik_nik 18 Octombrie 2009 16:11
Nu vreau sa facem sex in trei 310 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 00:09
ce sa fac? 117 De la: rebecca42 11 Mai 2009 19:23
Setari Cookie-uri