capsula de slabit minune

ziceti si voi daca asta era text de bannat...

aloooo... androida.... pai ce facem nene cu filtru asta de coaja bananei, ha?...
zambil
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:19
he, he (sic) mie mi-a halit doua posturi pe cestiune si vorbeam de gropi (pe langa drum, pe langa gard)..intre noi fie vorba, si eu mi-am bagat...
gabitzza
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:22
auzi?... da' ce, ti-au expirat pozele?... he,he,he...
zambil
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:24
neee..dar m-au enervat niste cetateni p-aici, unul sa-mi planga pe umeri, gasesc numere de telefoane..

Crez c-a venit primavara, au iesit copiii la agatat...
gabitzza
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:28
gabitzo...

hai bre, ce dracu'. suntem asa multi de ne calcam pe bataturi pe garbo asta?...

sa nu-mi spui c-a fost nea ilie pedofilu'... he,he,he...
zambil
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:31
Nu ma crezi ? Pozele sant, dar nu la avatar. Ce zici, o bag pe Miss Piggy?

Iti dau in privat acu...sa vezi minunea de la Maglavit.. si tel ..si mess..si-i o EA..

Daca-i pedofil Zambile, nu ma incadrez, ca-s cam purie, la 38..

gabitzza
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:37
Wife, eu nu sunt nici adepta dietelor. Colega mea de birou tot gaseste tot felul de diete "minune". Ca se slabeste 7 kg. in nu stiu cate zile. I-am spus ca nu e sanatos sa slabesti un kg pe zi fara sa pierzi una alta necesare organismului. E si normal ca dupa ce bagi de toate in tine fara limita, in momentul cand te dai pe cura si mananci o felie de portocala, 100 g de de carne fiarta si
3 morcovi sa slabesti. Dar ce alte carente iti creezi in organism? Colegei mele i s-a facut rau de la cura. Singura cale cu care eu am slabit a fost: reducerea dulcirilor (care recunosc erau in cantitati industriale), mai multe legume si fructe, salate si mers la sala de 2 ori pe saptamana.
Micass
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:49
micass...eu prin dieta inteleg mancat rational, echilibrat...din fiecare cate putin, nu sa slabesti tz kile in tz zile...

anyway...acu' e o moda sa fii slaba ca un lujer

multe dau in bulimie...

ma intreb, daca nu aveam formele astea de silfida, m-ar fi apucat si pe mine amocul sa slabesc?

wife_de_zmeu
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:57
wife!
Doar dincuriozitate,cine a murit de la cpsula de slabit?
Sau ai spus-o doar asa...de fapt dinauzite...
Ai testat pastila de ai atatea pareri despre ea?
trinitron
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:36
acum mai bine de o luna a murit o tipa...a luat nu stiu ce pilula de slabit si a murit...

cineva a povestit aici pe garbo...cred ca la chestiunea zilei, dar nu sunt sigura

am sa ma uit prin arhiva sa vad daca dau de commenturile alea
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:49
Vad ca va simtiti jignite cand cineva va spune ca nu e bine sa luati pastile de slabit. Stiu ca e frustrant ca trebuie sa muncesti un pic daca vrei sa dai jos si ca ati dori sa alegeti calea usoara, dar din pacate nu e atat de simplu. Daca tineti neaparat sa va spuna cineva ca e bine sa luati si ca veti fi mai sanatoase atunci considerati din partea mea ca sunt bune si faceti ce vreti. Va urez doar sanatate.
Micass
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:10
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/4803/pagina-44/Mda-cumetrele-si-preocuparile-lor-sa-traiasca-otv-ul-.html

uite aici trinitron...era intr-adevar la chestiune...

una din useritele de pe garbo o cunostea personal pe tipa aia...

asta ca sa vezi ca nu vorbesc din avion
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:15
Wife are dreptate. De Reductil e vorba.
Fara recomandarea doctorului, e cam nasol..
gabitzza
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:39
yeap, gabitza...cinezee era cea care o cunostea pe tipa aia care a murit...

credeam ca m-am sclerozat eu si vorbesc din punga
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:53
De la: Micass, la data 2009-04-07 21:10:32Vad ca va simtiti jignite cand cineva va spune ca nu e bine sa luati pastile de slabit. Stiu ca e frustrant ca trebuie sa muncesti un pic daca vrei sa dai jos si ca ati dori sa alegeti calea usoara, dar din pacate nu e atat de simplu. Daca tineti neaparat sa va spuna cineva ca e bine sa luati si ca veti fi mai sanatoase atunci considerati din partea mea ca sunt bune si faceti ce vreti. Va urez doar sanatate.


Asa da Micass! Foarte frumos ce ai zis si coment de mai sus! Cand vorbesti asa parca suna altfel! Nu mai fi suparata
pisi08
Postat pe 7 Aprilie 2009 22:20
:))
ave_alexu
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:10
Am scris si eu prin pag.3 ce am patzit dupa 3 pastile de Super Slim,am ajuns in spital la urgente cu ace prin vene,frica a fost mare ptr ca ma simteam f rau si de parca nu ar fi fost destul m-a mai speriat si medicul de la urgente un tip tare de treaba (asa parea) povestindu-mi de cateva cazuri negative din cauza acestor pastile,eu intradevar am si ceva probleme de cativa ani cu caderile de calciu si tensiune oscilanta dar....oare si celelalte sa fi avut la fel????
La contraindicatii scrie destul de clar:rinichi,tensiune,...si inca ceva dar nu mai stiu......eu am fost Toma-Necredinciosul am vrut sa incerc pe pielea mea daca ma ia dracul sau nu......eeeee....se pare ca era sa ma ia dar...yeeeessss!!!!!am scapat.Ce sa mai inteleg ,ca eu nu pot lua Super Slim dar nici altceva nu exista oare care sa nu dea cu mine de pamant....iar...?!?!
Chestia cu nutritionistii......hm.....apa de ploaie......bani aruncati in vant.....am trait pe pielea mea.....fitze ptr miliardari....
Imi pare rau ca nu am timp sa stau mai mult la taclale cu voi,chiar daca sunt somera acum.....tot nu am timp dar va plac pe majoritatea.....exceptii exista peste tot....
PUPICI TUTUROR!!!!
ana35
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:23
da sant la a 2 cutie daca mananci fara paine nu bei alcool iar seara mananci numai salata slabesti fara paine alcool dulciuri sucuri prajeli trebui sa urmezi 6 luni

Postat pe 15 Mai 2009 21:26
Aceste capsule contin o substanta numita Efedrina,care inhiba actiunea anumitor centrii responsabili cu mancatul,dar are foarte multe efecte secundare in timp(insomnii,sureri de cap,hipertensiune arteriala,boli cardio vasculare,alte boli care deriva de la cele de mai sus)Aceasta Efedrina se gaseste in una din plantele continute de aceste pastile.Acum conteaza cat de mult va doriti sa slabiti si ce varsta aveti,pentru ca eu cred ca persoanele tinere au o multime de alte solutii de slabit.Pentru celelalte ...depinde de ce alte afectiuni sufera.
strumfitoaia
Postat pe 16 Mai 2009 07:13
micass ai dreptate,nici o pastila nu face bine stomacului si ficatului in primul rand,dar noi,unele femei alegem asta ca pe o solutie extrema.eu am incercat si cu sala de fitness si aerobic a fost ok cat am facut dupa aia am pus inapoi,am facut si sauna si masaj acelasi rezultat,cand te opresti pui kg inapoi.acum am luat capsula am inceput a treia luna am slabit 15 kg in 2 luni.sunt constienta ca nu e chiar ok,dar e mult mai bine asa.am 1,75m si 79kg acum,as vrea sa mai slabesc cel putin 5 kg,aceasta capsula a fost singura care a dar rezultate,nu reductilul,nu xenicalul,nu pastilele cu otet.depinde si de organism,de rezistenta lui si de varsta pers care le ia.nu ar fi bine sa le ia o pers tanara care nu a nascut,s-au are prob de sanatate.eu am organismul foarte rezistent pt ca am facut 15 ani de sport de performanta,si la medicina sportiva nu treci asa usor de control.acum daca nu mai fac sport am si nascut ,m-am ingrasat,l-a inaltimea mea nu e chiar vizibil dar nu m-a simt eu bine fiind greoaie.asa ca am sa iau capsula dupa cum este recomandat in prospect.daca am sa m-a mai ingras am sa reiau tratamentul.
mialmi
Postat pe 16 Mai 2009 07:25
Stiu prea bine cum e cand vrei sa slabesti. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa iti risti sanatatea. Ai mare grija. Ti-a mers acum si n-ai avut nimic, dar sa nu ti se infunde. Cum am mai spus, aceste pastile sunt din plate intr-adevar, dar concentratia lor te omoara.
Micass
Postat pe 16 Mai 2009 08:01
Denumirea ei este "Capsula de slabit". Am trimis unui laborator continutul unei pastile iar rezultatul a fost: amestec de plante si excipienti. Trebuie luata cu "masura" si nu "a la long". Cit timp am luat-o nu am simtit decit nevoia sa beau apa,adica la putin timp dupa administrarea ei aveam senzatia de "gura uscata", senzatie care disparea dupa ce luam citeva inghitituri de apa,cafea,...orice lichid. In perioada cit am luat-o baut multa apa si sucuri naturale de fructe (numai dimineata), am eliminat dulciurile si grasimile (nu pot spune ca in totalitate). Rezultatele sunt vizibile si greutatea se mentine chiar si dupa un an (cel putin in cazul meu. Este adevarat ca am grija nu chiar la ce maninc, ci la cum combin alimentele si la ce ora din zi maninc anumite alimente.
Succes doamnelor!
daneyra
Postat pe 17 Mai 2009 09:13
fetelor....au trecut cateva luni de cand nu am mai luat capsula de slabit ....nu am pus pe mine nici un gram dupa ce m-am oprit ...si nici macar de la mancare nu ma abtin. Ma simt super ..am slabit atat cat mi-am dorit si asa am si ramas. Bafta !
leeloo
Postat pe 17 Mai 2009 15:10
De la: strangertome, la data 2008-10-17 15:10:07a incercat cineva capsula de slabit de la arpfarma. e destul de scumpa si vroiam sa stiu daca functioneaza


cum se numeste acea pastila?

Postat pe 2 Iunie 2009 08:57
LUCREZ IN DOMENIUL FARMACEUTIC SI CUNOSC PRODUSUL.TOT CE TAIE POFTA DE MANCARE O READUCE DUPA CE NU MAI CONSUMI PRODUSUL.EU NU SUNT DE ACORD CU EA.ARE FOARTE MULTE REACTII URATE ASUPRA ORGANISMULUI.CINE VREA SA IA CAPSULA DE SLABIT AR FI BINE SA STIE CA,SE ADMINISTREAZA IMPREUNA CU UN COMPLEX DE MINERALE.
garbo008243
Postat pe 6 Iunie 2009 12:57
ATENTIE - Fetelor eu am luat capsula de slabit , la inceput dormeam doar citeva ore pe noapte , aveam multa energie si intr-adevar am slabit citeva KG. Acum insa stau in pat toata ziua transpirata toata , am frisoane , dureri ingrozitoare de cap , stari de voma ,ameteli si nu gandesc logic, nu am mai fost la munca de 3 zile , am ajuns chiar si la spital. Nu va mai bucurati ca pierdeti acum citeva kg caci mai tarziu o sa platiti scump acest lucru. La mine efectele adverse s-au vazut dupa aproape o luna de la incetarea tratamentului. va pup

Postat pe 15 Iunie 2009 11:38
cum se numeste aceasta minunata si nemaiantalnita pilula?
garbo014205
Postat pe 1 Iulie 2009 13:55
Bravo ai mare dreptate,cu metabolismul,sarcina,si timpul liber,daca ai ajutor,sau nu cine sa stea cu copii,ca sa poti merge la sala si bani:
danyarmand
Postat pe 2 Iulie 2009 15:30
DUPA PRIMA PASTILA APIFARM AM AVUT AMETELI PUTERNICE,VEDEREA MI S-A INCETOSAT AM ZIS CA POATE NU E DIN CAUZA PASTILEI SI AM MAI LUAT UNA A DOUA ZI LA FEL ASA CA AM RENUNTAT .
PAREREA MEA ESTE CA ,PASTILA CONTINE SUBSTANTE ENERGIZANTE CARE TE PUN IN MISCARE IN CURSUL ZILEI FARA SA AI POFTA DE MANCARE DAR CRED CA REPERCUSIUNILE IN URMA TRATAMENTULUI VOR LASA URMARI .
carmevera
Postat pe 9 Iulie 2009 06:39
buna fetele!.........am sa va dezvalui experientele mele in "slabit".la 20 ani aveam 47 kg,dar dupa 2 nasteri ajusesem la 100(pe la 38 ani).acum am 42 (85kg)si m-am apucat sa iau capsula de slabit care este grozava........in 8 zile am dat 6 kg.ATENTIE!da senzatii de ameteala,transpiratii,cefalee dar asta in primele 5 zile.trebuie consumat minim 2 l de apa plata pe zi.cel mai eficient regim este cel de 14 zile"regimul danez" cu care eu am ajuns de la 100 la 68 kg acum ceva ani.am tinut cure de slabit si am dat jos de foarte multe ori.......in concluzie aceasta pastila de slabit nu face altceva decat iti taie pofta de mancare.cel mai bine dati jos cu regimul alimentar cu consum de calorii minim pe zi de
michaelacimpeanu
Postat pe 9 Iulie 2009 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Revelion 2010 1 De la: claudiera 10 Noiembrie 2009 22:49
vreau un sfat 40 De la: anonima20 16 Aprilie 2016 13:52
Este real ce sa zice despre Raspberry Ketone? 2 De la: garbo278481 14 Februarie 2013 16:03
Cetona de zmeura 5 De la: garbo_9708 8 Iulie 2014 13:49
Mandura Trim- produs natural ce controleaza leptina 1 De la: daniela77 8 Noiembrie 2010 22:13
Setari Cookie-uri