ce e bun pentru celulita??

ce crema as putea folosi ....??
hermosa20
Postat pe 28 Mai 2012 15:10
Vrei o crema " pentru celulita" sau impotriva celulitei...?
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 18:10
ce vrei crema impotriva celulitei sau "pentru"...toate actioneaza la fel indiferent cat de scumpe sau ieftine ar fi; toate hidrateaza (e bine) dar ca sa scapi de celulita iti trebuie masaj anticelulitic si altte tratamente la salon de specialitate;
daca nu ai fonduri suficiente , sportul este de baza si te hidratezi cu crema "pt celulita" ; cauti pe net si vezi ce exercitii trebuiesc facute pt a indeparta celulita
adeline
Postat pe 5 Iunie 2012 15:42
Nu e adevarat ca toate cremele sunt ineficiente pentru celulita. Ca sa fie eficienta in combaterea celulitei, o crema ar trebui sa contina: a) cofeina, b)extract de iedera, c) extract de hyppocastanum sau alta substanta care ajuta la imbunatatirea circulatiei.

Masajul e extraordinar de important, chiar esential. Nu-i neaparat nevoie sa mergi la salon. Fiind in general vorba de zone accesibile: coapse, burta, brate, poti sa te masezi si singura, folosind putina crema.
Procedura e urmatoarea: ia tzestutul grasos - pielea si ce e sub ea, intre 2 degete si ruleaz-o cat de bine poti, folosind cu precadere degetul mare si cel aratator de la ambele maini. Ia-o de jos ( de la glezne - in sus, catre coapse. Apoi burta, bratele. Alternativ, cand obosesti la maini, incearca frectii energice, de-a lungul coapsei, si miscari circulare.. Zonele mai pline, maseaza-le cu toata mana. Vezi totodata, pana capeti experienta, sa nu te umpli de vanatai. Oricum, la inceput s-ar putea sa n-ai cum sa eviti o vanataie-doua, cu vremea insa te inveti.
Esential, dar esential este sa fii insistenta si sistematica. Nici p zi vara 5 minute de masaj. ( seara, la televizor, de ce nu?) Dupa cca 1 luna ai sa vezi si rezultatele.

Combina cu sport si o dieta adecvata: fara paine, fara prajituri, fara bere, fara sucuri. Cele cu zahar sunt o nenorocire, iar cele de dieta ( cu aspartam) o otrava. Mai bine apa minerala si un pahar de vin sec.
Dupa masa invata-te sa bei un ceai fierbinte - nu conteaza din ce planta, poate cel mai potrivit ar fi ceaiul verde, esential e sa fie cat de fierbinte, imediat ce ai terminat de mancat. Succes.
garbo009004
Postat pe 15 Iunie 2012 09:37
multe paste fainoase sint foarte bune pentru celulita! Baga!
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2012 13:12
Si sa fi cat mai sedentara...
Rotty
Postat pe 15 Iunie 2012 13:41
Bad girls.
Axl_R
Postat pe 15 Iunie 2012 13:55
Doar ea a intrebat ce e bun PENTRU celulita Noi am fost fete bune si i-am zis....
Rotty
Postat pe 15 Iunie 2012 14:24
Mai fetelor la ce ma deranjeaza celulita...Barbatilor le plac femeile grasute si cu celulita...Pt ca ei se uita doar la caracterul femeii si calitatile ei..Important sa stie si sa le aprecieze prin practica nu doar prin teorie...Ca zice vai femeie cat tin la tine,,dar se comporta ca un mitocan si prin fapte demostreaza altceva..ca prin vorbe pe barbatii nu ii doar gura ca sa indruge verzi si uscate,dar sa vezi ca si cu faptele sunt sta,,,cu capitolul practica nu doar teorie
ingerasulluptator
Postat pe 15 Iunie 2012 14:27
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-15 14:27:38Mai fetelor la ce va deranjeaza celulita...Barbatilor le plac femeile grasute si cu celulita...Pt ca ei se uita doar la caracterul femeii si calitatile ei..Important sa stie si sa le aprecieze prin practica nu doar prin teorie...Ca zice vai femeie cat tin la tine,,dar se comporta ca un mitocan si prin fapte demostreaza altceva..ca prin vorbe pe barbatii nu ii doar gura ca sa indruge verzi si uscate,dar sa vezi ca si cu faptele sunt sta,,,cu capitolul practica nu doar teorie
ingerasulluptator
Postat pe 15 Iunie 2012 14:28
de unde stii tu ingerasule ce place barbatilor?
eu cred ca tie iti place sa ai celulita!

si ca sa incerc a fi on-topic, ceva pentru celulita e un barbat
heartbit
Postat pe 15 Iunie 2012 15:57
un barbat care te tine la cratitza, trei feluri de mincare pe zi, si ala e bun pt celulita....
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2012 16:50
Buna eu stiu ca ai spus de crema dar acum eu nu stiu daca doresti pentru a slabi sau a te ingrasa daca doresti pentru a slabi eu ti-as recomanda, sport nu creme ca nu cred ca fac prea multe, si diete, cu salate, te-as indruma la un medic care se pricepe la asa ceva, la fel este si in cazul daca doresti sa te ingrasi.Este cel mai bine la un medic slabesti sanatos sau te ingrasi sanatos.depinde de ceea ce doresti tu si mai ales cum doresti tu. Sper ca am putut sa iti fiu de folos pe curand
SamanthaNelson
Postat pe 16 Iunie 2012 01:00
De la: SamanthaNelson, la data 2012-06-16 01:00:27Buna eu stiu ca ai spus de crema dar acum eu nu stiu daca doresti pentru a slabi sau a te ingrasa ....depinde de ceea ce doresti tu si mai ales cum doresti tu. Sper ca am putut sa iti fiu de folos pe curand


de foarte mare folos! Pe curind!
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 02:30
''sau te ingrasi sanatos.'' ;)) Da, celulit...
Axl_R
Postat pe 16 Iunie 2012 09:52
nu se pricep?
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 15:06
De la: quasaria, la data 2012-06-16 15:06:09 nu se pricep?
pai nu,,,pt ca nevestele nu mai au placere de ei....si gasesc pretexte ca ii doare capul si eu cred ca moare pasiunea pt ca barbatul habar nu are cum sa se comporte cu femeia.si ramane doar obligatie si obisnuinta..
pai si cainii stiu sa faca sex,toate anumalele la fel si barbatii numai ca stiu sa mentina flacara aprinsa pt ca nu mai pun lemne pe foc,,,si focul se stinge..
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2012 15:10
pai barbatii nu stiu sa mentina flacara aprinsa pt ca nu mai pun paie pe foc,,nu mai sunt atenti cu femeia sa ii aduca flori,,sa se comporta frumos si cuceritor cu ea..barbatul nu mai este ca la inceput apoi si femeia se schimba devine rece si mecanica pt ca flacara sa stins pt ca daca nu pui paie pe foc focul se stinge si ramane frig nu.Apoi sotul sau sotia cauta afectiune in alte parti...pt ca fiecare are nevoie de caldura pasiune si daca nu o primeste in familie cauta atunci prin afara casatoriei..dar asta din cauza prostiei lor pt ca nu stiu sa tina focuil aprins si sa se comporte frumos unul cu celalalat
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2012 15:14
si pt ca cei doi soti sa se comporte frumos unul cu celalat si sa se respecte..Trebuie respect,,corectitudine,,,cum era la inceput...Cand unul se schimba ,se schimba atunci si celalalt.
asa cum relatia a functionat la inceput,poate functiona si in continuare daca cei doi se comporta si se resoecta ca la inceput..cand cei doi isi schimba atitudinea unul fata de celalalt se schimba si relatia ...logic nu
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2012 15:18
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-16 15:18:19si pt ca cei doi soti sa se comporte frumos unul cu celalat si sa se respecte..Trebuie respect,,corectitudine,,,cum era la inceput...Cand unul se schimba ,se schimba atunci si celalalt.
asa cum relatia a functionat la inceput,poate functiona si in continuare daca cei doi se comporta si se respecta ca la inceput..cand cei doi isi schimba atitudinea unul fata de celalalt se schimba si relatia ...logic nu
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2012 15:19
Buna scuza - ma ca intervin ai dreptate cu ceea ce ai spus, dar bine nu toti sunt rai problema este la tine pentru ca esti prea buna si nu te inpui mai mult fata de el, am vazut ca esti o persoana religioasa dar sa vorbim toata ziua de sex nu prea este bine pentru ca oricum suntem in post, si adica cel putin eu ca nu stiu daca tu ti, dar cred ca avem multe in comun si vad ca ai un CV frumos cu religia, asa sunt si eu, dar ai dreptate cu unii dintre ei dar nu toti sunt asa asa cum am mai mentionat profita prea mullt te tine si ar trebui sa ii spui sa isi mai faca si singur treaba ca unde scrie ca intr-o gospodarie totul trebuie sa faca fata si baiatu nu si profita prea mult ca esti buna ca cred ca daca este sa faci ceva bine poti si aici sa faci nu? Adica fapte bune adica eu cred ca faci fapte bune si daca sfatuiesti pe cineva cu ceva nu neaparat cu banii sau cu anumit tip de ajutor, nu este asa ?sper ca nu te-am suparat cu nimic si sper sa vorbim
daca doeresti pentru ca avem multe in comun si sper ca nu te am suparat cu nimic pe curand
Dar nu mai daca doresti tu asa sa faci nu este obligatoriu.
SamanthaNelson
Postat pe 16 Iunie 2012 21:04
SamanthaNelson
Postat pe 16 Iunie 2012 21:07
Adic... e grele...
Axl_R
Postat pe 16 Iunie 2012 21:09
De la: SamanthaNelson, la data 2012-06-16 21:04:05Buna scuza - ma ca intervin ai dreptate cu ceea ce ai spus, dar bine nu toti sunt rai problema este la tine pentru ca esti prea buna si nu te inpui mai mult fata de el, am vazut ca esti o persoana religioasa dar sa vorbim toata ziua de sex nu prea este bine pentru ca oricum suntem in post, si adica cel putin eu ca nu stiu daca tu ti, dar cred ca avem multe in comun si vad ca ai un CV frumos cu religia, asa sunt si eu, dar ai dreptate cu unii dintre ei dar nu toti sunt asa asa cum am mai mentionat profita prea mullt te tine si ar trebui sa ii spui sa isi mai faca si singur treaba ca unde scrie ca intr-o gospodarie totul trebuie sa faca fata si baiatu nu si profita prea mult ca esti buna ca cred ca daca este sa faci ceva bine poti si aici sa faci nu? Adica fapte bune adica eu cred ca faci fapte bune si daca sfatuiesti pe cineva cu ceva nu neaparat cu banii sau cu anumit tip de ajutor, nu este asa ?sper ca nu te-am suparat cu nimic si sper sa vorbim
daca doeresti pentru ca avem multe in comun si sper ca nu te am suparat cu nimic pe curand
Dar nu mai daca doresti tu asa sa faci nu este obligatoriu.
pai eu sunt exigenta,,numai ca nu ai cu cine...poate mai sunt si baieti de treaba,,dar foarte putini,pt ca poate sunt buni la teorie.
apoape toti barbatii umbla doar sa profite,,la unele femei chiar le place,pt ca si ele profita.de pe urma altor oameni.
si sincer nu ai pe cine educa,,,daca tu ai barbat de treaba,alte femei au barbati rai eu la aia ma refer,,da stiu ca o sa imi spui,pai cum este mentalitatea romanului ca ii pasa doar de ei..Mie imi pasa de alte femei chinuite de barbati,si as vrea sa inlatur asta..
fiecare gandeste cum vrea el si tu la fel.
eu pur si simplu nu vreau nici un barbat,,,nici de treaba si nici rau,,,
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iunie 2012 22:29
nici bun nu vrei?
Da' ce ai cu crestinu'...daca e bun ?
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 23:04
nu se exista crestin bun ci numai barbati impielitati care vor sa profite de femeia care nu-si mai vede capul de cratiti, oale si plozi si care nu fac decat rufe murdare si consuma timpul femeii care femeie trebuie macar din cand in cand sa-i dea o tigaie in cap!
clar?
heartbit
Postat pe 16 Iunie 2012 23:25
pai a zis ca mai sint si baieti "de treaba"...adica din aia care se pricep ...se pricep sa ii dea o floare adica si sa sufle sa nu se stinga....
Asa ca aceasta atitudine negativista ma nedumereste.
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 23:29
si daca-i da o floarea soarelui si umple casa de coji de seminte, apoi cine crezi ca-si ea cozi de matura pe spinare?
heartbit
Postat pe 16 Iunie 2012 23:40
diabolicul...
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 00:21
si cine da cozile de matura pe spinare?
acum sa te vad!
heartbit
Postat pe 17 Iunie 2012 00:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
capsula de slabit minune 245 De la: garbo105389 25 Aprilie 2010 18:24
pastile de slabit insula tineretii 1 De la: alexandrapopa 17 Noiembrie 2009 23:33
Ceai Biorefit Tea 3 De la: garbo_390415 27 Noiembrie 2013 18:00
capsula cu otet de mere 61 De la: garo05687 4 Ianuarie 2019 21:35
A luat cineva ColonHelp? 6 De la: adriana_neacsu26 20 Iulie 2012 17:05
Setari Cookie-uri