e greu sa fii parinte

asa, si?

dupa ce vii de la sprit.. iti place sa intri aici si sa razi de fete?

hmmm...oare de ce nu iti ajunge iesirea respectiva?

de ce nu se umple sufletul matale de bine?

intri aici ca sa ce?...

sa "razi"...hai da de...
iasomia
Postat pe 22 Martie 2009 21:07
De la: iasomia, la data 2009-03-22 21:07:21asa, si?

dupa ce vii de la sprit.. iti place sa intri aici si sa razi de fete?

hmmm...oare de ce nu iti ajunge iesirea respectiva?

de ce nu se umple sufletul matale de bine?

Sunt in zile de menstruatie d'aia imi place sa stau p'aci nu mai face presupuneri.
Hai,iti spun si ce maninca.
Mai vreau intrebari,poate luati si voi aminte.
diavolul_roz
Postat pe 22 Martie 2009 21:12
Vreau sa vad pana unde se ajunge.Exact ca oile,s-a aruncat una intr-o poveste si apoi celelalte au urmat-o. Asa va comportati,mishto funn
diavolul_roz
Postat pe 22 Martie 2009 21:15
vad ca esti surexcitata,dar ar trebui sa o lasi balta...

nu-ti dai seama cat de trista esti ?...




iasomia
Postat pe 22 Martie 2009 21:27
ma faci sa rad!!! de ce sunt trista?Hai te rog frumos fa-mi tu un profil psihologic Maria o sa fie foarte incantata cand o sa vada ce s-a ales de topic-ul ei.Sincer acum,ma urasti?Daca as fi in fata ta sigur ai vrea sa-mi zici doua si sa-mi bag mintile in cap si sa nu mai sacai lumea pe forum,nu?Am mai citit si alte posturi ale voastre si sunteti demne de mila(nu am mea ca nu-mi bat capul cu voi).Folositi cuvinte elevate(credeti voi) si fraze atent alese(ironie) ca sa umiliti(credeti voi) dar este pierdere de vreme si de curent electric pentru ca eu sigur nu o sa mai intru pe aci' vreo 6 luni decat daca vreau sa va enervez si sa ma distrez 5 min.

Multumesc ,m-ai facut sa rad cu lacrimi si tu si colegele tale de forum.
diavolul_roz
Postat pe 23 Martie 2009 00:39
Bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla.
Micass
Postat pe 23 Martie 2009 06:32
Pisicuta Doinita, schimba-ti draga avatarul.Si-ti sugerez asta din doua motive:
1. cind am intrat pe profilul meu m-am speriat cind ti-am vazut fata de pisica isterica (sau si pisica s-o fi speriat de fata ta... nu stiu eu dar spune-mi tu)
2. un avatar cu imaginea unei catele lesinate care-si arata coltii te prindea mai bine, sincer.

Aemulus
Postat pe 23 Martie 2009 07:30
Micabis, lasa femeia in pace.In definitiv, ea nu trebuie sa fie pe gustul tau, ci al meu.Si mie imi place avatarul ei.Este haios.Cred ca pisicuta s-a speriat de rautatea femeilor in general.Si pe urma si eu am ceva de motan in mine:Mustatile.Si vreau sa iti mai spun un lucru.Chiar si cainii care isi arata coltii, au nevoie uneori de tandrete.Stii ce mi-a spus Doinita? Pe mes, nu asa de fata cu toata lumea.Ca esti o femeie exceptionala si ii place de felul cum gandesti.S-ar bucura foarte mult daca i-ai ingadui sa fie prietena ta.
Ioana007
Postat pe 23 Martie 2009 08:06
papusa doinita,



Oooo,nu vreau sa-ti ofer aceasta placere,de la mine de aici pari mai mult baiat decat fata,si nu vreau sa te incingi,sa bagi mana in bumbace...

mda...cont d-ala care "intra la cateva luni",dar de fapt sta cu ochii beliti in monitor toata ziua.

iasomia
Postat pe 23 Martie 2009 09:31
mai fetelor, ce e cu voi??
chiar nu se poate sa-ti exprimi parerea fara sa iasa cu scandal??
nu inteleg de ce niste doamne inteligente ca voi ajung sa se certe?!

doamna care si-a exprimat nedumerirea in privinta educatiei copiilor a cerut un sfat, iar noi, in functie de experienta noastra de viata ar trebui sa-i dam un sfat care sa o ajute, nu sa ne demonstram cunostintele in materie de psihologie!
eu nu sunt nici psiholog nici parinte, deocamdata vorbesc din postura de copil, neinteles de parinti...poate e si vina mea, nu sunt perfecta, dar cu siguranta nici parinti nu-si prea dau silinta sa-si inteleaga si sa-si educe copiii!
in ceea ce priveste genetica si educatia, sunt de acord ca "vina" se imparte la 2, fiecare copil imprumuta anumite trasaturi de la parinti, dar conteaza foarte mult cum si le corecteaza prin educatie!care educatie s-ar putea sa nu vina doar din partea parintilor!
de exemplu, eu si sora mea nu prea semanam deloc, desi am fost nascute si crescute de aceiasi parinti!! care ar fi explicatie? nu stiu!
poate am mostenit trasaturi distincte, suntem foarte diferite, iar parintii nu stiu sa ne trateze in mod diferit!
si da, parintii fac greseala sa-si compare copilul cu al vecinului/colegului, ceea ce il indeparteaza foarte mult! si da, multi parinti vor doar sa-si impuna punctul de vedere, ca ei stiu mai bine, fara sa-ti ceara si tie parerea, desi, poate esti la o varsta cand poti sa iei singur decizii, nu te considera capabil, pt ca "stie el mai bine"!!
deci, vina e impartita de cele mai multe ori, dar parintii sunt mai vinovati, pt ca ei pot sa-si educe copiii, in schimb, copiii nu pot sa-si aleaga parintii!!
si la vasta asta, sunt prea greu de educat!
sper ca m-am facut inteleasa!
zambila
Postat pe 23 Martie 2009 12:41
Ati facut un tambalu de zile mari.
babe_girl75
Postat pe 23 Martie 2009 14:31
De la: babe_girl75, la data 2009-03-23 14:31:10Ati facut un tambalu de zile mari.


nu-i ceva nou
garbo000505
Postat pe 23 Martie 2009 14:37
mda,unde sint mai mult de doua femei.....
totdeauna exista polemici"eu sint cea mai frumoasa,cea mai buna,cea mai haioasa,cea mai inteligenta,cea mai desteapta." Tin cu tot dinadinsul sa si demonstreze asta si daca nu reusesc iese scandal.

Din adolescenta am stat mai mult pe langa baieti pentru ca am avut ce invata de la ei.Femeile in general au tendinta sa teasa intrigi si sa sape (fara un motiv anume) sa judece.de ele ma folosesc sa ma distreze(si in viata)
diavolul_roz
Postat pe 23 Martie 2009 15:14
De la: doinarotariu, la data 2009-03-23 15:14:40mda,unde sint mai mult de doua femei.....
totdeauna exista polemici"eu sint cea mai frumoasa,cea mai buna,cea mai haioasa,cea mai inteligenta,cea mai desteapta." Tin cu tot dinadinsul sa si demonstreze asta si daca nu reusesc iese scandal.

Din adolescenta am stat mai mult pe langa baieti pentru ca am avut ce invata de la ei.Femeile in general au tendinta sa teasa intrigi si sa sape (fara un motiv anume) sa judece.de ele ma folosesc sa ma distreze(si in viata)


Esti de-a dreptul deplasata.La cultura si pregatirea pe care susti ca o ai...cred ca ai mari probleme de natura..."cerebelica"
walkiria
Postat pe 23 Martie 2009 15:18
"Din adolescenta am stat mai mult pe langa baieti pentru ca am avut ce invata de la ei.Femeile in general au tendinta sa teasa intrigi si sa sape (fara un motiv anume) sa judece.de ele ma folosesc sa ma distreze(si in viata)"

replica "de gagica" mie in suta...

iasomia
Postat pe 23 Martie 2009 15:18
Un psiholog...prin natura meseriei pe care o are,nu contrazice...nu ataca...si in nici un caz nu ironizeaza!!!

walkiria
Postat pe 23 Martie 2009 15:20
ce pshiholog fata?

ma faci sa rad..pisalog poate...
iasomia
Postat pe 23 Martie 2009 15:49
De la: iasomia, la data 2009-03-23 15:18:25"Din adolescenta am stat mai mult pe langa baieti pentru ca am avut ce invata de la ei.Femeile in general au tendinta sa teasa intrigi si sa sape (fara un motiv anume) sa judece.de ele ma folosesc sa ma distreze(si in viata)"

replica "de gagica" mie in suta...


da' ce e regula? Daca sint vaca tre' sa stau cu cireada de vaci?
N-ai vazut vaca "ratacita" in cireada ce boi/taurasi niciodata?

diavolul_roz
Postat pe 23 Martie 2009 16:47
Sparrow, spare me!
Aemulus
Postat pe 23 Martie 2009 16:53
De la: walkiria, la data 2009-03-23 15:18:07
De la: doinarotariu, la data 2009-03-23 15:14:40mda,unde sint mai mult de doua femei.....
totdeauna exista polemici"eu sint cea mai frumoasa,cea mai buna,cea mai haioasa,cea mai inteligenta,cea mai desteapta." Tin cu tot dinadinsul sa si demonstreze asta si daca nu reusesc iese scandal.

Din adolescenta am stat mai mult pe langa baieti pentru ca am avut ce invata de la ei.Femeile in general au tendinta sa teasa intrigi si sa sape (fara un motiv anume) sa judece.de ele ma folosesc sa ma distreze(si in viata)


Esti de-a dreptul deplasata.La cultura si pregatirea pe care susti ca o ai...cred ca ai mari probleme de natura..."cerebelica"

De ce spui ca sint deplasata? ca-mi plac barbatii?
Nu am sustinut niciodata ca am cultura sau o pregatire extraordinara(acolo unde ai citit tu era o ironie adresata lui gabitzz),sint constienta ca mai am multe de invatat dar nici ignoranta nu sint.Pot purta o conversatie normala si pot dezbate subiecte(numai politica nu ca nu-mi place)diverse,sint capabila sa inteleg daca cineva are o opinie diferita de a mea si daca nu inteleg rog sa mi se explice.
diavolul_roz
Postat pe 23 Martie 2009 16:56
De la: micabis, la data 2009-03-23 16:53:47Sparrow, spare me!

diavolul_roz
Postat pe 23 Martie 2009 17:04
ce subiecte incinse...frate!!
ce aveti?
sau...e ceva in atmosfera?
ovidiu42
Postat pe 23 Martie 2009 17:27
Preotul suna la usa. Dinauntru se aude o voce cristalina:
- Tu esti, ingerasule?
- Nu, raspunse slujitorul Domnului, dar lucram la aceeasi firma.



Care este diferenta dintre un psihopat si un nevropat?
Psihopatul crede ca 1+1=3;
Nevropatul STIE ca 1+1=2, dar IL ENERVEAZA!!!


Doua blonde la un meci de rugby.
- Ii vezi pe aia opt care s-au strans gramada? o intreaba una pe cealalta.
- Da, ce-i cu ei?
- Pariez ca m-au vazut si s-au adunat sa ma barfeasca!
diavolul_roz
Postat pe 23 Martie 2009 18:24
Ba eu sunt cea mai frumoasa si mai desteapta.
Micass
Postat pe 23 Martie 2009 19:16
De la: Micass, la data 2009-03-23 19:16:38Ba eu sunt cea mai frumoasa si mai desteapta.


adevar graiesti !
garbo000505
Postat pe 23 Martie 2009 19:22
Daca nu zice doina asta, "totul e pustie".
Micass
Postat pe 23 Martie 2009 19:25
De la: Micass, la data 2009-03-23 19:25:50Daca nu zice doina asta, "totul e pustie".

Stai sa ma uit la pozele tale.Nu pot sa judec fara sa vad.
diavolul_roz
Postat pe 23 Martie 2009 20:28
Imi pare rau,nu esti genul meu.Nu-mi plac cei doi cercelusi din urechea stanga(nu se mai poarta de 10 ani) si bluzonul ......nu-mi place deloc.Nu esti feminina deloc.Dar ai o privire inteligenta. Dar ce ai cu persoana care ti-a facut poza? Iti cam vine s-o maninci.
diavolul_roz
Postat pe 23 Martie 2009 20:36
mai...mi se pare mie sau...ceva se petrece p`acilea?
si...daca da...ma intreb ce anume?
ca...vaz patimi...vaz..oarece ranchiuni...si...atacuri...asa...pe la gioale...putin!!
sa fie frumos?
sau...nu ma duce pe mine mintea...sa pot percepe?
chiar atat de...filozofi sa fie p`aci si eu sa nu bag de seama?
am sa mai studiez...
poate...pricep ceva!
si...sincer...parca vad meciuri...pe care nu le inteleg!
iertare...dar...incerc!!
ovidiu42
Postat pe 23 Martie 2009 20:44
Ce mai faci, Maria?
sora_ilsi
Postat pe 23 Martie 2009 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cea mai grea hotarare a vietii mele 16 De la: buna01 15 Februarie 2010 16:56
bacalaureat 1 De la: garbo159954 28 Iunie 2010 10:39
slabesti daca mananci ecologic? 10 De la: 105905 13 Aprilie 2010 13:26
Conteaza daca iesi cu un barbat urat? 10 De la: garbo059117 13 Ianuarie 2010 23:45
Iarna ! 71 De la: lala_cri 16 Februarie 2010 09:29
Setari Cookie-uri