Barbat berbec vs Femeia Rac!!!

Ce parere aveti voi despre aceasta combinatie???
4_u_and_me
Postat pe 24 August 2010 16:46
berbecut la tava, cumva?
Femeie rac o fi.... da eu nu stiu care e...
Nu stiam ca poti vedea secsu la raci cand ii mananci....
Mi-e foame! Numa mancare vaz in fata ochilor!
picaturaderoua
Postat pe 24 August 2010 16:48

C A T A S T R O F A!!!
fujiti!!!
nu se potrivesc decat ca tom si jerry
LILO
Postat pe 24 August 2010 17:13

picaturo


io crez ca esti un EL
ca numai barbatii se gandesc mai mult la mancare

chiar mai mult decat la sex
LILO
Postat pe 24 August 2010 17:15
Lilo
As fi vrut eu!
Dar dupa 8 ore de munca in care nu ai mancat nimic...doar tutun...
Crede-ma ca secsu nu conteaza!
picaturaderoua
Postat pe 26 August 2010 17:06
Am avut o relatie de 7 luni cu un berbec (rac fiind).
A fost foarte frumos... ma alinta, ma tinea in palma... pana s-a plictisit si atunci eu m-am simtit amenintata si am inceput sa las garda jos si sa fiu sufocata.
Pana la urma ne-am despartit (era groaznic de gelos... nu am vazut in viata mea om mai gelos ca berbecul asta)...
Apoi eu am incercat 4 luni sa trag de el sa ne impacam... nu a vrut. Avea orgoliu (desi inca tinea poza cu noi in rama pe birou). Dupa 4 luni m-am combinat cu altcineva...si, normal, a aflat. A inceput cu telefoane ca inca ma iubeste (eu simteam ca inebunesc, abia imi mai revenisem, dar tot ma foloseam de respectivul ca de un cui... si berbecul imi facea existenta si mai amara). abia dupa aproape un an am reusit sa ma detasez... si am reusit sa mai vorbim (eu fiind deja cu actualul, cu care am o relatie de mai bine de un an). Mi-a marturisit ca inca ma iubeste si d-astea. Dar i-am zis ca e prea tarziu. Si-a dat seama ca fusese dobitoc samd...dar asta e:). Chiar si acum inca mai aud de la prieteni comuni ca se da cu capul de pereti...

O alta relatie rac berbec: mama si tata. Mama - rac, tata - berbect. Sunt impreuna de 26 ani. Cu bune, cu rele. Dar intr-adevar, racul e cel care tine relatia pe loc si sufera enorm si trebuie sa suporte toate iesirile berbecului, iar berbecul... trebuie sa suporte toanele racului.
E o relatie grea. Nu imposibila...dar necesita neaparat ca cei doi sa fie foooarte dedicati si ancorati cu rezistenta la suferinta.
adellatol
Postat pe 12 Decembrie 2010 12:12
De la: adellatol, la data 2010-12-12 12:12:06Am avut o relatie de 7 luni cu un berbec (rac fiind).
A fost foarte frumos... ma alinta, ma tinea in palma... pana s-a plictisit si atunci eu m-am simtit amenintata si am inceput sa las garda jos si sa fiu sufocata.
Pana la urma ne-am despartit (era groaznic de gelos... nu am vazut in viata mea om mai gelos ca berbecul asta)...
Apoi eu am incercat 4 luni sa trag de el sa ne impacam... nu a vrut. Avea orgoliu (desi inca tinea poza cu noi in rama pe birou). Dupa 4 luni m-am combinat cu altcineva...si, normal, a aflat. A inceput cu telefoane ca inca ma iubeste (eu simteam ca inebunesc, abia imi mai revenisem, dar tot ma foloseam de respectivul ca de un cui... si berbecul imi facea existenta si mai amara). abia dupa aproape un an am reusit sa ma detasez... si am reusit sa mai vorbim (eu fiind deja cu actualul, cu care am o relatie de mai bine de un an). Mi-a marturisit ca inca ma iubeste si d-astea. Dar i-am zis ca e prea tarziu. Si-a dat seama ca fusese dobitoc samd...dar asta e:). Chiar si acum inca mai aud de la prieteni comuni ca se da cu capul de pereti...

O alta relatie rac berbec: mama si tata. Mama - rac, tata - berbect. Sunt impreuna de 26 ani. Cu bune, cu rele. Dar intr-adevar, racul e cel care tine relatia pe loc si sufera enorm si trebuie sa suporte toate iesirile berbecului, iar berbecul... trebuie sa suporte toanele racului.
E o relatie grea. Nu imposibila...dar necesita neaparat ca cei doi sa fie foooarte dedicati si ancorati cu rezistenta la suferinta.[/quote


eu am o relatie doar de doua luni cu un baiat care este tot in zodia berbec si eu rac,nu este o relatie imposibila,trebuie doar sa ai rabdare cu ei. de obicei berbeci sunt mai linistiti decat raci. eu asa am vazut pana acum,eu stiinduma pe mine mereu activa,nu pot sa stau locului 5 minute iar el este mult mai linistit decat mine.ti-am spus nu este o relatie imposibila.
garbo164652
Postat pe 31 Martie 2011 13:50
Eu deja sunt cu acest berbec de aproape 2 ani. Nu ne-am certat niciodata, dar este adevarat ca las de la mine cand el este nervos, si reiau conversatia cand e calm si cu o atitudine calma, ii explic cu exemple de ce m-am suparat si nu-i spun continuu ca ce face, de ce face sau intr-un cuvant nu-i rup nervii. Apropo de rasfaturi... le primesc si acum dupa 2 ani... sa-i tina Dumnezeu naravul... Da, este foarte incapatanat, dar daca stii cum sa-l iei il poti face sa se creada el vinovat... Este ciudata toata relatia noastra... Ori el este un berbec atipic (ceea ce nu cred) ori eu un rac atipic... sau poate ca am invatat sa ne acceptam??? chiar nu stiu ce sa zic, dar cert e ca e tare tare bine.... de ar fi asa o viata...
4_u_and_me
Postat pe 15 Aprilie 2011 17:48
este o relatie foarte complicata,barbatul berbec este f egoist si de multe ori o raneste voit sau nevoit pe sensibila femeie rac.sunt 2 semne total diferite dar barbatul berbec fiind foarte amator de sex poate fi repede subjugat de femeia rac care va stii sa ii acapareze interesul obtinand astfel unele placeri pt ea.sa nu te astepti la flori...cadouri...sau cine romantice....a nu! dar in schimb iti va da o siguranta alaturi de el.daca stai bine cu nervii incearca, daca nu mai bine cauta alta pereche.....bafta....am vorbit din experienta a .....21 ani de casnicie eu rac el berbec.....astept intrebari!
perla40
Postat pe 22 Noiembrie 2011 08:05
eu am 10 luni de cind ma intilnesc cu baeat berbec eu fiind rac e fff incapatinat vrea mereu sa fie el drept si ceia ce zice sa fie luat in consideretie ii place ffff mult sa faca pe sefu ,fiind inca si fff gelos nu cred ca am mai intilnit atita gelozie pina acum ....o simpla discutie cu cineva il derenjeaza si iti interzice sa mai vb cu acea persoana vreodata ceia ce cred ca nui normal delok .....cei drept e grijuliu da uneori fff egoist gindinduse doar lui sai fie bn............................................ privind asa dintr-o parte cine nu are defecte??E greu sa ajungem la un numitor komun deaceia ajungem sa ne certam 30 min ca intr-o secunda sa cedam amindoi sa nu ne mai contrazicem .......eu stiu bn ca si eu am un caracter ffff greu...cel mai mult privind in privintza cas fff sensibila pina si o simpla privire ma face sa ma simpt prost .....mereu gindesc departe de bariere orice imi pare un perikol in fatza si ma tem ffff tare ma tem ..........imi perd repede sperantele daca neam certat si parca am primit o sageata in inima ................eu il iubesc ffffffff mult si am incredere ca si el o face la fel dar asta fiind iarasi cuvinte :(......................................................................deasemenea as putea concretiza ca te poti simti fffffff placut de barbatul berbec te poate rasfatza exact ka pe un kopil si cind iubeste iti arata aeste sentimente fara okolisuri .....................chiar daca nuisintem compatibili zodika nui o problema increderea si sentimentele pe care le detinem ne vor tine uniti sa speram k mereu ..................................
garbro3
Postat pe 30 Noiembrie 2011 11:45
Zodika aista a baeatului fara okolisuri m-o sagetat ! E grele...
E nevoie de traducere ? In lb romana, bine'nteles.
Axl_22
Postat pe 30 Noiembrie 2011 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum se impaca si ce sorti de izbanda are o Fecioara cu o Fecioara? 83 De la: luciana67 16 Martie 2013 15:49
EA CAPRICORN EL RAC 1 De la: arnica 26 Noiembrie 2008 23:15
Horoscop complet-TOATE ZODIILE 1 De la: raul27 20 Noiembrie 2009 11:55
ce sanse au o femeie sagetator si un barbat fecioara ? 168 De la: garbo255907 27 Decembrie 2011 13:56
eu berbec,el capricorn 6 De la: garbo008226 29 August 2011 21:04
Setari Cookie-uri