Cine imi recomanda un nutritionist eficient?

Buna,
Cumpara cartea lui dr.Mihaela Bilic"Traiesc,deci ma abtin",
Eu am slabit 10 kg dupa ce am nascut,te asigur ca ai multe de invatat din carte.Si nu am tinut cura de slabire,doar am mancat sanatos.
77gabi
Postat pe 30 Iunie 2009 15:38
Te rog da iei legatura cu mine, tel.0723.254.089 sau pe email la mioarasofron@yahoo.com. Te pot ajuta in sensul in care iti doresti tu, cu un program personalizat de slabire. Trebuie sa ne vedem, oricum evaluarea este gratuita.
garbo015637
Postat pe 1 Iulie 2009 10:14
Oricine isi doreste sa slabeasca sanatos si sa se mentina pe termen lung, sunati la 0723.254.089 sau pe email mioarasofron@yahoo.com
garbo015637
Postat pe 1 Iulie 2009 10:18
buna vrei sa imi dai si mie reteta cu care ai slabit tu ca m-am saturat sa fac cure fara nici un rezultat mersi
stelutza23
Postat pe 23 Iulie 2009 12:45
as vrea sa imi spui si mie te rog cum sa fac sa slabesc..id simona.teglas-------------yahoo
garbo030021
Postat pe 1 August 2009 00:41
io stiu o dieta cu BERE si CARTOFI PRAJITI. se baga cineva? dieta e f eficienta, face o burta f frumoasa:

http://sanasport.blogspot.com/

in loc de bere, merge pseudo-extract de aloe cu gust de otet, de la firma pe care o stiti voi de pe forumul asta. si in loc de cartofi prajiti, puteti rontzai comprimate de ierburi, de la aceeasi firma.

a, si nu uitati sa faceti sport! asta e pe bune!
anticenzura
Postat pe 1 August 2009 03:25
Mai oameni buni..ce tot scrieti voi aici? Ce slabit cu produse miraculoase? E o tampenie, nu exista asa ceva...Exista doar schimbarea totala si permanenta a stilului de viata. Pe viata. Adica: mancat la ore fixe si cantarite si numarate caloriile, regim corect de odihna, sport.....si muuulte abtineri si oprelisti.Pe mine ma cam apuca dracii...o viata am si pe aia sa o controlez. Ma simt incorsetata....
Eu recunosc ca slabesc cu pastile..nu e sanatos da vad ca merge...pt. ca nu prea am chef de diete si sport asa...cand am timp si chef...Dar merge atat timp cat te tii de ele...dupa ce le lasi te faci la loc...sau nu chiar dar...nu ramai asa de slaba.
Eu iau superslim..e buna, slabesti super bine, dar nu o recomand, pt ca absolut toate efectele adverse sunt..adica se manifesta, cel putin la mine. Mi-e cam frica ca ma cam tine inima...dar...De slabit am slabit cam 11 kg in 2 luni jumate de s-a minunat lumea de cat de schiloada am ajuns (bine nici nu eram grasa..), dar cum le-am lasat, sa zic ca 3 sferturi am pus la loc. Dar e ok pt. ca merge fara dieta si fara sport si fara nici un fel de efort...dar e nasol cu efectele adverse...
La nutritionist am fost si eu...este o tipa excelenta, tanara, care mi-a facut toate analizele inainte si dupa...a incercat cu dieta dar eu nu pot tine dieta si atunci mi-a dat pastile..dar combinat cu sport..si tot timpul ma duceam la control pt. monitorizare...si ma sfatuia permanent, am invatat multe de la ea. De platit n-am platit nimik niciodata pt. ca am avut trimitere de la medicul de familie..ea mi-a zis sa fac asa ca sa nu platesc si anlizele...care nu erau chiar ieftine...Ce sa zic, o femeie de nota 20. Clinica se numeste "Diabnutrimed", este pe str. Sf. Petru tei, pe la Billa Floresca, iar pe tipa o cheama Mihaela Vlaiculescu. 0216191281. E si pe net www.diabnutrimed.ro
Succes
DANAPAULA
Postat pe 1 August 2009 10:52

si nutritionistii trebuie sa-si castige leafa, nu?
pik_nik
Postat pe 1 August 2009 11:13
De ce sa-i umpli pe altii de bani?Daca tinem cura de slabire o perioada,revenim la vechile obiceiuri alimentare si ce-am facut?Sa-ti spun cum fac eu:dimineata mananc o rosie sau un ardei gras sau 2 felii de paine de casa,o fac eu,cu 2 feliute de cascaval si beau o cafea.La pranz mananc un singur fel:o strachinuta cu ciorba cu toate legumele sau 5-6 linguri de fasole pastai{le-am fiert,le-am amestecat cu o ceapa prajita,cu bulion si putin usturoi)sau 2 pulpite de pui fara piele sau o bucata de peste pe grill.In fiecare week-end fac inghetata cu smantana,prajturi,dar nu le mananc ca disperata o data,ci o tava de prajituri o am 5 zile.Seara nu mananc nimic.Nu-mi lipseste nimic,ca sa nu fiu nervoasa,sa nu ma gandesc mereu ca aia n-am voie,aia mi-e interzis.
Am 41 de ani,1.60 si 46 de kg.Am aceasta greutate de 20 de ani,uneori cu cel mult 2 kg.Daca te intereseaza iti mai spun ce mananc.Pa!
tudorita22222222
Postat pe 1 August 2009 14:36
....nu stiu un nutritionist,dar cu putina disciplina in alimentatie,miscare...si niste produse pt detoxifiere...chiar sunt rezultate...eu am avut74 kg,iar acum am 57kg...daca vrei detalii scrie-mi pe www.farima_marcela71yahoo.com
garbo029132
Postat pe 4 August 2009 23:47
Dr.Mindrescu Mihaela Nicoleta - medic de nutritie si diabet
tel.cabinet:031/4251352
tel.personal:0722/469592
SANATATE!!!!Ca-i mai buna decat toate!!!
Alice_Bv
Postat pe 19 August 2009 21:21
Scrieti si amenda cand faceti reclama pe la cabinete.
Micass
Postat pe 19 August 2009 21:23
buna am vazut mesajul dvs pe garbo in legatura cu deietele am 23 de ani ,1.78 inaltime si 70 de kg , am tinut o dieta, am slabit 13 kg dar le-am pus la loc. As vrea daca se poate sa luam legatura cumva chiar m-ar interesa o dieta care sa fie de lunga durata,nu sa slabesc si dupa aceea sa pun la loc kg acimulate. Imi putetti scrie pe adresa mea de email zana_roxy@yahoo.com. Mersi frumos
garbo008473
Postat pe 27 August 2009 15:23
De la: ioana_n_ro, la data 2009-01-19 23:47:38Buna ziua. Sunt, Ioana Niculescu, consultant de sanatate si alimentatie. Va ofer gratuit o consultatie. Analizam modul cum va alimentati, va alcatuiesc un program personalizat si va dau toate recomandarile de care aveti nevoie pentru o slabire sanatoasa.
Accesati www.slabiti.ro. sau programare la tel. 0723650607


Draga mea...in primul rand e publicitate ceea ce faci tu aici( pt publicitate in general se platesc bani) In al doilea rand te-as intreba esti medic nutritionist...ai studii facute in acest sens sau o sa vii si tu sa fluturi vreo diploma fara valoare pe care scrie,,consultant probleme de nutritie"??
Ceea ce spui tu aici suna copiat din prospectele de la Herbalife.
Hai sa-ti spun o chestie,,programul personalizat" il alcatuiesc consultantii care se viseaza medici ( din pacate in Ro inca mai poti vinde ,,gogosi" de gen )
Eu de 5 ani lucrez pe nutritie sportiva...in afara de calcularea BMI( body mass index) plus sport ( adica exercitii de tonifiere corporala si / sau masa musculara nu exista ,,program personalizat" Asta e placa pt fraieri sau cei care nu au chef sa faca pic de miscare si sa manance strict in limita caloriilor calculate prin indicatorul BMI, evaluat in functie de inaltime si varsta. Pentru ca o persoana sa ajunga la o greutate ideala trebuie sa manance strict in limita unui nr de calorii indicat si atat..slabitul e o chestiune pur matematica cu conditia ca organismul sa fie sanatos si nu existe vreo tulburare metabolica sau endocrina . Daca se respecta caloriile si se face miscare succesul e garantat, incerc zilnic sa salvez oameni care cred in ,,programele personalizate" pe care consultantii de la diverse firme pentru ceaiuri de slabit si restul le baga la inaintare pentru a-si spori targetul pe care-l au de facut in luna respectiva.
reyya
Postat pe 9 Noiembrie 2009 01:53
Buna,

Iti pot recomanda pe D-na Dr. Loreta Guja tel 0754.019.594 - medic nutritie-endocrinologie
Cabinet LOTUS MED
Are si atestat acupunctura

Succes

Ioana

dc vrei sa mai intrebi ceva mail: ioana.antonescu@gmail.com
garbo006172
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:39
de unde sti ca in herballife se toaca buruieni? ai participat la tocaqtul lor? cand te duci la plafar ai contribuit si la tocatul lor? duceti-va la medici ca va fac de in scurt timp iesiti din casa cu picioarele inainte! mancati hamburgheri cate 3/zi daca se poate, crenvusti cu e-uri si niscavai cipsuri, beti cola si veti fi beton armat de 2 m sub pamant... ehee, dupa ai urmeaza pomanaaa unde invitati prieteni si cunoscuti, dar rugati urmasii sa respecte acelasi regim urmat de voi in timpul vietii pentru a va reintalni mai repede...
mitzura
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:00
De la: rala, la data 2008-08-01 15:17:04Vreau sa slabesc, insa sunt satula de dietele de slabit care mai de care mai spectaculoase promovate in revistele pentru femei.Nu imi inspira deloc incredere. Am 75 de kilograme si mi-as dori sa slabesc cel putin 10 kilograme. Nu vreau un regim drastic. Am si alte probleme de sanatate si nu vreau sa-mi dau organismul peste cap. M-ar incanta o dieta de slabit personalizata recomandata de un nutritionist adevarat. A incercat una dintre voi o astfel de dieta? Au fost vizibile rezultatele? Imi puteti recomanda si mie un nutritionist eficient?
cu o asigurare de sanatate la Euroclinic poti sa gasesti si nutritionistul dorit! si pe langa asta poti afla si cum stai cu sanatatea, la acest moment. Detalii pe Mail : mariana0208badea@yahoo.com
mariana0208
Postat pe 2 Februarie 2010 12:37
Pentru cei cu adevarat interesati de nutritie, pot sa va ofer informatii noi si solutia la problemele dv, din partea celor mai buni oameni de stiinta-medici din lume,recunoscuti international pentru studiile lor avansate... pana sa dau de aceste noutati aveam impresia ca le stiu pe toate!

Pentru a va putea oferi informatia magdalena_filip@yahoo.com;
0757 986 986 ! sau lasati-mi pe privat adresele de e-mail!

Cu prietenie,
Filip Magdalena
FMeg
Postat pe 3 Februarie 2010 15:03
Imi pare rau ca intalnesc persoane ca dumeavoastra care recurg la un astel de limbaj si se leaga de un eveniment atat de tragic cum ar fii moartea. Cine sunteti dumneavoastra sa judecati asa lucrurile, ati facut dumneavoastra personal vreo cercetare pe un esantion f mare de oameni si puteti demonstra ca persoanele care consuma herbalife sunt mai longevive decat cele care mananca normal, astea nu sunt decat niste speculatii. Dumneavoastra sunteti libera sa mancati ce vreti si sa consumati ce produse vreti dar lasati-ne si noua dreptul asta fara a ne ameninta ca daca nu facem alegerea pe care ati facut-o si dumneavoastra "iesim cu picioarele inainte din casa".
Foarte urat!
garbo007255
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:23
Ma refer la Dna Mitzura.
garbo007255
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:24
foarte urat!
ana02
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:25
Buna,

am o cunostinta care a fost la dna. Gavrila Camelia Loreta din Bucuresti si a fost multumita. e un medic bun si are cabinet individual.
Monicamm85
Postat pe 2 Iunie 2010 12:17
Foarte bine 17 kg in 4 luni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! super................m-am programat si eu la dr. Lygia Alexandrescu. Eu nu ma astept insa la asemenea rezultate deoarece am oarece probleme cu tiroida.
As avea insa o intrebare la tine. Ai facut si toate acele proceduri pecare le recomanda ei ?
Si cam cat sport faci pe zi....ca eu aici am o problema, am o activitate destul de statica si nici la sala nu ma duc.........
alinacar1967
Postat pe 2 Septembrie 2010 14:02
Silvy Ifrim. D-na medic specializata in boli de nutritie si diabet, o gasiti la spitalul Colentina si la o clinica particulara dar pe care nu o mai stiu. Cred ca o intrabare la prietenul nostru Google e suficienta. Succes.
llo
Postat pe 13 Septembrie 2010 12:12
Daca sunteti din Bucuresti, puteti sa incercati la clinica de nutritie KiloStop. Eu merg acolo de doua luni si vreau sa va spun ca sunt foarte multumita de medicul meu nutritionist. Pentru ca nu mi-a dat o foaie de hartie cu alimente interzise si nu mi-a spus "Ai voie sa mananci x si y." Am lucrat si inca mai lucram pe schimbarea stilului meu de viata. Nu discutam numai despre alimentatia sanatoasa. Vorbim si despre ce ma determina pe mine sa mananc - stres etc. Nutritionistul meu joaca si rolul unui psiholog, ca sa zic asa iar eu exact de acest lucru aveam nevoie. In orice caz, va recomand cu toata increderea sa mergeti acolo. Puteti sa va faceti si analizele de sange tot la clinica. Eu mi le-am facut la inceputul programului. In afara de analizele respective mai aveti la dispozitie si o serie de investigatii speciale gen rata metabolismului, electrocardiograma si inca o investigatie legata de artere. Nu imi mai aduc aminte cum se numeste. Ah, si inca ceva. Consultatiile sunt, in principiu, saptamanale. Medicii de acolo chiar lucreaza intensiv cu tine ca sa te ajute.
Si_Mone75
Postat pe 23 Septembrie 2010 17:44
Buna,

Incearca la D-na Dr Loreta Guja care este si nutritionist si face si acupunctura
tel 0754.019.494
stabileste-ti o prima intrevedere si de preferat sa ai si ceva analize
cabinetul este pe prin Dorobanti si se numeste Lotus Med - il gasesti si pe net

multa sanatate si bafta

Ioana
garbo006172
Postat pe 24 Septembrie 2010 15:18
Salut!
Eu am tinut dieta disociata in urma cu 2 ani si am slabit 5 kg in aproape 3 saptamani.
Acum iau un sirop de slabit fyt form syrup,nu stiu daca ati auzit de el,e cel pe care l-a luat si Mama natura de a slabit 15kg .Vad ca da rezultate am slabit 3,5kg in 7 zile si am mancat normal.
oanagheorghe
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:42
buna ! pentru a scapa de aceasta stare ;incearca sa folosesti sucul tahitian NONI.
de la tahitian noni.Este un suc care lucreaza la nivel de celula in corpul uman,si repara ce este bolnav in organismul uman.Pentru detalii ;va rog sa ma contactatii;pe e-mail;perianudavid@yahoo.com. cu subiect noni
garbo182860
Postat pe 4 Februarie 2011 22:19
De la: rala, la data 2008-08-01 15:17:04Vreau sa slabesc, insa sunt satula de dietele de slabit care mai de care mai spectaculoase promovate in revistele pentru femei.Nu imi inspira deloc incredere. Am 75 de kilograme si mi-as dori sa slabesc cel putin 10 kilograme. Nu vreau un regim drastic. Am si alte probleme de sanatate si nu vreau sa-mi dau organismul peste cap. M-ar incanta o dieta de slabit personalizata recomandata de un nutritionist adevarat. A incercat una dintre voi o astfel de dieta? Au fost vizibile rezultatele? Imi puteti recomanda si mie un nutritionist eficient?



buna...eu am fost acum recent la un medic nutritionist foarte bun, Anca Lungeanu de la Centrul Medical Focus...vroiam sa slabesc si am si diabet...vreau sa-ti spun ca m-a ajutat foarte mult,e forte ok...mie mi-a recomandat-o mama unei prietene si intr-adevar e ft pregatita, o sa-ti placa! La Focus sunt multi medici renumiti...Astept vesti!
cristinamih
Postat pe 17 Mai 2011 15:56

sunt sigura ca ati incercat de zeci de ori diverse diete sau regimuri care au avut efecte bune mai mult sau mai putin,eu doresc sa ma refer la total altceva mult mai sigur decat orice dieta ,orice regim,,,orice pastila care inunda lumea si internetul ,bani multi se incaseaza si multi se imbogatesc din cauza disperarii kg noastre apasatoare care stau pe noi si ne deranjeaza pana la epuizare.EU MA REFER LA UN STIL DE VIATA..TOATE GRASIMILE SI INCOVENIENTELE NOASTRE FIZICE SI PSIHICE CHIAR VIN DE LA UN STILL DE VIATA GRESIT..PE SEAMA ASTA DOCTORII FARMACIILE ,SI MULTI ALTII PROFITA DE BUZUNARELE NOASTRE FARA CA SA GASIM REZOLVARE TOTALA.ORICE DIETA PRIN INFOMETARE ADUCE REZULTATE SI DUPA CARE ADUCE RAVAGII IN CORPUL NOSTRU INFOMETAT DE SAPTAMANI SI CARE LA UN MOMENT DAT DIN CAUZA NEALIMENTARII VOM DEVENII NEFERICITI,MELANCOLICI,DPRESIVI,AGRESIVI,SI SI MAI MULT OBSEDATI DE GRASIMILE NOASTRE..IN URMA CARUIA NU VOM FACE ALTCEVA DECAT DIN CIUDA A TOT EFORTUL NE VOM SUPRAALIMENTA DIN NOU..SI VOM INCERCA SA NE SATISFACEM GUSTURILE PT A NU MAI FI TRISTI,,DACA IN PLUS AVEM SI STRESS,PROBLEME SENTIMENTALE,,DE SERVICIU..COPII..SOTUL..IN PLUS PE LANGA GRASIMI ..ADIO DIETA ..ADIO SUPLETE..ADIO O VIATA BUNA SI UN SOMN LINISTIT.DECI EU MA REFER LA O VIATA SANATOASA CONSTAND DIN ALIMENTATIE,ODIHNA,SPORT MUNCA SI FT MULTA MUNCA SI DRAGOSTE..IN URMA DRAGOSTEI VINE SI MULTUMIREA DE TOT..MULTUMIREA DE VIATA,DE CUM ARETI ,DE CUM PRIVESTI..ASTA DENOTA SIGURANTA,SIGURANTA IN TINE IN CEL DE LANGA TINE FARA TEAMA CA TE VA ABANDONA,PARASII,ETC,,LUCRU CARE ARE CURSUL LUI ORICUM.BUCURA-TE DE TOT CE FACI AZI SI PLANIFICA IN TOTUL ZIUA DE MAINE FARA SA-TI SCAPE NIMIK..PLANIFICA TOT CE TREBUIE SA FACI DUPA UN PROGRAM BINE STABILIT CU O ZI INAINTE SAU DIMINEATA..E BINE SEARA PT A DOUA ZI..VA VORBESC NU CA UN DOCTOR NICI UN DIETETICIAN CI CA O DOAMNA CARE ARE 44 DE ANI SI CARE LA ACEASTA VARSTA MA MAI POT MENTINE CA SI 28 DE ANI CAP COADA..INCAPAND CU TREZIREA UN EXEMPLU SCURT DINTR-O ZI NORMALA DE VIIATA..TREZIREA CU UN MIC DEJUN DIN FRUCTE CHIAR PUSE PE NOPTIERA..SI APA..MULTA APA PANA LA PLECARE..STICLA DE APA PLATA CU LAMAIE,UN MAR STORS..UN GREFF SI 2 LITRUI DE APA IN FIECARE DIMINEATA,,CAND DORESTI SCHIMBA FRUCTELE..NU LASA SA TE PLICTISESTI DE ACELASI GUST..GRADINA LUI DZEU E FT MARE SI NE DA DIN TOATE P[UNE DOAR MINTEA LA CONTRIBUTIE..DUPA CATEVA MIN DE FRUCTE SI APA CARE POT FI CONSUMATE UMBLAND DE COLO COLO..LA BAIE ,IMBRCANDU-NE,,PRINTRE CELE DE DIMINEATA,UMPLE GURA CU FRUCTE DIN CAND IN CAND SI BEA APA..SA ZICEM CA ASTA A FOST TREZIREA...URMEAZA MICUL DEJUN PANA LA CARE VEI SIMTII MEREU NEVOIA SA MERGI LA WC ASTA ESTE DE FAPT EFECTUL DORIT SI URMARIT DE MINE..DIMINEATA SE POATE PRODUCE O ELIMINARE IN MASA A TOXINELOR ACUMULATE SI O CURATIRE A ORGANISMULUI DAND APA SI ANTIOXIDANTII DE CARE ESTE NEV.IARNA FAC CU CEAI SI LAMAIE..VARA CU APA PLATA TOTDEAUNA LA TEMPERATURA CAMEREI..MICUL DEJUN LANGA O CAFFEA ABURINDA CU LAPTE FARA LAPTE ..CU ZAHAR BRUN..CU MIERE ..ETC CUM VA PLACE ESTE IMPORTANT SA NU O BETI TOATA PE LOC LASAND ACEA CANA SA DEGUSTATI PT MAI MULTE ORE LANGANDU-VA BUZELE DIN CAND IN CAND CU AROMA DE CAFFEA..NELIPSITUL IAURT NATURAL CARE VA PLACE ..CHIAR SI MAI GRAS DACA NU VA PLACE IAURTUL..EVITATI IAURTUL DULCE CU FRUCTE DAR DIN CAND IN CAND SI ACELA POATE FIUI SERVIT CA DESERT.IAURTUL PREFERAT UN FRUCT TAIAT SAU FT FT BUNE FRUCTELE NEGRE DE PADURE SCOASE DIN FRIGIDER SAU CONGELATOR,,NUCI,,SI SI..TARATE..2 LINGURI DE TARATE CONSUMATE LA FIECARE MIC DEJUN ,FIE CU IAURT FIE BAUTE CU CEAI LAPTE APA..ETC..FA DIN ASTA O RETETA PE VIATA ..CONTINUI CU APA.IN MASINA LA SERVICIU STICLA CU APA .PANA LA PRANZ NU EVITA FRUCTELE ,IN GEANTA IN MASINA ORIUNDE FRUCTE APA..LA PRANZ O DOZA DE IAURT SI MANACA CEEA CE DORTESTI..DAR NU PRAJIT..NU GRAS..EVITA ORICE CARNE INAFARA DE PESTE ..CARNEA ESTE SUFICIENTA DE 3 ORI PE SAPTAMANA.EVITA ULEIURILE CARE NU SUNT PRESATE LA RECE SI EVITA GATITUL CU ULEI.ULEIUL SE PUNE LA URMA ORICAREI MANCARI CA ADAUS.MANANCA PAINE DOAR DACA NU AI GARNITURA IN FARFURIE..SALATA LA ORICE MASA..SI INTRE MESE FRUCTE CATE VREI..APA.ADAUGA LA TOATA HRANA SI URMATOARELE ..ULEI DIN PESTE ,CALCIU MAGNEZIU,VIT E VIT C O PERIOADA DE 3 LUNI..CU PAUZA DE O LUNA.SI DUPA CE CA POTI MANCA CAT VREI URMEAZA SPORTUL..ADICA UN SPORT FRECVENT SI NEANTRERUPT..6 LUNI VA FI GREU..DAR NOI SUNTEM CONCEPUTI SA NE MISCAM SA RESPIRAM ASA CUM SI MANCAM.DECI NU MERGE UNA FARA ALTA .NU EVITA MISCAREA IN TOATE SENSURILE..NU FACE UN SPORT PREA GREU DEVENIND OBOSITI NE SCADE ENERGIA,SI MANCAM MAI MULT DECAT INAINTE FARA SA SLABIM.TOTUL LA PUTEREA NOASTRA SI TOTUL DIN PLACERE CEEA CE TRECE PESTE PLACERE DEVINME GREU SI OBOSITOR..NU EVITATI SPORTUL EU RECOMAND TAE BOO PT CA IMP[LICA MUNCA IN ECHIPA,MUZICA,MISCARI CU TOT CORPUL SI REZULTATE,MERSUL PE JOS ALERT.URCAT SCARI .SARITURI ORICAND COPILARESTE ORICAND..INCALTATI MEREU PAPUCI COMOZI SA VA PERMITA MERSUL RAPID ALERT..RESPIRATII INAINTE DE CULCARE CITIND CEVA DESPRE ANTIOXIDANTI,VITAMINE,PLANTE,SI CHIAR SI O CARTE DESPRE HEMEOPATIE..VA VA AJUTA SA VA VINDECATI SINGURI ORICE INFORMATIE CARE NU VINE DIN FARMACII.VA DORESC SUCCES.
garbo160389
Postat pe 14 August 2011 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 3 De la: SAL 3 Ianuarie 2012 10:16
SUBSTANTE NUTRIENTE NATURALE COMPLETE 2 De la: littleana 5 Februarie 2011 17:01
Ingrasare 21 De la: garbo_387555 20 Decembrie 2015 10:28
diet club...nu va recomand! 42 De la: zuzi23 25 Aprilie 2014 13:57
stie cineva detalii despre diet club? 19 De la: andalexkor 20 Octombrie 2009 14:23
Setari Cookie-uri