diet club...nu va recomand!

Am fost anul trecut la faimosul diet club de pe magheru...si in afara faptului ca am dat o gramada de bani pe niste diete "personalizate" chipurile, pe care ti le poti face si singura acasa, nu am rezolvat nimic (kilogramele date jos au fost puse la loc in maximum 3 luni). In fiecare saptamana te intrebau de ce ai pofta sa mananci saptamana viitoare (gen fructe, paine, lactate, carne, mancare gatita) si in functie de asta, ti se dadea o dieta pe care trebuia sa o urmezi saptamana urmatoare. Nu ti se faceau analize, nimic. La ce bun sa mergi la nutritionist, cand poti gasi atatea sfaturi pe internet? Parerea mea....sunt bani aruncati degeaba si asta v-o spun din proprie experienta. Inca am probleme cu greutatea, dar am inceput sa fac sport si o sa incerc sa tin o dieta personalizata de mine, sa mananc mai sanatos, sa consum cat mai multe lichide.In afara de asta, in fiecare saptamana te cantareau (pt asta mai plateai ceva in plus de fiecare data, in afara de suma platita la inceput).
zuzi23
Postat pe 4 Iunie 2009 21:05
Sa fim seriosi !
Am slabit 20 kg in 7 luni, cate putin in fiecare saptamana. m-am bucurat pentru fiecare 500 g pe care le-am dat jos.
Singura cu "retete de pe internet" nu as fi reusit never. Am incercat cativa ani sa slabesc singura dar nu am putut. La diet club inveti principii de combinare a alimentelor si faptul ca mergi saptamanal la un doctor care te cantareste si-ti face grafic, te responsabilizeaza. Sincer pe mine m-a ajutat f. mult. Sunt mancaciosa si mai mult pofticioasa si tot am slabit. Chiar daca costa 1000 lei un ciclu recuperezi banii in timp. Ia in calcul sanatatea si nu uita masuri xxl se gasesc greu si costa mai mult.
marsimro
Postat pe 21 August 2009 21:43
Buna, referitor la ce a scris zuzi23: eu am fost "pacienta" cabinetului diet club in perioada decembrie 2007-iunie 2008.Am ajuns acolo avand greutatea de 91 de kg la o inaltime de 1,60. Dupa ce am respectat cu strictete recomandarile medicului Monica Macisoru , am incheiat tratamentul cu greutatea de 60 de kg, dupa care am reusit sa ma mentin o perioada de cateva luni urmand un ciclu de mentinere( asa se si numeste). In timp am mancat cu masura normal, nu am luat in greutate din contra am si slabit dar intr-un ritm mult mai lent.Am omis sa va spun ca dupa ce am urmat 6 luni de dieta recomandata de diet club, am fost nevoita sa imi fac un set de analize pt ca plecand intr-o vacanta in strainatate , acesta era o formalitate obligatorie , sincer va spun am fost mai mult decat placut surprinsa sa constat ca analizele au iesit in graficul normal, asta denota ca eu chiar daca o perioada de atatea luni am mancat cu mari restrictii, organismul meu a avut de unde sa isi procure sursa de vitame necesara.Fara sa ma intelegi gresit, zuzi23...........as vrea sa iti spun ca in orice dieta pe care te vei hotari sa o urmezi, personalizata sau luata de pe net; secretul este sa respecti recomandarile, fara sa adaugi tu cate ceva....chiar si foarte putin si neinsemnat(orice adaugire intrerupe cursul calculat), imi pare rau sa aflu ca tu ai fost asa dezamagita( genul cazului tau fiind mai rar intalnit , daca ne ghidam dupa faptul ca diet club numara cateva mii de pacienti inregistrati), referitor la strategia ca te cantareste saptamanal, la fiecare vizita atunci cand ti se schimba si dieta pt saptamana urmatoare........pe mine , m-a ajutat psihic ca eram cantarita de fiecare data cand ajungeam la cabinet. In fine, as vrea sa iti doresc mult succes cu noua dieta si mi-ar placea cat de curand sa ne scrii aici ca esti multumita de rezultatele pe care le-ai obtinut:)
garbo096247
Postat pe 27 Ianuarie 2010 12:57
Salut!
eu am slabit 11kg intr-o luna cu Ecofit.Ti-l recomand cu incredere,tratamentul ecofit contine 1flacon de picaturi si un flacon de pastile,picaturile inhiba pofta de mancare iar pastilele iti topeste grasimea.aaa este un tratament de slabit romanesc produs de cei de la Laboratoarele medica,natural.
Este singurul cu care am reusit sa slabesc,am incercat de toate.
garielle2009
Postat pe 14 Martie 2010 23:57
Sa fie cu iertare, dar o reteta de ingrasare stie cineva? de ani de zile incerc sa ma ingras, dar nimic nu merge...nu pot trece de 60 de Kg
ego_sum
Postat pe 15 Martie 2010 01:55
buna....sunt mai noua pe aici:) sunt intr-o mare dilema...de cateva zile caut pe toate forumurile despre ecofit si ceaiul zein....atatea pareri...nici nu mai stiu ce sa cred!!!!ce ziceti fetelor sa aleg ecofit sau zein!!!!
ciara
Postat pe 8 Aprilie 2010 13:50
tu ei fi o grasa incurabila !! LUPTA CU KG. ESTE UNA DE ANDURANTA SI FARA UN TERMEN FINAL, TINE O VIATA !!! NU TE POTI CULCA PE URECHEA GRASA DUPA CE AI DAT JOS CATEVA KG. !! UN GRAS ( CA SI MINE DEALTFEL) ARE O CRUCE DE O VIATA IN LUPTA CU KG. !!!NU EXISTA O RETETA CARE SA TE SLABEASCA MIRACULOS SI DUPA AIA SA-TI CONTINUI STILUL DE VIATA ANTERIOR ( DEZORDONAT SI POFTICIOS). AMBITIE, VOINTA ,PERSEVERENTA , AMBITIE VOINTA, PERSEVERENTA ..........TOT ASA PANA LA CINTIRIM ALTFEL POATATI KG.-mele IN TIHNA SI LINISTE FARA A DENIGRA PE ALTII !! NU-TI PLACE , NU AI VOINTA, NU AI PUTINTA ... E TREABA TA DAR PREA MULTI AM AVUT REZULTATE BUNE CU CURA ASTA SI VII TU ACUM O POFTICIOSA GRASA SA NE DAI CU TIFLA !!! INGRASARE "BUNA" GRASO !!
garbo133731
Postat pe 6 Iunie 2010 23:54
ladyDY
Postat pe 7 Iunie 2010 00:02
Buna, iti recomand sa citesti urmatorul articol. Mie mi s-a parut interesant si am aplicat unele idei care chiar au fost eficiente in cazul meu.
http://www.afladespre.ro/spune-adio-kilogramelor-in-plus-975.htm
Mi-a mai placut si http://www.afladespre.ro/creaza-ti-propriul-stil-vestimentar-992.htm.
crina86_c
Postat pe 7 Iulie 2010 01:41
Eu sunt multumita de diet club. 10kg in 12 saptamani, pe o greutate care nu se miscase de 5 ani de zile, desi tineam diete. si la o varsta foarte inaintata (68). Voi continua tratamentul la ei.
garbo162529
Postat pe 11 Iulie 2010 17:19
Doar cei care nu respecta cu strictete indicatiile medicilor nutritionisti de la acest cabinet nu vor slabi. Eu am slabit 24kg si ma mentin foarte bine. Acum s-a deschis Club Diet si in Ploiesti ceea ce ma avantajeaza deoarece eu sunt din Ploiesti. Ptr. programari sunati la nr. tel 0770.496.865, str. Stefan greceanu nr. 16, bl. J4, et. 1, ap. 4 ( la "covrigi calzi).
mioara2010
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:09
Cu siguranta nu ai respectat indicatiile dedicului. Eu am slabit 22 kg cu ajutorul doamnei doctor Macisoiu Monica de la Club Diet. Acum vine si la Ploiesti in fiecare zi de joi. Ma simt foarte bine si reusesc sa ma intretin usor, tinand cont de tot ce am invatat pe parcursul dietei. Este o dieta foarte echilibrata, fara a fi necesara infometarea sau efortul fizic. Va recomand cu incredere. Cabinetul se afla la adresa: str. Stefan Greceanu nr. 16, bl. J4, et. 1, ap. 4, Ploiesti. Nr. tel. 0770.496.865 sau 0722.796.790.
Succes
mioara2010
Postat pe 27 Octombrie 2010 20:26
Am auzit ca Diet Club s-a extins cu inca doua sedii, unul in B-dul Decebal aproape de p-ta Alba Iulia unde lucreaza doctor Monica Macisanu (destul de renumita din articolele din RomaniaLibera), impreuna cu dr. Dan Macisanu (doar ei!!)...am senzatia ca e ceva exclusivist, iar al 2-lea sediu in Ploiesti pe Stefan Greceanu TOT ei sunt acolo!! Bravo lor! Am inteles ca fac minuni cu cei care vin la ei! Pt cei ce vor sa slabeasca...daca reusiti sa dati de ei am tel ei: 0722.796.790 si al lui 0723.270.550
adina77
Postat pe 30 Octombrie 2010 18:07
Salut!
Eu am tinut dieta disociata in urma cu 2 ani si am slabit 5 kg in aproape 3 saptamani.
Acum iau un sirop de slabit fyt form syrup,nu stiu daca ati auzit de el,e cel pe care l-a luat si Mama natura de a slabit 15kg .Vad ca da rezultate am slabit 3,5kg in 7 zile si am mancat normal.
oanagheorghe
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:43
asta-i reclama ptr naivi??
ce tot ii dai atata pe toate topicele cu ce ai patit tu??
fleurdelis
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:45
nop............are ea un complex de asta de desteptaciune
jeanette40
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:48
www.diet-club.ro Am fost acolo si esunt bestiali medicii aia.
VA RECOMAND DIET CLUB!!! Oameni buni...unde exista motivatie nu exista indoiala! Am fost in Diet Club Sperantia la dnul doctor si am facut cea mai buna alegere din viata mea ca altfel ajungeam sa-mi pun inel gastric; nu vreau sa laud pe nimeni, vreau doar sa va spun ca imi imaginam altceva legat de diete (ceva rau...mancare putina, limitat de ora etc)..inainte de a ajunge aici. Mergeti cu incredere si multa bafta in tot ceea ce va doriti! 0772039482
adina77
Postat pe 24 Ianuarie 2011 18:14
buna ! pentru a scapa de aceasta stare ;incearca sa folosesti sucul tahitian NONI.
de la tahitian noni.Este un suc care lucreaza la nivel de celula in corpul uman,si repara ce este bolnav in organismul uman.Pentru detalii ;va rog sa ma contactatii;pe e-mail;perianudavid@yahoo.com. cu subiect noni

garbo182860
Postat pe 4 Februarie 2011 21:51
iau Fyt Form de aproape 2 saptamani, am slabit 4 kilograme. nu mi-e foame si nu am nici pofta de dulce cum aveam mereu cand ma apucam de cura. eu sunt multumita.
garbo201477
Postat pe 19 Aprilie 2011 15:23
fyt form syrup au fost potrivite pt mine.le-am folosit si eu si o prietna care vroia sa dea kg acumulate de pe sarcina.am dat 9 kg intr-o luna .m-am obisnuit in sfarsit sa nu mai mananc dupa ora 18:00.va urez succes la dat jos :X
garbo217273
Postat pe 9 August 2011 14:49
zuzulina , trebuia sa pierzi niste banuti ca sa incepi sa gandesti sanatos .( fie vorba intre noi acolo ii prima buba)
e si asta un pas inainte
Mielutza
Postat pe 9 August 2011 16:53
De la: garbo201477, la data 2011-04-19 15:23:45iau Fyt Form de aproape 2 saptamani, am slabit 4 kilograme. nu mi-e foame si nu am nici pofta de dulce cum aveam mereu cand ma apucam de cura. eu sunt multumita.


buna fetele , sunt noua pe aici .vad ca a mai folosit multa lume fyt form.norc cu reclama aia cu mama natura ca i-am depistat.ce e cel mai tare este ca e fabricat in romania.am dat 6 kg intr-o luna
nicolnico
Postat pe 11 August 2011 10:14
am ajuns la administrarea fyt form pt ca nu mai gaseam solutii de slabit.iar cu siropul asta am reusit sa scap de cele 12 kg care ma deranjeau
garbo218614
Postat pe 18 August 2011 17:14
fetelor daca o sa va auto corectati si nu va lasati pagubase reusiti sa slabiti.asa am reusit eu cu fyt form.tin sa le multumesc tuturor cunostintelor din viata mea , colegi de scoala ,de munca ,prieteni rautaciosi sau doar prieteni care-mi ziceau adevarul in fata ca m-au poreclit 5 ani din viata in diferite feluri.De la free willy , balenuta , dulapior , casa poorului etc toate mi-au prins numai de bine in ultima perioada.de la 94 de kg am ajuns la 62 kg.
garbo218618
Postat pe 19 August 2011 15:08
De la: garbo218618, la data 2011-08-19 15:08:19fetelor daca o sa va auto corectati si nu va lasati pagubase reusiti sa slabiti.asa am reusit eu cu fyt form.tin sa le multumesc tuturor cunostintelor din viata mea , colegi de scoala ,de munca ,prieteni rautaciosi sau doar prieteni care-mi ziceau adevarul in fata ca m-au poreclit 5 ani din viata in diferite feluri.De la free willy , balenuta , dulapior , casa poorului etc toate mi-au prins numai de bine in ultima perioada.de la 94 de kg am ajuns la 62 kg.


ai perfecta dreptate cam aceeasi poveste am avut si eu.Desi ma declaram chiar si sigura grasuta numai ca lasam faza cu tre sa slabesc de pe o zi pe alta.mai mancam o pizza azi o prajitura maine ca imi era greu sa renunt la ele.dar intr-un final am fost nevoita pt ca am preferat decat inel gastric sa iau Fyt form si sa fiu si eu o persoana normala
garbo218441
Postat pe 23 August 2011 14:36
fyt form a fost folosit si de sora mea 2 luni si slabise 10 kg.
garbo218432
Postat pe 24 August 2011 17:15
iau siropul fyt de 2 luni si am slabit 18kg.o sa incerc de acum sa ma mentin
garbo224717
Postat pe 22 Septembrie 2011 13:50
eu am folosit fyt form acum 6 luni si am slabit cu el 9 kg.de atunci sa stii ca m-am mentinut , nu am avut stari de rau de la el.din cate imi aduc aminte o sticluta de sirop dura 3 saptamani.
garbo224867
Postat pe 23 Septembrie 2011 15:16
eu am fost curioasa de acest produs si l-am incercat fara ezitare.ma bucur ca am ales sa-l incerc.
garbo225400
Postat pe 26 Septembrie 2011 13:35
buna ziua ma numesc simona si am 48 de ani si pt mine pot spune ca este foarte important sa slabesc deoarece am suferit o operatie la inima..din mai multe cautari pe net am hotarat sa ma opresc la aceasta tinctura fyt form.am 10 zile de cand il urmez , mi-a fost greu la inceputul celor 5 zile sa ma adaptez unui nou stil de viata sa zicem mai sanatos,dar cand e vorba de sanatatea mea TREBUIE!cu fyt formul pana acum am slabit 4 kg
garbo225581
Postat pe 27 Septembrie 2011 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
slabit 9 De la: garbo082170 19 Septembrie 2013 12:48
Cu ce inlocuiti zaharul? 64 De la: teo_kaltenbacher 20 Decembrie 2016 13:30
stie cineva detalii despre diet club? 19 De la: andalexkor 20 Octombrie 2009 14:23
DEXA-ajutorul nutritionistilor 2 De la: garbo_8013 1 Noiembrie 2012 10:20
Ceva sfaturi in privinta varicelei 6 De la: garbo_408990 20 Martie 2015 11:04
Setari Cookie-uri